Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο αν κάνω αποσύνδεση από το λογαριασμό mi account και κατόπιν συνδεθώ με το λογαριασμό mi account της γυναίκας μου αφού θα της το δώσω μιας και δεν μου χρειάζεται πλέον θα έχω πρόβλημα;

Ή μήπως καλύτερα να κάνω factory reset και εγκατάσταση ξανά τηςROM που φοράει αφου πρώτα έχω κάνει αποσύνδεση στο mi account ούτως ώστε να της παραδώσει καθαρό τηλέφωνο;

 

το δεύτερο

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν θέλεις να κάνεις προώθηση των κλήσεων υπάρχει τρόπος να βρεις τον κατάλογο των επαφών χωρίς να βγεις απο το μενού προώθησης ;

Πολύ σπαστικό αυτό το ότι πρέπει να κάνεις copy/paste το τηλέφωνο πριν πας στην προώθηση

Ελπίζω να το φτιάξουν στο MIUI12

Καμια ιδέα ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί ήδη να έχει αναφερθεί.

Έχω το εξής πρόβλημα.

Μου βγάζει συνέχεια μηνυμα

Η εφαρμογή Ασφάλεια διακόπτεται

και να στείλω αναφορά.

Το βγάζει συνέχεια. Έχει κάποιος ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Συνεβει και σε άλλους.

 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-security-crash-how-to-fix-guide/

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα γιατί φόρτιζε μέχρι 99% το έβαζα με φορτιστή της huawei μόλις έβαλα τον δικό του πιάνει τα 100αρια.Βλεπεις λευκοί και οι δύο κάπου τους μπερδεψα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα γιατί φόρτιζε μέχρι 99% το έβαζα με φορτιστή της huawei μόλις έβαλα τον δικό του πιάνει τα 100αρια.Βλεπεις λευκοί και οι δύο κάπου τους μπερδεψα.

 

Δεν έχει να κάνει με αυτό.... Απλά όταν φτάνει το 100 σταματάει η φόρτιση και αρχίζει να κατεβαίνει... Για του λόγου το αληθές, δοκίμασε να ξανά βάλεις τον φορτιστή εκείνο, φτάσει τέρμα και θα το διαπιστώσεις. Όταν αποσυνδέσεις και ξανά συνδέσεις ξανά φορτίζει πάλι

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

όταν φτάνει το 100 σταματάει η φόρτιση και αρχίζει να κατεβαίνει..??? Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

όταν φτάνει το 100 σταματάει η φόρτιση και αρχίζει να κατεβαίνει..??? Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που το περίεργο; Σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό για προστασία της μπαταρίας.... Δεν είναι λαπτοπ όπου έχουν άλλα συστήματα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με αυτό.... Απλά όταν φτάνει το 100 σταματάει η φόρτιση και αρχίζει να κατεβαίνει... Για του λόγου το αληθές, δοκίμασε να ξανά βάλεις τον φορτιστή εκείνο, φτάσει τέρμα και θα το διαπιστώσεις. Όταν αποσυνδέσεις και ξανά συνδέσεις ξανά φορτίζει πάλι

Το δοκίμασα αλλά με τον δικό του δεν κατεβαίνει με τον άλλο πάλι 99% πήγε σιγά μην το βάζω βγάζω για να πάρει 1%

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

99% ή 100% δεν έχει καμια διαφορά

 

Που το περίεργο; Σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό για προστασία της μπαταρίας.... Δεν είναι λαπτοπ όπου έχουν άλλα συστήματα
Και εγώ αυτό 1η φορά το ακούω Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Μιας και το δικό μου εχει αρχίσει να αργεί καποιες φορές, και δεν θα πάρω καινουριο τηλεφωνο άμεσα θα ήθελα να ρωτήσω το εξης μπας και βελτιωθει η κατασταση.

