Jump to content

Samsung A6 ή Huawei Honor 9 lite ή κάποιο άλλο με χαμηλο sar


smerliao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω κινητό για την αδερφή μου.

Τα κριτήρια είναι μέχρι 220 περίπου, απο Ελλάδα (2 ετη εγγύηση)

  • Χαμηλό SAR, σίγουρα το Head...
  • Καλή κάμερα για να βγάζει τα ανίψια
  • Minimum 16gb με προτίμηση 32GB , έχει ήδη μια 32 sd μιας και θα βάλει μερικα παιχνίδα για τα παιδιά ...

 

και μέγεθος μέχρι τώρα είχε 5'', οπότε όχι τεράστιο στα 6... μέχρι 5,7'' καλά είναι

επίσης μέχρι τώρα είχε samsung μόνο γιαυτό μπήκε το A6 το οποίο το περιμένω να πέσει στα 220 έστω και B;ack friday (είχε ξαναπέσει).

 

Είναι κάποιο άλλο για να την πω να παέι να τα δει σε κανα κατάστημα?

ΔΥστυχώς όλα τα Xiaomi βγαίνουν εκτός λόγω μεγάλου sar που τα είδα

Επίσης είδα το moto g5s αλλά μου κάνει λίγο παλιό, μιας και θα θέλει να το κρατήσει 2-3 χρόνια σίγουρα + ότι skock android που πήρα και στην μάνα μου, δεν είναι και τόσο φιλικό για τον απλό χρήστη\

 

Ευχαριστώ

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

το ξαναπάω με βάση τη λίστα που δίνεται εδώ , μηπως έχω καμια πρόταση παραπάνω

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 222ευρώ με δόσεις , 190 χωρίς

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 5,2-5,7

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;ελλάδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? αδιάφορα, ίσως το ραδιοφωνο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; ναι, οχι φλασαρισματα και αλλαγες ρομ

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. οθόνη όσο το δυνατον καλύτερη , όχι απαραίτητα amoled , καλή κάτω από τον ήλιο

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Κάμερα, αυτονομία,ταχύτητα, παιχνίδια

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. samsung J5

10) Χαμηλό σαρ

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Νομϊζω ο λόγος που δεν παίρνεις απαντήσεις είναι το χαμηλό sar και το μικρό μέγεθος :) Τώρα, και τα δύο κινητά που ανέφερες είναι μέτρια. Το A6 έχει καλή αυτονομία αλλά μέτρια κάμερα. Το Honor 8 lite είναι χειρότερο σαν αυτονομία και μάλλον ως κάμερα, αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για το τελευταίο. Έχε υπόψη σου μόνο πως ο επεξεργαστής του Α6 είναι πολύ κακός και σε λίγο καιρό μπορεί να τρως γκρίνια πως το κινητό κολλάει.

 

Από εκεί και πέρα θα σου πρότεινα το Xiaomi Mi A2 που έχει επίσης χαμηλό Sar, πολύ καλή αυτονομία και καλύτερο επεξεργαστή. Η κάμερα του είναι καλή στις φωτεινές φωτογραφίες, όχι στις νυχτερινές, αλλά σε αυτά τα λεφτά μην περιμένεις καλές νυχτερινές γενικά. Όμως έχει στοκ Android που είπες πως δεν σου αρέσει,

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Αρχικά να πω ότι μιλάω για το Honor 9 lite εκτός αν έκανες τυπογραφικό λάθος.

Για το MI a2 βλέπω οκ το σαρ αλλά δεν το έβαλα λόγω μπαταρίας που δεν διάβασα καλά σχόλια.

Κατέληξα σήμερα κατά 99% στο galaxy a5 2017 που βγήκε στα 169 ευρώ και νομίζω ότι συγκεντρώνει αρκετά θετικά στοιχεία σε αυτή την τιμή. Δεν ξέρω τι άποψη υπάρχει γιαυτό, καλό δεχόμενη

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το Xiaomi mi a2 lite το οποίο έχει χαμηλό Sar, έχει μεγάλη αυτονομία αλλά υστερεί σε κάμερα. Επίσης είναι μαζεμένο τηλέφωνο και πολύ όμορφο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Αρχικά να πω ότι μιλάω για το Honor 9 lite εκτός αν έκανες τυπογραφικό λάθος.

Για το MI a2 βλέπω οκ το σαρ αλλά δεν το έβαλα λόγω μπαταρίας που δεν διάβασα καλά σχόλια.

