Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν λες μου το σφίξανε; εννοείς το γνωστό "τζόγο" στο άνοιξε-κλείσε;

Γίνεται αυτό και πως;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν λες μου το σφίξανε; εννοείς το γνωστό "τζόγο" στο άνοιξε-κλείσε;

Γίνεται αυτό και πως;

 

Δεν ξερω αν εννοουμε το ιδιο , αλλα πριν το κινητο επαιζε ελαφρα το πανω συρταρωτο μερος σε σχεση με το κατω , οχι τπτ το υπερβολικο αλλα με την προσκρουση χειροτερεψε...Μετα την αντικατασταση δεν παιζει καθολου , αυτο εννοουσα οτι το σφιξανε , δεν ξερω πως το κανουν , φανταζομαι θα ειναι θεμα συναρμολογησης...

Link to comment
Share on other sites

:) :) :) :)

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Ρε παιδιά θέλω τη βοήθειά σας.....:( :(

Έχω κατεβάσει το operamini στο κινητό και δεν μπορώ να μπώ στο Ιντερνετ.

 

Τι δεν κάνω σωστά ???? Ή τι πρέπει να κάνω ακόμα ????

Είμαι στη Vodafone.

 

Μήπως πρέπει να περάσω ρυθμίσεις στη θέση Ιστός > Ρυθμίσεις ??

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας

 

Χρόνια πολλά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το operamini στο κινητό και δεν μπορώ να μπώ στο Ιντερνετ.

 

Χρονια Πολλα ,Καλη Χρονια :)

Εχεις ζητησει να σου ενεργοποιησουν το internet over gprs

στην γραμμη σου ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:) :) :) :)

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Ρε παιδιά θέλω τη βοήθειά σας.....:( :(

Έχω κατεβάσει το operamini στο κινητό και δεν μπορώ να μπώ στο Ιντερνετ.

 

Τι δεν κάνω σωστά ???? Ή τι πρέπει να κάνω ακόμα ????

Είμαι στη Vodafone.

 

Μήπως πρέπει να περάσω ρυθμίσεις στη θέση Ιστός > Ρυθμίσεις ??

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας

 

Χρόνια πολλά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ρε mika αφου στα ειπα σε pm. Πρεπει να ενεργοποιησεις το internet over gprs.

Εσυ μαλλον ενεργοποιησες το wap. To opera δεν μπορει να να δουλεψει με ρυθμισεις wap. Πρεπει να ενεργοποιήσεις το ιντερνετ που τουλαχιστον στην cosmote γινεται μονο με γραπτη αιτηση και οχι τηλεφωνικως. Επειτα πρεπει να περασεις στις ρυθμισεις διαμορφωσης του κινητου σου το σημειο προσβασης για το internet και να το ορισεις ως προεπιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

To Internet over GPRS, για το Οπερα δηλαδη, χρεωνεται πολυ; Ποσο ειναι η χρεωση; Γενικως αξιζει να το ενεργοποιησω (με καρτα ειμαι, μονο στη χρηση λογικα θα μου χρεωνει) αν και μπαινω μια στις τοσες στο Ιντερνετ απτο κινητο;

 

Ομως αν γινεται χρεωση μονο στη χρηση, γιατι οχι;...

Link to comment
Share on other sites

To Internet over GPRS, για το Οπερα δηλαδη, χρεωνεται πολυ; Ποσο ειναι η χρεωση; Γενικως αξιζει να το ενεργοποιησω (με καρτα ειμαι, μονο στη χρηση λογικα θα μου χρεωνει) αν και μπαινω μια στις τοσες στο Ιντερνετ απτο κινητο;

 

Ομως αν γινεται χρεωση μονο στη χρηση, γιατι οχι;...

 

Υπαρχουν διαφορα πακετα. Με παγιο και δωρεαν χρηση ή χωρις παγιο και ογκοχρέωση.Σε σχεση με το wap ειναι περιπου η μιση χρεωση!!

