Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόλις ξεκόλησε και δουλεύει κανονικα

Yianni pia ekdosi exeis telika apo ROM ennoo! An einai aurio na brethoume na sto ftiakso na isixaseis! :)

Link to comment
Share on other sites

Yianni pia ekdosi exeis telika apo ROM ennoo! An einai aurio na brethoume na sto ftiakso na isixaseis! :)

την παλία που είχε το τηλ. πρέπει να βάλουμε την 175 katsj θα σε πάρω τήλ να μου κάνεις το ΕΤΕΝ να πετάει. ευχαριστώ

Music is my life!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Yianni pia ekdosi exeis telika apo ROM ennoo! An einai aurio na brethoume na sto ftiakso na isixaseis! :)

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον katsj που αφίερωσε χρόνο στο να φτιάξει το ΕΤΕΝ μου και να το κάνει να πετάει. Είναι απίστευτος αν δείτε πόσο γρήγορα πέρασε την καινούρια ρoμ και μερικά χρήσιμα προγραμματάκια, και πάλι ευχαριστώ katsj...... :)

Music is my life!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον katsj που αφίερωσε χρόνο στο να φτιάξει το ΕΤΕΝ μου και να το κάνει να πετάει. Είναι απίστευτος αν δείτε πόσο γρήγορα πέρασε την καινούρια ρoμ και μερικά χρήσιμα προγραμματάκια, και πάλι ευχαριστώ katsj...... :)

Σημασία έχει να το χαρείς από εδώ και πέρα Γιάννη! ;) Καλή διασκέδαση!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑρελαβα και εγω το ΕΤΕΝ μου χθες και ενα πραγμα θα πω..

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!! και λιγα λεω..

Θέλω ομως την βοηθεια σας σε κατι..Αφου απενεργοποιησα το ZOOM sms που οντας πολυ εκνευριστικο μου πετουσε τα sms φατσα καρτα..αρχισε να μου πεταει αναφορα σφαλματος οποτε περνω η στελνο sms η γενικως οποτε ανοιγω το Messaging..Τι reset εκανα..τιποτα..καποια προταση ρε παιδια..

Οχι οτι δεν λειτουργει ..ολα οκ..απλα αναφορα σφαλματος..Error στο tmail.exe ('η καπως ετσι :D )

Πως να το λυσουμε το προβλημα ρε παιδια ??

εαν γινετε χωρις hard reset ??:p

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑρελαβα και εγω το ΕΤΕΝ μου χθες και ενα πραγμα θα πω..

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!! και λιγα λεω..

Θέλω ομως την βοηθεια σας σε κατι..Αφου απενεργοποιησα το ZOOM sms που οντας πολυ εκνευριστικο μου πετουσε τα sms φατσα καρτα..αρχισε να μου πεταει αναφορα σφαλματος οποτε περνω η στελνο sms η γενικως οποτε ανοιγω το Messaging..Τι reset εκανα..τιποτα..καποια προταση ρε παιδια..

Οχι οτι δεν λειτουργει ..ολα οκ..απλα αναφορα σφαλματος..Error στο tmail.exe ('η καπως ετσι :D )

Πως να το λυσουμε το προβλημα ρε παιδια ??

εαν γινετε χωρις hard reset ??:p

ευχαριστω..

Βγάλε την αναφορά από τα settings. Επίσης, αν βάλεις spb diary ή pocketbreeze, βγάλε το sms tab τους.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την αναφορά από τα settings. Επίσης, αν βάλεις spb diary ή pocketbreeze, βγάλε το sms tab τους.

 

Δεν εχω κανενα απολυτος προγραμμα μεσα εγκατεστημενο..

Μαλλον δεν το γλυτωνουμε το φορματ :D

Υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα που τερματιζει τις εφορμογες οταν παταμε το Χ πανω στην γωνια ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..:Με ποιο τροπο μπορουμε να μεταφερουμε τα αποθηκευμενα τηλεφωνα απο τη καρτα SIM,στη μνημη του ΕΤΕΝ?

