Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δούλεψα κι εγώ καμιά ώρα περίπου σε κατάστημα Κωτσόβολου την περασμένη Παρασκευή κι έπαθα πλάκα... Κρίμα κι από μένα είχα πάρει απόφαση ότι θα ήταν το επόμενο μου κινητό... κρίμα και περισσότερο κρίμα για όλα τα παιδιά που ταλαιπωρούνται τώρα με την όλη αυτή κατάσταση. Ας ελπίσουμε να φερθεί σωστά η εταιρεία...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ρολοι ? Εδω ειπαν αμαν να φυγει απο το καταστημα .Εγινε μεγαλη φασαρια.Δεν εγινε καμια κουβεντα για ρολοι γιατι εξαπελησε πολλες απειλες:p

 

Το δούλεψα κι εγώ καμιά ώρα περίπου σε κατάστημα Κωτσόβολου την περασμένη Παρασκευή κι έπαθα πλάκα... Κρίμα κι από μένα είχα πάρει απόφαση ότι θα ήταν το επόμενο μου κινητό... κρίμα και περισσότερο κρίμα για όλα τα παιδιά που ταλαιπωρούνται τώρα με την όλη αυτή κατάσταση. Ας ελπίσουμε να φερθεί σωστά η εταιρεία...

 

Θα βγαλει καινουργιες παρτιδες δεν προκειτε να το αφησει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

S_wind ... Πάπαλα ότι και να βγάλει η συσκευή καταποντίστηκε έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις το θέμα σε παγκόσμιο επίπεδο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην "μηδενίζουμε" τόσο εύκολα μια κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή αν ύπαρξει σωστή αντιμετώπιση από μεριά Huawei που από ότι φαίνεται και από τα καταστήματα την αλλάζουν και στην πορεία βγει καινούργιο batch με σωστές οθόνες, τότε είναι μια χαρά το τηλέφωνο παιδιά, έχει δυνατά σημεία σε σχέση με τον ανταγωνισμό, φυσικά και υπάρχει τώρα αυτή η δυσπιστία αλλά over all το τηλέφωνο άποψη μου είναι πολύ δυνατό!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην "μηδενίζουμε" τόσο εύκολα μια κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή αν ύπαρξει σωστή αντιμετώπιση από μεριά Huawei που από ότι φαίνεται και από τα καταστήματα την αλλάζουν και στην πορεία βγει καινούργιο batch με σωστές οθόνες, τότε είναι μια χαρά το τηλέφωνο παιδιά έχει δυνατά σημεία σε σχέση με τον ανταγωνισμό, φυσικά και υπάρχει τώρα αυτή η δυσπιστία αλλά over all το τηλέφωνο άποψη μου είναι πολύ δυνατό!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Συμφωνώ μαζί σου.....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε εγώ προσωπικά τέτοια διάρκεια μπαταρίας και να μου απομένει 43% με λιώσιμο πραγματικά του τηλεφώνου δεν έχω ξαναδεί... 099ffaccdaad775ef2e715f0376c297b.jpg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχτές έβγαλα 8ωρες οθόνη καί ήμουν στο 10%

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Και το καλό φίλε μου είναι ότι όσο το τηλ "μαθαίνει" τη χρήση που κάνεις στο τηλέφωνο προσαρμόζει και την διαχείριση της ενεργείας που καταναλώνει και αυτό που έλεγαν ότι όσο περνάει ο καιρός βλέπεις και περισσότερη διάρκεια σε σχέση με της πρώτες μέρες φαίνεται να ισχύει...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το θεμα με την οθονη (το οποιο το εμπεδωσαμε) καποιος ο οποιος ειχε για καιρο mate 10 pro ή P20 που εχουν EMUI 8 να μας παει αν βελτιωθηκε αρκετα το EMUI 9 και τι προσθηκες εγιναν.

Ακομα βγαλτε καμια φωτογραφια ρε παιδια να δουμε πως παει με τον wide φακο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

S_wind ... Πάπαλα ότι και να βγάλει η συσκευή καταποντίστηκε έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις το θέμα σε παγκόσμιο επίπεδο...

 

Οντως ενημερωθηκα σημερα μια και αυτες τις μερες ειχα βαρυ φορτο εργασιας.

