Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζουμε το Mate 20 το μεγάλο που έβγαλαν για παιχνίδια τι οθόνη φοράει; Δεν πιστεύω να είναι LG; Ξέρουμε πως τα πάει η δική του οθόνη;

 

Το mate 20 X που έχω φοράει Samsung οθόνη αυτό και δεν παρουσιάζει καμία πρασινάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το mate 20 X που έχω φοράει Samsung οθόνη αυτό και δεν παρουσιάζει καμία πρασινάδα.
Δεν είναι ανώτερης τεχνολογίας φίλε όπως του mate 20 pro, που πας με οθόνη Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την τέλεια κάμερα, εγώ είδα μια premium συσκευή με κακό sw και ένα αρκετά άσχημο για τα γούστα μου skin. Θεωρώ ότι η Huawei χρειάζεται λίγο χρόνο για να βρει μια σχεδιαστική ταυτότητα συνολικά, γιατί αυτή η συσκευή, όσο καλή και αν είναι στα χαρτιά, δεν έχει δική της προσωπικότητα και χρήζει σοβαρών βελτιώσεων.

Note 9 ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mate 20 X που έχω φοράει Samsung οθόνη αυτό και δεν παρουσιάζει καμία πρασινάδα.

 

Από που το βρήκες το θηρίο φίλε μου? Αυτό με ενδιέφερε αρχικώς, αλλά αφού είδα ότι Ελλάδα και γενικά Ευρώπη δεν, πήγα στο pro...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Το mate 20 X που έχω φοράει Samsung οθόνη αυτό και δεν παρουσιάζει καμία πρασινάδα.
Από πού το αγόρασες;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρέχτε να το δώσετε όσο προλαβαίνετε... Δεν υπάρχουν συναισθηματισμοί με αυτά τα ζητήματα και σε αυτά τα χρηματικά ποσά... εξ άλλου κινητά είναι δεν χάθηκε ο κόσμος,επιλέξτε μια άλλη συσκευή και τέλος ή κάτι άλλο που πιθανόν να σας ενδιαφέρει εφόσον δεν υπάρχει η δυνατότητα για επιστροφή των χρημάτων. Όπως και να χει είναι τρομερό Ρίσκο η επιλογή να το κρατήσει κάποιος....

 

ο σώζων εαυτόν σωθήτω:sick: Μεχρι την παρασκευη να το εχετε δωσει ολοι:cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 20 X που έχω φοράει Samsung οθόνη αυτό και δεν παρουσιάζει καμία πρασινάδα.

 

Ο ποιο "ωραιος" απ ολους εισαι.:rolleyes:

Κανε μας καμια παρουσιαση φιλε μου να το δουμε και μεις.

Link to comment
Share on other sites

Το λιγότερο που έχει να κάνει η Huawei είναι να φέρει το mate 20 Χ Ευρώπη και να βάλει τα mate 20 pro στο κόρφο της, να το μαζέψει όπως είναι από την αγορά. Το 20 Χ για μένα είναι σίγουρη αγορά αλλά από ευρωπαϊκό κατάστημα με εγγύηση κλπ. Κινέζο από Κίνα αγοράζεις μέχρι 300ε, με παραπάνω χρήματα δεν αξίζει το ρισκο της μη εγγύησης.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λιγότερο που έχει να κάνει η Huawei είναι να φέρει το mate 20 Χ Ευρώπη και να βάλει τα mate 20 pro στο κόρφο της, να το μαζέψει όπως είναι από την αγορά. Το 20 Χ για μένα είναι σίγουρη αγορά αλλά από ευρωπαϊκό κατάστημα με εγγύηση κλπ. Κινέζο από Κίνα αγοράζεις μέχρι 300ε, με παραπάνω χρήματα δεν αξίζει το ρισκο της μη εγγύησης.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Ειναι πολυ μεγαλο το 20x .7.2 ιντσες θα παρει καποιος που τις χρειαζεται σαν να θελει να αντικαταστησει το ταμπλετ του .

Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-ifixit-147322/

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δείτε κάτι ενδιαφέρον...

Την έχει πατήσει άγρια η εταιρία...

Τα αποτελέσματα από το άνοιγμα της συσκευής από το ifixit.

 

Final Thoughts

 

Many components are modular and can be replaced independently.

 

Battery replacement requires removing only the back panel and midframe.

 

Only standard Phillips screws are used along with an average amount of adhesive.

 

Because of the sandwich build around the motherboard, there are more flex connectors than average and repairs will consume more time.

 

Glued-down front and back glass means greater risk of breakage while making repairs difficult to start.

