Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Πως μπορώ να ορίσω όταν τραβάω φωτογραφία να την αποθηκεύει στην SD ?

Δεν βρίσκω πουθενά τέτοια ρύθμιση... :confused:

 

Αφού ανοίξεις τη κάμερα θα πας στις ρυθμίσεις (οι τρεις παύλες π;νωρίς δεξιά) και θα δεις την επιλογή "αποθήκευση σε καρτ SD".....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού ανοίξεις τη κάμερα θα πας στις ρυθμίσεις (οι τρεις παύλες π;νωρίς δεξιά) και θα δεις την επιλογή "αποθήκευση σε καρτ SD".....

 

Είχα κάνει "το άλλο format" στην κάρτα

την ξαναφορμάρισα και εμφανίστηκε η συγκεκριμένη επιλογή

Ευχαριστώ!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...εκανε κανεις το update του φλεβαρη κ αν ναι,καμια αλλαγη?

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι κλειδώνει πιο γρήγορα (σχεδόν αστραπιαία) το GPS. Κάτι που εμένα σίγουρα δεν έκανε. Μπορεί να έπαιρνε μέχρι και 40"....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...εκανε κανεις το update του φλεβαρη κ αν ναι,καμια αλλαγη?

 

Και με αυτή την ενημέρωση όλα ρολαρουν σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση μιας και ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό! Από ότι διάβασα με την αναβάθμιση σε Android 9 υπάρχει κανονικά FM Radio εφαρμογή. Από τη lockscreen ενώ ακούμε ραδιόφωνο, μπορούμε να αλλάξουμε σταθμούς ή μόνο μέσα από την εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση μιας και ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό! Από ότι διάβασα με την αναβάθμιση σε Android 9 υπάρχει κανονικά FM Radio εφαρμογή. Από τη lockscreen ενώ ακούμε ραδιόφωνο, μπορούμε να αλλάξουμε σταθμούς ή μόνο μέσα από την εφαρμογή;

 

Δυστυχώς μόνο μέσα από την εφαρμογή. Το δοκίμασα μόλις τώρα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; Κάτι που ας πούμε λείπει από το κινητό ή το κάνει δύσχρηστο; Φαντάζομαι κολλήματα και τέτοια δεν έχει μιας και μιλάμε για stock android...

 

Η εφαρμογή του ραδιοφώνου δέχεται updates από το store ή απλά ενσωματώθηκε με το update σε Android 9;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να φύγει η μπάρα της Google από την αρχική οθόνη; με ενοχλεί πολύ εκεί κάτω

Οχι απλά δεν φεύγει αλλά δεν μπορείς καν να την μετακινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; Κάτι που ας πούμε λείπει από το κινητό ή το κάνει δύσχρηστο; Φαντάζομαι κολλήματα και τέτοια δεν έχει μιας και μιλάμε για stock android...

 

Η εφαρμογή του ραδιοφώνου δέχεται updates από το store ή απλά ενσωματώθηκε με το update σε Android 9;

 

Δυστυχώς, από την στιγμή της αναβάθμισης και μέχρι τώρα, δεν έχει πάρει κάποια αναβάθμιση η εφαρμογή του ραδιοφώνου. Δε σημαίνει ότι δε θα πάρει κιόλας. Ειδικά με την έκδοση Q

Κατά τα άλλα είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό για τα λεφτά που θα δώσεις. Ατέλειωτη μπαταρία, καθαρό Android με συχνές αναβαθμίσεις. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν "θέμα" είναι κάποιο περιστατικό μη ανάγνωσης κάρτας SD που έχει ένας φιλος εδώ στο forum, αλλά δε σημαίνει ότι θα στο παρουσιάσει και εσένα.

Χτύπα το άφοβα, κατά τη γνώμη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει τρόπος να φύγει η μπάρα της Google από την αρχική οθόνη; με ενοχλεί πολύ εκεί κάτω

 

Μόνο αν εγκαταστάσεις άλλο launcher, πχ Nova, Apex κλπ... Αλλιώς δε μπορείς να κάνεις τίποτα

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν "θέμα" είναι κάποιο περιστατικό μη ανάγνωσης κάρτας SD που έχει ένας φιλος εδώ στο forum, αλλά δε σημαίνει ότι θα στο παρουσιάσει και εσένα.

Χτύπα το άφοβα, κατά τη γνώμη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και τα τυχαία ejects της κάρτας που έχουμε αναφέρει 2-3 άτομα αφότου το παρατήρησα και εγώ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/17098757/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-A2-Lite.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Καλημέρα.Σκεφτομαι να πάρω την παραπάνω θήκη.Την έχει κανείς? Εφαρμόζει καλα,?

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

και τα τυχαία ejects της κάρτας που έχουμε αναφέρει 2-3 άτομα αφότου το παρατήρησα και εγώ.

Το θέμα της sd λύθηκε για μένα. Έβαλα μια sandisk και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ούτε ejects. Μάλλον είναι θέμα ποιότητας της κάρτας που θα βάλεις τελικα.

