Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και γω το πήρα 30/10 και μέχρι στιγμής όλα οκ με την οθονη!

 

Κάνατε το τέστ με την οθόνη (σε γκρι φόντο με χαμηλή φωτεινότητα ) και δεν εμφανίζει πρασινάδες περιμετρικά ;

επίσης η οθόνη που φοράει η δική σας συσκευή είναι της LG?

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε το τέστ με την οθόνη (σε γκρι φόντο με χαμηλή φωτεινότητα ) και δεν εμφανίζει πρασινάδες περιμετρικά ;

επίσης η οθόνη που φοράει η δική σας συσκευή είναι της LG?

 

Ναι έχει lg οθόνη και δεν εμφανιζει πρασινάδες μέχρι τώρα ευτυχώς αλλά με αυτά που διαβάζω έχω πιάσει τον εαυτό μου κάθε λίγο και λιγάκι να το τσεκαρω γιατί σε 2 ημερες το doa τελειώνει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει lg οθόνη και δεν εμφανιζει πρασινάδες μέχρι τώρα ευτυχώς αλλά με αυτά που διαβάζω έχω πιάσει τον εαυτό μου κάθε λίγο και λιγάκι να το τσεκαρω γιατί σε 2 ημερες το doa τελειώνει....

 

Αρχικά και γω ανακάλυψα το πρόβλημα απο το φορουμ . Αλλά όσο περνάνε οι μέρες (4 τώρα ) που το έχω στην κατοχή μου παρατηρώ το πρόβλημα οτι φαίνεται ανεξάρτητα φωτεινότητας ! Μακάρι το δικό σου να είναι κομπλέ !

Link to comment
Share on other sites

O άλλος δεν έχει πρόβλημα και λέει να το πάει πίσω καλού κακού αχααχχαχχααζα

 

Οκ . Πρεπει να μιλησει ομως με το σημειο αγορας του , τι θα γινει σε περιπτωση που του παρουσιαστει το φαινομενο της παγκοσμιας πρασινης επαναστασης green for vendetta :alien:. Εαν ληξει το DOA τι θα κανει ? Καλα κανει και ανησυχει .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα θα το γυρίσω πίσω!!

Το πρόβλημα όντως εξελίσσεται και πλέον δεν χρειάζεται να μειώσεις

την φωτεινότητα για να το δεις!!

Απορώ με την σταση της Huawei...

Δυστυχώς πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή που η προχειρότητα της Huawei την θάβει.

Θα ήταν χρήσιμο,κάπως να καταγράφει το ποσοστό των κατόχων που έχει πρόβλημα αν και πιστεύω ότι

αργά η γρήγορα θα παρουσιαστεί σε όλους.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά γίνεται σφαγή στο αντίστοιχο UK Forum.

 

https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-pro-green-edges-on-screen-679/index8.html

 

Ακόμα και τα καινούργια που παίρνουν έχουν πρόβλημα και τα γυρνάνε πίσω, και φυσικά επικρατεί ένα μπάχαλο ακόμα με την επίσημη θέση της εταιρίας που είναι χαμένη.

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι βλέπω το θέμα έχει πάρει μεγάλες διάστασης, και εδώ μέσα υπάρχουν πολλά άτομα με το πρόβλημα αλλα και στο xda και σε αλλα forums εντός λίγων ημερών. Δεν είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό. Πιστεύω όση έχετε lg οθόνη έχετε και 40% πιθανότητα day 1 να σας βγάλει πρόβλημα. Αλλα και αν δεν σας βγάλει day 1 θα βγάλει τους επερχόμενους μήνες. Καλο είναι να δείτε τι οθόνη φοράτε με το αντίστοιχο app από το playstore.
Link to comment
Share on other sites

Και στο στρουτζ και στα social media γράφουν (σχεδόν) μόνο καλά σχόλια.. Χαχαχα. Θα τρελαθούμε! Ναι δεν αντιλέγω, εκτός του βασικού προβλήματος όλα τα άλλα είναι φοβερά. Κάμερες, φόρτιση, GPS κλπ κλπ. Ακόμα και η ανάλυση, τα χρώματα της οθόνης σπέρνουν. Αλλά.. Δεν παύει να ισχύει το πιο σοβαρό θέμα αν σκεφτουμε κ τα 1049 ευρωπουλακια.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον (καλοκαιρινό) αξεσουάρ!

https://www.gsmarena.com/huawei_starts_selling_mate_20_pros_protective_case_for_the_underwater_mode-news-34077.php

το οποίο φαντάζομαι ότι εξηγεί και το mode "underwater" της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα κι εγώ με την εξυπηρέτηση πελατών της HUAWEI GREECE στο τηλ. 211 19 88 000.

