Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήρε φίλος από DOA με οθόνη BOE. Από φώτο που μου έστειλε το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό. Αύριο είναι η σειρά μου... Ειδωμεν..
Μας αποτελειωσες τώρα...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα πίσω το 3 mate..Όλα είχαν θέμα με την οθόνη . Μου είπαν να περιμένω καινούργια παρτίδα μπας και.....Από πλαίσιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και LG και Boe από ότι φαίνεται έχουν προβλήματα. Πρέπει να τους έδωσαν τριτοτεταρτης διαλογής οθόνες δεν εξηγείται αλλιώς. Ακόμα και αυτό με τη θερμοκρασία χρώματος που είναι διαφορετική είναι απαράδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα πίσω το 3 mate..Όλα είχαν θέμα με την οθόνη . Μου είπαν να περιμένω καινούργια παρτίδα μπας και.....Από πλαίσιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Χαρά στο κουράγιο σου φίλος με την ανεκδιήγητη Huawei.

Πιστεύω στην 6η η 7η συσκευή να πετύχεις σωστό panel αλλά τότε θα έχει βγει το mate 30 pro :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα πίσω το 3 mate..Όλα είχαν θέμα με την οθόνη . Μου είπαν να περιμένω καινούργια παρτίδα μπας και.....Από πλαίσιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πω πω όντως μπράβο στο κουράγιο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί δεν έχετε καθόλου υπομονή? Περιμένετε λίγο καιρό να δούμε τι θα γίνει και δίνετε τα 1050 αργότερα. Δηλαδή δεν βαριέστε να σεταρετε το κινητό κάθε τρεις και λίγο και ξανά τα ίδια? Τσάμπα χαλάτε την ηρεμία σας εξαιτίας μιας εταιρείας που τα σκατωσε και δεν μπορεί να αναλάβει τις ευθύνες της.
Link to comment
Share on other sites

Και έχεις τους άλλους που μπαίνουν και γράφουν μεμονωμένες περιπτώσεις ειναι....Και οι άλλοι μισό μήνα μετά μας ταιζουν πρασινάδες αβέρτα....

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως να ανεβάσω εδώ. Αύριο θα πάω να το δω και μετά πάω καρφί Huawei για αλλαγή και σας ενημερωνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι εγώ είμαι στο 3ο Mate 20 και αυτό δεν έχει πρασινάδες αλλά έχει διαφορετική θερμοκρασία. Χρώματος στη μισή κάτω οθόνη. Ότι να ναι δηλαδή. Επίσης επειδή έχουμε κάνει 2-3 DOA και εγώ και ο φίλος και τα βάζουμε δίπλα δίπλα, οι οθόνες δυστυχώς δεν έχουν καμία συνέπεια στα χρώματα, είναι δηλαδή λες και είναι άλλο κινητό κάθε φορά.

Ω καλά εντάξει, ότι να ναι.....Λυπαμαι για την ταλαιπωρία σου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα χαρακτηριστικό αντικείμενικοτατο άρθρο , καθόλου χορηγούμενο φυσικά , από ιστοσελίδα γίγαντα της τεχνολογίας

 

https://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/5-pragmata-pou-to-huawei-mate-20-pro-kani-kalitera-apo-to-iphone-xs

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Και LG και Boe από ότι φαίνεται έχουν προβλήματα. Πρέπει να τους έδωσαν τριτοτεταρτης διαλογής οθόνες δεν εξηγείται αλλιώς. Ακόμα και αυτό με τη θερμοκρασία χρώματος που είναι διαφορετική είναι απαράδεκτο.

εμένα γιατί μου φαίνεται αστοχία υλικού οδήγησης της οθόνης,με άλλα λόγια φθηνά ηλεκτρονικά

Κάτι μου θυμίζει όλο αυτο από monitors των pc....