Η προηγούμενη που έβαλα ήταν για το γάιδαρο καβάλα.[

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο SanDisk από την αρχή και ποτέ δεν μου έκανε eject

Το θέμα της sd λύθηκε για μένα. Έβαλα μια sandisk και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ούτε ejects. Μάλλον είναι θέμα ποιότητας της κάρτας που θα βάλεις τελικα.

Η προηγούμενη που έβαλα ήταν για το γάιδαρο καβάλα.[

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της sd λύθηκε για μένα. Έβαλα μια sandisk και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ούτε ejects. Μάλλον είναι θέμα ποιότητας της κάρτας που θα βάλεις τελικα.

Η προηγούμενη που έβαλα ήταν για το γάιδαρο καβάλα.[

 

και εγώ το ίδιο SanDisk από την αρχή και ποτέ δεν μου έκανε eject

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

 

Μου φαίνεται περίεργο να έχουν θέμα οι samsung. Θα δοκιμάσω μια παλι'οτερη kingston 16αρα που έχω τώρα που δεν χρειάζομαι την κάρτα για σειρές (φαντάρος) και θα δω την συμπεριφορά της.

Σε επόμενο στάδιο θα την στείλω για εγγύηση (η ΚΑΙ θα δοκιμάσω αλλη μια 32αρα που έχω πάρει για μια βιντεοκάμερα)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/17098757/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-A2-Lite.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Καλημέρα.Σκεφτομαι να πάρω την παραπάνω θήκη.Την έχει κανείς? Εφαρμόζει καλα,?

 

Την έχω εγώ. Το είχα γράψει και πιο πάνω, είναι μακράν η καλύτερη θήκη για κινητό που έχω πάρει. Εφαρμόζει τέλεια, είναι τρομερή!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια και κατι αλλο, οταν κανω swipe προς τα δεξια στην αρχικη οθονη μου εμφανιζεται μια σελιδα της google, αυτο τουλαχιστον μπορω να το απενεργοποιησω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια και κατι αλλο, οταν κανω swipe προς τα δεξια στην αρχικη οθονη μου εμφανιζεται μια σελιδα της google, αυτο τουλαχιστον μπορω να το απενεργοποιησω;

 

Αυτό, ναι, μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Θα κρατήσεις πατημένο σε οποιοδήποτε σημείο στην οθόνη το δάχτυλο σου και θα σου βγάλει 3 επιλογές. Θα επιλέξεις τη πρώτη "ρυθμίσεις αρχικής οθόνης". Εκεί θα δεις μια επιλογή "εμφάνιση εφαρμογής Google" αν δε κάνω λάθος. Το απενεργοποιείς αυτό....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Προσβασιμοτητα-Κειμενο σε υψηλή αντίθεση

 

Σε ευχαριστώ αυτό ήταν.

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τις εισερχόμενες.

Όταν έχω lock screen, και δέχομαι μια κλήση, δεν ανάβει η οθόνη και δεν βλέπω ποιος είναι.

Επίσης,Δεν το βλέπω και όταν θα το ξεκλειδώσω. Δηλαδή αυτό βαράει αλλά είναι σαν μην συμβαίνει τίποτα. Μετά όταν μπω στο recent calls, εμφανίζεται η αναπάντητη κλήση

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αυτό ήταν.

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τις εισερχόμενες.

Όταν έχω lock screen, και δέχομαι μια κλήση, δεν ανάβει η οθόνη και δεν βλέπω ποιος είναι.

Επίσης,Δεν το βλέπω και όταν θα το ξεκλειδώσω. Δηλαδή αυτό βαράει αλλά είναι σαν μην συμβαίνει τίποτα. Μετά όταν μπω στο recent calls, εμφανίζεται η αναπάντητη κλήση

 

Μήπως είναι απενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις για την εφαρμογή τηλεφώνου;

Τσεκαρε το στο "εφαρμογές και ειδοποιήσεις" στο μενού ρυθμίσεων

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, ναι, μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Θα κρατήσεις πατημένο σε οποιοδήποτε σημείο στην οθόνη το δάχτυλο σου και θα σου βγάλει 3 επιλογές. Θα επιλέξεις τη πρώτη "ρυθμίσεις αρχικής οθόνης". Εκεί θα δεις μια επιλογή "εμφάνιση εφαρμογής Google" αν δε κάνω λάθος. Το απενεργοποιείς αυτό....

το εκανα ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δουλεύει μόνο με google. Για αυτό δεν στο ανοίγει.

 

Σε ευχαριστώ Zerga. Μάλλον με τα patch η google προσπαθεί να γίνει αναγκαίο κακό. Πριν άνοιγε και με το firefox.....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσους ξέρουν από βίντεο και φώτο. Στο βίντεο στις ρυθμίσεις έχει να επιλέξεις διάστημα χρόνου 4x 30x 60 κλπ κλπ. Ποιο ακριβώς επιλέγεις; δλδ τι ρόλο παίζουν.

 

 

 

Επίσης στην φωτογραφία, ποιο αποδίδει καλύτερα το 4:3 ή το 16:9 όσο αναφορά ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...