Αλλα δυστηχως νομιζω οτι λειτουργει μονο με συνδεση χωρις ομως να ειμαι και σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω firmware update στο 6280 (v.5.92) με το πρόγραμμα της Nokia (software updater) για να δω τι γίνεται

Το αναγνωρίζει σαν 6288 και λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη καινούρια έκδοση

 

Αφου εδω http://www.nokia.com/A4176089 δεν εχει ουτε το 6288 πως το καταφερες:confused: :confused:

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Αφου εδω http://www.nokia.com/A4176089 δεν εχει ουτε το 6288 πως το καταφερες:confused: :confused:

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι ότι και σε μένα το 6288 έβγαλε όταν σύνδεσα το δικό μου τηλ. Εχω το 6280! Είναι λίγο κουφό πάντως!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αφου εδω http://www.nokia.com/A4176089 δεν εχει ουτε το 6288 πως το καταφερες:confused: :confused:

 

Ίσως δε το έχουν προσθέσει επίσημα στη λίστα, πάντως αναγνωρίζεται

Δε νομίζω να αργήσει να προστεθεί

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέχουμε κατά την αγορά μιας κάρτας μνήμης (εκτός βέβαια από τη χωρητικότητα) είναι η ΤΑΧΥΤΗΤΑ. Μερικές κάρτες μνήμης δεν αναφέρουν ταχύτητα ή την αναφέρουν σε μη εμφανές σημείο της συσκευασίας. Οι περισότερες εταιρίες αναφέρουν έναν αριθμό και X (π.χ. 50Χ) όπως ακριβώς τα CD-R και DVD-R. Αυτό μεταφράζεται ώς εξής: 1X = 150 KB/sec οπότε μια κάρτα μνήμης που είναι 50X υπολογίζεται σε 50 *150 = 7500 KB/sec ταχύτητα εγγραφής/ανάγνωσης. Αν η κάρτα είναι πιο αργή από το bitrate του βίντεο τότε κατά την εγγραφή θα χαθούν κάποια frames με αποτέλεσμα να γίνει αυτό που περιγράφεις. Ακόμα και έτοιμα videos να προσπαθήσεις να αναπαράγεις (που τα έχεις μεταφέρει από το pc) πάλι θα χαθούν αυτά τα frames κατά την ανάγνωση αυτή τη φορά.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση και σορυ αλλα λογω δουλειας δεν παρακολουθησα το σαιτ αυτο τον καιρο.Ακου τωρα ομως τι γινεται και οσους ενδιαφερει αυτο το θεμα: εχω αναβαθμησει το κινητο v5.92. Η καρτα ειναι twinmos 1gb 133x. Τα βιντεο που μετεφερα απο τον υπολογιστη παιζουν μια χαρα στο κινητο. Η καρτα λειτουργει αψογα σε αλλο 6280 και τα βιντεο που τραβηξα με το αλλο 6280 παιζουν κανονικα στο δικο μου οταν ξαναβαζω την καρτα!!!!Μονο τα βιντεο που τραβαω με το δικο μου στην αρχη τα πιξελιαζει και μετα μου βγαζει ¨το αρχειο δεν υποστηριζεται¨ Θα με τρελανει αυτο το κινητο!!!Με την νοκια καρτα δουλευει αψογα!Αν εχετε καποια απαντηση θα με βοηθουσατε πολυ γιατι εγω σηκωσα τα χερια ψηλα. Υ.Γ Αυτη ειναι δευτερη καρτα γιατι νομιζα οτι ηταν προβλημα τησ καρτας και μου την αλλαξαν αλλα και με την καινουργεια τα ιδια!!!Μηπως νααλλαξω μαρκα καρτας? Αλλα αφου σε αλλο 6280 δουλευει κανονικα!Πραγματικα δεν ξερω

"Fortune favours the Bold"
Link to comment
Share on other sites

Kalispera ki apo emena kai kalws sas brika....

Exo ena dilima problima den kserw pws na to pw kai thelw ligo tin boitheia sas

Eixa ena Nokia 6280 to exo peripou 1 mina kai poli lew tespa to kinito auto epese apo ton trito orofo distixos to kinito to eixa parei 450 europoula..

to peiga se texniko tis nokias kai mou leei thelei alla 200 europoula gia na ftiaxtei dioti exei spasei i plaketa kai twra lew....

