Jump to content

Έχετε βρει ποτέ χρήματα στο δρόμο;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Τι ποσό;  

288 members have voted

  1. 1. Τι ποσό;

    • 5.00 €
      43
    • 10.00 €
      33
    • 15.00 €
      16
    • 20.00 €
      45
    • 30.00 €
      10
    • 50.00 €
      31
    • 100.00 €
      9
    • πάνω από 100.00 €
      26
    • σιγά μην είμαι τόσο τυχερός
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα σέντς πιάνονται?!!! διότι είναι τα μόνα που εύκολα θα δεις να κείτονται στο πεζοδρόμιο :X

Δεν νομίζω...Μόνο χαρτονομίσματα. Κέρματα χάνονται πιο εύκολα και έχουν και μικρότερη αξία.

Link to comment
Share on other sites

Egw exw vrei sto dromo sindetires, kapakia apo stilo, koumpia....ara h teleutaia epilogi mou tairiazei tzami...oute cents exw vrei!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Egw exw vrei sto dromo sindetires, kapakia apo stilo, koumpia....ara h teleutaia epilogi mou tairiazei tzami...oute cents exw vrei!

Γιατί δεν τα μαζεύεις να τα πας σε κανέναν παλαιοπώλη; :p

Link to comment
Share on other sites

Μικρός έκανα μπάνιο σε μια πισίνα.

Εκεί δυστυχώς έχασα ένα πεντακοσάρικο....που είχα ξεχάσει στη τσέπη μου.

Πέντε λεπτά αφότου βγήκα,το βρήκε κάποιος άλλος αλλά δεν μπορούσα να αποδείξω οτι ήταν δικό μου....

Και τώρα το εξης κορυφαίο....

Ξαναμπήκα μετά από κανένα εικοσάλεπτο και βρήκα ένα χιλιάρικο στον πυθμένα.... :cool:

Σκέφτηκα να ρίξω όλα τα λεφτά μου μέσα, μπας και διπλασιαστούν αλλά αντιστάθηκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κανένας σας δεν έχει βρει τόσο πολλά λεφτά όσα εγώ :p Αρκετές φορές έβρισκα χιλιάρικα, πεντοχίλιαρα. Τον Ιανουάριο του 2004 βρήκα τα περισσότερα λεφτά. Είχα τελειώσει από το φροντιστήριο και πήρα τον πατέρα μου για να έρθει να με πάρει. Μου είπε ότι δεν μπορεί να έρθει γιατί έχουν κολήσει τα αυτοκίνητα. Του είπα να έρθει από άλλο μέρος αλλά δεν μπορούσε. Έτσι ξεκίνησα να πάω εκεί που ήταν. Κάποια στιγμή που πλησίαζα στο σημείο που είχαμε πει, βλέπω κάτι λεφτά κάτω από μια καρέκλα ενός σουβλατζίδικου. Πάω κοντά και βλέπω κάτι 50ευρα. Τα πήρα επιτόπου και λίγο πιο πέρα τα μέτρησα: ήταν 400 (τετρακόσια) ευρώ!!!!!!!! Ένα των 100 ευρώ και τα υπόλοιπα των 50 ευρώ!! Κολαριστά. Λίγες μέρες μετά πήρα τον υπολογιστή που έχω τώρα :D
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Βλέπω κανένας σας δεν έχει βρει τόσο πολλά λεφτά όσα εγώ :p Αρκετές φορές έβρισκα χιλιάρικα, πεντοχίλιαρα. Τον Ιανουάριο του 2004 βρήκα τα περισσότερα λεφτά. Είχα τελειώσει από το φροντιστήριο και πήρα τον πατέρα μου για να έρθει να με πάρει. Μου είπε ότι δεν μπορεί να έρθει γιατί έχουν κολήσει τα αυτοκίνητα. Του είπα να έρθει από άλλο μέρος αλλά δεν μπορούσε. Έτσι ξεκίνησα να πάω εκεί που ήταν. Κάποια στιγμή που πλησίαζα στο σημείο που είχαμε πει, βλέπω κάτι λεφτά κάτω από μια καρέκλα ενός σουβλατζίδικου. Πάω κοντά και βλέπω κάτι 50ευρα. Τα πήρα επιτόπου και λίγο πιο πέρα τα μέτρησα: ήταν 400 (τετρακόσια) ευρώ!!!!!!!! Ένα των 100 ευρώ και τα υπόλοιπα των 50 ευρώ!! Κολαριστά. Λίγες μέρες μετά πήρα τον υπολογιστή που έχω τώρα :D

 

Μα και εμείς όταν λέμε κατοστάρικα και πεντακοσάρικα σε ευρώ μιλάμε!! :lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μήνες μέσα στην τάξη... Έβλεπα τον κολλητό μου καρφομένο να κοιτάζει το πάτωμα και πάω να του μιλήσω και μου λέει "Θα σου πω κάτι αλλά μην πετάξεις καμία *******. Εδώ και 5' έχουν πέσει από την τσέπη της ***** (καθηγήτρια) 10 euro χαρτονόμισμα"