 

Καλό είναι να μην "μηδενίζουμε" τόσο εύκολα μια κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή αν ύπαρξει σωστή αντιμετώπιση από μεριά Huawei που από ότι φαίνεται και από τα καταστήματα την αλλάζουν και στην πορεία βγει καινούργιο batch με σωστές οθόνες, τότε είναι μια χαρά το τηλέφωνο παιδιά, έχει δυνατά σημεία σε σχέση με τον ανταγωνισμό, φυσικά και υπάρχει τώρα αυτή η δυσπιστία αλλά over all το τηλέφωνο άποψη μου είναι πολύ δυνατό!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Δεν εχει απαξιωσει κανεις την συσκευη.Το αντιθετο μαλιστα εδω και μερες το λεμε και το γραφουμε.Ομως πρεπει να καταλαβουν οι εταιριες οτι δεν απευθυνονται σε 10χρονα.Σημερα στο προβλημα του συναδελφου μου ο υπαλληλος ο οποιος επικαλειται οτι ειναι και γνωστης των huawei στην αρχη για να ριξει αδεια και να πιασει γεματα ελεγε του συναδελφου μου οτι αυτη η πρασινιλα δεν ειναι σοβαρο αλλα ειναι λογο εξαιρετικης ποιοτητας οθονης .Το ιδιο συνεβη και σε αλλους που σημαινει οτι ειχαν γραμμη να πουν τετοια ψεματα.

 

Και λεω τωρα: Αντε να συμβει σε μενα το καταλαβαινω.Ειμαι γνωστης τοσα χρονια και εχω μεγαλη υπομονη.Ελα που ο συναδελφος ειναι οξυθυμος και πηγε να τον πιασει απ το λαιμο.

 

Οι εταιριες πρεπει να συνεργαζονται με τα καταστηματα.Εγω σημερα εκανα τον τροχονομο-δικηγορο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπεις το banding που εχει;)

Κανει μπαμ.(2/3η φωτο σε λευκο φοντο)

Μπορει πρασινιλες μην εχει αλλα το panel ειναι ψιλο χαλια απο αυτη την παραμετρο

Όχι Αλεξ αν καταλαβαίνω αυτό που λες είναι η συχνότητα ανανέωσης που πιάνει η φωτογραφία. Το banding είναι κάθετο αυτό είναι διαγώνια οπότε μάλλον είναι το refresh rate που έπιασε η φωτογραφική. Η σκιά στην αριστερή μεριά είναι dirty screen.

Είναι αυτό το φαινόμενο που βλέπει ο φίλος σαν βρωμιά στο πάνελ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εμένα με ξαναπήραν από το πλαίσιο και μου είπαν να πάω σε όποιο κατάστημα με βολεύει για αντικατάσταση. Χωρίς το ρολόι (που ακόμα βέβαια δεν έχω παραλάβει λόγω έλλειψης στοκ)

 

Τώρα είμαι σίγουρος πως και η νέα συσκευή θα έχει το ίδιο πρόβλημα, αλλά δε χάνω να δοκιμάσω. Αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το θεμα με την οθονη (το οποιο το εμπεδωσαμε) καποιος ο οποιος ειχε για καιρο mate 10 pro ή P20 που εχουν EMUI 8 να μας παει αν βελτιωθηκε αρκετα το EMUI 9 και τι προσθηκες εγιναν.

Ακομα βγαλτε καμια φωτογραφια ρε παιδια να δουμε πως παει με τον wide φακο.

Wide φακός 7ff20167753caeca4044c566909e57cc.jpg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο Πλαίσιο, τους τα είπα τους τα έδειξα (σε φώτο) και μου κράτησαν το κινητό για να κάνουν και αυτοί τον έλεγχο και θα με πάρουν λέει αύριο τηλέφωνο να μου πουν . Τους είπα για άμεση επιτόπου αντικατάσταση και μου είπε πρέπει πρώτα να ελέγθει. Υποτίθεται ότι δεν τους έφεραν άλλα κομμάτια όταν τον ρώτησα αν και έκανε μπαμ ότι ήξερε το θέμα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο Πλαίσιο, τους τα είπα τους τα έδειξα (σε φώτο) και μου κράτησαν το κινητό για να κάνουν και αυτοί τον έλεγχο και θα με πάρουν λέει αύριο τηλέφωνο να μου πουν . Τους είπα για άμεση επιτόπου αντικατάσταση και μου είπε πρέπει πρώτα να ελέγθει. Υποτίθεται ότι δεν τους έφεραν άλλα κομμάτια όταν τον ρώτησα αν και έκανε μπαμ ότι ήξερε το θέμα.

