Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοδουλευτο.

Εκτός της κάμερας σε οθόνη είναι μέρα νύχτα με το S7 ή παλευεται η κατάσταση ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παραδόξος και αντιθετα με οτι περίμενα η οθόνη του Ποκο μαμαει !

Είναι αρκετα φωτεινή και συγκρίνεται με του S7 . Απλά εαν ανοίξεις το auto brightness και βαλεις τέρμα του S7 τότε ίσως το περνάει λίγο το πόκο αλλά και πάλι είναι υπέραρκετη η φωτεινότητα και μάλιστα είναι πολύ καθαρό και χωρίς bleeding κτλ που διάβαζα .

Επειδη πηρα και το 128 νιώθω ήδη απελευθερωμένος αρκετα απο το 32 που είχα στο s7 (για εφαρμογές κυρίως) .

Γενικά πρώτες εντυπώσεις , πάρα πολύ καλές , καλύτερα απο ότι περίμενα !!! :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Όταν από Ελλάδα βάζω Γαλλία μου βγάζει ενημέρωση 9.6.24 αλλά δεν την κατεβάζει. Γιατί???

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,νέο μέλος εδώ.Από τη πρώτη στιγμή που είδα το poco f1 εντυπωσιάστηκα.Η αλήθεια είναι ότι ερχόμενος από lg g3 δεν είχα παράπονο από τη συσκευή σε θέμα απόδοσης,αλλά είχα παράπονο σε θέμα ενημερώσεων.Τέσπα, όταν είδα τις 3 εκδόσεις και είδα την 8gb ram και τα 256 gb μνήμης είπα αυτό θέλω.Σε συνάρτηση με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ''φωτιά'',το κινητό είναι πύραυλος και η κάμερα σίγουρα θα με ικανοποιεί,αφού θα αποτελεί αναβάθμιση του προηγούμενου κινητού μου.Οι ερωτήσεις που έχω λοιπόν είναι, αν έχετε να προτείνετε κάποια σελίδα για να πάρω τη μεγάλη έκδοση, τι θα παίζει με την εγγύηση και αν υπάρχει σε αυτήν τη μεγάλη έκδοση global version...Επίσης θα έρθει ποτέ αυτή η έκδοση στην Ελλάδα επίσημα ή όχι...
Link to comment
Share on other sites

Ιδού... 2e016ef7d7ad4020f76736b6c52d6599.jpg
Μήπως τα έχουν κάνει λίγο μουτη...,

Σε αλλους ήρθε 25 σε μενα ήρθε η 24...

Κάποια λαλακια την έχουν κάνει πάλι, δε μπορεί...586d1e304972a253577f6e394b115744.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,νέο μέλος εδώ.Από τη πρώτη στιγμή που είδα το poco f1 εντυπωσιάστηκα.Η αλήθεια είναι ότι ερχόμενος από lg g3 δεν είχα παράπονο από τη συσκευή σε θέμα απόδοσης,αλλά είχα παράπονο σε θέμα ενημερώσεων.Τέσπα, όταν είδα τις 3 εκδόσεις και είδα την 8gb ram και τα 256 gb μνήμης είπα αυτό θέλω.Σε συνάρτηση με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ''φωτιά'',το κινητό είναι πύραυλος και η κάμερα σίγουρα θα με ικανοποιεί,αφού θα αποτελεί αναβάθμιση του προηγούμενου κινητού μου.Οι ερωτήσεις που έχω λοιπόν είναι, αν έχετε να προτείνετε κάποια σελίδα για να πάρω τη μεγάλη έκδοση, τι θα παίζει με την εγγύηση και αν υπάρχει σε αυτήν τη μεγάλη έκδοση global version...Επίσης θα έρθει ποτέ αυτή η έκδοση στην Ελλάδα επίσημα ή όχι...

Διαβασε λιγο το νημα,μην γραφουμε τα ιδια ξανα και ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο το νημα,μην γραφουμε τα ιδια ξανα και ξανα.

