Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουσιαστικά μόνο το volume patch με τα ril χρειάζεσαι και τίποτε άλλο. Κάνε ένα search μέσα στο post αυτό και θα βρεις λεπτομέρειες...

 

Άφησέ το καλύτερα να φορτίσει τις ώρες λέει το manual για να διατηρηθεί η μπαταρία και να είναι σε καλά επίπεδα...

 

Επίσης δες και στην προηγούμενη σελίδα αυτό που λένε τα παιδιά μπας και βάλεις την Αγγλική ROM για καλύτερα...

 

Έχω κι εγώ μια ερωτησούλα να κάνω σε εσάς που έχετε το M600+ από το Πλαίσιο με τα Ελληνικά. Είναι και τα menu όλα στα Ελληνικά και δε γίνεται να γίνει επιλογή για Αγγλικά, ή απλώς έχει πληκτρολόγιο Ελληνικό?

 

Ολα στα Ελληνικα...

 

Μπορεις να αλλαξεις ROM αν θελεις οπως εκανα εγω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά,ειδικά εσείς που το έχετε πάρει τώρα τελευταία.Ένα αυτοκόλλητο σε χαρτάκι που υπάρχει μέσα στην συσκευασία του κινητού,που μας χρησιμεύει...;;;:worry:

 

Πριν λίγες μέρες το ανακάλυψα...

 

Φανταζομαι οτι εννοεις το Screen Protector.... που εχει μεσα (1 τεμ)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδία.. Είμαι εδώ και τρείς μέρες κάτοχος του Eten M600+ από το Πλαίσιο.. Πράγματι είναι πολύ γρήγορο, η οθόνη του είναι super...και το design όπως ακριβώς το ήθελα... το πρόβληματάκι που έχω είναι με τις ρυθμίσεις για MMs της Cosmote. Αν κάποιος τις έχει περάσει pls ας τις κάνει post εδώ in detail για να τις φτιάξω.... Δοκίμασα με βάση του Qten (φτου κακα) αλλά δεν έβγαλα άκρη.... Thanks

 

Καλοριζικο !:O :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και μερικα καλα Links πιστευω για τους παλιους και τους νεους users of M600+

 

:) :D :cool:

http://www.gadgetapps.net/forum/viewforum.php?f=31

 

http://www.oxios.com/

 

http://www.pocketpcscreens.com/

 

http://www.flashmates.com/flashmates.aspx

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα και εγω απο τον φιλο μας το saloniked ειναι ενα απο τα ποιο καλα ppc που ειχα ποτε

μερικες ερωτησεις απο τους masters των ETEN

1.- πως κανουμε hard reset ?

2.- με τον ηχο πρεπει να βαλουμε το sound path ?? προς το παρον εμενα καλα ακουγεται στις ομιλιες , απλα θα το ηθελα να ακουγεται λιγο περισσοτερο οταν βρισκομαι σε εξωτερικους χωρους (ο ηχος κλησης εννοω ) (αλλαγη με ηχειακι nokia θα εχει καλλιτερα αποτελεσματα ??????)

3.- μεγαλη βλακεια αυτο με τον φορτιστη σπιτιου !!!!!! (μαλλον πρεπει να αγοράσω extra καλωδιο)

αυτα ....... ελπιζω να τα λεμε για πολυ καιρο εδω μεσα ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα και εγω απο τον φιλο μας το saloniked ειναι ενα απο τα ποιο καλα ppc που ειχα ποτε

μερικες ερωτησεις απο τους masters των ETEN

1.- πως κανουμε hard reset ?

2.- με τον ηχο πρεπει να βαλουμε το sound path ?? προς το παρον εμενα καλα ακουγεται στις ομιλιες , απλα θα το ηθελα να ακουγεται λιγο περισσοτερο οταν βρισκομαι σε εξωτερικους χωρους (ο ηχος κλησης εννοω ) (αλλαγη με ηχειακι nokia θα εχει καλλιτερα αποτελεσματα ??????)

3.- μεγαλη βλακεια αυτο με τον φορτιστη σπιτιου !!!!!! (μαλλον πρεπει να αγοράσω extra καλωδιο)

αυτα ....... ελπιζω να τα λεμε για πολυ καιρο εδω μεσα ....

 

Καλημερα.ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ

Εννοεις απο τον SalonikateD ;

Απο εκεινον το πηρες;

Κριμα χασαμε ενα καλο user.

Λοιπον :

 

1) Hard Reset

Πατας το POWER και RESET ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και

μετα ΑΦΗΝΕΙΣ το POWER ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ το RESET

 

Αν βαλεις την νεα ROM 230 υπαρχει Software επιλογη για Hard Reset (Επιλογη Default Settings)

 

2) Νομιζω οτι το Sound Patch ειναι απαραιτητο.Βελτιωνει αρκετα σχετικα με το ηχο.

 

3) Δεν με προβληματιζει ιδιαιτερα ο φορτιστης.Γουστα ειναι αυτα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ

Εννοεις απο τον SalonikateD ;

Απο εκεινον το πηρες;

Κριμα χασαμε ενα καλο user.