 

Screen repairs require a lot of disassembly while battling tough adhesive.

 

A broken screen probably means you need to replace the fingerprint reader as well, or vice versa.

 

Το τελευταίο είναι και το ποιο σημαντικό για να αλλαχτεί η οθόνη πρέπει να αλλαχτεί και ο αισθητήρας αποτυπωμάτων. Δηλαδή εκτός από το κόστος της οθόνης προστίθεται και το κόστος του αισθητηρα...

 

Πηγή:

 

https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-ifixit-147322/

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε τηλέφωνο ο τεχνικός από το service του public. Ευγενικότατος, δεν έχω κάτι να πω. Όπως ξαναείπα δεν έχει κάποια επίσημη ενημέρωση από τη huawei. Για doa δέχεται να το πάρει, αν κ μου είπε ότι σε περίπτωση που η huawei αρνηθεί το DOA θα πρέπει να δει τι θα το κάνει αυτός.
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε τηλέφωνο ο τεχνικός από το service του public. Ευγενικότατος, δεν έχω κάτι να πω. Όπως ξαναείπα δεν έχει κάποια επίσημη ενημέρωση από τη huawei. Για doa δέχεται να το πάρει, αν κ μου είπε ότι σε περίπτωση που η huawei αρνηθεί το DOA θα πρέπει να δει τι θα το κάνει αυτός.
Φάτο πες του...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήγες στη Μιχαλακοπούλου στο επίσημο Service το έλεγξαν και σου είπαν αυτό?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Πήρα τηλέφωνο στο σέρβις και μου είπαν αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα έπρεπε να είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΆ μια σωστή οθόνη όπως αυτή στη φωτογραφία που είναι από Mate 20 pro αλλά είναι BOE για να μην μας λένε ότι είναι φυσιολογικό να πρασινίζει.... 1e82915d84c67d333496e003f37b5408.jpg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισό λεπτό είπες ότι έχουν την συσκευή σου και την είδαν σωστα?

Πήρα τηλέφωνο στο σέρβις και μου είπαν αυτό ακριβώς.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φάτο πες του...

 

Μόνο που δεν φταίει αυτός , κι όπως είπε ο φίλος παραπάνω ήταν ευγενέστατος και του κάνει DOA την συσκευή ...

Άλλος πρέπει να την φάει...

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις του device info hardware και ενεργοποιήσεις το dark theme η εικόνα του lg είναι διαφορετική από αυτήν με ΒΟΕ.2e63f714b228f86498daa0a7ff2fca57.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν φταίει αυτός , κι όπως είπε ο φίλος παραπάνω ήταν ευγενέστατος και του κάνει DOA την συσκευή ...

Άλλος πρέπει να την φάει...

Για πλάκα το λέω φίλε μου, ούτως ή άλλος δεν θα το χρεωθεί ο τεχνικός...
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε κάτι ενδιαφέρον...

Την έχει πατήσει άγρια η εταιρία...

Τα αποτελέσματα από το άνοιγμα της συσκευής από το ifixit.

 

Final Thoughts

 

Many components are modular and can be replaced independently.

 

Battery replacement requires removing only the back panel and midframe.

 

Only standard Phillips screws are used along with an average amount of adhesive.

 

Because of the sandwich build around the motherboard, there are more flex connectors than average and repairs will consume more time.

 

Glued-down front and back glass means greater risk of breakage while making repairs difficult to start.

 

Screen repairs require a lot of disassembly while battling tough adhesive.

 

A broken screen probably means you need to replace the fingerprint reader as well, or vice versa.

 

Το τελευταίο είναι και το ποιο σημαντικό για να αλλαχτεί η οθόνη πρέπει να αλλαχτεί και ο αισθητήρας αποτυπωμάτων. Δηλαδή εκτός από το κόστος της οθόνης προστίθεται και το κόστος του αισθητηρα...

 

Πηγή:

 

Αυτό για τους περισσότερους δεν λέει κάτι και δεν τους αφορά πόσο θα δυσκολευτεί ένας τεχνικός για να επισκευάσει το κινητό για τον οποιοδήποτε λόγο. Αντίστοιχα χαμηλές βαθμολογίες έχουν όλα τα κινητά με edge οθόνες αλλά ακόμα χειρότερα της Apple η οποία ακόμη και για αντικατάσταση του ΠΙΣΩ ΓΥΑΛΙΟΥ χρεώνει 500δολλαρια επειδή λόγω κατασκευής και δυσκολίας επισκευής στην ουσία πρέπει να αλλάξει ταυτόχρονα και οθόνη. Αυτό κι αν είναι τραγικό

