Jump to content

Sony Ericsson P900: Πληροφορίες και νέα


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

alex_gr συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση σου περί προώθησης του Ρ800 από πλευράς της αντιπροσωπείας. Σε αυτό που δεν συμφωνώ είναι η πολιτική της αντιπροσωπείας που σημειωτέων ακολουθείτε μόνο από την ελληνική SE. Εφόσον το τηλέφωνο το έχουν ήδη στα γραφεία τους, εφόσον έχει κυκλοφορήσει στην Ευρώπη εδώ και ένα μήνα και έχει μπει στα διαφημιστικά φυλλάδια των ελληνικών καταστημάτων εμένα μου δίνει την εντύπωση της προχειρότητας της πολιτικής τους όποιος και αν είναι ο λόγος της καθυστέρησης.

 

Τώρα όσο για την τιμή των 900€ που λεει ο nectons δεν θα ήθελα να το πιστεύω καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν τελείως αντιδεοντολογικό και ίσως και παράνομο-παράλογο από την στιγμή που η τιμή των 750€ δεν έχει καθοριστεί φυσικά αυθαίρετα από τα μαγαζιά αλλά με συνεννόηση με την SE.

 

Με το 9volto μιλάω εδώ και 15 μέρες. Κάθε μέρα σχεδόν περίμενε παραλαβή αλλά δεν. Είχα αφήσει όνομα και τηλέφωνο για να επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά πάλι δεν. Ξαναπήρα σήμερα, υποστηρίζουν ότι περιμένουν παραλαβή αλλά θα φύγουν όλα σε προ-παραγγελίες.

 

Συμφωνώ επίσης απόλυτα με τον nectons ότι όταν έρθει όποτε και αν είναι αυτό, τα λεφτά του αποφασισμένου αγοραστή θα τα πάρουν ούτως η άλλως. Όχι βέβαια ότι μας υποχρεώνει κανείς να τα δώσουμε κιόλας. Επιλογή μας είναι.

 

Υπομονή. Δεν θα σκάσουμε κιόλας.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος neikt (16 Δεκ. 2003 , 13:04)

 

alex_gr συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση σου περί προώθησης του Ρ800 από πλευράς της αντιπροσωπείας. Σε αυτό που δεν συμφωνώ είναι η πολιτική της αντιπροσωπείας που σημειωτέων ακολουθείτε μόνο από την ελληνική SE. Εφόσον το τηλέφωνο το έχουν ήδη στα γραφεία τους, εφόσον έχει κυκλοφορήσει στην Ευρώπη εδώ και ένα μήνα και έχει μπει στα διαφημιστικά φυλλάδια των ελληνικών καταστημάτων εμένα μου δίνει την εντύπωση της προχειρότητας της πολιτικής τους όποιος και αν είναι ο λόγος της καθυστέρησης.

 

Τώρα όσο για την τιμή των 900€ που λεει ο nectons δεν θα ήθελα να το πιστεύω καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν τελείως αντιδεοντολογικό και ίσως και παράνομο-παράλογο από την στιγμή που η τιμή των 750€ δεν έχει καθοριστεί φυσικά αυθαίρετα από τα μαγαζιά αλλά με συνεννόηση με την SE.

 

Με το 9volto μιλάω εδώ και 15 μέρες. Κάθε μέρα σχεδόν περίμενε παραλαβή αλλά δεν. Είχα αφήσει όνομα και τηλέφωνο για να επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά πάλι δεν. Ξαναπήρα σήμερα, υποστηρίζουν ότι περιμένουν παραλαβή αλλά θα φύγουν όλα σε προ-παραγγελίες.

 

Συμφωνώ επίσης απόλυτα με τον nectons ότι όταν έρθει όποτε και αν είναι αυτό, τα λεφτά του αποφασισμένου αγοραστή θα τα πάρουν ούτως η άλλως. Όχι βέβαια ότι μας υποχρεώνει κανείς να τα δώσουμε κιόλας. Επιλογή μας είναι.

