Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου εχασα την πρωτη μερα του χρονου σε "εργασιες" συντηρησης και ανασυγκροτησης μετα την προχτεσινη κρεπαλη, επιστρεφω με τις καλυτερες ευχες μου σε ολα τα παιδια για μια καλη χρονια!!!:)

και μια ερωτηση τωρα. με το ξυπνητηρι που φτανει το θεμα ρε παιδια? πριν αρχιζω να βαζω-βγαζω προγραμματα υπαρχει τελικα καποιο προγραμμα που να δουλευει σωστα?

δυστυχως το ξυπνητηρι των windows δεν "ξυπναει" τη συσκευη μου με τιποτα. εβγαλα και το pocket plus μηπως αυτο δημιουργουσε καποιο προβλημα, αλλα και παλι τιποτα.το περιεργο ειναι οτι βαζω καποιο ξυπνητηρι δοκιμαστικα σε 10-20΄ και ενω το 9100 εχει μπει standby το ξυπνητηρι παιζει, το πρωι ομως δεν εχει ανοιξει ποτε.

επισης το fizz traveller που χρησιμοποιουσα εδω και πολυ καιρο, εχει προβλημα με το ξυπνητηρι και σε εποικοινωνια μου με τους κατασκευαστες μου απαντησαν οτι θα διορθωθει στην εκδοση 2.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αφου εχασα την πρωτη μερα του χρονου σε "εργασιες" συντηρησης και ανασυγκροτησης μετα την προχτεσινη κρεπαλη, επιστρεφω με τις καλυτερες ευχες μου σε ολα τα παιδια για μια καλη χρονια!!!:)

και μια ερωτηση τωρα. με το ξυπνητηρι που φτανει το θεμα ρε παιδια? πριν αρχιζω να βαζω-βγαζω προγραμματα υπαρχει τελικα καποιο προγραμμα που να δουλευει σωστα?

δυστυχως το ξυπνητηρι των windows δεν "ξυπναει" τη συσκευη μου με τιποτα. εβγαλα και το pocket plus μηπως αυτο δημιουργουσε καποιο προβλημα, αλλα και παλι τιποτα.το περιεργο ειναι οτι βαζω καποιο ξυπνητηρι δοκιμαστικα σε 10-20΄ και ενω το 9100 εχει μπει standby το ξυπνητηρι παιζει, το πρωι ομως δεν εχει ανοιξει ποτε.

επισης το fizz traveller που χρησιμοποιουσα εδω και πολυ καιρο, εχει προβλημα με το ξυπνητηρι και σε εποικοινωνια μου με τους κατασκευαστες μου απαντησαν οτι θα διορθωθει στην εκδοση 2.3

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Όταν μπαίνει ξυπνητήρι από σήμερα για αύριο (αλλαγή ημέρας τα μεσάνυχτα) και το ppc κοιμάται τα μεσάνυχτα (δηλαδή δεν χρησιμοποιείται και δεν είναι στον φορτιστή) τότε το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί. Αντίθετα ξυπνητήρι που μπαίνει για την ίδια μέρα (δεν μεσολαβούν μεσάνυχτα) λειτουργεί. Αυτό συμβαίνει με όλα τα ξυπνητήρια και όλα τα προγράμματα γιατί είναι πρόβλημα των windows.

Στα wm2003 & wm2003se το πρόβλημα λύνεται με αυτήν τη δωρεάν εφαρμογή αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατή με wm5. Αν θέλεις δοκίμασε και πες μας. :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Όταν μπαίνει ξυπνητήρι από σήμερα για αύριο (αλλαγή ημέρας τα μεσάνυχτα) και το ppc κοιμάται τα μεσάνυχτα (δηλαδή δεν χρησιμοποιείται και δεν είναι στον φορτιστή) τότε το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί. Αντίθετα ξυπνητήρι που μπαίνει για την ίδια μέρα (δεν μεσολαβούν μεσάνυχτα) λειτουργεί. Αυτό συμβαίνει με όλα τα ξυπνητήρια και όλα τα προγράμματα γιατί είναι πρόβλημα των windows.