Για οσους ενδιαφερει,βρεθηκε η απαντηση!Επειδη οπως γνωριζετε,δεν υπαρχει το προγραμμα SIM Manager που ειχαμε π.χ. στο S100 ,στο ΕΤΕΝ υπαρχει ενα αλλο κολπο..

Πηγαινουμε στο φακελλο των Windows και εκει βρισκουμε και τρεχουμε το προγραμμα "simupload.exe"....:D

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Και τα προβληματα δεν λενε να τελιωσουν..

Μετα απο τις συνεχομενες αναφορες σφαλματος κατα την διαρκεια των sms τωρα το ιδιο γινετε και με το bluetooth, Οταν παω να το ενεργοποιησω παρε μια αναφορα σφαλματος να εχεισ και δεν ανοιγει το bluetooth με τιποτα..

Φυσικα εχουν γινει reset και η μονη εφαρμογη που τρεχει στο ppc ειναι ο tcmp player..τιποτα αλλο..

Καλα να παθω που ηθελα και windows :)

Καμια προταση??

αα και κατι ακομα..που θα βρω screen protector στην ελλαδα για το ΕΤΕΝ ??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για screen protector κάνει και του Qteq. Έχει το http://www.play247.gr...

 

Για τα προβλήματά σου να υποθέσω πως έχεις εγκαταστήσει την τελευταία ROM? Κάνε κι ένα hard reset να δεις μπας και στρώσει λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν έχεις κάποιο Α.Φ.Μ. επιχείρησης μπορείς να το πάρεις κι από τα δύο χωρίς να σου χρεωθεί καν το Φ.Π.Α. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να δηλώσεις το Α.Φ.Μ. στο προφίλ σου.

 

Εμένα μου κόστισε συνολικά 469€ από το http://www.aspidshop.com με τον παραπάνω τρόπο...

Συγνώμη ρε παιδια...σαν νεος και ψιλοασχετος ρωταω :O Αν δεν πληρώσεις ΦΠΑ, δεν θα πρεπει να το δηλώσεις στην επιχειρηση που εχει το ΑΦΜ? Ειναι δυνατον να μην υπαρχει προβλημα αν δεν πληρωθει στην Ελλαδα ο ΦΠΑ ?:O

Γιατι αν είναι να το γλιτώνεις μαλλον θα το παρω..:p :p

Link to comment
Share on other sites

Amorf ta problimata pou perigrafeis proti fora ta akouo! Gnomi mou hard reset

 

και δεν το γλυτωσα το hard reset..το προβλημα με το bluetooth πια δεν υπαρχει, αλλα με τα απο κανα 3-4 ωρες ξαφνικα αρχισε παλι τα ιδια αλλα αυτη την φορα μονο μετα απο αναγνωση, αποστολη, σβησιμο sms .. (zoom sms και αναφορα απενεργοποιημενα)

 

egkatastasi software monon gia WM5.0! Den mporei kati kaneis straba!

 

Οσον αφορα το software..δεν υπαρχει τιποτα περα απο .net τον core player και το WIFIFORUM..οποτε δεν πιστευω οτι μπορει να φταει το software..

το μονο που μου μενει μαλλον ειναι να περασω ξανα απο πανω την 171 (αυτη εχει περασμενη απο το shop.eten.hu)

 

Αλλα μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο αλλο προγραμμα για αποστολη και ληψη sms να το βαλω να τελειωνω γιατι στο τελος με τις ασποστολες αναφορας σφαλματος που εχω κανει στην microsoft θα ζαλιστουν..μιλαμε τουλαχιστον 200 τις τελευταιες 3 μερες :lol: :lol: (asxeto:αληθεια πως και ποτε τις στελνει ?? Οταν ειναι συνδεμενο στο pc ??οταν μπαινει ιντερνετ με wifi ??)

