Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το note 5 6 μηνες τωρα και σκεφτομαι να παρω pocophone

αξιζει να αλλαξω η να κατσω στα αυγα μου ?

 

Ναι εννοείται ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

Είσαι συνδεδεμένος απευθείας στο router ή βγαίνεις από access point/repeater;

 

Επίσης είσαι σε οικιακό ή εταιρικό/δημόσιο δίκτυο;

 

Στο γραφείο είμαι. Θα το δοιμάσω το απογευμα από το σπίτι που με νοιάζει, γιατί εκεί δεν έχω καλό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο είμαι. Θα το δοιμάσω το απογευμα από το σπίτι που με νοιάζει, γιατί εκεί δεν έχω καλό σήμα

 

Στο γραφείο μπορεί να σε κόβει το firewall. Αν συμβαίνει αυτό θα σου πρότεινα να ορίσεις preferred το VoLTE γιατι θα σου ρημάξει τη μπαταρία όσο προσπαθεί ανεπιτυχώς να ανοίξει επικοινωνία για το VoWiFi.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο μπορεί να σε κόβει το firewall. Αν συμβαίνει αυτό θα σου πρότεινα να ορίσεις preferred το VoLTE γιατι θα σου ρημάξει τη μπαταρία όσο προσπαθεί ανεπιτυχώς να ανοίξει επικοινωνία για το VoWiFi.

 

Το volte δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω, μου βγάζει "unknown error" όταν πληκτολογώ *#*#86583#*#*

Link to comment
Share on other sites

Το volte δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω, μου βγάζει "unknown error" όταν πληκτολογώ *#*#86583#*#*
Ποια έκδοση ROM έχει το Poco σου?
Link to comment
Share on other sites

εχω το note 5 6 μηνες τωρα και σκεφτομαι να παρω pocophone

αξιζει να αλλαξω η να κατσω στα αυγα μου ?

 

Ελπίζω να το έχεις αγοράσει ήδη. Την ίδια μετάβαση έκανα.

 

Είχα πολύ καιρό να "ηρεμήσω" έτσι με smartphone.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα tip για την αντιμετώπιση του lag που βρήκα είναι η απενεργοποίηση του screenshot με τη χρήση των 3 δακτύλων + επανεκκίνηση.

 

Μόλις βγήκε και η Dev. 9.1.24bed65c26cb20a945829adc6ad811a705.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εξακριβωμενο αυτο; Επανεκκινηση μετα την απενεργοποιηση των 3 δακτυλων εννοεις;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα tip για την αντιμετώπιση του lag που βρήκα είναι η απενεργοποίηση του screenshot με τη χρήση των 3 δακτύλων + επανεκκίνηση.

 

Μόλις βγήκε και η Dev. 9.1.24bed65c26cb20a945829adc6ad811a705.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από χτες έχει έρθει η αναβάθμιση.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθαν δύο αναβαθμίσεις,μια χτες βράδυ ,μια σήμερα

 

Nαι κι εδω ετσι.Σημερα διορθωσανε κατι στην απεικονιση του ρολογιου λεει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εξακριβωμενο αυτο; Επανεκκινηση μετα την απενεργοποιηση των 3 δακτυλων εννοεις;
Αν έχεις παρατηρήσει πρόβλημα, δοκίμασε το και πες μας. Ναι, μετά την απενεργοποίηση.

Εγώ του έκανα hard restart (παρατεταμένα το power μέχρι να κάνει επανεκκίνηση μόνο του).

Έχει μια διαφορά πράγματι..

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα με το poco αρκετά θετικές εντυπώσεις!!!!είμαι σε dev 9.1.24.. στήθηκε στα δικά μου δεδομένα..όλα μια χαρά..απλά έχω μια παρατήρηση..κάνοντας scroll στο facebook μια χαρά με τις photo... ωραία χρώματα...όταν φτάνω σ' ένα βίντεο μου φαίνεται λίγο θολό... σαν να πιξελιάζει!!και σ'αυτά που έχουν τραβηχτεί με κάμερα..και σ'αυτά με έχουν καλή ανάλυση...

