Jump to content

O νέος DJ 95,2


Cyberbob
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει ο ΝΕΟΣ DJ 95,2 ?  

56 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει ο ΝΕΟΣ DJ 95,2 ?

    • Όχι ! Προτιμούσα τον παλιό Radio DeeJay !
      26
    • Ναί ! Καλύτερος απο το Radio DeeJay !
      16
    • Ναί...καλός είναι !
      14


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους !

Αφορμή για αυτό το νέο θέμα είναι το περιβόητο νέο πρόγραμμα του (όπως επιμένουν να μας λένε συνέχεια οι νέοι djs του σταθμού) NEOY DJ...

Θυμάστε έναν σταθμό που λεγόταν Radio DeeJay... Ξεχάστε τον !

 

Ο νέος DJ δεν έχει καμία σχέση με το παλιό Radio DeeJay...

Πλεόν (αφού έδιωξαν πολλούς deejays ανάμεσα τους και η αγαπημένη σε πολλούς-και σε μένα :cry: Εύα Θεοτοκάτου) είναι στο σταθμό οι εξής:

 

07:00-10:00 - Breakfast Show με τον Μιχάλη Τσαουσόπουλο

10:00-14:00 - Μαριέτα

14:00-17:00 - Γιάννης

17:00-19:00 - Πέτρος Τριανταφύλλου

19:00-22:00 - Ιλιάνα

22:00-01:00 - Τόλης Βαρνάς

 

ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΠΑΛΙΟΥ (RADIO DEEJAY) - ΝΕΟΥ (ATHENS DJ)

Διαφημίσεις κάθε μισή ώρα - Διαφημίσεις συνέχεια...μα συνέχεια !

 

Οι djs μιλούσαν συχνά στο μικρόφωνο και επικοινωνούσαν με τον κόσμο (sms) - Οι djs μιλάνε κάθε μισή ώρα και αυτό για κανα λεπτό για να μας υπενθυμίσουν οτι ακούμε το ΝΕΟ DJ... :mad:

 

Πολλοί διαγωνισμοί και μάλιστα μέσω τηλεφώνου - Λιγότεροι διαγωνισμοί κυρίως μέσω sms (edit: τελικά είχε και με τηλέφωνο)

 

Λιγότερη non stop μουσική - Πολύ περισσότερη non stop μουσική

 

Στην αρχή κάθε ζώνης και μετά απο διαφημίσεις: Now...και ο dj που ήταν εκείνη τη στιγμή - Ούτε που ξέρουμε ποιός παίζει...έτσι ξεκινάει μουσική μετά απο διαφημίσεις,ενώ στην αρχή μιλάει για 10 δευτερόλεπτα αυτός που κάνει την εκπομπή για να μας θυμίσει...οτι ακούμε το ΝΕΟ DJ !!!

 

Έπαιζε το μελωδικό "This radio makes you move...κλπ...Radio Radio DeeeeeeJaaaaay" - Τώρα ακούμε ένα ξερό "Athens DJ 95,2" ή "TO NEO DJ 95,2"

 

Οι djs μπορούσαν να μιλάνε και πάνω στα τραγούδια - Τώρα πρέπει να τελειώσει το τραγούδι για να μιλήσουν και να σταματήσουν να μιλάνε πρίν ξεκινήσει το επόμενο

 

Τι να πώ...εμένα δε μ'αρέσει.. δεν συγκρίνεται με τον σταθμό που πρωτοάκουσα πρίν απο 2-3 χρόνια (παν-κατ) και αγάπησα..

 

Εύγε ! Γιατί δεν αλλάζετε και το 4220 σε κανα 4567 για να παίρνετε 1€ ?

O Νέος DJ / Athens DJ 95,2 - Ακούστε τη διαφορά [Την ακούσαμε..κι εμένα τουλάχιστον δεν μου αρέσει]

 

* Το μόνο καλό για μένα είναι οτι επέστρεψε η Μαριέτα... κι οτι έμειναν Τόλης Βαρνάς και 267 (εεε sorry τώρα λέγεται απλά "Μιχάλης")

 

Ούφ ! Άκουγα φανατικά απο τότε που επέστρεψε (μετά απο το κλείσιμο του) και έπρεπε να τα πώ σε κάποιον...

 

 

Edit: Και μόλις άκουσα να λέει ATHENS DJ 95,2 - Η καλύτερη ξένη μουσική στην πόλη - Ακούστε τη διαφορά. (Κλεμμένο απο Nitro ή μου φαίνεται ?)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρίμα αν είναι έτσι όπως τα λες. Και το όνομα μια χαρά ήταν, τι τους έφταιγε;

Βασικά, τον τελευταίο χρόνο δε μου άρεσε και πολυ από θέμα μουσικής. Να φανταστείς προτιμούσα τον KISS, που παλαιότερα ούτε να τον ακούσω δεν ήθελα :worry:

Τον πρώτο χρόνο θυμάμαι άκουγα σχεδόν όλο το 24ωρο πάντως. Παλιές καλές εποχές...