Aksizei na to ftiakso?

Tha mou ksanadimiourgisei problima sto mellon?

Yparxei metaxirismena thinks ta opia mporw na parw kai na glitoso lerta? an NAI pou?

Na parw kainourio?

Plllzzzzzzz help giati to eixa simpathisei poli auto to kinito

 

Euxaristw poli

Link to comment
Share on other sites

Με 200 ευρώ πάντως παίρνεις μεταχειρισμένο σε κατάσταση καινούργιου από το Buy & Sell!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ υπάρχει ένα ερωτηματολόγιο για να κάνουμε όλοι μαζί καλύτερο το PC Suite (NOKIA PC Suite Survey) και πιστεύω ότι είναι χρέος μας να το απαντήσουμε ΟΛΟΙ μήπως εκεί στη NOKIA βάλουν μυαλό και διορθώσουν κάποια πράγματα.

 

EDIT:

Αν δε σας το εμφανίζει με 2-3 προσπάθειες (είναι ένα δεύτερο banner ακριβώς κάτω από το πρώτο) τότε πηγαίνετε κατ' ευθείαν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ υπάρχει ένα ερωτηματολόγιο για να κάνουμε όλοι μαζί καλύτερο το PC Suite (NOKIA PC Suite Survey) και πιστεύω ότι είναι χρέος μας να το απαντήσουμε ΟΛΟΙ μήπως εκεί στη NOKIA βάλουν μυαλό και διορθώσουν κάποια πράγματα.

 

EDIT:

Αν δε σας το εμφανίζει με 2-3 προσπάθειες (είναι ένα δεύτερο banner ακριβώς κάτω από το πρώτο) τότε πηγαίνετε κατ' ευθείαν εδώ.

 

Done...:)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλώς σας βρήκα μιας και postάρω πρώτη φορά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

από τις 3 του μήνα έχω και γω το 6280 και όσο το ήθελα σαν τρελή και μου το κάναν δώρο τελικά τόσο απογοητευμένη έμεινα.

με κυριότερο όλων αυτό που εδώ λέτε τζογάρισμα και γω εκφράζω αναξιοπιστία.

μου πήρε 2 μέρες να διαβάσω όλα τα post αυτού του thread και τελικά κάπου εδώ στα τελευταία είδα κάποιο χρήστη να αναφέρει ότι στο κατάστημα αμαρουσίου του το σφίξανε άρα κάτι τέτοιο γίνεται?αν ναι γιατί σε όποιο πήγα εγώ μου αναφέρανε ότι είναι θέμα κατασκευής?

συγκεκριμένα αναφέρθηκε ότι είναι τόσο δύσκολο να παίξει που για να ανοίξει μπορεί να χρειαστεί και τα δύο χέρια.

δεύτερον έχω ένα πρόβλημα με τη μεταφορά δεδομένων από τον υπολογιστή μου στο κινητό.το συνδέω με καλώδιο και μεταφορά με αφήνει να κάνω μόωο στο κινητό και όχι στην κάρτα.κάποια πιθανή λύση?

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

ntampa7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλώς σας βρήκα μιας και postάρω πρώτη φορά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

από τις 3 του μήνα έχω και γω το 6280 και όσο το ήθελα σαν τρελή και μου το κάναν δώρο τελικά τόσο απογοητευμένη έμεινα.

με κυριότερο όλων αυτό που εδώ λέτε τζογάρισμα και γω εκφράζω αναξιοπιστία.

μου πήρε 2 μέρες να διαβάσω όλα τα post αυτού του thread και τελικά κάπου εδώ στα τελευταία είδα κάποιο χρήστη να αναφέρει ότι στο κατάστημα αμαρουσίου του το σφίξανε άρα κάτι τέτοιο γίνεται?αν ναι γιατί σε όποιο πήγα εγώ μου αναφέρανε ότι είναι θέμα κατασκευής?

συγκεκριμένα αναφέρθηκε ότι είναι τόσο δύσκολο να παίξει που για να ανοίξει μπορεί να χρειαστεί και τα δύο χέρια.