 

Εμένα πάντως στο τηλέφωνο μου είπαν ότι το γνωρίζουν και θα μου κάνουν άμεση αντικατάσταση. Από το Πλαίσιο. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι να κανουμε να παρουμε πρωτα τηλ την Huawei η να το παμε κατευθειαν στο καταστημα που το πηραμε?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο τηλέφωνο μου είπαν ότι το γνωρίζουν και θα μου κάνουν άμεση αντικατάσταση. Από το Πλαίσιο. Θα δείξει.

 

Μη ξεχασεις οτι εφοσον γινει αντικατασταση τι θα συμβει σε ενδεχομενο που το παρουσιασει ξανα μια και θα ειναι συσκευη αντικαταστασης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προχθές που ανέβασα φωτογραφίες να δείτε την δική μου οθόνη και δεν είχε κάποιο πρόβλημα σήμερα το μεσημέρι το τσεκάρω ξανά και βλέπω ότι απο δεξιά πλευρά άρχισε απαλά να πρασινίζει, πήρα τηλέφωνο κατευθείαν στα κεντρικά της huawei και τους είπα το πρόβλημα που ξεκίνησε να γίνεται στην οθόνη άρχισε να μου τα μασάει οτι δεν έχουν ενημέρωση από έξω τη θα γίνει τελικά απλώς το πέρασε με το imei στο σύστημά τους και ότι μπορώ να το επιστρέψω στο κατάστημα αν θέλω. Το έβαλα στο κουτί του και έφυγα για των Κωτσοβολο στο Mall στο Μαρούσι πήγα κατευθείαν στα παιδιά στο service και το παιδί το κοίταξε και μου έδωσε το οκ να κάνω ότι θέλω ή να πάρω άλλη συσκευή αλλά δεν είχαν στοκ η να πάρω τα χρήματα μου πίσω. Βέβαια επέλεξα να πάρω τα χρήματα μου πίσω χρησιμοποιώντας το doa 7 ημερών. Επηδει το είχα πάρει με μια έκπτωση στα 846€ τους έδωσα και το ρολόι πίσω μιας και το είχα σφραγισμένο και μου επέστρεψαν τα χρήματα μου πίσω. Δεν ήθελα άλλη συσκευή για να μην κλαίω πάλι τα λεφτά μου. Θα μείνω με το θηρίο το honor note 10. Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και τα χρήματα στην τσέπη μου, σε 2 με 3 μήνες το ξαναβλέπω πάλι αν έχουν διορθωθεί τα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα ρωτάω..αυτήν την lg γιατί δεν την βομβαρδισουν???πέρνεις κινητό κινέζικο από τα τέρμα κινέζικα και η οθόνη σου βγάζει 3 ιδιοκτήτες...το chip άστο..πρώτα θα πας εσύ και μετά αυτο....Μου θυμίζει την Bosch στα αυτοκίνητα...περνάει ο Ιάπωνας της Toyota μπαταρία για τo yaris..βασική σε χωρητικότητα και τέρμα κινεζικη..8/9 Χρόνια διάρκεια και μάλιστα Φλώρινα...περνει ο γερμανός της πανάκριβης bosch...3 Χρόνια στην Κρήτη...Η lg έχει βγάλει κάποιες συσκευαρες..και όλες θα έχουν πρόβλημα η θα έχουν και πρόβλημα και ηλίθια πολιτική αλλάζοντας χαρακτηριστικά αναλόγως την ήπειρο..

Ελπίζω και η εδώ αντιπροσωπεία να ξεκινήσει άμεση αλλαγη οθόνης και η Huawei να κανει ανάκληση..