Στα wm2003 & wm2003se το πρόβλημα λύνεται με αυτήν τη δωρεάν εφαρμογή αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατή με wm5. Αν θέλεις δοκίμασε και πες μας. :)

στα 2003 δεν ειχα ποτε προβλημα με τις υπενθυμησεις και τα ξυπνητηρια. θα δοκιμασω και τη δικη σου λυση και καποιες αλλες που βρηκα στο xda-developers . βασικα θα ξεκινησω αποψε με το tweaks2k2net αν και λεει οτι μπορει να εχει επιπτωσεις στην μπαταρια. και μετα θα δοκιμασω και τα υπολοιπα. ετσι κι αλλιως για hard reset παω. η ace εβγαλε κι αλλο rom update ημερα με διορθωσεις αποκλειστικα στις "ελληνικες" παρεμβασεις...

Link to comment
Share on other sites

Screen protectors που βρίσκω στην Αθήνα ξέρει κανείς κανένα μαγαζί...? Ας μου στείλει κανείς κανένα pm an γνωρίζει κάποιο....

http://www.moderntalking.gr exei kai magazi..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα μαγαζιά τελικά πήρα απο το play247.....:D

 

Μια απορία που έχω είναι πως θα εγκαταστήσω το Pn στο 9100....? Το έχω βρει...Αλλα παρολες τις κάποιες αλχημίες δεν κατάφερα να το κάνω να παίξει....το main.cab αποτυχαινε να εγκατασταθεί....οποιος το έχει εγκαταστήσει ας μου πεί αν μπορεί....

 

 

Thankss

D.G.
Link to comment
Share on other sites

http://www.moderntalking.gr exei kai magazi..

 

Πω πω τι χάλια κατάστημα είναι αυτό σου πιάνει τον κόλο

και φεύγεις και χωρίς σώβρακα...

Την silicone θήκη για S100 την έχει 35 ευρώ και για 2020ί 40 ευρώ

την στιγμή που το play247.gr τις έχει και τις 2 20 ευρώ.

OMG

sorry για το off-topic...

:X

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

polles fores otan kano reply se ena minima kai patao send mou vgazei :msg could not be sent.. exei kaneis to idio provlima?

episis to gprs otan sindeete pos ksesindeete gia na min xreonome? thanks :)

ahh kali fasi!
Link to comment
Share on other sites

polles fores otan kano reply se ena minima kai patao send mou vgazei :msg could not be sent.. exei kaneis to idio provlima?

episis to gprs otan sindeete pos ksesindeete gia na min xreonome? thanks :)

 

αν εχεις την Ελληνικη εκδοση, το προβλημα με τα sms λυνεται με αναβαθμιση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

episis to gprs otan sindeete pos ksesindeete gia na min xreonome? thanks :)

 

Και να μενει ανοικτο δεν χρεωνεσαι εαν δεν κατεβαζεις κατι.

Υπαρχει ομως και αυτο:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1150670#post1150670

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

TORA 8A ZITISO KATI PIO DISKOLO .

AN GINETE NA MA8OUME EPITELOUS TIS RI8MISEIS GIA WI FI

12 MERES PROSPA8O KAI ENO DIXNEI OTI DEXETE SIMA DEN MPENI INTERNET.

IPARXEI KAPOU KATI NA DO ODIGIES POS GINETE????

SAS EFXARISTO

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=22632

Ριξε μαι ματια εδω και θα βρεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Αποφάσισα να αγοράσω το qtek 9100 μετά από αρκετή σκέψη. Βρήκα στο Internet διάφορα on-line καταστήματα που το πουλάνε σε σχετικά πολύ καλές τιμές. Όπως ίσως γνωρίζεται η ACE HELLAS φέρνει αυτό το μοντέλο στα "ελληνικά". Η τιμή από την ACE είναι περίπου 749 euro ( http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=1827 ) . Την αγγλική έκδοση την βρήκα σχεδόν σε όλα τα καταστήματα σε τιμή κάτω των 620 euro, με έναν μέσο όρο στα 600 euro (ενδεικτικά: http://www.handit.com/index.php?fuse...produktid=2929 ). Μπορεί κάποιος να μου πεί για ποιον λόγο να μην αγοράσω την αγγλική έκδοση και να πάρω την ελληνική? Ποιά η διαφορά μεταξύ αγγλικής και ελληνικής ??? Από ότι διάβασα και σε άλλα threads δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ

