Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτησεις:

1.ειχα 6270 κ μου το κλεψανε.Οποιος ειχε 6270 μπορει να μου πει εν ολιγοις αν αξιζει τον κοπο να παω στο 6280 ή στο 3250 ?

Ευχαριστω πολυ!!!

 

ΑΣΧΕΤΟ::rolleyes: (γεια σου teacher)

 

Καλά είσαι; Περίμενα να σε δω, αλλά... :( :offtopic:

Πήρα το 6280 (μετά το 6270) και είναι πολύ καλό κινητό. Με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να προσθέσω έναν νέο αριθμό από ληφθείσες ή εξερχόμενες κλήσεις σε μία ήδη καταχωρημένη επαφή αλλά ενώ ο νέος αριθμός προστίθεται κανονικά, αμέσως μετά μου βγάζει το μήνυμα "μη έγκυρη επιλογή". Τι σημαίνει αυτό;

 

Το παραβλέπεις αφού καταχωρείται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις:

1.ειχα 6270 κ μου το κλεψανε.Οποιος ειχε 6270 μπορει να μου πει εν ολιγοις αν αξιζει τον κοπο να παω στο 6280 ή στο 3250 ?

Ευχαριστω πολυ!!!

 

ΑΣΧΕΤΟ::rolleyes: (γεια σου teacher)

 

Και εγώ είχα το 6270 και τώρα το 6280. Το 6280 είναι ποιό όμορφο, πιο μικρό (εσθιτή διαφορά) αλλά με λίγο περισσότερο τζόγο το slide. Επίσης στο Τ9 δεν υπάρχει η επιλογή της πρόβλεψης λέξης από τα πρώτα γράμματα που έχει το 6270. Το παράξενο είναι ότι στο βιβλιαράκι αναφέρει αυτή την δυνατότητα. Τελικά συμφωνώ με τον φίλο που σου απάντησε ποιό πάνω. Αν σου άρεσε το 6270, θα σου αρέσει περισσότερο το 6280.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει δλδ σαν δειγμα; :worry:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλά το πλαίσιο έχει λίγο τσιμπημένη τιμή, ειδικά εάν το παραγγείλει κάποιος και αναγκαστεί να πλήρωση και έξοδα αποστολής. Το έχει 388€ , γιατί όμως έτσι πιο ακριβά και από Nokia Shops ?

 

Εγώ το παρήγγειλα από Nokia Shop 375, δυστυχώς όμως ακόμα περιμένουν να το παραλάβουν, επιδει το 1 κομματι που ειχε έρθει εξαντληθηκε

 

Επίσης στα Χαρακτηριστικά τις Microloand και του Πλαισίου για το 6280 αναφέρει Mp3: Όχι!!! :mad:

 

Aπό που περνούν τα χαρακτηριστικά ? Μήπως απο το μυαλό τους ? :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Τ9 δεν υπάρχει η επιλογή της πρόβλεψης λέξης από τα πρώτα γράμματα που έχει το 6270. Το παράξενο είναι ότι στο βιβλιαράκι αναφέρει αυτή την δυνατότητα.

 

Το Τ9 του 6280 είναι όμως κλάσεις ανώτερο σε θησαυρό λέξεων και δεν υπάρχει το εκνευριστικό * στην αρχή της λέξης. Το βιβλιαράκι μάλλον είναι του 6270 με μερικές διορθώσεις/συμπληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Κάνω κάποιες ρυθμίσεις π.χ. ήχος κλήσης και μόλις αλάζω θέμα αλάζει και αυτή αλλά και άλλες ρυθμίσεις που υποτίθεται πρέπει να είναι ίδιες για όλα τα θέματα.Υπάρχει τρόπος να μη γίνεται αυτό;;;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Κάνω κάποιες ρυθμίσεις π.χ. ήχος κλήσης και μόλις αλάζω θέμα αλάζει και αυτή αλλά και άλλες ρυθμίσεις που υποτίθεται πρέπει να είναι ίδιες για όλα τα θέματα.Υπάρχει τρόπος να μη γίνεται αυτό;;;

Όχι, έτσι πρέπει να γίνεται!

