Jump to content

Έχετε βρει ποτέ χρήματα στο δρόμο;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Τι ποσό;  

288 members have voted

  1. 1. Τι ποσό;

    • 5.00 €
      43
    • 10.00 €
      33
    • 15.00 €
      16
    • 20.00 €
      45
    • 30.00 €
      10
    • 50.00 €
      31
    • 100.00 €
      9
    • πάνω από 100.00 €
      26
    • σιγά μην είμαι τόσο τυχερός
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι,εχω βρει στην ακρη του δρομου οταν ημουν μικρος πεντοχιλιαρο.

Επισης,μια φορα στη θαλασσα βρηκα διαδοχικα αρκετα χιλιαρικα ! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μικρός είχα βρει ένα πεντοχίλιαρο στις σκάλες του σπιτιού, και πριν 2 χρόνια είχα ραντεβού να δώσω κάτι λεφτά και βρήκα δύο πενηντάρικα (2x50€ έτσι;).

 

Edit: Μια φορά είχα πάει να πληρώσω κάτι λογαριασμούς και μου πέσανε από την τσέπη 30.000δρχ, αλλά ευτυχώς τα βρήκα μετά από 5'.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1. Έχω βρει 2 πεντόευρα στην θάλασσα στον πυθμένα (Πόρτο Ράφτη). Με λίγο στέγνωμα φάγαμε με την παρέα τα παγωτάκια μας. :cool:

2. Στην Γερμανία είχα βρει ένα πορτοφόλι όταν ήμουν στο Γυμνάσιο με 300 μάρκα τότε (κάπου 150 ευρώ). Δεν είχε ταυτότητες κλπ. και τα κράτησα. :O Τα βρήκα πεταμένα κάτω. :w00t:

3. Έχω βρει και 2 κινητά αλλά τα επέστρεψα στους κατόχους. :)

 

Μήπως να το ρωτούσαμε διαφορετικά; Αν βρίσκατε χρήματα, θα τα επιστρέφατε; Και μετά από ποιο ποσό;

Link to comment
Share on other sites

παιδία εγώ τι να πώ..όσοι με ξέρουν με λένε όχι απλά τυχερό αλλα ο ορισμός του κολ φαρδου... :p σαν φοιτητής πριν ενα χρόνο ήθελα λεφτα και δούλευα σε φύλλαδια...σε μια πολύκατοικία βρήκα 50ευρώ...

πριν τα χριστούγεννα μέσα σε τρελή βροχή βγαίνω με τον κολλήτο μου από την πολυκατοικία...αν και μου είπε να πάμε προς τα πάνω δεν ξέρω γιατί πήγα προς τα κάτω...μόλις γύρισα για να πάω σωστά άλλο ένα 50ευρω..

το μεγαλύτερο ποσό...μπαίνω σε εστιατόριο στην πάτρα.φεβρουάριος απόκριες.γέματο χαμός και μόνο ένα τραπέζει ελεύθερο...με το που φτάνω εκεί κοιτάω κάτω και βλέπω ένα 50ευρω(τελίκα ήταν δύο,διπλώμένο το ένα μέσα στο άλλο)δηλαδή 100ευρώ...

δεν ήταν κανενός εκεί γύρω,κάθισαμε φάγαμε,δεν εμφανίστηκε κανείς για κανα 3ωρό..πλήρωσα με αυτό και φυγαμε...

όσο για μικροποσά ξέρετε ευρώ και ψιλά μου τυχαίνουν πολλές φόρες...

 

 

όχι δεν κοιτάω συνέχεια κάτω :p ....ίσα όταν καμία φορά τα έχω πραγματικά ανάγκη δεν βρίσκω τίποτα...

 

έχω βρεί μέχρι και πιστωτική κάρτα μέσα σε βασιλόπουλο...με επίθετο ίδιο με το δικό μου... :blink:

μπήκε όλη η παρέα(3άτομα) στον πειρασμό τότε να κανουμέ πολλάαααα ψώνια αλλά αντιστάθηκα...

δεν θα ήθελα να το κάνουν σε εμένα

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παλιά που και που έβρισκα και κάνα 5χίλιαρο.Απο τότε που βγήκε το ευρώ,με το ζόρι αν θα βρώ κανένα κέρμα. :worry: :p

Μεγάλη κρίση σας λέω... :X :lol:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βρει ενα 10 ευρω πριν μερικουσ μηνες αλλα αυτο ητανε ολο. Σιγα μην βρω παραπανω

Ε κι εσύ... Ψάξε λίγο καλύτερα. :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν μία εβδομάδα κάτω απο το σπίτι μου 5€..και πριν κανα δύο χρόνια άλλα 15€..