Nothing is colder than ice...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Αποφάσισα να αγοράσω το qtek 9100 μετά από αρκετή σκέψη. Βρήκα στο Internet διάφορα on-line καταστήματα που το πουλάνε σε σχετικά πολύ καλές τιμές. Όπως ίσως γνωρίζεται η ACE HELLAS φέρνει αυτό το μοντέλο στα "ελληνικά". Η τιμή από την ACE είναι περίπου 749 euro ( http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=1827 ) . Την αγγλική έκδοση την βρήκα σχεδόν σε όλα τα καταστήματα σε τιμή κάτω των 620 euro, με έναν μέσο όρο στα 600 euro (ενδεικτικά: http://www.handit.com/index.php?fuse...produktid=2929 ). Μπορεί κάποιος να μου πεί για ποιον λόγο να μην αγοράσω την αγγλική έκδοση και να πάρω την ελληνική? Ποιά η διαφορά μεταξύ αγγλικής και ελληνικής ??? Από ότι διάβασα και σε άλλα threads δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ

 

 

Με ενδιαφέρει πολύ κι εμένα αυτή η ερώτηση μιας και "ψήνομαι" να δοκιμάσω την τύχη μου στα windows mobile με το συγκεκριμένο μοντέλο που πραγματικά με μάγεψε σχεδιαστικά.

Από ότι διάβασα, ο φίλτατος bill_viper (που έχει εξαφανιστεί!) αγόρασε το κινητό με μια mini sd 512 στην πολύ χαμηλή τιμή των 565:!: ευρώ από το http://www.mobilejoker.com .

Διάβασα επίσης ότι το μαγαζί αποστέλει το κινητό με αντικαταβολή(πολύ βολικό).

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει σε τι έκδοση θα είναι ; Γερμανική; Αγγλική;

Αν είναι Γερμανική, μπορώ να επιλέξω τα αγγλικά ώς κύρια γλώσσα ή με κάποιο τρόπο να φλασάρω(όρος που διάβασα αλλά δεν έχω ιδέα τι σημαίνει:p) την αγγλική ROM(το ίδιο με το "φλασάρω":p) ;

Θα έχω πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες , στο internet,οπουδήποτε,στην ανάγνωση των sms που θα δέχομαι, στην αποστολή sms ;

 

Επειδή κι εγώ δεν τρελλένομαι για τα Ελληνικά Windows θα φάνταζε πολύ καλή μια τέτοια λύση και μιλάμε για 250 ευρώ κάτω!

Αλλά αν υπάρχει πρόβλημα όπως κάτι σχετικό που διάβασα σχετικά με 70 χαρακτήρες όριο αντί για 160 στην αποστολή sms και δεν αλλάζει αυτό, τότε θα το σκεφτώ περισσότερο.

Περιμένω την απάντηση σας και ευχαριστώ εκ των προταίρων! :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

το mobilejoker απ' ότι ξερω πουλαει μονο τη γερμανικη εκδοση. αυτο σημαινει οτι τα windows θα ειναι στα γερμανικα και οτι το hardware keyboard θα ειναι QWERTZ και οχι QWERTY. αρα θα πρεπει να ασχοληθεις λιγακι και να μαθεις πως θα καταφερεις να "φλασαρεις" το τηλεφωνο σου με μια αγγλικη(ή world wide ) rom.