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε φίλε.Κι εγώ περίμενα να ακούσω την Εύα και σήμερα έμαθα ότι δεν έχει πια εκπομπή.Μεγάλη πίκρα.Δύο χρόνια την άκουγα.Κάθε βράδυ.Τι νέος dj και πράσινα άλογα μας λένε.Ο νέος dj είναι χάλια.Μου δίνουν την εντύπωση ότι μας έχουν γραμμένους.Σιγά το νέο πρόγραμμα.Ούτε τις εκπομπές τους δεν μπήκαν στον κόπο να βαφτίσουν.Έχω εκνευριστεί πολύ.Cyberbob συμφωνώ μαζί σου.Τώρα οι djs το μόνο που κάνουν είναι να μας θυμίζουν τι σταθμό ακούμε.Για να το εμπεδώσουμε.Εμένα όπως είπα πριν με χάλασε πολύ που δεν άκουσα την Εύα Θεοτοκάτου.Η καλύτερη ήταν.Μπορούμε να παραπονεθούμε για το νέο πρόγραμμα,αλλά δεν νομίζω να μας ακούσουν.Ούτε τα μηνύματα δεν ξέρω αν διαβάζουν καλά καλά.Εγώ πάντος δεν πρόκειται να τον ξανακούσω.Ακούς εκεί dj χωρίς την Εύα Θεοτοκάτου :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .
Link to comment
Share on other sites

Ναι γμτ... κι εγώ την άκουγα κάθε βράδυ εδώ και χρόνια...

Late & Live και μετά Late & Live & Dance... Ήδη μου λείπει...

Την είχα συνηθίσει ! :cry:

Όπως και τον 267 που ήταν 8-10 στο Tonight Show...

 

Θέλω να ξέρω τι μύγα τους τσίμπησε και τον έκαναν έτσι σκ@τ@ τον σταθμό...

 

Εγω θα αρχίζω να ακούω τπτ Kiss ή Nitro... Φτάνει με το "ΝΕΟ DJ". Μια ημέρα ήταν αρκετή!

 

Κι αν είμαστε τυχεροί θα πετύχουμε την Εύα σε κάποιο άλλο σταθμό !! :cool:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Είχες ακούσει τo τελευταίο late and live and dance?Πριν αρχίσουν να παίζουν τα non stop?Εκείνη τη μέρα η Εύα έβαλε τα αγαπημένα της τραγούδια.Στο τέλος της εκπομπής μας ευχήθηκε καλό καλοκαίρι.Τώρα καταλαβαίνω γιατί :cry: :cry: :cry: :cry: .Τουλάιστον βρήκα κάποιον να μοιραστώ τον πόνο μου ;) .Αν βρεις σε ποιο σταθμό κάνει εκπομπή η Εύα πες το ΟΚ?Και εγώ θα σου πω αν μάθω κάτι.Μπαίνεις συχνά σ'αυτό το forum?Εγώ καινούργιος είμαι.Σήμερα γράφτηκα.Κι εγώ δεν πρόκειται να ξανακούσω dj.
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη, Μάϊος 26, 2005

 

Τι συμβαίνει στο Radio DJ;

Εξαιρετικά ενδιαφέρουσες ήταn κάποιες πληροφορίες που μάθαμε, σχετικά με τις μαζικές απολύσεις παραγωγών του Radio DJ, με σκοπό να μετατραπεί σε computerized ραδιόφωνο, αποκλειστικά με playlist, με ελάχιστους παραγωγούς ή, κατά κάποιους άλλους, να προσλάβει "μεγάλα" ονόματα που θα του δώσουν ώθηση στις μετρήσεις.

 

Σύμφωνα με τις παραπάνω πληροφορίες, ο αριθμός των απολυμένων παραγωγών που έχασαν τη δουλειά του σε μια νύχτα είναι έξι ενώ, άλλος ένας, αναγκάστηκε να αποδεχθεί μείωση των αποδοχών του κατά 50%, λόγω ανάγκης!

 

Επίσης, μάθαμε ότι ο διευθυντής του σταθμού, Μιχάλης Τσαουσόπουλος, έθεσε τους παραπάνω παραγωγούς σε αναγκαστική άδεια, λόγω του ότι ο ιδιοκτήτης, Θεοχάρης Φιλιππόπουλος, "λείπει στο εξωτερικό και θα επιστρέψει την Πέμπτη (σ.σ. σήμερα), οπότε και θα δούμε τι θα γίνει". Μέχρι τότε, "δεν μπορεί να κάνει τίποτα"...

