Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και καλη χρονια ,σημερα πουλησα το mimax 1 και θελω να αγορασω το mimax3 global version απο το gearbest που το εχει φτηνοτερα απο αλλου αποτι βλεπω στα 213,

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009827936864.html?wid=1349303

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για να μην περασει τελωνειο πρεπει να επιλεξω ως τροπο αποστολης ως priority line (Netherlands Registered(PDM) 0.56€ 10-25 business days)?

με τον παραπανω τροπο θα μου στειλει tracking number η πρεπει να επιλεξω και την επιλογη που λεει Shipping Guarantee με εξτρα χρεωση 6.98 η δεν χρειαζεται?

 

με αυτον τον τροπο οταν ερθει ελλαδα μεσω ΕΛΤΑ θα ερθει ?

νομηζω δεν θα εχω θεμα γιατι θα ερθει απο ευρωπαικη αποθηκη (HK) ,εχω να κανω αγορα εδω και παρα πολυ καιρο απο κινα γιαυτο ρωταω μην παθω καμια φολα με τελωνειο ,ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια ,σημερα πουλησα το mimax 1 και θελω να αγορασω το mimax3 global version απο το gearbest που το εχει φτηνοτερα απο αλλου αποτι βλεπω στα 213,

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009827936864.html?wid=1349303

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για να μην περασει τελωνειο πρεπει να επιλεξω ως τροπο αποστολης ως priority line (Netherlands Registered(PDM) 0.56€ 10-25 business days)?

με τον παραπανω τροπο θα μου στειλει tracking number η πρεπει να επιλεξω και την επιλογη που λεει Shipping Guarantee με εξτρα χρεωση 6.98 η δεν χρειαζεται?

 

με αυτον τον τροπο οταν ερθει ελλαδα μεσω ΕΛΤΑ θα ερθει ?

νομηζω δεν θα εχω θεμα γιατι θα ερθει απο ευρωπαικη αποθηκη (HK) ,εχω να κανω αγορα εδω και παρα πολυ καιρο απο κινα γιαυτο ρωταω μην παθω καμια φολα με τελωνειο ,ευχαριστω εκ των προτερων

 

νομηζω αναφερει σε αυτον τον οδηγο τα παραπανω ερωτηματα απο οσο εψαξα

https://myeviews.blogspot.com/2018/04/gearbest-priority-line-netherlands.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια ,σημερα πουλησα το mimax 1 και θελω να αγορασω το mimax3 global version απο το gearbest που το εχει φτηνοτερα απο αλλου αποτι βλεπω στα 213,

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009827936864.html?wid=1349303

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για να μην περασει τελωνειο πρεπει να επιλεξω ως τροπο αποστολης ως priority line (Netherlands Registered(PDM) 0.56€ 10-25 business days)?

με τον παραπανω τροπο θα μου στειλει tracking number η πρεπει να επιλεξω και την επιλογη που λεει Shipping Guarantee με εξτρα χρεωση 6.98 η δεν χρειαζεται?

 

με αυτον τον τροπο οταν ερθει ελλαδα μεσω ΕΛΤΑ θα ερθει ?

νομηζω δεν θα εχω θεμα γιατι θα ερθει απο ευρωπαικη αποθηκη (HK) ,εχω να κανω αγορα εδω και παρα πολυ καιρο απο κινα γιαυτο ρωταω μην παθω καμια φολα με τελωνειο ,ευχαριστω εκ των προτερων

 

234 εχει εδω γιατι να μπλεξεις?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

στο http://www.skroutz.gr το φτηνοτερο που βλεπω ειναι στα 234,48 €+ 7,00 € μεταφορικα και δεν βλεπω και παρα πολλες αξιολογησεις του καταστηματος ,επισης δεν αναφερει καπου αν ειναι global version παρα μονο EU (Xiaomi Mi Max 3 4G 64GB Dual-SIM black EU)

 

στα 269,98 € ενα καταστημα μεσω skroytz αναφερει οτι ειναι global version (Xiaomi Mi Max 3 64GB 4GB RAM Dual SIM Black (Global Version) Xiaomi αλλα μου φαινονται πολλα

 