Αυτά όλα κι όλα.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα βρει αρκετες φορες χρηματα στο δρομο και συγκεκριμενα χιλιαρικα (αχ αυτα ηταν λεφτα) τωρα το πιο μεγαλο χαρτονομισμα που εχω βρει ειναι των 50 ευρω,φυσικα ομως αν ποτε εβρισκα καπου πολλα χρηματα δεν θα τα επεστρεφα οπως και οι πιο πολλοι ασχετα οτι δεν το λενε,αυτοι που τα ειχαν ας προσεχαν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν πριν 3 μήνες με την 4χρονη αδελφή μου στο δρόμο εκείνη βρήκε κάτω 5€ και την επόμενη μέρα άλλα 5€ :blink: .Μικρή εγώ είχα βρει 5.000 δρχ και όταν είχαν πρωτοβγεί τα €υρώ είχα βρει 10€ :D
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν πριν 3 μήνες με την 4χρονη αδελφή μου στο δρόμο εκείνη βρήκε κάτω 5€ και την επόμενη μέρα άλλα 5€ :blink: .Μικρή εγώ είχα βρει 5.000 δρχ και όταν είχαν πρωτοβγεί τα €υρώ είχα βρει 10€ :D

:D τυχερη η αδερφουλα σου να την βγαζεις συχνοτερα βολτουλα :p εχει καλο ματι :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μικρός ο ατιμος έβρισκα συνέχεια λεφτά στο δρόμο. χιλιάρικα, πεντοχίλιαρα,πεντακοσιάρικα,κατοστάρικα!!! (τότε είχαν αξία! :D ) στον δρόμα,στο λεοφωρείο,

 

ακόμα και μέσα σε θάμνους :p

 

Είχαμε πάει εκδρομή στην Παναγία στην Τεγέα και οπως "χτένιζα" εναν θάμνο προχωρόντας (ξέρετε αυτούς τους διακοσμιτικούς που κουρεύουνε) μόλις εβγαλα το χέρι μου, μαζί με τα πουσια που κράταγα, κράταγα και ένα πεντακοσιάρικο. :lol:

 

Εξω απο την κεντρική εκκλησία της Τριπολης του Άγιου Βασίλη,(νομίζω δευτέρα γυμνασιου πηγαινα) είχα βρεί πεντοχίλιαρο :cry:

Χαρά και συγκήνιση μαζί!! :p 2 βδομάδες είχα περάσει μ'εκείνα τα λευτα!

 

Στο λεοφωρείο πάλι πολλές φορές στα πλάγια του καθίσματος (Ξερετε οτι κέρμα γλυστράει απο τις τσέπες εκεί καταλίγει) είχα βρεί κατοστάρικα, δύεβρα, κάτι γυαλιά, κάτι κλειδιά και μια σκούπα (αυτή προφανώς ήταν του οδηγου :p )

 

Τώρα με τα ευρώ εχουν πέσει πολύ τα ποσοστά!!

 

edit: ααα!! :w00t: έχω βρεί και στη θάλασσα! πριν εφτά χρόνια οπως κολύμπαγα με μάσκα βρήκα ένα πεντακοσιάρικο, 2 κατοστάρικα (για χάρτινα μιλάω) και 2 χιλιάρικα. Βγήκα εξω, τα έδωσα στον αδελφό μου, γιατί δεν είχα τσέπες, για να τα βάλει στη τσάντα.Μόλλις ξαναβγήκα τα λεφτά ήταν ενός γνωστού του αδελφού μου απο την τρίπολη ο οποίοε είχε χάσει 2.700δρχ.

Ο ατιμος όλλα τα'χα βρει :lol: αλλά τελικά τζάμπα κόπος :cry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

το κορυφαιο...

σε περιπτερο στο παγκρατι,διπλωμενο και πιασμενο στο ψυγειο ( μεταξυ πορτας και σωματος) των αναψυκτικων ενα δεκαχιλιαρο.... :blink: :blink:

λες και το βαλανε επιτηδες!!!! :w00t: :w00t: :lol: :lol:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει σε χώρο στάθμευσης πορτοφόλι το οποίο ανήκε σε φοιτήτρια. Δεν κοίταξα πόσα λεφτά είχε μέσα και το παρέδωσα με... συνοπτικές διαδικασίες στον πλησιέστερο αστυνομικό σταθμό.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρεί ποτέ στο δρόμο είναι 8.000δρχ σε πακετάκι. Και να σκεφτεί κανείς ότι τότε το χαρτζιλίκι μου ήταν 5.000δρχ την εβδομάδα και ήταν μόλις η πρώτη μέρα που το είχα πάρει στα χέρια μου και είχα μείνει με ένα χιλιάρικο! Τι χαρά...!
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Έχω βρει μέσα στη θάλασσα 3-4 πεντοχίλιαρα να επιπλέουν :X Ποιος αφηρημένος μπήκε με τα λεφτά του στο μαγιώ για κολύμπι; :blink: :lol: Ο πατέρας μου φυσικά!Και δεν τα βρήκαμε και όλα :(
Link to comment
Share on other sites

brika ena 20eyro sto dromo,alla eixa xasei prin kana 2-3 meres ena 10euro!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά ένα μεγάλο ποσό (10 €) και αρκετές φορές μέχρι 1 € (ειδικά αυτά τα 1,2,5 cents έχουν κατακλείσει τον τόπο :lol: )
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAXA

Τελευταία επιλογή είναι όλα τα λεφτά!!!!

 

Εγώ βρήκα χθές 1 ευρώ στο δρόμο!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...