 

Ο λόγος των απομακρύνσεων που επικαλέσθηκε ο Τσαουσόπουλος ήταν πως ο σταθμός δεν είχε καλή πορεία. Η τελευταία Bari- Focus τον έδινε στο 4,1% ενώ η αντίστοιχη της Kάπα Research στο 2,5%.

 

Αυτό που κάνει όμως μεγάλη εντύπωση είναι ότι, σύμφωνα με ανθρώπους που γνωρίζουν τα πράγματα στο Radio DJ, ο σταθμός ζήτησε από αμερικανική εταιρία ποιοτική έρευνα, η οποία έβγαλε ότι η μουσική που μεταδίδει, δεν ικανοποιεί του ακροατές γι' αυτό και έχει χαμηλή ακροαματικότητα. Η ίδια εταιρία, πρότεινε μία δική της μέθοδο για το στήσιμο του σταθμού από την αρχή, με την οποία μπορούσε να εγγυηθεί (!!!) ακροαματικότητα μέχρι και 7%... Το αν ο σταθμός, τελικά, υιοθέτησε τις απόψεις των αμερικανών, δεν το γνωρίζουμε.

 

Οι πληροφορίες που έφτασαν στ' αυτιά μας ότι η παραπάνω εταιρία που έκανε την έρευνα, αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα από μία από τις εταιρίες μετρήσεων ακροαματικότητας, μόνο υποψίες μπορεί να δημιουργήσει σε κάθε σκεπτόμενο πολίτη για τη στρατηγική τέτοιου είδους εταιρίας. Και όχι φυσικά για τον σταθμό, αλλά το γενικό ραδιοφωνικό τοπίο της χώρας μας...

# posted by MediaNews.gr @ 2:35 μμ

Link to comment
Share on other sites

Η Εύα δεν κάνει εκπομπή στο MAD, κάθε μεσημέρι στις 3;

Μπορείτε να την απολαύσετε σε όλο της μεγαλείο :love:

Link to comment
Share on other sites

WOW ! Μπράβο για τα νέα που βρήκες gkr41 !!! :up:

Όσο για το MAD,όντως κάτι είναι κι αυτό αλλα την είχα συνηθίσει και στο ραδιόφωνο το βράδυ !

 

Καλά ! Καλά Μιχάλη... Περίμενε να κάνεις νούμερα ! Απο τους παλιούς ακροατές δεν θα μείνει τίποτα :p Και αμφιβάλλω και αν θα αποκτήσει καινούργιους...

 

Τον χαλάσανε τον σταθμό...

 

Αυτό με τις playlists και τον computerized σταθμό το βλέπω να αληθεύει πάντως... καμία σχέση με το παλιό radio deejay !

 

Κρίμα :(

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ και εγώ ξέρω για mad.Live@3 παλιότερα και lunchbox τώρα τελευταία.Την βλέπω και εκεί.Αλλά κι εγώ είχα συνηθίσει να περνάω τα βράδυα μου ακούγοντας late and live.Δεν είναι το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Να και μια λίγο παλιότερη είδηση:

 

Απολύσεις στο Radio DJ

 

Απομακρύνθηκαν όλοι οι «παλιοί» παραγωγοί από το Radio DJ αφού ο Μιχάλης Τσαουσόπουλος, βλέποντας ότι ο σταθμός δεν «περπατάει», αποφάσισε να τον γυρίσει στο στυλ του Village με αυστηρό playlist και ελάχιστους παραγωγούς.

Κρίμα πραγματικά όταν πετιούνται ξαφνικά στο δρόμο τόσα παιδιά που στήριξαν τον σταθμό στο παρελθόν...

# posted by MediaNews.gr @ 12:34 μμ

 

Καλά μου λέγανε οτι θα γίνει Village o Radio DeeJay :X

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Είχες ακούσει τo τελευταίο late and live and dance?Πριν αρχίσουν να παίζουν τα non stop?Εκείνη τη μέρα η Εύα έβαλε τα αγαπημένα της τραγούδια.Στο τέλος της εκπομπής μας ευχήθηκε καλό καλοκαίρι.Τώρα καταλαβαίνω γιατί :cry: :cry: :cry:

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Δυστυχώς δεν το είχα ακούσει :O :(

 

Έχει κανείς το e-mail της άραγε ? (κάποιο που να το κοιτάει όμως)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Στείλε στο lunchbox@mad.tv .Σήμερα είπε πως τα βλέπει και έχει αρχίσει να απαντάει.Της έχεις στείλει στο deejay και δεν σου απάντησε?Είχε πει ότι είχε κάποιο πρόβλημα με το pc και δεν μπορούσε να τα δει γι'αυτό.Στο mad πάντος τα βλέπει.Είμαι σίγουρος ότι η Εύα δεν θα χαθεί.Είναι αστέρι.
Link to comment
Share on other sites

Της έστειλα...Και όντως είναι ταλέντο και πιστεύω πως δεν θα χαθεί...

