Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα δεν άντεξα

Ολοι το ιδιο κανουμε μην σκας.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως g7 απο πασειγνωστο σκρουτζομαγαζο της Αθηνας,πολυδιαφημιζομενο μαλιστα,,αγορασμενο απο Γερμανια οπως εμαθα απο το καταστημα μετα,δεν μου το καλυψαν για μητρικη..

Ξανα στο θεμα μας.

Δε συμφωνώ με αυτή την κουβέντα που έχει ξεκινήσει γιατί τη θεωρώ κομματάκι offtopic.

Από την άλλη όμως πρέπει να καταθέσω ότι samsung αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο, όχι ευρέως γνωστό, πήγε στο σερβις, αντικαταστάθηκε η οθόνη κι έφτασε πάλι στα χέρια μου χωρίς καν να μου ζητηθεί η εγγύηση.

Πρόκειται για ένα J7 (2017) το οποίο πάνω στο μήνα παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη. (τι παράξενο για samsung, ε; :lol:)

Πήγα λοιπόν και το άφησα σε ένα εξουσιοδοτημένο κάπου στο Χαϊδάρι. Όταν τους είπα ότι έχω και την εγγύηση μαζί μου, μου απάντησαν ότι δε χρειάζεται καθ' ότι επρόκειτο για κινητό που κυκλοφορούσε μόλις 6 μήνες κι έτσι εννοείται ότι ήταν εντός εγγύησης.

Το εξέτασαν εξονυχιστικά κι αφού βεβαιώθηκαν ότι δεν οφείλεται σε πτώση το πρόβλημα, το επισκεύασαν με συνοπτικές και άκρως επαγγελματικές διαδικασίες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνώ με αυτή την κουβέντα που έχει ξεκινήσει γιατί τη θεωρώ κομματάκι offtopic.

 

Από την άλλη όμως πρέπει να καταθέσω ότι samsung αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο, όχι ευρέως γνωστό, πήγε στο σερβις, αντικαταστάθηκε η οθόνη κι έφτασε πάλι στα χέρια μου χωρίς καν να μου ζητηθεί η εγγύηση.

 

Πρόκειται για ένα J7 (2017) το οποίο πάνω στο μήνα παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη. (τι παράξενο για samsung, ε; :lol:)

 

Πήγα λοιπόν και το άφησα σε ένα εξουσιοδοτημένο κάπου στο Χαϊδάρι. Όταν τους είπα ότι έχω και την εγγύηση μαζί μου, μου απάντησαν ότι δε χρειάζεται καθ' ότι επρόκειτο για κινητό που κυκλοφορούσε μόλις 6 μήνες κι έτσι εννοείται ότι ήταν εντός εγγύησης.

 

Το εξέτασαν εξονυχιστικά κι αφού βεβαιώθηκαν ότι δεν οφείλεται σε πτώση το πρόβλημα, το επισκεύασαν με συνοπτικές και άκρως επαγγελματικές διαδικασίες.

Άλλο Samsung και άλλο Xiaomi, άλλη τακτική, καμία σχέση
Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνώ με αυτή την κουβέντα που έχει ξεκινήσει γιατί τη θεωρώ κομματάκι offtopic.

Από την άλλη όμως ...

 

"Everything before the word 'but' is horse shit" (Ned Stark) :) Χαριτολογώντας προφανώς.

 

Το θέμα των εγγυήσεων έχει κουράσει. Καταρχάς, δεν αφορά καν μία εμπειρία που συνέβη σε κάποιον(ους) από τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού. Είχαμε πριν ένα δίμηνο την εβδομαδιαία εμπλοκή με το 4G+ με ολίγη κι από Netflix HD. Αρχίσαμε τώρα με τις εγγυήσεις (γενικά και αόριστα). Αν δεν υπάρχει ήδη (δεν έχω ψάξει), ας ανοίξει κάποιος ένα νήμα στο φόρουμ σχετικό με εμπειρίες σε θέματα εγγυήσεων σε κινητά Xiaomi κι ας το αναλύσετε εκεί. Ειλικρινά, αν αφαιρέσουμε τις "διαμάχες" σε ζητήματα 4G+, Netflix, ποιο κινητό την "έχει πιο μεγάλη" και εγγυήσεων, αντί για 218 σελίδες θα είχαμε τις μισές.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο Samsung και άλλο Xiaomi, άλλη τακτική, καμία σχέση

Εννοείται. Δεν συγκρίνω μήλα με πορτοκάλια. Καμία σχέση με τα xiaomi.