στα υπολοιπα τωρα. κατ΄ αρχιν ελληνικα θα αναγνωριζει απο οπου και να το παρετε. τα wm εχουν regional settings οπως και τα windows στο pc. βαζοντας λοιπον "Ελλαδα" εκει αναγνωριζει τα παντα. οι διαφορες λοιπον ειναι κυριως στους τροπους εισαγωγης ελληνικου κειμενου. το 9100 της ace θα μπορειτε χωρις να κανετε απολυτως τιποτα να γραφετε ελληνικα με:

1) το hardware keybord

2)με to virtual qwerty keyboard και με υποστηριξη 160 χαρακτηρες στα sms

3)το phonepad που σε περιπτωση που δεν ξερετε ειναι ενα πληκτρολογιο που μοιαζει με ενα κοινο πληκτρολογιο κινητου τηλεφωνου που εχει και δυνατοτητα και για ελληνικο Τ9.

με συσκευες απο εξωτερικο θα μπορειτε να γραφετε ελληνικα με:

1) με το hardware keyboard και τη βοηθεια μιας εφαρμογης(ΑΕΚmap). δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω πως λειτουργει. εχω ελληνικο 9100.

2)με καποιο απο τα πολλα virtual keybords. για ελληνικα sms με 160 χαρακτηρες υπαρχει και το resco keyboard με καποιες αλλαγες που εχει κανει ο katsj.

με το phone pad δεν θα υπαρχει δυνατοτητα για ελληνικα. ξεχνατε το Τ9 αν σας ενδιαφερει

τελος, το ελληνικο qtek θα εχετε την επιλογη για ελληνικο ή αγγλικο menu, updates απο το site της ace και 2 χρονια εγγυηση και service στην ελλαδα.

ζυγιστε τα και αποφασιστε τι σας κανει!!!

Link to comment
Share on other sites

το mobilejoker απ' ότι ξερω πουλαει μονο τη γερμανικη εκδοση. αυτο σημαινει οτι τα windows θα ειναι στα γερμανικα και οτι το hardware keyboard θα ειναι QWERTZ και οχι QWERTY.

 

Ποιές είναι οι διαφορές ενός qwertz πληκτρολογίου από ένα qwerty ;

 

στα υπολοιπα τωρα. κατ΄ αρχιν ελληνικα θα αναγνωριζει απο οπου και να το παρετε. τα wm εχουν regional settings οπως και τα windows στο pc. βαζοντας λοιπον "Ελλαδα" εκει αναγνωριζει τα παντα.

 

Αναγνωρίζει τα πάντα και απλώς θα εξακολουθεί να έχει γερμανικό μενού ; Δεν έχει επιλογή για αλλαγή της γλώσσας του κινητού σε αγγλικά; Αν το κάνω αυτό , δεν θα μετατραπεί ουσιαστικά το τηλέφωνο σε "αγγλικό" ;

 

με συσκευες απο εξωτερικο θα μπορειτε να γραφετε ελληνικα με:

1) με το hardware keyboard και τη βοηθεια μιας εφαρμογης(ΑΕΚmap). δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω πως λειτουργει.

Δεν την έχεις δοκιμάσει γιατί έχεις το Ελληνικό αλλά είσαι σίγουρος ότι λειτουργεί με Windows mobile 2005 και το 9100 ; Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ;

Bill_viper , μήπως ήρθε η ώρα να εμφανιστείς; :p

για ελληνικα sms με 160 χαρακτηρες υπαρχει και το resco keyboard με καποιες αλλαγες που εχει κανει ο katsj.

 

Η ίδια ερώτηση κι εδώ. Είναι σίγουρο ότι αυτή η εφαρμογή μπορεί να εγκατασταθεί και να λειτουργήσει με επιτυχία στο 9100 ; Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

 

τελος, το ελληνικο qtek θα εχετε την επιλογη για ελληνικο ή αγγλικο menu, updates απο το site της ace...

 

Είπαμε πριν ότι το τηλέφωνο θα έχει τα γερμανικά Windows , όμως αν φλασάρω την αγγλική ROM ( πόσο δύσκολο μπορεί να είναι :p) θα έχω αγγλικά windows , σωστά;

Επιπρόσθετα εδώ ισχύει και η ίδια ερώτηση σχετικά με τη γλώσσα του κινητού.