Αν είναι δυνατόν να κάνουν εκπομπή στο ραδιόφωνο ο Ταμπάκης και ο Κατέλης και να μην κάνει η Εύα :X

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσω να κλαιω... :cry: :cry: :cry: Γιατι ρε γαμώτο?? :cry: :cry: Κάθε βράδυ 10-1 ταξίδευα...Ααααρε Εύα τι μας έκανες... :love: Θα σε αγαπάμε μονο απο το launchbox τωρα...

 

Ελπίζω να καταλάβουν το λάθος που έκαναν εκεί στα 95,2 fm (ουτε το όνομά του δεν λέω πια...) Βρε ούστ! ! ! :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που έγινε δλδ το γεγονός οτι ήρθε η Μαριέτα και έφυγε η Εύα ίσως να μην είναι τυχαίο...Τι συμβαίνει Michael ?

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, ο άρχοντας (Παπανώτας) που είναι; :D

 

Όντως άσχετο :p Αυτή εεε...αυτός δεν είναι στο KISS ?

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Η Μαριέττα ποιά ειναι?? Φωτό?

 

Μαριέττα

 

Ήταν και παλιά στο Radio DeeJay (αλλα απ'ότι έμαθα κάτι είχε γίνει με τον Τσαουσόπουλο και είχε φύγει...με πολύ άσχημο τρόπο)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Παλια ακουγα συνεχεια RADIO DEEJAY και τωρα αρχιζω να αποφευγω το ATHENS DJ! :(
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παλια ακουγα συνεχεια RADIO DEEJAY και τωρα αρχιζω να αποφευγω το ATHENS DJ! :(

 

Άστα...το ίδιο κι εγω....:(

Πλέον είναι ΑΛΛΟΣ σταθμός. Δεν έχει σχέση με το παλιό Radio DeeJay...

 

Τον είχα για πιο έξυπνο τον Μιχάλη πάντως... :X

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, ο άρχοντας (Παπανώτας) που είναι; :D

Αξεπέραστες οι πρωινές εκπομπές του. Μέχρι και η μητέρα μου τον άκουγε τότε και πορωνόταν :D

Όταν έφυγε από εκεί πήγε στον Kiss για μια περίοδο και τώρα θα κάνει το πρωινάδικο στον Alpha απ΄οτι έχει πάρει το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα... Ο Radio Deejay δε θα γίνει non-stop music. Από τη Δευτέρα (30/05) στο πρόγραμμα εντάσσονται νέα ονόματα όπως Nίκος Μουρατίδης, Ρένος Χαραλαμπίδης, Χάρης Ρώμας και Γιώργος Μητσικώστας. Επομένως ο σταθμός απλώς αλλάζει ύφος και σύνθεση

 

http://hotstation.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2741#2741

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα... Ο Radio Deejay δε θα γίνει non-stop music. Από τη Δευτέρα (30/05) στο πρόγραμμα εντάσσονται νέα ονόματα όπως Nίκος Μουρατίδης, Ρένος Χαραλαμπίδης, Χάρης Ρώμας και Γιώργος Μητσικώστας. Επομένως ο σταθμός απλώς αλλάζει ύφος και σύνθεση

 

http://hotstation.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2741#2741

 

Κάτι που είναι λάθος αφού πέρασε η Δευτέρα και παρουσιάστηκε το νέο πρόγραμμα και δεν έχει σχέση με αυτούς που αναφέρει. Απλά αυτοί έκαναν διαφημίσεις για το "νέο πρόγραμμα του DJ 95,2"

 

Απο το ίδιο φόρουμ και το ίδιο θέμα πάντα:

 

Παιδια ποια η γνωμη σας για το προγραμμα του DeeJay? Noμιζω ελαχιστα νεα πρόσωπα. Μαριεττα, Βαρνας, Τριανταφυλλου, Τουμπάνος, Ηλιάνα... Οπότε ουτε Ρενος, ουτε Ρωμας κλπ κλπ.

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Αν μάθει κανείς που έχει εκπομπή η Εύα Θεοτοκάτου ας το πει,OK?Εγω δεν δίνω δεκάρα για τον νέο deejay :wacko: .Θέλω μόνο να ακούσω ξανά την Ευούλα .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...