Το κινητό αγορασμένο 30 Οκτ 2018 από Mediamarkt. Εμφανίζει το φαινόμενο της πρασινίλας σε πολύ μικρό βαθμό και μόνο αν χαμηλώσω τη φωτεινότητα και πάω σε εντελώς σκοτεινό περιβάλλον. Παρ όλα αυτά έκανα μια διερευνητική κίνηση σήμερα και μελλοντικά βλέπουμε.

 

Αρχικά, και πριν πάρω τηλέφωνο στη HUAWEI GREECE, πήγα μια βολτούλα στο Mediamarkt απ΄όπου προέρχεται το κινητό. Στο service ένας κακομοίρης υπάλληλος ο οποίος, αφού επί 20 λεπτά σκούπιζε μια πλακάκι και μια χαλί δοκιμάζοντας μια "προβληματική ηλεκτρική σκούπα, έδωσε και σε μένα σειρά. Φυσικά και δεν ήξερε τίποτα και μου πρότεινε να το στείλουμε πίσω στην HUAWEI Αθήνα για να μου δώσουν λύση από εκεί.

 

Κατά την τηλεφωνική μου επικοινωνία, ο ευγενέστατος υπάλληλος της υποστήριξης πελατών HUAWEI GREECE έδειχνε ότι σαφώς γνώριζε το πρόβλημα και μου έκανε στοχευμένες ερωτήσεις. Κράτησε όλα μου τα στοιχεία (ονομ/νυμο, κατάστημα αγοράς, ΙΜΕΙ συσκευής και αρ. τηλεφώνου μου). Μου είπε ότι αν υπάρχει κάποια ενημέρωση ή εξέλιξη , θα με ενημερώσουν. Επίσης μου είπε ότι ανά πάσα στιγμή μπορώ να ζητήσω courier να έρθει και να παραλάβει το κινητό από τον χώρο μου για να τους το πάει .

Προσωπικά θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση της δικής μου οθόνης καθώς και το όλο θέμα γενικά. Σαφώς και θα έχουμε θετικές εξελίξεις οπότε είμαι χαλαρός και βλέπουμε. Εξάλλου πρέπει να ψάξω το πρόβλημα και να το δω υπό ειδικές συνθήκες στο κινητό μου. Στην καθημερινότητα δεν με ενοχλεί καθόλου

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι βλέπω το θέμα έχει πάρει μεγάλες διάστασης, και εδώ μέσα υπάρχουν πολλά άτομα με το πρόβλημα αλλα και στο xda και σε αλλα forums εντός λίγων ημερών. Δεν είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό. Πιστεύω όση έχετε lg οθόνη έχετε και 40% πιθανότητα day 1 να σας βγάλει πρόβλημα. Αλλα και αν δεν σας βγάλει day 1 θα βγάλει τους επερχόμενους μήνες. Καλο είναι να δείτε τι οθόνη φοράτε με το αντίστοιχο app από το playstore.

 

Ούτε 40% είναι οι πιθανότητες (αλήθεια, πως το κατέβασες αυτό το ποσοστό???:lol::lol:), αλλά ούτε και ξέρει κανείς το πότε και το αν θα του βγάλει πρόβλημα η οθόνη. Το αντίθετο φαίνεται πιο πιθανό, αφού το πρόβλημα σε όσες συσκευές παρουσιάζεται, εξελίσσεται ραγδαία και σε λίγες μέρες φαίνεται ανεξαρτήτως φωτεινότητας και ρυθμίσεων.