 

Τα φωτα σας γιατι κατανταν τα wM5.0 λιγο ενοχλητικα καθε τρεις και λιγο αναφορα σφαλματος(tmail.exe , sercive.exe, device.exe και αλλα πολλα που δεν τα θυμαμαι), θα μου πειτε σβησε ρε αδερφε την αναφορα..ε να την σβησω αλλα δεν ειναι λυση αυτη, τοτε δεν θα ξερουμε τη μας γινετε :X

Link to comment
Share on other sites

@kossax: Όπως θα έχεις διαβάσει και πιο πάνω το έχω πάρει κανονικά χωρίς Φ.Π.Α. και δε χρειάστηκε πουθενά να το πληρώσω. Τώρα η νομοθεσία ακριβώς δεν ξέρω πως είναι, αλλά έχω γνωστούς μου που έχουν κάνει ακριβώς το ίδιο "κόλπο" με διάφορα προϊόντα χωρίς κανένα πρόβλημα. Καλό είναι βέβαια εάν βάλεις κάποιο Α.Φ.Μ. να είναι ή δικιά σου επιχείρησης ή τουλάχιστον κάποιου αρκετά κοντινού σου...

 

@amorf: όταν λες wififorum μήπως εννοείς wififofum? Θα δοκιμάσω να βάλω κι εγώ την .NET μπας και δω παρόμοια προβλήματα. Όπως σου έγραψε κι ο katsj μάλλον κάτι που έχεις εγκαταστήσει φταίει. Βάλε την καινούργια ROM και μην εγκαταστήσεις κανένα πρόγραμμα για μια-δυο μέρες να δεις πως πάει...

Link to comment
Share on other sites

Exo kai to wififofum tin nea ekdosi gia wm5.0 me tin .NET kai den exo kanena problima! psaksto allou alla to hard den to glytoneis!

Dokimase na ksanakatebaseis kai na ksanaflashareis tin 175 mipos den egine kati sosta sto upgrade! Aneksigita ola auta pou mas les! Exo steisei 15 M600 stin karditsa kai den antimetopisa pote kati antistoixo me auto pou perigrafeis!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδια...σαν νεος και ψιλοασχετος ρωταω :O Αν δεν πληρώσεις ΦΠΑ, δεν θα πρεπει να το δηλώσεις στην επιχειρηση που εχει το ΑΦΜ? Ειναι δυνατον να μην υπαρχει προβλημα αν δεν πληρωθει στην Ελλαδα ο ΦΠΑ ?:O

Γιατι αν είναι να το γλιτώνεις μαλλον θα το παρω..:p :p

Εγώ πάντως, και μετά από προτροπή του λογιστή μου, θα το δηλώσω σε λίγες μέρες στο ειδικό έντυπο όταν καταθέσω ΦΠΑ. Εσύ μπορείς να κάνεις ότι θες όπως και όλοι όσοι το έχουν αγοράσει έτσι. Δεν θα βρεις πάντως κάποιον να σου εγγυηθεί ότι δεν θα σε "τσακώσουν" κάποια στιγμή (που μακάρι να βρεις). Μαζί με το κινητό σου έρχεται και το τιμολόγιο και δεν γνωρίζω αν και πως η εφορία ενημερώνεται για την αγορά σου από το κατάστημα... Ρώτα στην εφορία σου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εισάγεις κάτι από EU για επαγγελματική χρήση δεν πληρώνεις Φ.Π.Α.

 

Πρέπει βέβαια να δηλώσεις την αγορά του στα έξοδα της επιχείρησης, δίνοντας το τιμολόγιο στο λογιστή σου για να το περάσει...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει μετά από την άφιξη του προιόντος να πας με το τιμολόγιο στην εφορία και να καταβάλεις τον αντίστοιχο ΦΠΑ που θα πλήρωνες στην Ελλάδα (19%). Αν δεν γίνει αυτό σίγουρα θα υπάρξει πρόβλημα αργότερα...
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει μετά από την άφιξη του προιόντος να πας με το τιμολόγιο στην εφορία και να καταβάλεις τον αντίστοιχο ΦΠΑ που θα πλήρωνες στην Ελλάδα (19%). Αν δεν γίνει αυτό σίγουρα θα υπάρξει πρόβλημα αργότερα...

 

 

Κανεις λαθος.Αν το δηλωσεις στα εξοδα της εταιριας δε χρειαζεται.Αν δεν το δηλωσεις καθολου (ισως) να εχεις προβλημα.Τετοιες διασταυρωσεις παντως γινονται απο ελαχιστες ως καθολου...

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...