 

Επειδή διαβάζω το νήμα από την αρχή που δημιουργήθηκε, μπορείς να με βοηθήσεις πιο συγκεκριμένα??Ξέρω ότι επίσημα το κινητό σε αυτή την έκδοση δεν προορίζεται για την Ευρώπη,ρωτάω μήπως έχετε καλύτερη πληροφόρηση επί του θέματος.Επίσης θα μου ήταν ιδανικό,αν απαντούσες στις ερωτήσεις μου όσων αναφορά τη συγκεκριμένη έκδοση,γιατί καλώς ή κακώς ασχολούμαστε με τις δύο μικρότερες που υπάρχουν στην αγορά και γράφουμε τις εντυπώσεις μας για αυτές και όχι για τη μεγάλη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω το νήμα από την αρχή που δημιουργήθηκε, μπορείς να με βοηθήσεις πιο συγκεκριμένα??Ξέρω ότι επίσημα το κινητό σε αυτή την έκδοση δεν προορίζεται για την Ευρώπη,ρωτάω μήπως έχετε καλύτερη πληροφόρηση επί του θέματος.Επίσης θα μου ήταν ιδανικό,αν απαντούσες στις ερωτήσεις μου όσων αναφορά τη συγκεκριμένη έκδοση,γιατί καλώς ή κακώς ασχολούμαστε με τις δύο μικρότερες που υπάρχουν στην αγορά και γράφουμε τις εντυπώσεις μας για αυτές και όχι για τη μεγάλη...

Την εκδοση που ζητας δεν μπορω να ξερω εαν θα ερθει,αλλα εμπειρικα το βλεπω εξαιρετικα δυσκολο.

Οποτε χλωμοτατο........αλλα για να σε βοηθησω,παιρνεις την 128,βαζεις και μια καλη sd,ετοιμος.

Οσο για την ram.....με 6gb θα εισαι οκ για χρονια,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την εκδοση που ζητας δεν μπορω να ξερω εαν θα ερθει,αλλα εμπειρικα το βλεπω εξαιρετικα δυσκολο.

Οποτε χλωμοτατο........αλλα για να σε βοηθησω,παιρνεις την 128,βαζεις και μια καλη sd,ετοιμος.

Οσο για την ram.....με 6gb θα εισαι οκ για χρονια,

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Προκύπτουν όμως νέα ερωτήματα(σόρυ αν γίνομαι κουραστικός).Επειδή το μπάτζετ μου είναι αυστηρά πλησίον των 300 ευρώ,να προχωρήσω στην αγορά με κουπόνια από έξω,σκρουτζομάγαζο ή να να περιμένω να πέσει η τιμή στα επίσημα καταστήματα?Θεωρείς ότι μία αναμονή μέχρι τα χριστούγεννα θα αξίζει ή να προχωρήσω στην αγορά από τώρα...????Σόρυ και πάλι για τα ερωτήματα μου που ίσως κουράζουν...:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Προκύπτουν όμως νέα ερωτήματα(σόρυ αν γίνομαι κουραστικός).Επειδή το μπάτζετ μου είναι αυστηρά πλησίον των 300 ευρώ,να προχωρήσω στην αγορά με κουπόνια από έξω,σκρουτζομάγαζο ή να να περιμένω να πέσει η τιμή στα επίσημα καταστήματα?Θεωρείς ότι μία αναμονή μέχρι τα χριστούγεννα θα αξίζει ή να προχωρήσω στην αγορά από τώρα...????Σόρυ και πάλι για τα ερωτήματα μου που ίσως κουράζουν...:)

Λυπαμαι δεν μπορω να παρω θεση σχετικα με τα οικονομικα σου,ειδικα σε θεματα παραεισσαγωγης,δεν μπορω δλδ να σου πω παρτο απο εκει και νε σου ερθει και εχει καποιο θεμα.Ποσο μαλλον απο Κινεζομαγαζα.....

Μονο οτι εχει σχεση με επισημη εισαγωγη και φυσικα την αναλογη εγγυηση μπορω να προτεινω,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Poco-Launcher.jpg?resize=640%2C396&ssl=1

 

Η stable έκδοση του POCO Launcher είναι πλέον διαθέσιμη στο Google Play για Xiaomi και άλλες συσκευές.