ξερεις καποιο καταστημα απο Ελλαδα στην τιμη που αναφερες να ειναι και global version ωστε να το παρω απο εδω,αν ειναι μικρη η διαφορα θα προτημουσα απο εδω δεν θελω να μπλεξω απο εξω ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα κι εγώ. Ακόμη δεν το έχω στήσει καθώς δεν έχει έρθει η θήκη. Του έχω περάσει κάποιες λίγες εφαρμογές και το nova. Αλλά παρατήρησα ότι στο swipe up για το άνοιγμα του συρτάριου δεν πάει καλά. Δεν κολλάει αλλά δεν είναι και ομαλή η κίνηση. Γενικά το κινητό πάει αέρας και με τα κλασικά εφέ αλλά και με απενεργοποιημενα από τις επιλογές προγραμματιστη. Μόνο εδώ έχω βρει πρόβλημα και μάλιστα έχω παίξει και με τις ταχύτητες των εφέ nova vs faster than light.

 

ROM global dev

Link to comment
Share on other sites

στο mimax που ειχα υπηρχε συμβατοτητα με το dolby atmos καθως επισης μεσω του magisk μπορουσες να κατεβασεις καποιο επιπλεον module για ενισχηση/παραμετροποιηση του ηχου,το 3αρι υποστηρηζει καποιο απο αυτα για την ενισχηση της εντασης του ηχου η γινεται μονο μεσω του volume booster που εχει αναφερθει?
Link to comment
Share on other sites

στο http://www.skroutz.gr το φτηνοτερο που βλεπω ειναι στα 234,48 €+ 7,00 € μεταφορικα και δεν βλεπω και παρα πολλες αξιολογησεις του καταστηματος ,επισης δεν αναφερει καπου αν ειναι global version παρα μονο EU (Xiaomi Mi Max 3 4G 64GB Dual-SIM black EU)

 

στα 269,98 € ενα καταστημα μεσω skroytz αναφερει οτι ειναι global version (Xiaomi Mi Max 3 64GB 4GB RAM Dual SIM Black (Global Version) Xiaomi αλλα μου φαινονται πολλα

 

ξερεις καποιο καταστημα απο Ελλαδα στην τιμη που αναφερες να ειναι και global version ωστε να το παρω απο εδω,αν ειναι μικρη η διαφορα θα προτημουσα απο εδω δεν θελω να μπλεξω απο εξω ,ευχαριστω

Σιγουρα ειναι global αλλα κανε ενα τηλ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και η πρώτη τούμπα σήμερα το πρωί. έσπασε το τζαμακι σε ένα σημείο, ελπίζω όταν το βγάλω το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι να είναι μόνο το nilkin σπασμένο. ευτυχώς έχω καβατζα κάτι απλά και θα τα βάλω μέχρι να παραγγείλω και να έρθει το καινούριο nilkin.
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και η πρώτη τούμπα σήμερα το πρωί. έσπασε το τζαμακι σε ένα σημείο, ελπίζω όταν το βγάλω το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι να είναι μόνο το nilkin σπασμένο. ευτυχώς έχω καβατζα κάτι απλά και θα τα βάλω μέχρι να παραγγείλω και να έρθει το καινούριο nilkin.
Θήκη δεν του έχεις φίλε; Αλλά αν είναι και πάλι μία δυνατή πτώση σίγουρα δεν το σώζει καμία θήκη… τουλάχιστον όμως έχεις μία παραπάνω προστασία…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φοράω θήκη αλλά πρέπει να χτύπησε με την οθόνη στα χαλίκια που είχε εκεί. ευτυχώς όλα καλά, έσπασε μόνο το tempered και η οθόνη δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως. το θέμα τώρα είναι ότι το φτηνιάρικο tempered δεν κάθεται και τόσο καλά όσο το nilkin που εφαρμοζαι τέλεια και θα με ενοχλεί μέχρι να έρθει το καινούριο nilkin.
Link to comment
Share on other sites

9 με 10 ώρες έχει πέσει τώρα

 

Με τι χρήση;

WiFi/data? Πόση φωτεινότητα; Τι εφαρμογές;

Γιατί κι εγώ με Netflix έχω 7 ώρες οθόνη και είναι ακόμα στο 55%!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες σοτ και είσαι στο 55%?πως γίνεται αυτό;;; θέλω και εγώ!