Δεν χαλιέμαι καθόλου αν το μενού και γενικώς όλες οι λειτουργίες είναι στα αγγλικά, θα χαλαστώ αν είναι στα γερμανικά:p

Θα είναι απαραίτητο να φλασάρω άλλη ROM ή γίνεται και με μια απλή αλλαγή της γλώσσας ;

Επίσης , θα μπορώ να κάνω updates από κάποιο αγγλικό site;

 

Σόρρυ αλλά έμπλεξες με άσχετο:O

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Αποφάσισα να αγοράσω το qtek 9100 μετά από αρκετή σκέψη. Βρήκα στο Internet διάφορα on-line καταστήματα που το πουλάνε σε σχετικά πολύ καλές τιμές. Όπως ίσως γνωρίζεται η ACE HELLAS φέρνει αυτό το μοντέλο στα "ελληνικά". Η τιμή από την ACE είναι περίπου 749 euro ( http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=1827 ) . Την αγγλική έκδοση την βρήκα σχεδόν σε όλα τα καταστήματα σε τιμή κάτω των 620 euro, με έναν μέσο όρο στα 600 euro (ενδεικτικά: http://www.handit.com/index.php?fuse...produktid=2929 ). Μπορεί κάποιος να μου πεί για ποιον λόγο να μην αγοράσω την αγγλική έκδοση και να πάρω την ελληνική? Ποιά η διαφορά μεταξύ αγγλικής και ελληνικής ??? Από ότι διάβασα και σε άλλα threads δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ

 

File mou, ego exo Aggliko 9100 apo Expansys, me elliniko pliktrologio (Resco) kai doulevei kai to exoteriko me to AEKMap (kia 160 xaraktires SMS). Kostos, oso grafeis, paizei kai to destinator apsoga !!!

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

@ALR :

Εγω ,οπως και ο Bill_viper, αγορασαμε το 9100 απο handit.com στην τιμη των 579€

(Στην τιμη υπολογισε για μενα και μια 1GB miniSD) .

Η εκδοση που πηραμε ειναι WWE δηλ αγγλικη εκδοση rom .

Μεχρι τωρα ,δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε ελληνικη εκδοση windows ,

οποτε ολα οκ. (regional settings -Ελληνικα) .

Τα υπολοιπα τα εχουμε πει και νωριτερα ,

δηλ resco keyboard ,εξωτ.πληκτρολογιο-AEKMap.

 

Aλλη εκδοση rom δηλ πχ ελληνικη ,δεν μπορουμε να βαλουμε .

Updates θα περασουμε οταν με το καλο κυκλοφορησει νεα αγγλικη rom

(Πιστευω θα την βρουμε απο xda-developers.Aπο καποιο αλλο site ,

δεν γνωριζω αν θα μπορουμε ,πχ http://www.qtek.nu/europe/home.aspx )

Απο ace δεν δικαιουμαστε update .

 

Ας μιλησουν και οι περισσοτερο γνωστες ,μιας και εγω ειμαι :baby:

στα wm.:O

 

@panaros: Thanks ! :respect:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@ALR

για το resco και το aekmap ηδη πηρες απαντηση απο τον kkmet.

οι γερμανοι εχουν στα πληλτρολογια τους στη θεση που εχουμε εμεις το y το z. οταν ομως αλλαξεις τα windows απο γερμανικα σε αγγλικα πατωντας το z θα γραφεις y. μονο στην εμφανιση θα ειναι πλεον qwertz το πληκτρολογιο.

στα pocket pc δεν υπαρχει επιλογη για λλαγη γλωσσας. ειναι μονο γερμανικα ή μονο αγγλικα κτλ. τα qtek της ace αποτελουν εξαιρεση που εχουν επιλογη για δυο γλωσσες.

για τα updates τωρα, το πιο ευκολο ειναι να μπαινεις στο xda-denelopers και να κατεβαζεις οτι νεοτερο βρισκεις εκει. οχι μονο qtek roms, αλλα και i-mate, t-mobile, o2 κτλ...