 

Υπομονή. Δεν θα σκάσουμε κιόλας.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

kai gia na min iparxoun paraxigisis H FILI nectons ;)

Link to comment
Share on other sites

opos eipa...otan tha to exei o enas tah to exoune oloi...an ksefygei kapoios ligaki kai malon etsi tha ginei, aftos tha einai to plaisio giati opos eipa malon kanoune moni tous tin eisagogi...
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κατι ας ζησουμε λιγο με οτι εχουμε και να χαρουμε την ζωη μας λιγο.Εχουμε παρασυρθει ολοι σε ενα απολυτο κυνηγι glamourias και καταναλωτισμου.Η ζωη περνα και εμεις ασχολουμαστε με ενα κινητο...Εγω προσωπικα δεν θα το παρω οταν βγει ,θα περιμενω να βρω καμμια ευκαιρια,τα χρηματα ειναι πολλα και προτιμω περιμενω για να σωσω κανα φραγκο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερεται η ΣΕ και το πως χειριζεται τις παραγγελιες κλπ πρεπει να σας πω τα εξης:

Η τοπικη ΣΕ ειναι ενα γραφειο marketing και ελεγχου των μεταπωλητων. Οι παραγγελιες λαμβανονται, εκτελουνται και στελνονται απο εξω. Οι τιμες καθοριζονται απο εξω. Το τοποκο γραφειο ποτε δεν παιρνει τηλεφωνα για μεταπωληση. Αρα οι οποιες καθυστερησεις ειναι απο το εργοστασιο. Οσα τηλ εχουν Ελληνικα ειναι απο το εργοστασιο, δεν υπαρχουν παρα-εισαγωγες. Οι εργαζομενοι της ΣΕ παιρνουν τηλεφωνα απο Ελληνες διανομεις και οι ιδιοι (Σουηδικη). Επισης ενω εχουν τρομερη ζητηση ιδιως λογω εορτων για 900,600,630 ακομα και 610, δεν εχουν τηλ/να να παραδωσουν και κλαινε με μαυρο δακρυ.

Αρα ολη την ιστορια την κανουν το Ευρωπαικο κεντρο διανομης αλλα κυριως η παραγωγη. Για να μην τους αδικουμε τους ανθρωπους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (16 Δεκ. 2003 , 13:18)

 

Ξερετε κατι ας ζησουμε λιγο με οτι εχουμε και να χαρουμε την ζωη μας λιγο.Εχουμε παρασυρθει ολοι σε ενα απολυτο κυνηγι glamourias και καταναλωτισμου.Η ζωη περνα και εμεις ασχολουμαστε με ενα κινητο...Εγω προσωπικα δεν θα το παρω οταν βγει ,θα περιμενω να βρω καμμια ευκαιρια,τα χρηματα ειναι πολλα και προτιμω περιμενω για να σωσω κανα φραγκο.

 

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για το off topic μήνυμά μου, αλλά διαβάζοντας το post του φίλου alex_gr, ήθελα να πω δυο λόγια...

 

Αν και είμαι και εγώ ένας από αυτούς που δίνουν περισσότερη σημασία σε κάποια πράγματα από ότι θα έπρεπε (τι κάνω άλλωστε εδώ; ) , πραγματικά πιστεύω ότι μερικές φορές ξεφεύγουμε λίγο.

Σκάμε για ένα pixel, χαλάμε το στομάχι μας για ένα τρίξιμο του καπακιού της μπαταρίας, μελαγχολούμε για 2 ώρες μειωμένη αυτονομία...

 

Και όμως, ρε γαμώτο, η ζωή είναι αλλού, και τα πραγματικά προβλήματα είναι άλλα. Τώρα μάλιστα τις γιορτές, για μερικούς ανθρώπους (ίσως λιγότερο ευνοημένους από εμάς) , τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα.