Όταν αλλάζεις θέμα το καινούριο βάζει τον δικό του ήχο κλήσης!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις θέματα που δεν περιέχουν ήχο ή να επεξεργαστείς κάποια υπάρχοντα θέματα με το Nokia Theme Studio 2.0 και να τους αφαιρέσεις τον ήχο. Έτσι δεν θα χρειάζεται να κάνεις πάλι τις απαραίτητες ρυθμίσεις. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη που ρωταω κατι που ισως εχει ξαναειπωθει αλλα επειδη με ενδιαφερει η καμερα του κινητου μπορει να μου απαντησει καποιος αν η ποιοτητα της φωτογραφιας ειναι ιδια με αυτη του Ν70?Για το πως απεικονιζεται στην οθονη του κινητου........αλλα και στο pc
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη που ρωταω κατι που ισως εχει ξαναειπωθει αλλα επειδη με ενδιαφερει η καμερα του κινητου μπορει να μου απαντησει καποιος αν η ποιοτητα της φωτογραφιας ειναι ιδια με αυτη του Ν70?Για το πως απεικονιζεται στην οθονη του κινητου........αλλα και στο pc

Οχι ειναι κατωτερη φιλε μου.Στην οθονη του κινητου την ημερα ειναι παρα πολυ καλη!Το βραδυ βγαζει κατι κοκκινες-μπλε-πρασινες τελιτσες ομως...

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι κατωτερη φιλε μου.Στην οθονη του κινητου την ημερα ειναι παρα πολυ καλη!Το βραδυ βγαζει κατι κοκκινες-μπλε-πρασινες τελιτσες ομως...

Αλήθεια??????????????

Και νόμιζα ότι ήταν καμμένα Pixel! :)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το ανακάλυψαν ήδη(όπως εγώ) τυχαία ή μη υπάρχει δυνατότητα ο φωτισμός να είναι συνέχεια ενεργοποιημένος όταν το κινητό βρίσκεται συνδεδεμένο με τον φορτιστή.Ρυθμίσεις>Εξαρτήματα>Φορτιστής>Φωτισμός>Ναι ή Αυτόματος.Δυστυχώς δεν μπορεί να ρυθμιστεί κάτι παρόμοιο με την σύνδεση άλλου εξαρτήματος(ακουστικά κλπ.),παρά μόνο με τον φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό κολλάει και κάνει restart από μόνο του όταν παίζει μουσική!

Είναι πολύ σπαστικό, και μου το έχει κάνει 5 φορές σήμερα! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητάκι την Πέμπτη. Πολύ καλό γενικά, με απαράδεκτο slide, με τριξίματα και αρκετό τζόγο ανάμεσα στα δυό κομμάτια του κινητού (τουλάχιστον στο δικό μου..) Περνώντας σήμερα απο τον Γερμανό, ζήτησα να δω ένα άλλο, για να συγκρίνω, γιατί το dummie που είχα δει την Πέμπτη είχε και αυτό υπερβολικό τζόγο. Τελικά αυτό που μου έδειξαν είχε αρκετά "δεμένο" μηχανισμό χωρίς περίεργους ήχους και τριξίματα. Μου είπαν ότι και άλλα που είχαν "έπαιζαν" το ίδιο. Λέτε αν το πάω στην Nokia να υπάρχει κάποιος τρόπος να "σφίξουν" το μηχανισμό? . Κρίμα γιατί χάνει αρκετά απο στιβαρότητα,ενώ η υπόλοιπη κατασκευή είναι αρκετά ικανοποιητική..
:wacko: :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το αγόρασα και εγω

πρώτη φόρτιση πόση ώρα το αφήσατε?

