Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρατήρησα και εγώ μια φορά αυτό, όταν χρησιμοποιούσα το κινητό σε καναπέ με μαλακή κουβέρτα. Και νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. Πολύ περίεργο και διαβάζω ότι παρατηρείται και σε άλλες συσκευές, άλλης μαρκας.

Όχι όχι δεν ειναι η ιδέα σου και κυρίως εστιάζεται το φαινόμενο όχι όταν λειτουργεί κάποιος την οθόνη αλλά όταν προσπαθεί να κατεβάσει την καρτέλα συντομεύσεων από το notch της οθόνης... Όταν είναι σε μαλακή επιφάνεια ή ακόμα και σε περιπτώσεις επίπεδης επιφάνειας.. Απλά δεν ανταποκρίνεται.... Οψόμεθα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να κάνεις κανονικά κλήση με μόνο το WiFi ανοικτό. Έτσι δουλεύει το δικό μου.

Εμενα δεν δουλεύει. Μενω Κύπρο. Πρέπει να πειραξω καποια ρύθμιση? https://photos.app.goo.gl/jTNy1VdoGRZ5tZYg8

Edited by furious_n-gage
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα από περιέργεια, μια χαρά δουλεύει σε μένα.
και σε εμένα δουλεύει τέλεια σε ένα 64 αρι που έχω... Το κάνει στο 128 αρι το οποίο είναι 3 ημερών... Με το ίδιο ακριβώς γυαλί επάνω της nillkin.. Γι αυτό λέμε είναι περίεργο
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν δουλεύει. Μενω Κύπρο. Πρέπει να πειραξω καποια ρύθμιση? https://photos.app.goo.gl/jTNy1VdoGRZ5tZYg8

Μάλλον τον πάροχο κινητής που έχεις πρέπει να "ρυθμίσεις" να το υποστηρίξει/ενεργοποιήσει :) :p

 

Στην Ελλάδα μόνο η Cosmote το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τον πάροχο κινητής που έχεις πρέπει να "ρυθμίσεις" να το υποστηρίξει/ενεργοποιήσει :) :p

 

Στην Ελλάδα μόνο η Cosmote το υποστηρίζει.

 

Κατάλαβα φιλε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Tπτ! Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472120 για να δείς περι τίνος πρόκειτε

 

Αποσο ξερω καμία τηλεφωνική εταιρεία στη Κύπρο δεν υποστηρίζει VoWifi.

 

Σχετικά με τα tempered glass αποτι βλέπω οι περισσότεροι προτιμάτε τα nillkin. Πιο απο τα δύο προτιμάτε? Αυτο με το μαύρο περίβλημα ή χωρίς? Επίσης αν έχετε φωτογραφια με την εφαρμογή του θα το εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εμενα με ρομ Pixel Xperience και carrier Cosmote Whats Up φοιτητικο το κινητο εχει ρυθμισεις και για VoLTE και για VoWiFi, αλλά είτε τις ενεργοποιω είτε τις απενεργοποιω, δεν παιρνουν μπρος, επισης πληκτρολογω τα νουμερα στην κληση και δεν αντιδρα και τελος εστειλε στην κοσμοτε μηνυμα στυο 1333 και μου παν οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη (κατι που ειναι συμφωνο με τα οσα λεει στο σαιτ τους για συμβατοτητα)
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και σε τι παροχο ειμαστε συνδεδεμενη στο wifi ?
Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ η ενημέρωση αυτή να φτιάξει και το θέμα που έχουμε μερικοί με το touch responsiveness όταν βρίσκεται σε μαξιλάρι ή επίπεδη επιφάνεια που αναφέρουμε μερικά μηνύματα παραπάνω...

 

Το παρατήρησα και εγώ μια φορά αυτό, όταν χρησιμοποιούσα το κινητό σε καναπέ με μαλακή κουβέρτα. Και νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. Πολύ περίεργο και διαβάζω ότι παρατηρείται και σε άλλες συσκευές, άλλης μαρκας.

 

Όχι όχι δεν ειναι η ιδέα σου και κυρίως εστιάζεται το φαινόμενο όχι όταν λειτουργεί κάποιος την οθόνη αλλά όταν προσπαθεί να κατεβάσει την καρτέλα συντομεύσεων από το notch της οθόνης... Όταν είναι σε μαλακή επιφάνεια ή ακόμα και σε περιπτώσεις επίπεδης επιφάνειας.. Απλά δεν ανταποκρίνεται.... Οψόμεθα

Πάνω σε τραπέζι και γενικά σε σκληρή επιφάνεια, εμένα παίζει μια χαρά. Κανένα πρόβλημα. Το ίδιο κι όταν το έχω σε μαξιλάρι, στρώμα κτλ.

Εκεί που εντοπίζω πρόβλημα, είναι σε επιφάνειες που δεν είναι πολύ σταθερές και κάνουν μια ταλάντωση ας πούμε.

