Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με προβληματίζει λίγο το γεγονός ότι βγαίνει πιο έξω η οθόνη από την υπόλοιπη συσκευή... Ενοχλεί στη χρήση; Είναι άβολο ή συνηθίζεται;
Εγώ δεν το έχω παρατηρήσει καθόλου, σε ένα βίντεο στο YouTube το είδα αλλά στην πραγματικότητα είναι ανεπαίσθητο.

Θήκη δε θα βάλεις?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

minotavros εννοείται ότι θα μπει θήκη από την αρχή. Γι αυτό και ρωτάω από εμπειρία χρήσης πως είναι και αν βολεύει
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις του Gmail. Έρχονται ειδοποιήσεις αλλά δεν εμφανίζονται στην κορυφή της οθόνης. Έχω δώσει όλα τα δικαιώματα. Έχει κανείς το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι ανάμεσα στο να πάρω το 6 pro ή το 5. Από βίντεο στο ίντερνετ δε βγάζω άκρη.. Αξίζει η διαφορά των 20 ευρώ να πάρω το 6 ή να επιλέξω το 5 και γιατί. Ευχαριστώ

 

Για 20€ δεν υπάρχει άλλη επιλογή, θα πάρεις το 6. Νεότερο μοντέλο, καλύτερη selfie κάμερα, notch που του δίνει μια γοητεία, full μεταλλική πλάτη χωρίς πλαστικό.

 

Αυτό που λες για την οθόνη το είχα δει σε ένα video review . Πίστεψέ με, όταν το πάρεις στα χέρια σου δεν θα καταλάβεις τίποτα.

 

Εγώ που προέρχομαι από Lenovo A806 είναι σαν να πήρα στα χέρια μου ναυαρχίδα :lol:

Edited by mastrahar
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον μιας ημέρας του note 6 pro και έχω να πω τα καλύτερα μέχρι τώρα. Ταχύτατο με πολύ ωραία οθόνη και δεν καταλαβαίνω τα σχόλια κάποιον για την κάμερα αλλά πιστεύω ότι είναι φοβερή και μέρα και νύχτα.Όταν θα έχω πλήρη εικόνα θα γράψω αναλυτηκότερα
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον μιας ημέρας του note 6 pro και έχω να πω τα καλύτερα μέχρι τώρα. Ταχύτατο με πολύ ωραία οθόνη και δεν καταλαβαίνω τα σχόλια κάποιον για την κάμερα αλλά πιστεύω ότι είναι φοβερή και μέρα και νύχτα.Όταν θα έχω πλήρη εικόνα θα γράψω αναλυτηκότερα

 

Καλορίζικο μαν! Όντως είναι φοβερό για την τιμή του

Link to comment
Share on other sites

Το νέο update που έγραψε και ο φίλος πιο πάνω.... 278a20e07a555b02a946b0a202886ec5.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ηθελα να ρωτησω οταν συνδεω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη και παω στις εικονες που εχω αποθηκευσει απο σελιδες στο ιντερνετ δεν μου τις εμφανιζει δεν φαινονται παρα μονο αν τις ανοιξω μια μια.Ξερει κανεις αν γινεται να φαινονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ηθελα να ρωτησω οταν συνδεω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη και παω στις εικονες που εχω αποθηκευσει απο σελιδες στο ιντερνετ δεν μου τις εμφανιζει δεν φαινονται παρα μονο αν τις ανοιξω μια μια.Ξερει κανεις αν γινεται να φαινονται;

 

Εϊναι θέμα των Windows όχι του κινητού και νομίζω ότι είναι η φυσιολογική συμπεριφορά. Πρέπει να τις αντιγράψεις για να φανούν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η δεύτερη…

 

Που είναι οι διαφορές; Ίδιες μου φαίνονται :worry:

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι διαφορές; Ίδιες μου φαίνονται :worry:

 

Η μία είναι τραβηγμένη με Google camera και η άλλη με στοκ.

Δε σκαμπάζω και πολλά από φωτογραφίες γι αυτό ρωτάω

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η μία είναι τραβηγμένη με Google camera και η άλλη με στοκ.