Αφήνεις να "στραγγίξει" η ενέργεια που έχει η μπαταρία όταν το αγόρασες.

1η Φόρτιση για 15 ώρες με κλειστό το κινητό.

Αφήνεις πάλι να "στραγγίξει"

2η φόρτιση για 8 ώρες με κλειστό το κινητό

Αφήνεις πάλι να "στραγγίξει"

3η φόρτιση για 8 ώρες με κλειστό το κινητό

Από εκεί και μετά κανονικά (περίπου 1,5 ώρες αν είναι εντελώς αφόρτιστο)

Link to comment
Share on other sites

Αφήνεις να "στραγγίξει" η ενέργεια που έχει η μπαταρία όταν το αγόρασες.

1η Φόρτιση για 15 ώρες με κλειστό το κινητό.

Αφήνεις πάλι να "στραγγίξει"

2η φόρτιση για 8 ώρες με κλειστό το κινητό

Αφήνεις πάλι να "στραγγίξει"

3η φόρτιση για 8 ώρες με κλειστό το κινητό

Από εκεί και μετά κανονικά (περίπου 1,5 ώρες αν είναι εντελώς αφόρτιστο)

 

Αυτό πού το είδες; Δηλ. αν το φορτίσει ένα τρίωρο (αφού ούτως ή άλλως μετά ο φορτιστής απενεργοποιείται) δεν θα φορτιστεί νομίζεις; Ίσα ίσα κακό του κάνει. Λέω εγώ τώρα. Διάβασα και το manual που λέει κάτι για την υπερφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την πρωτη φορτιση για 12-15 ωρες κτλ. ειναι μια πρακτικη του παρελθοντος και αφορα μπαταριες Καδμιου η ΝIΜΗ. Πλεον στις μπαταριες λιθιου 5 ωρες φορτιση το πολυ ειναι αρκετες την πρωτη φορα και μετα κανονικα οταν σβησει το φωτακι.

Οι πωλητες στα μαγαζια κινητης βεβαια εχουν μεινει στο παρελθον και συστηνουν ακομα πολλες ωρες φορτισης. Τοσα ξερουν , τοσα λενε.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις χθές το απόκτησα κι εγώ το 6280. Καταπληκτικο τηλ. αλλά εμένα δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης!! Θα το πάω σε Nokia shop από βδομάδα! Έχει τύχει κ σε κάποιον άλλον μήπως;;;
Link to comment
Share on other sites

ποσο παει το κινητο παιδια στην αγορα?

 

εαν εκανες τον κοπο να διαβασεις τα προηγουμενα μηνυματα ....Ακομα να το παρεις ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την πρωτη φορτιση για 12-15 ωρες κτλ. ειναι μια πρακτικη του παρελθοντος και αφορα μπαταριες Καδμιου η ΝIΜΗ. Πλεον στις μπαταριες λιθιου 5 ωρες φορτιση το πολυ ειναι αρκετες την πρωτη φορα και μετα κανονικα οταν σβησει το φωτακι.

Οι πωλητες στα μαγαζια κινητης βεβαια εχουν μεινει στο παρελθον και συστηνουν ακομα πολλες ωρες φορτισης. Τοσα ξερουν , τοσα λενε.:p

 

Εμένα παιδιά μου είπε τεχνικός του κεντρικού service στην Γλυφάδα,

ότι θέλει κανονική φόρτιση μέχρι να σβήσει η ένδειξη ότι φορτίζει!(περίπου 1,5 ώρα).

Του είπα ότι την φόρτισα 11 ώρες που μου είπαν στην Vodafone!

Έφριξε και μου αντικατέστησε δωρεάν την μπαταρία, χωρίς να ήταν υποχρεωμένος!

Μου είπε ότι την έκανα ψητή!

Βλέπω πάντως ότι μου κρατάει πιο πολύ από άλλους που έχουν το κινητό! :D

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...