δεύτερον έχω ένα πρόβλημα με τη μεταφορά δεδομένων από τον υπολογιστή μου στο κινητό.το συνδέω με καλώδιο και μεταφορά με αφήνει να κάνω μόωο στο κινητό και όχι στην κάρτα.κάποια πιθανή λύση?

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Μήπως δεν έχεις εγκαταστήσει ακόμα την κάρτα στο τηλέφωνο; (το παίρνουμε από τα πιο γελοία πρώτα) :p :p

 

Σοβαρά τώρα... Καλή χρονιά και σε σένα... Η κάρτα συμπεριφέρεται κανονικά μέσα στα menu του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις εγκαταστήσει ακόμα την κάρτα στο τηλέφωνο; (το παίρνουμε από τα πιο γελοία πρώτα) :p :p

 

Σοβαρά τώρα... Καλή χρονιά και σε σένα... Η κάρτα συμπεριφέρεται κανονικά μέσα στα menu του κινητού;

 

 

ναι συμπεριφέρεται κανονικά μπορώ να τα πάω πρώτα στο τηλέφωνο και μετά μέσα από το μενου του τηλεφώνου με μετάκίνηση στη κάρτα απευθείας από τον υπολογιστή στην κάρτα όχι

ntampa7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, απο τη στιγμη που κανουμε τις φορτισεις στην αρχη, και πιασει καλα η μπαταρια, μετα μπορω να φορτιζω το κινητο ανα πασα στιγμη χωρις να χαλαει; Φυσικα οχι να το αφηνω στην πρίζα 10 ώρες, μόνο μέχρι να γράψει "Μπαταρία Φορτισμένη, αλλά να το βάζω ακόμα και αν δεν εχει τελειωσει η μπαταρια τελειως, χωρις προβλημα, ισχυει;

 

 

Εντωμτξ, με συχνη χρηση του μπ3 πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια ε; Καθε 2 μερες το φορτιζω...

Link to comment
Share on other sites

εμαθε κανεις τι τρεχει με τις playlists τελικα?γτ δεν τις παιζει?κανα site με πολλες εφαρμογες?
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, απο τη στιγμη που κανουμε τις φορτισεις στην αρχη, και πιασει καλα η μπαταρια, μετα μπορω να φορτιζω το κινητο ανα πασα στιγμη χωρις να χαλαει; Φυσικα οχι να το αφηνω στην πρίζα 10 ώρες, μόνο μέχρι να γράψει "Μπαταρία Φορτισμένη, αλλά να το βάζω ακόμα και αν δεν εχει τελειωσει η μπαταρια τελειως, χωρις προβλημα, ισχυει;

 

 

Εντωμτξ, με συχνη χρηση του μπ3 πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια ε; Καθε 2 μερες το φορτιζω...

 

Σύμφωνα με τους κατασκευαστές οι μπαταρίες λιθίου μπορούν να επαναφορτίζονται οποιαδήποτε στιγμή ανεξαρτήτως από το αν είναι άδειες ή μισογεμάτες κ.λπ. και μάλιστα τον τελευταίο χρόνο που αγόρασα δυο τηλέφωνα από το πλαίσιο ΚΑΙ για τα δυο μου είπαν οτι δεν υπάρχει πλέον αυτό που κάποτε λέγαμε 1η φόρτιση. Πλέον ακόμα και στην πρώτη φόρτιση μόλις γράψει το τηλέφωνο οτι τελείωσε η φόρτιση μπορούμε να το βγάλουμε. Και όντως έτσι έκανα και με τα δυο και οι αυτονομίες τους είναι ίδιες με αυτά που γράφονται από όλους τους χρήστες για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα.

 

Εμένα που γράφει Made by Nokia, τι εννοεί; Είναι απ'την Φιλανδία;

 

Είναι απλά αγγλικά φίλε @Leon. Αν ήταν κατασκευασμένο στη Φινλανδία θα έγραφε Made in Finland όπως το Ν72 της φωτογραφίας που σου παραθέτω. Μπορείς να το τσεκάρεις (κάτω από τη μπαταρία το γράφει) και να μας πείς. Το Made by Nokia εννοεί φυσικά οτί είναι κατασκευασμένο από τη ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...