Με τι χρήση;

WiFi/data? Πόση φωτεινότητα; Τι εφαρμογές;

Γιατί κι εγώ με Netflix έχω 7 ώρες οθόνη και είναι ακόμα στο 55%!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου, κλεινοντας ενα μηνα με τη συσκευη και επισης κλεινοντας φετος μια 20ετια με κινητες συσκευες, εχοντας περασει απο nokia 1610(:lol:) μεχρι iphone και διαφορες αλλες mid range ή και ναυαρχιδες συσκευες (Galaxy, Xperia) τολμω να πω οτι το Mi Max 3 ειναι η συσκευη που προσωπικα με εχει εντυπωσιασει και ικανοποιησει περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη ειχα στο παρελθον. Λογιζω τον εαυτο μου σαν εναν ταπεινο average user και χαιρομαι ιδιαιτερα που πλεον εχουμε φτασει σε σημειο να απολαμβανουμε τετοιες συσκευες σε λογικες τιμες των 200-250 ευρω. Το θεμα πλεον ειναι οτι ολες οι αλλες οθονες μου φαινονται μικρες και δεν με ικανοποιουν με τιποτα! :lol::lol::lol:

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως ξενέρωσα. Εκτός από το λίγο πιο αργό με τη νέα έκδοση, η μπαταρία πλέον δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με πριν. :(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Εγώ έχω το max 2 πάνω από ένα χρόνο και η μπαταρία του είναι θηρίο γενικά το κινητό είναι γίγαντας και είναι ο βασικότερος λόγος που το έχω και συν ότι σε όλα τα αλλα είναι αέρας. Τελευταία παρόλο που ήμουν αρνητικός με είχε δελεασει το 3 όμως επειδή εμένα το κυριότερο μου είναι η μπαταρία αν είναι χειρότερη στο τρία... Τι να το κάνω...; έστω ας είναι ισάξια γιατί διαβάζω και εδώ και στο σκρουτζ κάποια παράπονα με. Την μπαταρία.... Μετά από ένα χρόνο βαριάς χρήσης στο δύο μου κρατάει με βαριά χρήση μιαμιαησ μέρα και σχεδόν οχτώ ώρες οθόνη....
Link to comment
Share on other sites

@Konstsntine73 ήρθε η ώρα και για μένα για την Dev! Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις ένα link με την τελευταία τη έκδοση για να την κατεβάσω και να την περάσω επιτέλους; :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι θα φερει το 2019 ;)

 

Screen-Shot-2018-12-31-at-02-32-48-AM.jpg

 

Πηγή : https://en.miui.com/thread-5073008-1-1.html

Εγιναν μεγαλη εταιρια και δουλευουν τον κοσμο οπως η Huawei που το Mate 8 που ειχα απο τον Μαϊο ηταν να παει σε Android 8 και ακομα...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγιναν μεγαλη εταιρια και δουλευουν τον κοσμο οπως η Huawei που το Mate 8 που ειχα απο τον Μαϊο ηταν να παει σε Android 8 και ακομα...... :lol:

Εγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα Λευτερη, γιατί στις άλλες xiaomi συσκευές δίνουν updates και σαυτη όχι ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα Λευτερη, γιατί στις άλλες xiaomi συσκευές δίνουν updates και σαυτη όχι ?

 

Ελα ντε! Μου θυμιζει ενα που ειχε βγαλει η Leeco με μεγαλη οθονη που το παρατησαν στην τυχη του.

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει ότι δεν παίρνει update η συσκευή;

Εάν εξαιρέσουμε την Global dev που έχει διακοπεί λόγω μετάβασης σε android 9

Όλες οι υπόλοιπες ROM (Global stable & China stable/dev) αναβαθμίστηκαν πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε! Μου θυμιζει ενα που ειχε βγαλει η Leeco με μεγαλη οθονη που το παρατησαν στην τυχη του.

 

Λες για το Χ900 ακομα το εχω φανταστικο τηλ αλλα απο ρομ τιποτα. Πολυ κριμα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...