1000 ευρώ κανεο

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προχθές που ανέβασα φωτογραφίες να δείτε την δική μου οθόνη και δεν είχε κάποιο πρόβλημα σήμερα το μεσημέρι το τσεκάρω ξανά και βλέπω ότι απο δεξιά πλευρά άρχισε απαλά να πρασινίζει, πήρα τηλέφωνο κατευθείαν στα κεντρικά της huawei και τους είπα το πρόβλημα που ξεκίνησε να γίνεται στην οθόνη άρχισε να μου τα μασάει οτι δεν έχουν ενημέρωση από έξω τη θα γίνει τελικά απλώς το πέρασε με το imei στο σύστημά τους και ότι μπορώ να το επιστρέψω στο κατάστημα αν θέλω. Το έβαλα στο κουτί του και έφυγα για των Κωτσοβολο στο Mall στο Μαρούσι πήγα κατευθείαν στα παιδιά στο service και το παιδί το κοίταξε και μου έδωσε το οκ να κάνω ότι θέλω ή να πάρω άλλη συσκευή αλλά δεν είχαν στοκ η να πάρω τα χρήματα μου πίσω. Βέβαια επέλεξα να πάρω τα χρήματα μου πίσω χρησιμοποιώντας το doa 7 ημερών. Επηδει το είχα πάρει με μια έκπτωση στα 846€ τους έδωσα και το ρολόι πίσω μιας και το είχα σφραγισμένο και μου επέστρεψαν τα χρήματα μου πίσω. Δεν ήθελα άλλη συσκευή για να μην κλαίω πάλι τα λεφτά μου. Θα μείνω με το θηρίο το honor note 10. Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και τα χρήματα στην τσέπη μου, σε 2 με 3 μήνες το ξαναβλέπω πάλι αν έχουν διορθωθεί τα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χτες που πηγα υποτειθεται δεν ξερουν τπτ αυριο παω για αλλαγη και γω στο συγκεκριμενο καταστημα!

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν (που πολύ πιθανό σχεδόν σίγουρο) και το νέο κινητό αντικατάστασης έχει το ίδιο πρόβλημα μετά τι παίζει επειδή δεν ξέρω.. Επειδή το ανέφερε κάποιος παραπάνω.. Μετά τι θα μου πουν μείνε με τον hulk τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν (που πολύ πιθανό σχεδόν σίγουρο) και το νέο κινητό αντικατάστασης έχει το ίδιο πρόβλημα μετά τι παίζει επειδή δεν ξέρω.. Επειδή το ανέφερε κάποιος παραπάνω.. Μετά τι θα μου πουν μείνε με τον hulk τώρα;
Παίζει δυνατά. Το σκεφτόμουν και εγώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν (που πολύ πιθανό σχεδόν σίγουρο) και το νέο κινητό αντικατάστασης έχει το ίδιο πρόβλημα μετά τι παίζει επειδή δεν ξέρω.. Επειδή το ανέφερε κάποιος παραπάνω.. Μετά τι θα μου πουν μείνε με τον hulk τώρα;
Αυτό σκέφτηκα και εγώ και είπα ας πάρω τα χρήματα μου πίσω τώρα και σε κανένα δίμηνο βλέπουμε τι γίνεται. Επηδει ήμουν κάτοχος mate 7,8,9,και 10 porsche design είπα να πάω και σε αυτό αλλά δεν ήθελε αυτή την φορά να με εντυπωσιάσει. Υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα καλύτερα να βλέπουμε απο έξω τη θα γίνει πάρα να καρδιοχτυπουμε για τα λεφτά μας.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν (που πολύ πιθανό σχεδόν σίγουρο) και το νέο κινητό αντικατάστασης έχει το ίδιο πρόβλημα μετά τι παίζει επειδή δεν ξέρω.. Επειδή το ανέφερε κάποιος παραπάνω.. Μετά τι θα μου πουν μείνε με τον hulk τώρα;

 

Εγώ που ρώτησα έχουμε πάλι DOA 7 ήμερο , αν είναι πάλι τα ίδια χάλια επιστράφηκε και τα λεφτά μας πίσω .

 

Πιστεύω όμως μετά από τόσες επιστροφές η Huawei εδώ να περιμένει την επίσημη γραμμή πριν κινηθεί και δώσει νέα κομμάτια, γιατί πάλι πίσω θα τα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε εγώ προσωπικά τέτοια διάρκεια μπαταρίας και να μου απομένει 43% με λιώσιμο πραγματικά του τηλεφώνου δεν έχω ξαναδεί... 099ffaccdaad775ef2e715f0376c297b.jpg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Εαν πας σε MIMAx 3 θα δεις ακόμα καλύτερη μπαταρία με το 1/5 των χρημάτων :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...