Για παράδειγμα όταν το έχω στη βάση της μηχανής (όσοι έχετε θα καταλάβετε), η οποία τρεμοπαιζει εν κινήση ή όταν είναι στο ρελαντί η μηχανή, απαντάω με δυσκολία σε εισερχόμενη κλήση και γενικά δυσκολεύομαι να πατήσω τα κουμπιά. Δεν αποκρίνονται με την πρώτη.

Το ίδιο προχθές που το είχα ακουμπήσει πάνω στην εταζερα του πορτ μπαγκαζ.

Ξέρετε αυτό το πλαστικό κάλυμμα που είναι σαν μοκέτα και είναι αρκετά ελαστικό.

Προσπάθησα να κάνω μια κλήση και δεν μπορούσα.

Σε τέτοιες επιφάνειες αντιμετωπίζω πρόβλημα. Σιγά το πράγμα θα μου πεις.

Σίγουρα, απλά με άλλα κινητά άλλα και με προηγούμενα poco που είχα, δεν το έκανε.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε τραπέζι και γενικά σε σκληρή επιφάνεια, εμένα παίζει μια χαρά. Κανένα πρόβλημα. Το ίδιο κι όταν το έχω σε μαξιλάρι, στρώμα κτλ.

Εκεί που εντοπίζω πρόβλημα, είναι σε επιφάνειες που δεν είναι πολύ σταθερές και κάνουν μια ταλάντωση ας πούμε.

Για παράδειγμα όταν το έχω στη βάση της μηχανής (όσοι έχετε θα καταλάβετε), η οποία τρεμοπαιζει εν κινήση ή όταν είναι στο ρελαντί η μηχανή, απαντάω με δυσκολία σε εισερχόμενη κλήση και γενικά δυσκολεύομαι να πατήσω τα κουμπιά. Δεν αποκρίνονται με την πρώτη.

Το ίδιο προχθές που το είχα ακουμπήσει πάνω στην εταζερα του πορτ μπαγκαζ.

Ξέρετε αυτό το πλαστικό κάλυμμα που είναι σαν μοκέτα και είναι αρκετά ελαστικό.

Προσπάθησα να κάνω μια κλήση και δεν μπορούσα.

Σε τέτοιες επιφάνειες αντιμετωπίζω πρόβλημα. Σιγά το πράγμα θα μου πεις.

Σίγουρα, απλά με άλλα κινητά άλλα και με προηγούμενα poco που είχα, δεν το έκανε.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Καλημέρες ;)

 

Βασικά είναι η ίδια ακριβώς περίπτωση με το παρακάτω thread :

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=910624

 

Δοκίμασα και στον πιο περίεργη επιφάνεια απλά αγγίζοντας το σώμα του κινητού με κάποιο δάχτυλο μου...ίσα ίσα και λειτουργεί κανονικά...όταν φορτίζει πάλι το ίδιο...θεωρώ οτι είναι η διαφορά tianma vs ebbg με τις ebbg να είναι Low efficient στην ηλεκτρική αγωγιμότητα ή πιο ευαίσθητες και γι' αυτό γράφω πολύ πιο γρήγορα και καθαρά με το συγκεκριμένο ενώ με το 64 άρι μου (που όλα δείχνουν οκ) ενα κλικ πιο κάτω...Δοκίμασε ακόμα και στην περίεργη θέση που δεν πιάνει με τίποτα..να το έχεις συνδεδεμένο με ένα bower bank...Και θα διαπιστώσεις ότι δουλεύουν όλα τέλεια ..capacitance :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως περνάμε την gcam σε global version χωρίς ροοτ? Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Το κατεβάζεις από εδώ https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397887533 και από δω https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397921675

Το μεταφέρεις στο κινητό, το κάνεις εγκατάσταση και όλα ok. :)

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ψαχνω ενα q.c 3.0 για αγορα απο aliexpress υπαρχει καποιος που να ξερει κ να εχει καποιον να προτεινει βρηκα απο ROCK,TOPK,BASEUS

Θα τους ανεφερα σε link αλλα δυσκολο γιατι ειναι ενα κατεβατο ολοκληρο

Κ γενικα αξιζει η αγορα του μιας κ ο φορτιστης της μαμας δεν ειναι αλλα φορτιζει γρηγορα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι ο μαμα δεν είναι? Αν παρατηρήσεις έχει και το σημα πάνω qc3
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι ο μαμα δεν είναι? Αν παρατηρήσεις έχει και το σημα πάνω qc3

 

οχι δεν εχω το εχω προσεξει το σημα πανω το εχω προσεξει μονο οταν εχω συνδεδεμενο ενα xiaomi powerbank

Link to comment
Share on other sites

Eκτος του ότι σου βγάζει γρηγορη φόρτιση το κινητό δίπλα στην μπαταρία έχει και το σημα πάνω στον φορτιστή τυπωμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...