 

Το ότι δε γράφουμε όσοι δεν έχουμε πρόβλημα δε σημαίνει ότι μόνο όσοι γράφουν απόκτησαν το κινητό, και δε μπορούν να βγαίνουν αυθαίρετα συμπεράσματα ποσοστών κλπ.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σας ελεγα να τα γυρισετε πισω μεχρι να μαθουν απο που προερχεται πραγματικα το προβλημα..μπορει αν ζοριστει πολυ να εμφανιστει σε καποιον που δεν το εχει παρουσιασει!εμενα μου μυριζει το θεμα για μητρικη..(λεω τωρα)αλλα ευχομαι σε κανεναν να μην εχει θεμα..!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ούτε 40% είναι οι πιθανότητες (αλήθεια, πως το κατέβασες αυτό το ποσοστό???:lol::lol:), αλλά ούτε και ξέρει κανείς το πότε και το αν θα του βγάλει πρόβλημα η οθόνη. Το αντίθετο φαίνεται πιο πιθανό, αφού το πρόβλημα σε όσες συσκευές παρουσιάζεται, εξελίσσεται ραγδαία και σε λίγες μέρες φαίνεται ανεξαρτήτως φωτεινότητας και ρυθμίσεων.

 

Το ότι δε γράφουμε όσοι δεν έχουμε πρόβλημα δε σημαίνει ότι μόνο όσοι γράφουν απόκτησαν το κινητό, και δε μπορούν να βγαίνουν αυθαίρετα συμπεράσματα ποσοστών κλπ.

 

1 στους 4 με lg oled έχει πρόβλημα day 1. Δεν νομίζω θέλει ιδιαίτερη σκέψη. Κανε ένα search στο xda εκεί είναι όλα αναλυτικά. Δεν έχουν σχεση τα settings και η φωτεινότητα. Eίναι ξεκάθαρα θέμα hardware. Ειναι και κοσμος που δεν γραφει και εχει το ιδιο θεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ σήμερα θα το γυρίσω πίσω!!

Το πρόβλημα όντως εξελίσσεται και πλέον δεν χρειάζεται να μειώσεις

την φωτεινότητα για να το δεις!!

Απορώ με την σταση της Huawei...

Δυστυχώς πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή που η προχειρότητα της Huawei την θάβει.

Θα ήταν χρήσιμο,κάπως να καταγράφει το ποσοστό των κατόχων που έχει πρόβλημα αν και πιστεύω ότι

αργά η γρήγορα θα παρουσιαστεί σε όλους.

 

Eτσι ειναι να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο. Αμα είναι να κλαις 1000 euro μετά από 4+ μήνες δεν αξίζει τον κόπο. Oταν η lg παρει ποδι τοτε αφοβα. Γιατί είμαι τις άποψης ότι θα την δίωξη η huawei επειδή ούτε και στα δικά τις κινητά μπορεί να φτιάξει τα θέματα hardware. Ολα έχουν μεινει άφτιαχτα. Kάτι θα κάνει η huawei δεν νομίζω να μην κάνει τίποτα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φτιάχνετε ένα poll να δούμε ποσοι κάτοχοι που μπαίνουν στο φόρουμ έχουν θέμα και πόσοι όχι;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φτιάχνετε ένα poll να δούμε ποσοι κάτοχοι που μπαίνουν στο φόρουμ έχουν θέμα και πόσοι όχι;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαααα έτσι θα μπαίνει ο καθένας και απλά θα χτυπά για την πλάκα:mad: ... δεν θα είναι καθόλου αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Στο mate 10 στις επαφές κλήσεων όταν μίλαγα εμφάνιζε και την σημείωση της κάθε επαφής...... Στο mate 20 δεν το κάνει μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση? Γιατί ήταν πολύ χρήσιμο.....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως ισχύει πως το πρόβλημα όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει. Με φυσιολογική φωτεινότητα στην δεξιά άκρη φαίνεται πράσινο ανεξάρτητα από το φοντο.. Και το παρέλαβα την Παρασκευή 2/11.. Πριν 3 μέρες!

 

Άρε χαβαη... Αντί να καθόμαστε να συζητάμε για την κινηταρα τα specs τις επιδόσεις.. Συζητάμε για πράσινες οθόνες!

Ποιοτικό έλεγχο; ούτε καν μωρή χαβαη;

 

To τρολ στην παρουσιαση του Χs Apple της βγηκε ξινο απο νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Πατάτες στα κινητά ολες οι εταιρίες έχουν κάνει. Το ποσό μεγαλη ειναι όμως μια εταιρία δε φαίνεται μονο από τις πωλήσεις, αλλα κυρίως από τη συμπεριφορά της όταν γίνει η στραβή. Θα μπορούσε να της βγει ακόμα και σε καλο της Huawei αυτή η ιστορία. Η σαμσουνγκ μόνο προσωρινά έχασε με την ιστορία με το νότε 7. Είχε τότε οντως οικονομική ζημία. Αλλα όταν είσαι σοβαρή εταιρία στο τέλος κερδίζεις. Οι περισσότεροι που το επιστρέφουν σε σαμσουνγκ πανε βλέπω, διολου τυχαίο.