 

Οι περισσότεροι smartphone κατασκευαστές έχουν το δικό τους τμήμα του software που δουλειά του είναι να δημιουργήσει μοναδικά features για τους χρήστες των συσκευών. Μόλις πριν από λίγες ημέρες κυκλοφόρησε ο Poco Launcher στο Play Store και για άλλες Xiaomi συσκευές. Αν και το XDA Developers, μπόρεσε να τον εγκαταστήσει σε πολλές άλλες συσκευές, απευθείας από το Play Store.

 

Η Xiaomi δεν φαίνεται να περιορίζει την εγκατάστασή του και σε άλλες συσκευές. Δεν ξέρουμε αν κάτι τέτοιο έγινε σκοπίμως, η αν απλά η εταιρεία ξέχασε να περιορίσει την εγκατάσταση της εφαρμογής σε μη Xiaomi συσκευής μέσω της κονσόλας του Play Store. Το XDA developers πάντως, κατάφερε να το εγκαταστήσει σε ένα stock Pixel 2XL.

 

Κατεβάστε τον POCO Launcher από εδώ.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε τον POCO Launcher από εδώ.

Kανει αυτοματα update φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, το τηλεφωνο πως τα παει με τις αναβαθμισεις και τα security patch;

Οτι γινεται σε ολα τα κινητα της xiaomi ή εχουμε κατι το διαφορετικο εδω;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, το τηλεφωνο πως τα παει με τις αναβαθμισεις και τα security patch;

Οτι γινεται σε ολα τα κινητα της xiaomi ή εχουμε κατι το διαφορετικο εδω;

Kαι ακομα καλυτερα.Δεν περιμενα κατι αλλο απο την εταιρια.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεδμένο το poco με samsung gear s3 με bluetooth. Αλλά για κάποιο λόγο που δεν μου το έκαναν οι άλλες συσκευές μου δεν ακούγεται ο ήχος του poco λες και πηγαίνουν όλοι στο gear. Μπορώ να κάνω κάτι? Είναι τόσο εκνευριστικό που έκλεισα το bt. Δεν ακούγεται τίποτα.:mad:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεδμένο το poco με samsung gear s3 με bluetooth. Αλλά για κάποιο λόγο που δεν μου το έκαναν οι άλλες συσκευές μου δεν ακούγεται ο ήχος του poco λες και πηγαίνουν όλοι στο gear. Μπορώ να κάνω κάτι? Είναι τόσο εκνευριστικό που έκλεισα το bt. Δεν ακούγεται τίποτα.:mad:

 

Σε μένα με την 9.6.25 δεν ακούγονται οι ειδοποιήσεις στη συσκευή αλλά έρχονται κανονικά στο Talkband B3 :cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με την 9.6.25 δεν ακούγονται οι ειδοποιήσεις στη συσκευή αλλά έρχονται κανονικά στο Talkband B3 :cry:

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις στο gear s3 και δεν τις ακούω καθόλου. Ακόμα και οι ήχοι κλειδώματος και ξεκλειδώματος της συσκευής δεν ακούγονται. Μόλις κλείσω το bt ακούγονται όλα.:mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις στο gear s3 και δεν τις ακούω καθόλου. Ακόμα και οι ήχοι κλειδώματος και ξεκλειδώματος της συσκευής δεν ακούγονται. Μόλις κλείσω το bt ακούγονται όλα.:mad:

 

Να υποθέσω ότι έχεις δώσει τα απαραίτητα δικαιώματα στην εφαρμογή βλέπε άδειες - άλλες άδειες - ειδοποιήσεις σωστά;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται. Τώρα δουλεύει κανονικά. Στοιχειωμένο.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εξακολουθει το drain battery που ειχε με την 9.6.22 ή διορθωθηκε με την 9.6.24 ή 9.6.25 ; :worry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εξακολουθει το drain battery που ειχε με την 9.6.22 ή διορθωθηκε με την 9.6.24 ή 9.6.25 ; :worry:

 

Έχει όντως battery drain ;; Γτ έχω με global dev τέτοια θέματα δεν έχω καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως battery drain ;; Γτ έχω με global dev τέτοια θέματα δεν έχω καθόλου

Oυτε η global stable εχει θεματα.....battery drain?

 

@elteo

Παντα δινουμε δικαιωματα οταν κατι δεν μας παει καλα......miui roles.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...