 

Έχουμε συνδέσει τις άγιες αυτές μέρες με δώρα, πακέτα, στολισμούς και ρεβεγιόν, χάνοντας έτσι το πραγματικό νόημά τους.

 

Ξεκινώντας από τον εαυτό μου, αυτά τα Χριστούγεννα, θα προσπαθήσω να δω τις γιορτές λίγο διαφορετικά. Θα ευχαριστηθώ αυτά που έχω ΤΩΡΑ, και θα κοιτάξω να αντλήσω περισσότερη χαρά από τους ανθρώπους που με περιβάλλουν, την οικογένειά μου, και τους φίλους μου, και όχι από αντικείμενα...!

 

Προς θεού, δεν θέλω με αυτό το post να πουλήσω ούτε μούρη, ούτε μαθήματα ηθικής. Δεν θα τολμούσα...¨

Άλλωστε, ο καθένας βιώνει οτιδήποτε μέσα από το προσωπικό του πρίσμα.

 

Εύχομαι Χαρούμενα Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά με Υγεία σε όλους εσάς, και τις οικογένειές σας.

:)

Να είστε καλά, συγνώμη και πάλι αν διέκοψα την ωραία σας συζήτηση.

 

Πότε έρχεται το Ρ900 είπαμε; :o

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nectons (16 Δεκ. 2003 , 12:41)

 

to 9volto leei perimenei 30 komatia... ;) to donei pros 780. ALLA...prepei na pas leei apo ekei na doseis prokatavoli gia na eise mesa se aftous pou tha to paralavoune avrio ;) AN omos erthoune 25 anti gia 30 tote tha perimeneis tin epomeni paralavi... ;) Giati leei oi proparagelies einai eidi 25 !!! ;) ...Ti epinoei o anthropinos nous re pedi mou...trela pramata ...ZHTO OI ATHANATOI KAI PRONOITIKOI ELLHNES !!!!

 

egw phra exthes kai moy eipe gia 21 proparaggeleies ai oti an erthoyn ayrio dld simera tha eimai mesa dioti parhggeilan peri ta 30 kommatia!kai timi 850 ekastos...poia 780??
Link to comment
Share on other sites

ta idia pentelaki mou ta idia pentelimou! :(

pira tilefono stin se tou pirea :o

rotao an ginete update sto p900 :alien:

nai mou apantai i kopela (pou malon den xeri ti tis ginete) ala iparxi xreosi!!! :wacko:

Ti !!!!1 :eek: xreosi?

nai 15 euro !

giati rotao!

giati einai proeretiki ! mou apanta

re kopelia gia na bgali i eteria update iparxi kapios logos

den to bgazi gia na pername tin oro mas! tis apanto

den xero peraste apo edo kai an diapistothi oti exi problima tha gini dorean :mad:

 

 

telika tha pao eki kai tha tous gomis...o! :eek:

den ginete se kinito 15 imeron me axia 800 kai bale euro na plironis gia ena update :mad:

IMARTON tha elege o Georgiou! :o

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες παιζουν για 2 λογους:

1. Το τηλ δεν εχει κυκλοφορησει σε ποσοτητες οποτε οποιον πιασουν κοροιδι τον επιασαν

2. Υπαρχουν ελαφρες αποκλισεις λογω χωρας (αγοραστικη δυναμη, υποστηριξη κλπ). Ο 1 χρονος εγγυηση ιδιο κοστος εχει εδω και στην Αγγλια?

Link to comment
Share on other sites

Ακουστηκε οτι πλεον οι αναβαθμισεις θα χρεωνονται στα λοιπα τηλεφωνα αλλα οχι στα π800/900....

Μαλλον δεν ξερουν τι τους γινεται...

 

φιλικα

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς ΦΙΛΗ nectons. Ατυχής η προσφώνηση μου απ’ όλες τις απόψεις.