Link to comment
Share on other sites

 

Aλλη εκδοση rom δηλ πχ ελληνικη ,δεν μπορουμε να βαλουμε .

Updates θα περασουμε οταν με το καλο κυκλοφορησει νεα αγγλικη rom

rom μπορεις να περασεις οποια θες, imate, o2, qtek σε οτι γλωσσα θες πλην της ελληνικής απο την Ace που εχει τα γνωστα κλειδωματα. Αυτη τη στιγμη υπαρχουν η QTEK wwe, και η IMATE wwe πο ειναι λιγο καλυτερη. Μπορεις να βαλεις οποια θες, ακομα και σε γερμανικο unit, απλα το γραμμα Ζ θα αντιστοιχιζεται με το Υ:)

Link to comment
Share on other sites

ALR δεν χάθηκα απλά είμαι σε διακοπές. :p Από αύριο πάλι θα γίνουμε πιο ενεργοί. ;)

Στην αρχή το είχα παραγγείλει από mobilejoker, επειδή όμως ήταν η γερμανική έκδοση και δεν υπήρχε σε στοκ ακύρωσα την παραγγελία και το τσίμπησα από handit όπως αναφέρει κι ο nervous. Πάντως αν προσέξεις τις τιμούλες και δεν σ'ενδιαφέρουν τα ελληνικά καλύτερα να πάρεις την αγγλική έκδοση.

Οι μόνες διαφορές είναι αυτές που αναφέρει ο συνονόματος psybill στην προηγούμενη σελίδα. Το έχω 1 μήνα τώρα κι έκανα hard reset μετά από 20 μέρες γιατί βαριόμουν και δεν είχα τί να κάνω. :p

Τα 5αρια έχουν βελτιωθεί εκπληκτικά πολύ στο θέμα της σταθερότητας. :up:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ALR δεν χάθηκα απλά είμαι σε διακοπές. :p Από αύριο πάλι θα γίνουμε πιο ενεργοί. ;)

Στην αρχή το είχα παραγγείλει από mobilejoker, επειδή όμως ήταν η γερμανική έκδοση και δεν υπήρχε σε στοκ ακύρωσα την παραγγελία και το τσίμπησα από handit όπως αναφέρει κι ο nervous. Πάντως αν προσέξεις τις τιμούλες και δεν σ'ενδιαφέρουν τα ελληνικά καλύτερα να πάρεις την αγγλική έκδοση.

Οι μόνες διαφορές είναι αυτές που αναφέρει ο συνονόματος psybill στην προηγούμενη σελίδα. Το έχω 1 μήνα τώρα κι έκανα hard reset μετά από 20 μέρες γιατί βαριόμουν και δεν είχα τί να κάνω. :p

Τα 5αρια έχουν βελτιωθεί εκπληκτικά πολύ στο θέμα της σταθερότητας. :up:

 

Χωρίς πλάκα, πέρα από ένα H/R που έκανα επειδή έβαλα το παλιό resco keyboard και έχασα όλα τα πληκτρολόγιά μου στο 9000, έχω ξεχάσει πρακτικά το συνδυασμό για να του κάνω Hard Reset :p

 

Πολύ μεγάλη σταθερότητα... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια!

Χρησιμοποιώ το ΑΕΚmap και δεν μπορώ να γράψω γράμματα, γράφει μόνο αριθμούς και σύμβολα, μπορείτε να βοηθήσετε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

psybill, nervous, bill_viper Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Από ότι είδα η τιμή του αγγλικού 9100 από handit.com μαζί με τα έξοδα αποστολής είναι γύρω στα €600.

Θα το σκεφτώ και θα πράξω ανάλογα :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

kalispera.. thelo na steilo merika files apo to 9100 sto kinito meso bluetooth ala meta to pairing den ksero ti na kano.. distixos den einai opos sto palio mou hp. anyway mipos xreiazome kapoio program? giati oi epiloges einai mono beam kai send via email an kano click sto file tou ppc thanks :confused:
ahh kali fasi!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...