Κατέληξα σήμερα κατά 99% στο galaxy a5 2017 που βγήκε στα 169 ευρώ και νομίζω ότι συγκεντρώνει αρκετά θετικά στοιχεία σε αυτή την τιμή. Δεν ξέρω τι άποψη υπάρχει γιαυτό, καλό δεχόμενη

Εννοειται πολυ καλη επιλογη το α5!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Αρχικά να πω ότι μιλάω για το Honor 9 lite εκτός αν έκανες τυπογραφικό λάθος.

Για το MI a2 βλέπω οκ το σαρ αλλά δεν το έβαλα λόγω μπαταρίας που δεν διάβασα καλά σχόλια.

Κατέληξα σήμερα κατά 99% στο galaxy a5 2017 που βγήκε στα 169 ευρώ και νομίζω ότι συγκεντρώνει αρκετά θετικά στοιχεία σε αυτή την τιμή. Δεν ξέρω τι άποψη υπάρχει γιαυτό, καλό δεχόμενη

 

Το 9 εννοούσα, συγγνώμη για το μπέρδεμα. Όσο για τα Α2 lite, το lite έχει φοβερή αυτονομία λόγω μεγάλης μπαταρίας και οικονομικού επεξεργαστή . Μπορεί να έχεις ακούσει αρνητικά σχόλια για την αυτονομία του κανονικού Α2 το οποίο δεν θα στο πρότεινα έτσι και αλλιώς λόγω διαστάσεων.

 

Το Α5 νομίζω είναι καλύτερη επιλογή από το Α6 πιστεύω λόγω επεξεργαστή και οθόνης. Για να είμαι τίμιος προσωπικά ποτέ δεν θα έπαιρνα Samsung με αδύναμο επεξεργαστή όπως της σειράς Α, πλην Α8 και νέων Α7 και 9, γιατί λόγω βαριού Samsung Experience μετά από μερικούς μήνες αρχίζουν και λαγκαρουν, αλλά ο καθένας με τα κολλήματα του :)

Link to comment
Share on other sites

+50 ευρώ να πάρει το lg g6 με το χαμηλότερο SAR..κ πολύ καλη κάμερα.

πολύ καλό με βάση αυτά πού ήθελε η αδερφή μου αλλά φευγει στη τιμή. συν ότι κοιτούσαμε και μεγάλο καταάστημα για δόσεις αν έφευγε η τιμή λίγο πάνω απο 200

 

καταλήξαμε στο Α5 , το περιμένω αύριο ... για 169 ,είναι vfm .

όσο για το λιτε το Μι Α2,

επειδή με έβαλε και τα ψείρισα όσον αφορά το σαρ,

τα κινητά έχουν σαρ head και body , μέτρηση EU και US.

Το βασικό μου ενδιαφέρον ήταν χαμηλό head και στις 2 μετρήσεις... Xiaomi δεν παίζουν καλά σε αυτές τις μετρήσεις , και στις δύο... το πολυ σε μία

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό με βάση αυτά πού ήθελε η αδερφή μου αλλά φευγει στη τιμή. συν ότι κοιτούσαμε και μεγάλο καταάστημα για δόσεις αν έφευγε η τιμή λίγο πάνω απο 200

 

καταλήξαμε στο Α5 , το περιμένω αύριο ... για 169 ,είναι vfm .

όσο για το λιτε το Μι Α2,

επειδή με έβαλε και τα ψείρισα όσον αφορά το σαρ,

τα κινητά έχουν σαρ head και body , μέτρηση EU και US.

Το βασικό μου ενδιαφέρον ήταν χαμηλό head και στις 2 μετρήσεις... Xiaomi δεν παίζουν καλά σε αυτές τις μετρήσεις , και στις δύο... το πολυ σε μία

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

 

Που βρηκες το Α5 με 169€;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Που βρηκες το Α5 με 169€;

 

Στη Vodafone,έχει εκπτώσεις για λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone,έχει εκπτώσεις για λίγες μέρες.

 

Ειναι branded η συσκευή, γνωρίζεις;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι branded η συσκευή, γνωρίζεις;

Όχι δεν το έχω ψάξει καθόλου οπότε ότι και να σου πω ψέμα θα είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Vodafone ναι. Το χρυσό έχει μείνει. Νομίζω είχε και το μαύρο στην αρχή.

Αύριο μάλλον θα παραλάβω οπότε αν προλάβω να το στήσω θα δω αν είναι branded

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...