 

το έχετε παρατηρήσει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω την αίσθηση ότι μετά τις δύο αναβάθμισεις η αυτονομία μειώθηκε αισθητά.7a1dcff0f257a6670a41f826e16b6a52.jpg3d6bdde938ea583621cd95bc600adf4c.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα tempered glass 3MK και μπορώ να πω ότι είναι από τα χειρότερα, χρησιμοποιώ το κινητό χωρίς κουμπιά και για να κάνω κάποιες χειρονομίες χρειάζεται ακόμη και τρεις φορές, όχι πάντα αλλά συχνά, επίσης μαζεύει εύκολα δαχτυλιες, θέλει κάθε λίγο καθάρισμα, αυτά, πέταξα ενα δεκαρικο,( αν έχει να προτείνει κάποιος και άλλο ας μου πει, αρκεί να λέει τα πράγματα ως έχουν)

τα θετικά του είναι ότι έχει ωραία αίσθηση στο χέρι και εφαρμόζει τελεία, αλλά τι το θες;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες.

Σχεδόν σε όλα τα κινητά που περνανε από τα χέρια μου, χρησιμοποιώ 3ΜΚ. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Ακόμα και στο mi mix 2s που έχω τώρα, φοράω ένα x-one το οποίο είναι ακριβώς στην ίδια φιλοσοφία με τα 3ΜΚ. Απλά θεωρείται πιο ανθεκτικό.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα τηλέφωνα που είχα πάντα κατέληγα στην Nilkin όπως και στο poco τώρα άριστο σε όλους τους τομείς!!
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα τηλέφωνα που είχα πάντα κατέληγα στην Nilkin όπως και στο poco τώρα άριστο σε όλους τους τομείς!!
Οκ φίλε,θα το κοιτάξω, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω την αίσθηση ότι μετά τις δύο αναβάθμισεις η αυτονομία μειώθηκε αισθητά.7a1dcff0f257a6670a41f826e16b6a52.jpg3d6bdde938ea583621cd95bc600adf4c.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίβεβαιωνω δυστυχώς!!! Ενώ βαρουσα κατά μέσο όρο από 9-11 ώρες SOT τώρα έφτασε στις 7 ώρες...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες.

Σχεδόν σε όλα τα κινητά που περνανε από τα χέρια μου, χρησιμοποιώ 3ΜΚ. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Ακόμα και στο mi mix 2s που έχω τώρα, φοράω ένα x-one το οποίο είναι ακριβώς στην ίδια φιλοσοφία με τα 3ΜΚ. Απλά θεωρείται πιο ανθεκτικό.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Δεν ξέρω, πριν από αυτό είχα screen protector με το οποίο δεν είχα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω χρησιμοποιήσει tempered glass 3MK οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Απλά, επειδή έχω διαβάσει και σε αυτό το νήμα και σε νήματα άλλων συσκευών που διέθετα, καλά λόγια ίσως να έτυχες στην περίπτωση, σε αυτό που λέμε "αστοχία υλικού".

Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι πάντα χρησιμοποιώ στα κινητά μου tempered glass της Nillkin και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα συστήνω σε φίλους και γνωστούς και όλοι έχουν την ίδια άποψη. Τα αγοράζω όμως από Κίνα, γιατί Ελλάδα τα έχουν πανάκριβα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω χρησιμοποιήσει tempered glass 3MK οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Απλά, επειδή έχω διαβάσει και σε αυτό το νήμα και σε νήματα άλλων συσκευών που διέθετα, καλά λόγια ίσως να έτυχες στην περίπτωση, σε αυτό που λέμε "αστοχία υλικού".

Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι πάντα χρησιμοποιώ στα κινητά μου tempered glass της Nillkin και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα συστήνω σε φίλους και γνωστούς και όλοι έχουν την ίδια άποψη. Τα αγοράζω όμως από Κίνα, γιατί Ελλάδα τα έχουν πανάκριβα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ίσως φίλε να ήμουν ο τυχερός, δεν πειράζει, από εδώ και πέρα μόνο nilkin , θα πάρω και εγώ από Κίνα , μπορώ να περιμένω, το συγκεκριμένο που έχω έχει θέμα στο τέρμα δεξιά- αριστερά όταν κάνουμε με το δάχτυλο, μόνο εκεί υποφέρει
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ flashscore το δουλεύει κάποιος γιατί στο γκολ χτυπάει όποτε θυμάται έλεος !Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση η είναι bag;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,πώς κλείνουμε όλες τις εφαρμογές; Τώρα χρησιμοποιώ τα πλήκτρα κάτω και δεν το βρίσκω

Άκυρο,το βρήκα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...