Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...με εξαίρεση ότι σε ορισμένες παρτίδες έχουν μια ελαφριά yellow απόχρωση στην αποτυπωση του λευκού η μόνη παραφωνία που προσωπικά με ενόχλησε και προχώρησα σε εκ νέου αγορά και όλα άψογα πλέον...

 

Ναι βρε Alex αλλά είναι σαν να παίζεις lotto. Το έχουμε ξανασυζητήσει για το θέμα του yellow tint και είναι καθαρά θέμα τύχης τι θα σου κάτσει. Ε κάπως έτσι ισχύει και για το bending στην σειρά του 2018...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι βρε Alex αλλά είναι σαν να παίζεις lotto. Το έχουμε ξανασυζητήσει για το θέμα του yellow tint και είναι καθαρά θέμα τύχης τι θα σου κάτσει. Ε κάπως έτσι ισχύει και για το bending στην σειρά του 2018...

 

Δυστυχώς έτσι πρέπει είναι και μιας και όλα τα προηγούμενα 4 των αριθμό ipad τελευταίων 5 ετών που είχα τιμήσει είχαν άψογο λευκό μου κακοφανηκε αυτή η ελαφριά κιτρινωπη απόχρωση και ειδικότερα όταν τα συγκρινα με τα demo που η διαφορά ήταν εμφανεστατη πράγμα δεν μπορούσα να το καταπιω με τίποτα να δίνεις τόσα λεφτά για τέτοια απόδοση λευκού.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι πρέπει είναι και μιας και όλα τα προηγούμενα 4 των αριθμό ipad τελευταίων 5 ετών που είχα τιμήσει είχαν άψογο λευκό μου κακοφανηκε αυτή η ελαφριά κιτρινωπη απόχρωση και ειδικότερα όταν τα συγκρινα με τα demo που η διαφορά ήταν εμφανεστατη πράγμα δεν μπορούσα να το καταπιω με τίποτα να δίνεις τόσα λεφτά για τέτοια απόδοση λευκού.Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς. Είπαμε τα πέρασα και εγώ (και πολύ χειρότερα) με το περσινό pro...

 

Το καινούριο το ξαναπήρες από το ίδιο μαγαζί (amazon αν θυμάμαι καλά) ή από αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Είπαμε τα πέρασα και εγώ (και πολύ χειρότερα) με το περσινό pro...

 

Το καινούριο το ξαναπήρες από το ίδιο μαγαζί (amazon αν θυμάμαι καλά) ή από αλλού?

 

Από το Amazon μετά 3 εβδομάδες αφού βγήκαν καινούργιες παρτίδες με την ελπίδα να τύχει νορμάλ λευκό.

Ευτυχώς έκατσε καλά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την <<μαλακή οθόνη>> τι σημαίνει;

το έχουν παρατηρήσει και άλλοι κάτοχοι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πραγματικά πρωτόγνωρη εμπειρία το Ipad Pro 11'', μιας και είναι η πρώτη μου Apple συσκευή με προορισμό την επαγγελματική χρήση.

 

 

 

Δύο πράγματα με ενοχλούν:

 

1. Η οθόνη. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο, τουλάχιστον όχι όπως διαφημίζεται. Η χρωματική απόδοση , η ποιότητα της εικόνας θεωρώ ότι δεν είναι top. Το Lenovo tab 2ετίας των 200Ε που είχα έχει πολύ καλύτερη εικόνα. Όπως και το Demo των καταστημάτων που το είχα δει πριν αγοράσω (έχει ξανααναφερθεί αυτό).

 

2. Η οθόνη! Τώρα εδώ δεν ξέρω αν είναι ελάττωμα ή έτσι πρέπει να λειτουργεί. Με την πίεση του δακτύλου η οθόνη βυθίζεται προς τα μέσα. Για χιλιοστά του χιλιοστού μεν, αλλά εμφανώς μπαίνει μέσα και τοπικά παραμορφώνεται η εικόνα, ακόμα και στην ελάχιστη πίεση. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με κάποια ειδική μαλακή επίστρωση για την αφή του pencil ή είναι κάτι άλλο. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Εγώ μετά από αρκετά Android smartphone και tabs που έχουν περάσει από τα χέρια μου, πρώτη φορά παρατηρώ κάτι τέτοιο...

 

 

 

το 3ο που με ενοχλεί είναι ότι οι εφαρμογές δεν εκμεταλλεύονται πλήρως τις δυνατότητές του, τουλάχιστον στο κομμάτι παραγωγικότητα που με ενδιαφέρει...Πιστεύω αυτό θα διορθωθεί σιγά σιγά από τους developers!

 

 

 

A, και η πλήρης έλλειψη stock σε ελληνικό πληκτρολόγιο...Δεν υπάρχει πουθενά! Έχω το Ipad σχεδόν 2 μήνες και επίσημο πληκτρολόγιο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα! Μηχάνημα που υποτίθεται προορίζεται για επαγγελματική χρήση με πλεονέκτημα φορητότητας! Τι να πω...

Τι να πω και εγώ που την έχω προπληρωσει κιόλας από τα Χριστούγεννα, όταν την παρήγγειλα μαζί με την συσκευή και ακόμα περιμένω...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που την έχω προπληρωσει κιόλας από τα Χριστούγεννα, όταν την παρήγγειλα μαζί με την συσκευή και ακόμα περιμένω...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ενημέρωση για το Keyboard ήταν ότι θα το είχα τέλος Ιανουαρίου. Πριν λίγο με ειδοποίησαν ότι πάει για τέλος Φεβρουαριου!