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τους περισσότερους δεν λέει κάτι και δεν τους αφορά πόσο θα δυσκολευτεί ένας τεχνικός για να επισκευάσει το κινητό για τον οποιοδήποτε λόγο. Αντίστοιχα χαμηλές βαθμολογίες έχουν όλα τα κινητά με edge οθόνες αλλά ακόμα χειρότερα της Apple η οποία ακόμη και για αντικατάσταση του ΠΙΣΩ ΓΥΑΛΙΟΥ χρεώνει 500δολλαρια επειδή λόγω κατασκευής και δυσκολίας επισκευής στην ουσία πρέπει να αλλάξει ταυτόχρονα και οθόνη. Αυτό κι αν είναι τραγικό
Εγώ αντέγραψα την πληροφορία με το σκεπτικό ότι αν θα χρειαστεί να αλλάξουν οθόνες για το πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί θα χρειαστεί να αλλάξουμε και αισθητήρα.

Σιγά μη βρουν τόσο μεγάλο απόθεμα σε οθόνες και αισθητήρες σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του... Συνυπολογίστε και το κόστος όχι μόνο οθόνης αλλά και του αισθητήρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ αντέγραψα την πληροφορία με το σκεπτικό ότι αν θα χρειαστεί να αλλάξουν οθόνες για το πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί θα χρειαστεί να αλλάξουμε και αισθητήρα.

Σιγά μη βρουν τόσο μεγάλο απόθεμα σε οθόνες και αισθητήρες σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του... Συνυπολογίστε και το κόστος όχι μόνο οθόνης αλλά και του αισθητήρα...

Βάλε και τσιμούχες στεγανοποίησης και κόλλα μπρος πίσω,

πίσω καπάκι που δεν ξαναμπαίνει το ίδιο οθόνη και αισθητήρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ αντέγραψα την πληροφορία με το σκεπτικό ότι αν θα χρειαστεί να αλλάξουν οθόνες για το πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί θα χρειαστεί να αλλάξουμε και αισθητήρα.

Σιγά μη βρουν τόσο μεγάλο απόθεμα σε οθόνες και αισθητήρες σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του... Συνυπολογίστε και το κόστος όχι μόνο οθόνης αλλά και του αισθητήρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε και τσιμούχες στεγανοποίησης και κόλλα μπρος πίσω,

πίσω καπάκι που δεν ξαναμπαίνει το ίδιο οθόνη και αισθητήρα.

Μου φαίνεται πολύ ακριβή επισκευή του για τόσες συσκευές που έχουν βγάλει πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία από πάνω που έβαλα είναι από BOE οθόνη και είναι σωστή όχι όπως οι δικές μας το κακό είναι ότι εδώ μας λένε από το Service και από τα τηλέφωνα ότι είναι φυσιολογικό το πρασινισμα

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτό!! Η φωτογραφία από πάνω που έβαλα είναι από BOE οθόνη και είναι σωστή όχι όπως οι δικές μας το κακό είναι ότι εδώ μας λένε από το Service και από τα τηλέφωνα ότι είναι φυσιολογικό το πρασινισμα

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Διάβασε αυτά που έγραψα πάνω να καταλάβεις γιατί είναι φυσιολογικό το πρασίνισμα χαχαχαχαχαχα...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ε ναι σωστά.... Μου φαίνεται θέλουν μια ομαδική καταγγελία να έρθουν στα ίσια τους!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε " διπλανό" site έγινε review χωρίς καμία αναφορά στο πρόβλημα . ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.... όταν στο ίδιο site τα δίνει ο κόσμος με 250 Ευρω κάτω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την βρήκα από xda... Αλλά φαίνεται ότι είναι σε dark room μπορεί να μην είναι στο 0% αλλά η διαφορά είναι νομίζω εμφανή...

η παραπανω φωτο με τη % φωτεινοτητας ειναι ?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχουν τη συσκευή μου στο σέρβις. Δεν την έχουν δει ακόμα. Αλλά ρώτησα τι γίνεται με τη πράσινη οθόνη κ μου απάντησαν αυτό.

Έτσι θα έπρεπε να είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΆ μια σωστή οθόνη όπως αυτή στη φωτογραφία που είναι από Mate 20 pro αλλά είναι BOE για να μην μας λένε ότι είναι φυσιολογικό να πρασινίζει.... 1e82915d84c67d333496e003f37b5408.jpg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισό λεπτό είπες ότι έχουν την συσκευή σου και την είδαν σωστα?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...