Δυστυχώς η Huawei δείχνει πολύ μικρή εταιρία. Κρίμα και την πρότεινα σε πολλούς. Μετα την LG τρώει κοκκινη καρτα και η huaway από μενα.

Στην ουσία παγιδευσε τους πελάτες της πουλοντας και το ρολόι μαζί που το 90% δεν το ήθελε και λογικά το πούλησε. Και τώρα κάνει την πάπια ειρωνευοντας αυτούς που την εμπιστευτηκανε θεωροντας τους ηλιθιους μιλοντας για πρασινιλα λόγω της ανωτερης τεχνολογίας..

Αν αύριο ραγίσει μονή της η οθόνη και αυτό θα οφείλεται στην υπερδιαστημικη ανώτερη ποιότητα φαντάζομαι. Ούτε σε ζώα δε συμπεριφερεσαι ετσι. Θα το πληρωσει μελλοντικα που θα δει ποσος κοσμος θα φυγει απο αυτην οτι και να βγαλει.

Με τη ψυχολογια θα παει για αντικατασταση ο πελατης εχοντας μονιμο φοβο οτι σε μια βδομαδα, 2 μηνες θα χαλασει παλι η οθονη?

Μαζευτητε ολοι οσοι εχετε προβλημα σε ενα thread και στηλτε κοινη επιστολη με τα ονοματα στο ΙΝΚΑ. Η αυτονοητη απαιτηση ειναι επιστροφη χρηματων. Δεν εχει κανενα δικαιωμα η καθε huaway να σας πουλαει ενα ελλατωματικο προιον και να σας δουλευει και απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

 

μετανοειτε ερχεται και η δικια σας σειρα :lol::lol::lol::lol::lol:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο επέστρεψα από Κωτσόβολο όπου και μπροστά τους άνοιξα την καινούργια συσκευή για να δούμε αν και αυτή έχει πρόβλημα με την οθόνη όπως και η προηγούμενη και δυστυχώς και αυτή είχε πρόβλημα ο Διευθυντής λοιπόν του καταστήματος έστειλε email στη Huawei για να του απαντήσουν για το αν όλη η παρτίδα έχει πρόβλημα και το τι πρέπει να γίνει με τους πελάτες μου είπαν να κρατήσω τη συσκευή και θα με πάρουν τηλ να μου πουν τι θα γίνει και αν προτίθεται η Huawei να αντικαταστήσει τημ ελαττωματική παρτίδα με σωστά τηλ με διαβεβαίωσε δε ότι και 10-15 μέρες να περάσουν μπορούν και αυτό να το αντικαταστήσουν ως DOA οπότε τώρα περιμένω να δω τι θα του απαντήσουν από τη Huawei! Αυτά προς το παρών....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το χιουμορ μεταξυ σοβαρου και αστειου το προβλημα πλεον μια και εχει παρει διαστασεις πρεπει να διευθετηθει αμεσα.Σε ολη την Αττικη αλλοι ηρθαν στα χερια με υπαλληλους(το παραδειγμα του συναδελφου μου) αλλοι τους λενε οτι ειναι θεμα ανωτεροτητας της οθονης(απιστευτα πραγματα) , αλλοι δεν ξερουν τι να απαντησουν ,αλλοι τα επιστρεφουν πισω και στο καθενα λενε διαφορα , αλλοι απειλησαν το καταστημα με αγωγη για να παρουν τα χρηματα πισω ....Ε ΛΟΙΠΟΝ αυτη η εταιρια βρε παιδια δεν εχει καποιον εκπροσωπο να βγαλει μια ανακοινωση ? Αν ειναι δυνατον δηλαδη τι να πω.....Σημερα στην εργασια αναγκαζομουν να κανω χιουμορ και να λεω οτι αναστηθηκε ο Αντρεας το Πασοκ ειναι εδω:lol: και ολα αυτα για να σπασω τον παγο... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...