Σε λίγο θα βγει εκτός εγγύησης και πληκτρολόγιο δε θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ώρα και για ένα φρεσκάρισμα αυτή τη φορά με Alcantara skin που όντως η αίσθηση είναι κορυφαία με την βελουδινη υφή.:up:

 

Καλύπτει και καλύτερα το αντί αισθητικό bump της κάμερας αλά πυραμίδα χεωπα :lol:

 

fcb3145424ec705248c6fc48e433e3c8.jpg

 

7d0d2853d3c08dc4da4890b662a82a70.jpg

 

cbb40d0ed664415e98a84671a9421bff.jpg

 

Έχω καβατζα και αντίστοιχο σε βαθύ κόκκινο χρώμα αν βαρεθουμε το εξαιρετικό turquoise.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ώρα και για ένα φρεσκάρισμα αυτή τη φορά με Alcantara skin που όντως η αίσθηση είναι κορυφαία με την βελουδινη υφή.:up:

 

Καλύπτει και καλύτερα το αντί αισθητικό bump της κάμερας αλά πυραμίδα χεωπα :lol:

 

fcb3145424ec705248c6fc48e433e3c8.jpg

 

7d0d2853d3c08dc4da4890b662a82a70.jpg

 

cbb40d0ed664415e98a84671a9421bff.jpg

 

 

Έχω καβατζα και αντίστοιχο σε βαθύ κόκκινο χρώμα αν βαρεθουμε το εξαιρετικό turquoise.

 

εγω στο 12.9 2017 έχω θήκη σιλικόνης poetic turtle που κατευθείνει τον ήχο των ηχείων προς τα μπρος. δεν σας κόβει τα δάχτυλα η ακμή του σασί;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εγω στο 12.9 2017 έχω θήκη σιλικόνης poetic turtle που κατευθείνει τον ήχο των ηχείων προς τα μπρος. δεν σας κόβει τα δάχτυλα η ακμή του σασί;

 

Δεν επηρεάζει πουθενά αρνητικά ούτε σε θέματα κράτημα-χειρισμό ούτε σε θέματα λειτουργικοτητας πχ ηχεία αφού μιλάμε για skin(αυτοκόλλητο) που αφορά μόνο τη πλάτη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζει πουθενά αρνητικά ούτε σε θέματα κράτημα-χειρισμό ούτε σε θέματα λειτουργικοτητας πχ ηχεία αφού μιλάμε για skin(αυτοκόλλητο) που αφορά μόνο τη πλάτη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλημέρα. Δεν αναφέρομαι στο skin που μου αρέσει πολύ και δεν προσθέτει βάρος.

Έστω και με το skin είναι γυμνό το μέταλλο,το οποίο όταν το κρατάτε δεν σας κόβει τα χέρια μετά από ώρα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με προβληματιζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

οκ ευχαριστώ. αυτό με την οθόνη που όταν την πιέζεις,κυματίζει σαν να είναι μαλακή και αναφέρθηκε παραπάνω ,το έχεις παρατηρήσει;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ. αυτό με την οθόνη που όταν την πιέζεις,κυματίζει σαν να είναι μαλακή και αναφέρθηκε παραπάνω ,το έχεις παρατηρήσει;

 

Όχι δεν έχω τέτοια φαινόμενα ούτε καν με άσκηση πίεσης.

Rock solid!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω τέτοια φαινόμενα ούτε καν με άσκηση πίεσης.

Rock solid!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ευχαριστώ και πάλι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του 11´´ ipad 64 lte. Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη - πληκτρολόγιο; Γιατί για να δώσω 230€ (apple) και να πάρω μια θήκη - πληκτρολόγιο χωρίς backlight, και χωρίς να προστατεύει το tabled, δεν υπάρχει περίπτωση.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του 11´´ ipad 64 lte. Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη - πληκτρολόγιο; Γιατί για να δώσω 230€ (apple) και να πάρω μια θήκη - πληκτρολόγιο χωρίς backlight, και χωρίς να προστατεύει το tabled, δεν υπάρχει περίπτωση.

 

Τσέκαρε εδώ.

https://www.igeeksblog.com/best-ipad-pro-11-inch-keyboard-cases/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του 11´´ ipad 64 lte. Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη - πληκτρολόγιο; Γιατί για να δώσω 230€ (apple) και να πάρω μια θήκη - πληκτρολόγιο χωρίς backlight, και χωρίς να προστατεύει το tabled, δεν υπάρχει περίπτωση.
Και εγώ που τα έχω δώσει, ακόμα περιμένω...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να συνδέσουμε ένα φλασάκι και να μεταφέρουμε αρχεία πολυμέσων χρειάζεται απλώς να έχουμε τον USB-C to USB Adapter, σωστά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να συνδέσουμε ένα φλασάκι και να μεταφέρουμε αρχεία πολυμέσων χρειάζεται απλώς να έχουμε τον USB-C to USB Adapter, σωστά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Ναι, αλλά μόνο φωτο-βίντεο και μέσω του photos app.

 

https://9to5mac.com/2018/11/07/ipad-pro-usb-c-accessories/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μόνο φωτο-βίντεο και μέσω του photos app.

 

https://9to5mac.com/2018/11/07/ipad-pro-usb-c-accessories/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε.

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρουμε πχ pdf, αρχεία κειμένου μέσω usb flash drive;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε.

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρουμε πχ pdf, αρχεία κειμένου μέσω usb flash drive;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Μπα δεν νομίζω με φλασάκι.

Μόνο μέσω cloud ή με iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν είναι ειδικό φλασάκι, για iOS.

 

 

 

Κάτι σαν το ixpand εννοείς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...