Κρίμα πάντως,έχει γεμίσει και το αμαζον με αρνητικές κριτικές

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιλογος στο θεμα του Note9 πριν ξεσπασει το ζητημα της πρασιναδας.Γιατι το ματι του παλιου ειναι αλλιως κοιταξτε ημερομηνια του ποστ 1341 :p:lol:

Ποστ 1341:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7694627#post7694627

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

εμένα γιατί μου φαίνεται αστοχία υλικού οδήγησης της οθόνης,με άλλα λόγια φθηνά ηλεκτρονικά

Κάτι μου θυμίζει όλο αυτο από monitors των pc....

Κρίμα πάντως,έχει γεμίσει και το αμαζον με αρνητικές κριτικές

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Μόνο η Huawei μπορεί να ρίξει φως. Τόση προώθηση είναι κρίμα ότι συμβαίνει. Αλλά για να την ξανά εμπιστευτεί ο κόσμος πρέπει να βγάλει επίσημη ανακοίνωση. Όχι αυτά που διαβάζω ότι είναι νέας τεχνολογίας amoled και πράσινα άλογα. Ούτε κινητά 50 ευρώ δεν έχουν τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Διανυω τη δεύτερη βδομάδα χωρίς κινητό λόγο του ότι το έχουν στείλει τα μίντια στην αντιπροσωπεία το τηλέφωνο γιατί εκτός από την πρασινάδα είχα και μια κουκκίδα αρκετά μεγαλη(δεν είναι πιξελ). Έχω μιλήσει και με τους δυο(μίντια κ Χαβάη)για να παρω πιστωτικό ώστε να παρω κάτι άλλο και με έχουν στην αναμονή. Πριν μισή ώρα μίλησα με χαβαι και μου είπαν: άμα είχατε έρθει σε μας κατευθειαν(Μιχαλακοπούλου) θα σας είχαμε δώσει ΠΛΕΟΝ συσκευή απροβλημάτιστη. Δλδ τους λέω δεν θα είχε πρασινηλα τπτ? Σας λέω κύριε μου λέει απροβλημάτιστη. Και ρωτάω άμα έρθω μου το εγγυάστε ότι θα είναι απροβλημάτιστη δε θα έχει lg οθόνη? Βεβαίως ήταν η απάντηση απροβλημάτιστη. Να περάσετε από το σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Διανυω τη δεύτερη βδομάδα χωρίς κινητό λόγο του ότι το έχουν στείλει τα μίντια στην αντιπροσωπεία το τηλέφωνο γιατί εκτός από την πρασινάδα είχα και μια κουκκίδα αρκετά μεγαλη(δεν είναι πιξελ). Έχω μιλήσει και με τους δυο(μίντια κ Χαβάη)για να παρω πιστωτικό ώστε να παρω κάτι άλλο και με έχουν στην αναμονή. Πριν μισή ώρα μίλησα με χαβαι και μου είπαν: άμα είχατε έρθει σε μας κατευθειαν(Μιχαλακοπούλου) θα σας είχαμε δώσει ΠΛΕΟΝ συσκευή απροβλημάτιστη. Δλδ τους λέω δεν θα είχε πρασινηλα τπτ? Σας λέω κύριε μου λέει απροβλημάτιστη. Και ρωτάω άμα έρθω μου το εγγυάστε ότι θα είναι απροβλημάτιστη δε θα έχει lg οθόνη? Βεβαίως ήταν η απάντηση απροβλημάτιστη. Να περάσετε από το σέρβις.