Απλά το ανέφερα επειδή ειπώθηκε κάποια στιγμή ότι τα samsung καλύπτονται μόνο για service και όχι για αντικατάσταση, αν κι εφόσον χρειαστεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Everything before the word 'but' is horse shit" (Ned Stark) :) Χαριτολογώντας προφανώς.

Καμία παρεξήγηση. Τουναντίον, πολύ σοφή κουβέντα όπως και η ακόλουθη. Σοβαρολογώντας θα έλεγα.....:)

"Opinions are like assholes. Everybody has one", είχε πει κάποτε ο τεράστιος Clint.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Περα απο το notch (το οποιο δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λογο το εκαναν και αυτο ημικυκλικο), τι αλλες αλλαγες έχει ξέρουμε? Ελληνιστί παρακαλώ :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα την τελευταία global beta και βλέπω ακόμα καλύτερα πράγματα από την συσκευή, ειδικά η απόκριση της οθόνης ειδικά από την stable έχει τρομερή διαφορά

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι έκαναν οι θεουληδες με το hide notch?!!!

Τα κατέβασαν όλα πιο κατω? Γιατί δεν το έκαναν όπως πριν?

 

#@¥×*# που σας δέρνει

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι έκαναν οι θεουληδες με το hide notch?!!!

Τα κατέβασαν όλα πιο κατω? Γιατί δεν το έκαναν όπως πριν?

 

#@¥×*# που σας δέρνει

 

Ναι το παρατηρησα κι εγω..Μολις το ενεργοποιησα πηγαν ολα μισο κλικ κατω!!Τουλαχιστον κανανε και τις πανω γωνιες καμπυλωτες γιατι πριν ηταν χαλια οταν εκρυβες το notch....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγύρισα στο notch εννοείται. Κρίμα η αναμονή. Θα βάλω την γνωστή εφαρμογή από το play.
Για δώσε λινκ φίλε να δοκιμάσω, αν και προσωπικά μ αρέσει με το notch
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το notch remover!!

Θετικο οτι μπορεις να το προσαρμόσεις ακριβώς όπως θες, αρνητικό οτι ειναι μια εφαρμογή που τρεχει συνέχεια στο παρασκήνιο...

 

Δεν μπορούν εκει στην mui να τσιμπήσουν τα καλουδια της εφαρμογής και να τα βάλουν στο επόμενο update...? :)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή αδέρφια.

Έρχονται καλύτερες μέρες.....:lol:

https://gr.gizchina.com/2019/01/03/xiaomi-poco-f2-to-proto-concept-render-yposchetai-polla/

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή αδέρφια.

Έρχονται καλύτερες μέρες.....:lol:

https://gr.gizchina.com/2019/01/03/xiaomi-poco-f2-to-proto-concept-render-yposchetai-polla/

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Και φυσικα να αναμενετε και αλλη τιμη.....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή αδέρφια.

Έρχονται καλύτερες μέρες.....:lol:

https://gr.gizchina.com/2019/01/03/xiaomi-poco-f2-to-proto-concept-render-yposchetai-polla/

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Είδωμεν...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες sot στο 51%.

Χαχαχα δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά!!!!

 

 

 

Αν γίνονται λέει

 

Screenshot-2019-01-08-16-19-35-053-com-miui-securitycenter.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα να αναμενετε και αλλη τιμη.....:p
Σίγουρα αλλά και πάλι προσιτή πιστεύω ότι θα είναι , αν λάβεις υπ' όψιν ότι ενδέχεται να φοράει τον 855.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει πολύ γρήγορα αντικαταστάτες χωρίς ουσιαστική διαφορά. Εγώ θα κοιτάξω από F3 και μετά και εάν. Λολ
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...