 

Μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων θα βοηθήσει;

 

Σε τέτοια περίπτωση , έχει νόημα να παρω με back up τα δεδομένα των εφαρμογών μου και να τα επαναφέρω ή θα το είναι πάλι το ιδιο επιβαρυμένο;

 

Δεν έχω κάνει ποτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων στο τηλεφωνο , όμως δεν το έχω ιδιαιτερα φορτωμένο με εφαρμογες και παιχνίδια . Σκεφτόμουν να το κάνω οταν περασουμε στην miui 12 , αλλα δεν το βλέπω να γινεται συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια καθυστέρηση (lag) παρατηρώ και εγώ τον τελευταίο καιρό

Εγώ προτείνω μετά το soft reset να κάνεις καθαρή εγκατάσταση απο την αρχή όλων των εφαρμογών που έχεις (Αυτό έκανα εγώ όταν ήρθε η 11.0.5)

Πιστεύω πως αν επαναφέρεις τα settings απο τις εφαρμογές πρακτικά δεν θα κάνεις τίποτε γιατί θα μεταφέρεις πάλι πίσω την ιδια κατάσταση

Οσον αφορά το MIUI 12 αμφιβάλω αν θα το παρουμε γιατί βασίζεται στο Android 10 και το RMN6 pro δεν ειναι στην λίστα

Μακάρι να διαψευστώ γιατί ειναι ωραίο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μιας και το δικό μου εχει αρχίσει να αργεί καποιες φορές, και δεν θα πάρω καινουριο τηλεφωνο άμεσα θα ήθελα να ρωτήσω το εξης μπας και βελτιωθει η κατασταση.

 

 

 

Μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων θα βοηθήσει;

 

 

 

Σε τέτοια περίπτωση , έχει νόημα να παρω με back up τα δεδομένα των εφαρμογών μου και να τα επαναφέρω ή θα το είναι πάλι το ιδιο επιβαρυμένο;

 

 

 

Δεν έχω κάνει ποτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων στο τηλεφωνο , όμως δεν το έχω ιδιαιτερα φορτωμένο με εφαρμογες και παιχνίδια . Σκεφτόμουν να το κάνω οταν περασουμε στην miui 12 , αλλα δεν το βλέπω να γινεται συντομα...

Πάρε backup από το micloud

 

Από Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Aπό όσο διαβάζω , δεν βλέπω γιατι να μην πάρουμε το miui 12. Ειναι στη λιστα με τις συσκευές που θα το πάρει. Το πότε, είναι ενα θέμα μιας και όλο πηγαίνει προς τα πισω. Early 21 βλεπω να αναφέρεται. Τωρα ποσο early θα ειναι, ενας "βουδας" ξερει...

 

Μαλλον θα κάνω hard reset και θα τις βάλω τις εφαρμογές ξανα απο την αρχη, αφου αποθηκευσω φωτογραφίες , βιντεο και μουσική σε ενα σκληρο δισκο.

Τα βασικά (επαφές, σελιδοδεικτες κωδικοι κτλ ) θα υπάρχουν απο το google account.

Βαριέμαι να το σετάρω παλι απο την αρχή, αλλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα έχει "σκουπιδια" μεσα.

Ευχαριστώ παντως .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα, μπαταρία ( προς το παρόν), λειτουργικότητα, εμφάνιση, κανένα lag. Δεν χρειάστηκε να κάνω άλλη ενέργεια εκτός την εγκατάσταση magisk & adaway.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ακομη δεν υπάρχει η ενημέρωση

Με ΟΤΑ δεν σου ήρθε ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε οσοι έχουμε global θα περιμένουμε μαζί με το "3ο κύμα του MIUI 12 update" που ανακοινώθηκε χτες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=487561

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε οσοι έχουμε global θα περιμένουμε μαζί με το "3ο κύμα του MIUI 12 update" που ανακοινώθηκε χτες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=487561

 

Δεν βλέπω τη δική μας να αναφέρεται στο συγκεκριμένο άρθρο.

Λόγος γίνεται για τις Redmi 6, 6A, 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ήδη στο downmi

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να είναι στην λίστα τα Redmi 6, 6A, 6 Pro και να μην είναι το Note 6 pro

Το ζητούμενο είναι να είναι σωστό το update και να μην μπρικάρει το κινητό, όπως συμβαίνει τώρα τελευταία

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να είναι στην λίστα τα Redmi 6, 6A, 6 Pro και να μην είναι το Note 6 pro

Το ζητούμενο είναι να είναι σωστό το update και να μην μπρικάρει το κινητό, όπως συμβαίνει τώρα τελευταία

Εγώ την έβαλα στης γυναίκας μου με το downmi και δουλεύει πολύ καλά

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό unlocked, rooted με περασμένο TWRP και τρέχω την τελευταία Xiaomi_EU_V11.0.4.0

rm6pro.png

Η παραπάνω ρομ θέλει μαμά recovery ή μπορώ και από το TWRP να την φλασάρω;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...