 

Δεν είμαι σίγουρος για το αν το Πλαίσιο κάνει μόνο του την εισαγωγή και δεν αποκλείεται. Η υπάλληλος πάντως της Στουρνάρη μου είπε ότι περιμένουν πότε θα τους το στείλει η SE. Τώρα θα μου πεις ότι μπορεί να εννοούσε την SE Σουηδίας. Σωστό κι αυτό. Let's see.

 

alex_gr σίγουρα έτσι είναι. Ζούμε και απολαμβάνουμε αυτά που έχουμε και αυτά που θα έρθουνε. Μέρος της απόλαυσης είναι και η αναμονή (τουλάχιστον για μένα). Και σαφώς όλοι πιστεύω ότι έχουν ποικίλα ενδιαφέροντα όπως και εσύ απλά το συγκεκριμένο forum είναι SE P900 οπότε όλοι εδώ μοιραζόμαστε ένα κοινό ενδιαφέρον για ένα απλό η σύνθετο (όπως το πάρει κανείς) gadget.

 

Τελικά σχετικά με την ερώτηση περί αναβάθμισης που έχω στο πρώτο post έχετε καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα από το μέτωπο της αναζήτησης έχουν ως εξής:

 

Μόλις μίλησα με τα κεντρικά του Πλαισίου στην Μεταμόρφωση και ο υπάλληλος μου είπε:

 

«Μόλις το παραλάβαμε στις αποθήκες. Αύριο-μεθαύριο θα είναι στα μαγαζιά».

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (16 Δεκ. 2003 , 15:02)

 

Ακουστηκε οτι πλεον οι αναβαθμισεις θα χρεωνονται στα λοιπα τηλεφωνα αλλα οχι στα π800/900....

Μαλλον δεν ξερουν τι τους γινεται...

 

φιλικα

 

 

Οπως εχω ξαναπει η SE θα χρεωνει την αναβαθμιση ΟΛΩΝ των κινητων, μετα απο αποφαση της εταιριας, απο την πρωτη Οκτωβριου. Τωρα οσα τηλεφωνα μπορουν να αναβαθμιστουν απο το σπιτι (βλεπε P900), lucky οποιος τα εχει αγορασει !! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikav (16 Δεκ. 2003 , 16:18)

 

To p900 avrio to prwi sto Plaisio tou Psixikou. Etsi eipan toulaxiston!

 

 

Σε όλα τα μαγαζιά του Πλαισίου οχι μόνο εκεί. ΤΟυλάχιστον έτσι μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος neikt (16 Δεκ. 2003 , 10:00)

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Όντας μέλος της κοινότητας αρκετούς μήνες παρακολουθώ τα μηνύματα σε όλες τις θεματικές ενότητες για το πολύ-αναμενόμενο SE P900 καθότι είμαι όχι υποψήφιος αλλά πλέον σίγουρος αγοραστής του τηλεφώνου μετά τις κριτικές και τις πληροφορίες που έχω συλλέξει από τα μηνύματά σας.

 

Είναι λοιπόν το πρώτο μήνυμα που καταθέτω καθότι μετά από καθημερινή επικοινωνία πολλών εβδομάδων –τουλάχιστον τριών- με διάφορες αλυσίδες αλλά και μεμονωμένα καταστημάτων συμπεραίνω και ευελπιστώ ότι σήμερα η αύριο θα είμαι και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος της έξυπνης συσκευής.

 

Χθες μίλησα με τα κεντρικά του Πλαισίου και μου είπαν με βεβαιότητα ότι το τηλέφωνο θα είναι στις προθήκες των καταστημάτων την Τετάρτη. Από τα OneWay η απάντηση χθες ήταν επίσης η ίδια και σύμφωνα με το προηγούμενο μήνυμα μπορεί το τηλέφωνο να υπάρχει στην Στουρνάρη και σήμερα. Παρεμπιπτόντως την ώρα που γράφω κανένα κατάστημα δεν απαντά στο τηλέφωνο για να με ενημερώσουν μήπως το έχουν ήδη. Λέτε να το φέρανε και να ασχολούνται όλοι με αυτό? :whistle:

 