Δε σκαμπάζω και πολλά από φωτογραφίες γι αυτό ρωτάω

 

Νομίζω ότι η μεγάλη διαφορά είναι με τη νυχτερινή λήψη. Ανέβασε κανένα δείγμα να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι θέμα των Windows όχι του κινητού και νομίζω ότι είναι η φυσιολογική συμπεριφορά. Πρέπει να τις αντιγράψεις για να φανούν

 

Παντως στο samsung j3 που ειχα δεν ειχα θεμα τετοιο,το συνεδεα και τις εβλεπα αμεσως.:(

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα την έρευνα μου τελικά το πήρα!!! 4/64 έκδοση. Έβαλα region Ινδία και δοκίμασα την αναγνώριση προσώπου! Το κινητό πάει σφαίρα σε όλες τις απόψεις. Ακόμα το ρυθμίζω βέβαια και περνάω τα αρχεία μου. Αλλά η πρώτη εντύπωση είναι εξαιρετική. Δε με χαλάει που δεν έχει selfie flash μιας και με την οθόνη κάνει την ίδια δουλειά. Κατά τα άλλα στην πορεία!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτήν την συσκευή και στο redmi note 5 τι προτείνεται και γιατί;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η μία είναι τραβηγμένη με Google camera και η άλλη με στοκ.

Δε σκαμπάζω και πολλά από φωτογραφίες γι αυτό ρωτάω

 

Αν παρατηρήσεις προσεκτικά στο "καμένο" μέρος της φωτό από τον ήλιο, κάτω δεξιά, στην δεύτερη έχει "περισσότερη πληροφορία" δηλαδή αφήνει να φανεί κάπως τι υπάρχει εκεί ενω στην πρώτη είναι απλως έντονο φως μόνο.... άρα ψηφίζω την δεύτερη :lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσεις προσεκτικά στο "καμένο" μέρος της φωτό από τον ήλιο, κάτω δεξιά, στην δεύτερη έχει "περισσότερη πληροφορία" δηλαδή αφήνει να φανεί κάπως τι υπάρχει εκεί ενω στην πρώτη είναι απλως έντονο φως μόνο.... άρα ψηφίζω την δεύτερη :lol:
Η δεύτερη είναι με gcam
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτήν την συσκευή και στο redmi note 5 τι προτείνεται και γιατί;

 

ONEPLUS A5010

Αισθητά καλύτερη κάμερα. Εμφάνιση αν σου αρέσει το notch ( το οποίο κρύβεται αν θες) πιο πρόσφατη συσκευή, ήδη miui 10. Εγώ που το έχω λίγες μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει το κινητό με aptx bluetooth ακουστικά;

με ενδιαφέρει να ξέρω αν υποστηρίζεται το aptx και αν κάποιος έχει δει την ένδειξη aptx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά... Κάτοχος εδώ και 3 μέρες.το πήρα για δεύτερο κινητό.πραγματικα ενθουσιασμενος αλλά έχω 1-2 θεματακια. Ringtones ας πούμε για το viber πως μπορώ να βάλω να χτυπάει ο ήχος ο κλασσικός της εφαρμογής;γιατί χτυπάει με τον ήχο του κινητού. Και άλλο θέμα κουραστικό δεν ξέρεις πότε έρχεται κάτι;κάτι πρέπει ν α κάνουν για να φαίνονται οι ειδοποιήσεις στο notch κάπως..

Κατά τα λοιπά πολύ καλή μπαταρία καλός επεξεργαστής ξεκούραστη οθόνη...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά... Κάτοχος εδώ και 3 μέρες.το πήρα για δεύτερο κινητό.πραγματικα ενθουσιασμενος αλλά έχω 1-2 θεματακια. Ringtones ας πούμε για το viber πως μπορώ να βάλω να χτυπάει ο ήχος ο κλασσικός της εφαρμογής;γιατί χτυπάει με τον ήχο του κινητού. Και άλλο θέμα κουραστικό δεν ξέρεις πότε έρχεται κάτι;κάτι πρέπει ν α κάνουν για να φαίνονται οι ειδοποιήσεις στο notch κάπως..

Κατά τα λοιπά πολύ καλή μπαταρία καλός επεξεργαστής ξεκούραστη οθόνη...

Μπες στις ρυθμίσεις του viber >notifications >use system sounds >και επιλέγεις "viber_message.mp³:

Κάνεις επανεκκίνηση και είσαι λογικά οκ

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φιλε μου όπως είπες αλλά αρνείται το άτιμο.. Τέλος πάντων ας μείνει έτσι... Σε κανένα νεότερο update μπορεί ν έχουμε αλλαγές κ σε αυτό

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...