Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H EU είναι...αφου το λέει...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή ή δεν ξέρεις ή δεν κατάλαβες. Η ΕU είναι καστομ ρομ βασισμένη στην κινεζική ρομ με αφαίρεση των κινεζικών app και ενσωμάτωση του playstore και με επιπλέον γλώσσες. Απαιτεί ξεκλείδωμα του bootloader και δεν έχει καμία σχέση με εμάς με Global και κλειδωμένους bootloader

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν προσεξα οτι γραφει eu τι δεν ξερω η δεν καταλαβαινω ευκολα βγαζεις συμπερασματα.

Ειμαι και στο Miui Hellas δεν ειμαι χθεσινος πανω στα κινητα στα φλασαρισματα κλπ.

Φλασαρα κινητα απο εποχη mio eten Windows Mobile.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Δεν ευθύνομαι εγώ για ότι δεν το πρόσεξες. Εγώ απάντησα σε αυτό που έγραψες... Ούτε κάθε φορά ξέρω αν κάποιος διαβάζει σωστά τα ποστ η όχι!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο και μονο που ειμαι 48 χρονων και ειμαι εδω μεσα απο το 2007 και να μην ηθελα θα μαθαινα.;)

Link to comment
Share on other sites

Γερασαμε φίλε μου εγώ 38 και στα 28 δεν ήξερα τι θα πει κινητό μόνο για κλήσεις τα είχαμε.. Αλλά χρόνια

Το λειτουργικό του είναι πάρα πολύ ωραίο το 12 έχει κάποια κολλήματα , κάποια θεματάκια αλλά λογικό είναι η πρώτη αναβάθμιση είναι το notification center είναι σαν το iPhone αλλά είναι πάρα πολύ ωραίο μόνο που λαγκάρει και κολλάει λίγο όπως είπα είναι η πρώτη αναβάθμιση πιστεύω σε 15-20 μέρες να έχουν διορθωθεί τα χοντρά προβληματάκια.

Λέω να κάνω ένα βίντεο

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Γερασαμε φίλε μου εγώ 38 και στα 28 δεν ήξερα τι θα πει κινητό μόνο για κλήσεις τα είχαμε.. Αλλά χρόνια

Το λειτουργικό του είναι πάρα πολύ ωραίο το 12 έχει κάποια κολλήματα , κάποια θεματάκια αλλά λογικό είναι η πρώτη αναβάθμιση είναι το notification center είναι σαν το iPhone αλλά είναι πάρα πολύ ωραίο μόνο που λαγκάρει και κολλάει λίγο όπως είπα είναι η πρώτη αναβάθμιση πιστεύω σε 15-20 μέρες να έχουν διορθωθεί τα χοντρά προβληματάκια.

Λέω να κάνω ένα βίντεο

 

Εγω που εχω μαθει με το nova launcher θα τις δω τις αλλαγες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ είμαι στην ηλικία σου σχεδόν... το 73 γεννηθείς. Αλλά ακόμη βλέπω καλά :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα 38 και γέρασες? Εγώ και ακόμη νοιώθω παιδαρελι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν ασχολεισαι απο τα 14 με τους υπολογιστες και τοτε οι οθονες δεν ηταν οτι και καλυτερο για τα ματια λογικο ειναι να μην εχω αριστη οραση. Αν εχεις και τρια μικρα παιδια μεσα στο σπιτι να το εχουν κανει παιδοτοπο αστα να πανε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη και εγώ με nova είμαι δουλεύει καλά αλλά ο Μανησιος είναι πιο smooth. Ναι όλες τις αλλαγές τις βλέπεις εκτός από αυτές που είναι για τον launcher κάποια εφέ δηλαδή. Nova χρησιμοποιώ γιατί ο δικός του δεν έχει πολλές ρυθμίσεις για να αλλάξεις εικονίδια κ.τ.λ.π.

Τώρα εγώ μια μικρή έχω στο σπίτι η μεγάλη την έκανε 9 χρόνων και μας έχει τρελάνει σαν μωρό..τελοσπαντον παιδιά θέλαμε..

Κώστα κακά τα ψέματα σαν το μανησιο πράγμα δεν έχει πάντα θα δουλεύει καλύτερα.

Ανεβαίνει το βίντεο με το κω..λοιντερνετ άλλη μια ώρα θέλει.