 

Χτυπάει το κουδούνι και λέμε στους επιμελητές να βγουν έξω γιατί θέλουμε να κάτσουμε εμείς μέσα να μιλήσουμε... :shifty: Μειραστήκαμε τα χρήματα και ούτε γάτα ούτε ζημιά (Εκτός από το οτι μου το χτυπάει κατά καιρούς που αντί να τα πάρει τα μοιράστηκε μαζί μου :p )

Link to comment
Share on other sites

να πουμε και πόσα χάσαμε; έχει ρε γαμώτο εδώ και 3 μέρες χάνω κάθε μέρα και απο ένα ευρώ! :mad: τι ατυχία πια :p :blink:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τιποτα...

Η αδερφη μου εχει παντως χαρισμα :!:

 

Το μεγαλυτερο ποσο που εχει βρει ειναι 70€ περιπου. Αλλα η πλακα ειναι οταν ξεμενει απο λεφτα. Περπατουσαμε και λεει" εχω ξεμεινει.Δεν εχω να παρω ουτε τσιγαρα" και τσουπ βρησκει 10€ :w00t: Και αυτο εχει συμβει 3 φορες :!:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια με το euro δεν εχω φανει ακομη τυχερος μονο κατι 5λεπτα και 10 λεπτα εχω βρει.με τις δραχμες ημουν πιο τυχερος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει εκδρομη με την ομαδα Water Polo μου στον Παρνασσο και κατσαμε σε μια ταβερνα να φαμε. Ετσι οπως τρωγαμαι ενας φιλος μου μου λεει πως βρηκε ενα πορτοφολι που ειχε μεσα 1000€ και τα ειδα με τα ματια μου! Και ο μαλ#$%ς πηγε και εδωσε το πορτοφολι στον προπονητη και αυτος στην ταβερνα. Φυσικα η ταβερνα θα τα τσεπωσε και θα εκανε παρτυ 5 μερες... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

λλα η πλακα ειναι οταν ξεμενει απο λεφτα. Περπατουσαμε και λεει" εχω ξεμεινει.Δεν εχω να παρω ουτε τσιγαρα" και τσουπ βρησκει 10€ :w00t: Και αυτο εχει συμβει 3 φορες :!:

Είμουνα με μια φίλη μου έξω για μπύρα πριν ένα μήνα περίπου. Εγώ εν το, μεταξύ σπάνια κρατάω χρήματα πάνω μου, οπότε μου λέει να μου δανείσει μήπως χρειαστεί να πάρω ταρίφα. Της λέω μην μου δώσεις. ΟΧΙ μου λέει, κράτα 50c να βγάλεις ενιαίο μην μπει κανείς ελεγκτής. Πάω λοιπόν να βγάλω από το μηχάνημα και βρήκα 1.50€ σε κέρματα...Οπότε της έδωσα πίσω τα 50c.. :p

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στη θάλασσα μικρή είχα βρει περίπου 10.000δρχ.

εχω την συνηθεια οταν εχω αρκετα λεφτα να τα κρυβω απο δω και απο κει

με αποτελεσμα μετα να ξεχναω που τα εχω βαλει...ετσι λοιπον οταν με απελησαν απο την προηγουμενη δουλεια μου και πηρα αποζημιωση για τα 3 χρονια που ημουν εκει,αποφασισα να μην τα βαλω στην τραπεζα αλλα να τα εχω σπιτι γιατι ειχα υποχρεωσεις και θα εφευγαν γρηγορα,με αποτελεσμα

να χασω ενα χαρτονομισμα των 500€ μεσα στο σπιτι,εδω και 2 χρονια λοιπον οταν εχω αφραγκειες το ψαχνω αλλα αυτο τιποτα...υπαρχει και η περιπτωση να τα εχει βρει ο αδερφος μου και να κανει τον κινεζο αλλα νομιζω θα τον καταλαβαινα γιατι εκεινος ειναι συνηθως ταπι.

 

αλλη μια φορα ειχα βρει στο σπιτι 25.000δρχ πισω απο το συνθετο στο σαλονι,

ψαρευα την μανα μου μηπως εχει χασει 'η εχει κρυψει λεφτα αλλα τιποτα ετσι λοιπον τα πηρα δεν τα χαλασα για λιγο καιρο και μετα πηγα πηρα ενα τζην,

ημουν μικρη τοτε σημερα δεν θα το εκανα...

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

egw ena portofoli me 2000 euro kai fusika to phga sthn asthnomia kai meta apo ena mhna me phran thlefvno apo thn asthnomia kai mou eipan oti den bre8hke autos pou to exase kai mou edwsan 1000 eurakia!!!

Και τα άλλα 1000 δηλαδή ποιος τα πήρε; :confused: Τα μοιράστηκαν στο αστυνομικό τμήμα; :blink: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση! Αλλά μου φαίνεται την ξέρουμε την απάντηση ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...