 

σωστά σού είπανε να ξέρεις όντως θα Πάρης κινητό χωρίς πρόβλημα μιχαλακοπούλου γνωρίζουν το θέμα καί είναι άψογη στην εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σου δώσουν ανοιχτό τηλέφωνο όχι σφραγισμένο όπως μου είπαν εμένα για να το ελέγξουν αν είναι οκ ρε πάμε καλά? Αφού λοιπόν έχουν εκεί στο Service τόσα πολλά σωστά τηλέφωνα γιατί δεν τα δίνουν στα μαγαζιά? Γιατί πολύ απλά είναι ΑΣΦΡΑΓΙΣΤΑ τώρα τι σημαίνει αυτό τροφή για σκέψη ο καθένας μπορεί να υποθέσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Α και κάτι που ξέχασα όταν τους είπα παιδιά να σας το στείλω με Currier γιατί δεν είμαι και κοντά να κατεβαίνω στη Μιχαλακοπούλου μου λένε βεβαίως αλλά θα πληρώσετε το Currier.... Δηλαδή και κερατάς και γδαρμένος!!!

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μερικοί στο Facebook που λένε ότι παραρελαβαν από μιχαλακοπουλου νέο mate με άλλη οθόνη.... Μήπως ήρθαν οι καινούργιες παρτίδες?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ρωτάς αν αυτά που παρέλαβαν ήταν σφραγισμένα?

Υπάρχουν μερικοί στο Facebook που λένε ότι παραρελαβαν από μιχαλακοπουλου νέο mate με άλλη οθόνη.... Μήπως ήρθαν οι καινούργιες παρτίδες?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ρωτάς αν αυτά που παρέλαβαν ήταν σφραγισμένα?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Μου το μετέφερε ένας φίλος.... Γιατί εγώ δεν έχω Facebook

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν στο fb ότι παρέλαβαν με οθόνη boe από Μιχαλακοπούλου. Το διάβασα και εγώ. Και είχαν βάλει κα φωτογραφία. Τι να πω... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επιβεβαιώνω μια εγώ ότι μου αντικατεστησαν τη συσκευή με νέα ΣΦΡΑΓΙΣΜΈΝΗ με οθόνη BOE. Πριν πάω στη μιχαλακοπούλου πήγα από ένα φίλο που είχε πάρει ήδη αντικατάσταση για να συγκρίνω τις οθόνες. Η οθόνη της BOE είναι αρκετά πιο θερμή και φέρνει πιο πολύ προς Samsung και περίπου 10% λιγότερο φωτεινή. Προσωπικά εάν είχα επιλογή θα προτιμούσα την οθόνη της LG χωρίς τα προβλήματα.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Οπότε προβλέπω ξανα αγορά!

 

η διορθωση θα γίνει σταδιακά οπότε υπομονή κανένα μήνα να φύγουν οι ελαττωματικές παρτίδες.

 

Λογικά τα εξουσιοδοτημένα servis πρώτα θα έχουν τη νέα παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σου δώσουν ανοιχτό τηλέφωνο όχι σφραγισμένο όπως μου είπαν εμένα για να το ελέγξουν αν είναι οκ ρε πάμε καλά? Αφού λοιπόν έχουν εκεί στο Service τόσα πολλά σωστά τηλέφωνα γιατί δεν τα δίνουν στα μαγαζιά? Γιατί πολύ απλά είναι ΑΣΦΡΑΓΙΣΤΑ τώρα τι σημαίνει αυτό τροφή για σκέψη ο καθένας μπορεί να υποθέσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Α και κάτι που ξέχασα όταν τους είπα παιδιά να σας το στείλω με Currier γιατί δεν είμαι και κοντά να κατεβαίνω στη Μιχαλακοπούλου μου λένε βεβαίως αλλά θα πληρώσετε το Currier.... Δηλαδή και κερατάς και γδαρμένος!!!

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

συγνώμη φίλε δεν είναι έτσι όπως τά λες φίλος παρέλαβε σφραγισμένο καί όντος δεν έχει και κανένα θέμα το κινητό με BOE οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν τα έβγαλα από το κεφάλι μου εμένα ΕΧΘΕΣ μου είπαν από το τηλέφωνο του Service ότι θα ανοίξουν την καινούργια συσκευή προκείμενου να την ελέγξουν για αυτό ρώτησα πριν τον φίλο αν του έδωσαν σφραγισμένη συσκευή τόσο απλά....

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...