Link to comment
Share on other sites

βαζω nova γιατι θελω την κεντρικη οθονη χωρις εικονιδια επειδηε χω την φωτογραφια των παιδιων και τα μαμα ειναι καπως τεραστια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον nova έχεις επιλογές.Δεν μπορώ να βάλω εδω φωτογραφίες, μόλις τώρα είδα ότι το κουμπί όταν πατάς συνέχεια ένα παράθυρο στα recent apps για τα μικρά παράθυρα εμφανίζεται όταν γυρνάω τον default launcher στο stock. Έτσι είναι κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις. Όπως και τα widget πολλά στον nova δεν υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.Από μικρό παιδάκι έμαθα να προσέχω ότι έχω γιατί δεν είχα και πολλά όταν πέρασαν τα χρόνια και κατάλαβα με τι κόπο βγαίνουν τά λεφτά πρόσεχα τα πράγματα μου ακόμα πιο πολύ. Αυτοκίνητο 25 χρόνων και μοιάζει με καινούργιο, PlayStation 2 του 2000 τα ίδια, κινητά όσα έχω είναι στα κουτιά τους σε άψογη κατάσταση. Πρέπει να εκτιμούμε ότι έχουμε και να είμαστε ευγνώμονες.
Link to comment
Share on other sites

Νταξει, το κινητό είναι κάτι που χρησιμοποιείται παντού και πάντα πλέον, όπου όσο και να το προσέχεις κάποια στιγμή θα πάθει τη ζημιά. Από μια μικρή γρατζουνιά μέχρι και να σπάσει/βραχεί.

Θεωρώ ότι πλέον στα 2 χρόνια τα τηλέφωνα πρέπει να αποσύρονται (ραγδαία άλματα τεχνολογίας)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το note 4 που έχεις βγήκε τον Ιανουάριο του 17 το έχω και εγώ αν προσέχεις την μπαταρία και δεν το βρέξεις, το σπάσεις αντέχει για πολλά πολλά χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.Από μικρό παιδάκι έμαθα να προσέχω ότι έχω γιατί δεν είχα και πολλά όταν πέρασαν τα χρόνια και κατάλαβα με τι κόπο βγαίνουν τά λεφτά πρόσεχα τα πράγματα μου ακόμα πιο πολύ. Αυτοκίνητο 25 χρόνων και μοιάζει με καινούργιο, PlayStation 2 του 2000 τα ίδια, κινητά όσα έχω είναι στα κουτιά τους σε άψογη κατάσταση. Πρέπει να εκτιμούμε ότι έχουμε και να είμαστε ευγνώμονες.

 

+1000...Ανάλογα την χρήση βέβαια που κανείς ο καθένας....Δεν βλέπω τον λόγο να αλλάξει κάνεις το Μαχ3 αν δεν παίζει παιχνίδια που ίσως γίνονται με τον καιρό πιο βαριά και απαιτούν πιο δυνατούς επεξεργαστές.... Μεγάλη οθόνη όμοια της δυστυχώς πια δεν βγαίνει, πολύ καλή κάμερα αν αναλογιστούμε ότι έχει και dual focus, κάτι που απουσιάζει στα περισσότερα κινητά μέχρι 400 ευρώ, πολύ καλή αυτονομία... Ένα πλήρες σύνολο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Από που έβαλες την 12;

Επίσημη;

Επίσης δεν έχει προστασία rollback; ΔΛΔ και να θες δεν γυρνάς ξανά 11;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η 12 είναι από εδώ https://xiaomi.eu/community/threads/20-5-7.55606/page-6

Είναι μια ομάδα που παίρνει το λογισμικό της Xiaomi το κινέζικο βγάζει όλα τα κινέζικα και βάζει όλες τις γλώσσες.

Στη σημερινή αναβάθμιση έστρωσαν σχεδόν όλα.

Το roll back είναι ίδιο 4 αν θες γυρνάς αλλά πάντα με ξεκλειδωμενο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Σε ευχαριστώ. Θα την δοκιμάσω και εγώ.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εχει να.προτεινει κάνεις έναν.καλο launcher δοκιμασμένο;Της μαμάς ώρες ώρες τρώει κολλήματα!...
Link to comment
Share on other sites

Νόβα και από εμένα.

Με συντροφεύει απροβλημάτιστα τουλάχιστον 8 χρόνια...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το Mi MAX 3 διπλα στο 7 ιντσων Huawei Mediapad X2 GEM-701L

Πλεον δουλευω το δευτερο και το MAX εχει μπει στο κουτι του.

 

IMG-20200510-213858.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για kirin 930 και 2 GB RAM... Ελεινά specs....συγκρίνεται με το max3?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kirin 935 3/32 ειναι, οχι αλλα με βολευει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά που τη κάνει η 0.1 ιντζα..

Πώς βάζετε φωτό δεν μπορώ το site μου λέει η φωτό έχει υπερβεί το όριο καλημέρα

 

Την ανεβαζω σε αλλο site Postimage και μετα την βαζω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...