Με την ευκαιρία λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω τους έμπειρους χρήστες του τηλεφώνου σχετικά με την online αναβάθμισή του. Πως συμβουλεύετε να αναβαθμίσω το τηλέφωνο? Να αναβαθμίσω βγάζοντας το κατευθείαν από το κουτί χωρίς να εγκαταστήσω κανένα λογισμικό στο τηλέφωνο (εκτός φυσικά από το πρόγραμμα επικοινωνίας της βάσης με τον υπολογιστή που θα εγκαταστήσω στο pc) ή πρέπει πρώτα να του εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα προτού κάνω update και έπειτα να αρχίσω να του περνάω τα διάφορα προγράμματα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

PS: Μόλις μίλησα με το κατάστημα Vodafon Ερυθραίας και μου είπαν από τον καινούριο χρόνο. :confused: Ορίστε? Πλαίσιο και πάλι Πλαίσιο.

 

To prwtimotero tha itan na to doulepseis ligo to tilephono na deis an douleuei kala to leitourgiko egatestise kanena programmataki ,apegatestise genikotera testare to ligaki den xalase o kosmos na exeis to palio soft gia ligo kairo,outos i allos me to on line update to kaneis opote thes ;)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

molis milisa me plaisio glyfadas.apo aurio tha to exoun,kai i timi sto vodafone 60 eiani 570.opote gyrw sta 800 eurw kostizei.
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο το πηρα νωριτερα....

Για να μην εχω τα γνωστα Αχ πουντο αχ το θελω τωρα αχ ερχετε κτλ κτλ :)

υπομονη....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia na kanw mia vlakeia erwtisi??..skopeuw na to parw tin epomeni pempth.lete na exantli8ei??..m%$^# lew e?..me tetoia timi?
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Yiorgo thanks για την συμβουλή σου. Έχεις δίκιο, η στρατηγική που προτείνεις είναι σωστή έτσι ώστε αν τύχει και έχει το τηλέφωνο πρόβλημα να μην ρίξω το φταίξιμο στην αναβάθμιση.

 

Όσο για την τιμή παιδιά ο κατάλογος του Πλαισίου που έχω στα χέρια μου εδώ και 15 μέρες αναφέρει τιμή 638€ + 18% ΦΠΑ = 752.5€ με 6 άτοκες δόσεις για κατόχους πιστωτικής κάρτας. Φαντάζομαι ότι είναι σχεδόν αδύνατο και μάλλον απίθανο να αλλάξουν την τιμολόγηση του αφού αυτή η τιμή έχει καθοριστεί με προσοχή και σίγουρα όχι τυχαία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος neikt (16 Δεκ. 2003 , 21:42)

 

Yiorgo thanks για την συμβουλή σου. Έχεις δίκιο, η στρατηγική που προτείνεις είναι σωστή έτσι ώστε αν τύχει και έχει το τηλέφωνο πρόβλημα να μην ρίξω το φταίξιμο στην αναβάθμιση.

 

Όσο για την τιμή παιδιά ο κατάλογος του Πλαισίου που έχω στα χέρια μου εδώ και 15 μέρες αναφέρει τιμή 638€ + 18% ΦΠΑ = 752.5€ με 6 άτοκες δόσεις για κατόχους πιστωτικής κάρτας. Φαντάζομαι ότι είναι σχεδόν αδύνατο και μάλλον απίθανο να αλλάξουν την τιμολόγηση του αφού αυτή η τιμή έχει καθοριστεί με προσοχή και σίγουρα όχι τυχαία.

 

Tipota giauto einai to Forum gia na voithaeo o enas ton allon.Gia na allaxoun twra tin timi apokleietai giati yparxei kai nomos pou prostateuei ton katanalwti,na tin meiwsoun mporoun(pragma dyskolo)na tin anevasoun omws den mporoun giati mporeis na tous pas mesa afou anagrafetai sto fyladio i timi(afta entelws pliroforiaka) :cool:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...