Λοιπον :

 

1) Hard Reset

Πατας το POWER και RESET ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και

μετα ΑΦΗΝΕΙΣ το POWER ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ το RESET

 

Αν βαλεις την νεα ROM 230 υπαρχει Software επιλογη για Hard Reset (Επιλογη Default Settings)

 

2) Νομιζω οτι το Sound Patch ειναι απαραιτητο.Βελτιωνει αρκετα σχετικα με το ηχο.

 

3) Δεν με προβληματιζει ιδιαιτερα ο φορτιστης.Γουστα ειναι αυτα...

 

Εμένα γιατί όταν πατάω το power & reset και αφήνω το power κρατώντας το reset με βγάζει σε μια dos οθόνη που λέει usb downloader ready;

 

Επίσης μπορεί κάποιος να ποστάρει τις ρυθμίσεις gprs &mms για cosmote;

 

Ευχαριστώ:D

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο το sound path εψαξα παντου ..

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Οκ, έκανα hard reset. Απλά θέλει στη ντος οθόνη που σου βγάζει μετά να κρατήσεις πατημένο το κόκκινο κουμπί που πατάς για να τερματίσεις μια κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, έκανα hard reset. Απλά θέλει στη ντος οθόνη που σου βγάζει μετά να κρατήσεις πατημένο το κόκκινο κουμπί που πατάς για να τερματίσεις μια κλήση.

 

ΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ

 

Ξεχασα να το αναφερω..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο το sound path εψαξα παντου ..

 

 

Ελα μεγαλε παρτο

 

 

http://www.up4world.com/download1.php?id=fsCsQiTi3bxTb83uMoC1

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@Ugbash:

Για τις ρυθμίσεις τις cosmote κοίτα καταρχήν στο site της qtek, κι άμα δε βγάλεις άκρη πάρε τηλέφωνο στη Cosmote και ζήτα να σου τις στείλουν με email. Άμα δεν έχουν για το m600 (πολύ πιθανό), ζήτα για το qtek 9100. Είμαι σίγουρος ότι θα βγάλεις άκρη, κάπως έτσι έκανα κι εγώ για vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να άλλαξα συσκευή αλλά είμαι παρόν :) ...

 

Ωραιος! Καλησπερα.Τι πηρες τελικα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

a701 ..Το είχα βάλει στο μάτι πολύ καιρό πριν και τελικά το πήρα...Το μόνο (-) είναι το wifi αλλά δεν με χαλάει...Γίνεται και με bt η δουλειά μου ...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ελπιζω να εμεινες ευχαριστημενος με το ΜΙΟ σαν GPS ειναι αψογο και απο ταχυτητα ppc ειναι περιπου το ιδιο .

Οταν βαζω να αποθηκευει τις φωτογραφίες στην καρτα αργει παρα πολυ , μηπως ειναι θεμα καρτας (αν παρω μια γρηγορη sd ισως ???) εχω Dual Voltage 1GB RS-MMC

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ελπιζω να εμεινες ευχαριστημενος με το ΜΙΟ σαν GPS ειναι αψογο και απο ταχυτητα ppc ειναι περιπου το ιδιο .

Οταν βαζω να αποθηκευει τις φωτογραφίες στην καρτα αργει παρα πολυ , μηπως ειναι θεμα καρτας (αν παρω μια γρηγορη sd ισως ???) εχω Dual Voltage 1GB RS-MMC

Λογικά η καρτούλα είναι..Νομίζω η SD σαν κάρτα είναι ποιο γρήγορη ...

Link to comment
Share on other sites

Aνέβηκα στη 230 αξίζει να μπει το sound patch ή έχει λυθεί το πρόβλημα του ήχου. Στην 225 δεν είχα κάποιο πρόβλημα, το έβαλα όμως και όπως αναμενόταν δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εάν δεν έχεις πρόβλημα κι ακούς μια χαρά άστο χωρίς το patch.

 

Πάντως από όσο γνωρίζω με τη 230 πρέπει να βάλεις patch για να ακούς καλά. Στο δικό μου (m600) χωρίς το patch δεν άκουγα καθόλου καλά...

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι εννοεις το Screen Protector.... που εχει μεσα (1 τεμ)

Πως το βάζουμε στο κινητό αυτό...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Skeftomai ayrio kiolas na paw na to parw to m600+ anariwtieme an yparxei kapio prosfora apo etairia kinhtis thlephonias...etsi wste na kanw kapio simbolaio kai na to parw kai f8hnotera...gnwrizei kanenas kati ?
Link to comment
Share on other sites

Skeftomai ayrio kiolas na paw na to parw to m600+ anariwtieme an yparxei kapio prosfora apo etairia kinhtis thlephonias...etsi wste na kanw kapio simbolaio kai na to parw kai f8hnotera...gnwrizei kanenas kati ?
]]

 

Μπορείς να το πάρεις με σύνδεση σε οποιαδήποτε εταιρία ώστε να πάρεις την επιδότηση.

Εγώ το πήρα με καρτοσυμβόλαιο cosmote και μου κόψανε περίπου 130 ευρώ:shifty: .

Link to comment
Share on other sites

Πως το βάζουμε στο κινητό αυτό...;;;:worry:

μην το βαλεις αυτο καλυτερα παρε απο το http://www.play247.gr το BRANDO ειναι κορυφη !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...