Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα και γω το 9100, και οφείλω να πω ότι εχω μείνει εντυπωσιασμένος αρκετά.

 

Μια ερώτηση, υπάρχει δυνατότητα να συγχρονίσω τα sms με το outlook, η με κάποιον άλλο τρόπο να τα μεταφέρω(φυλάξω) στον υπολογιστή μου?

 

Ευχαριστώ

 

 

Μπορείς χρησιμοποιώντας ένα προγραμμα Add on για το Outlook....

 

Λέγεται Jeyo Mobile Extender 2.0 for Outlook

D.G.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω αν παίζει στο 9100...γιατι απο τι εχω ακούσει έχει ενα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο της Ace Hellas....

 

Εχει πάρει κανείς βάση στήριξης για το 9100...? θέλω να αγοράσω μία αλλα δεν ξέρω ποιά πρέπει να πάρω...Ποια μου προτείνεται...? θέλω να είναι απλή χωρίς ηχεία κλπ....

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 9100 από τα Χριστούγεννα και μου έχει "χαλαρώσει" η υποδοχή για το πενάκι. Ενώ παλιότερα κούμπωνε κανομνικά τώρα δεν κουμπώνει καλά (σχεδόν καθόλου...:mad: )και νομίζεις οτι θα φύγει. Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό και αν ναι τι έκανε με την εταιρία ,γιατί λέω να πάω από εκει.....
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 9100 από τα Χριστούγεννα και μου έχει "χαλαρώσει" η υποδοχή για το πενάκι. Ενώ παλιότερα κούμπωνε κανομνικά τώρα δεν κουμπώνει καλά (σχεδόν καθόλου...:mad: )και νομίζεις οτι θα φύγει. Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό και αν ναι τι έκανε με την εταιρία ,γιατί λέω να πάω από εκει.....

 

Πολλά τέτοια περιστατικά περιγράφονται στο forum της qtek.gr

 

Η θέση της εταιρίας είναι : Φέρτο μας από εδώ.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τέτοια περιστατικά περιγράφονται στο forum της qtek.gr

 

Η θέση της εταιρίας είναι : Φέρτο μας από εδώ.

 

H thesh ths etairias einai ayth:

 

"Το θέμα είναι το ξέβαμμα για αυτό λέμε για φωτογραφίες..

 

Όσο αφορά τα stylus μέχρι στιγμής έχουμε λάβει 2 αντικρουόμενες απαντήσεις από το εξωτερικό οπότε και περιμένουμε από τον πλέον-αρμόδιο να τοποθετηθεί.

Το να αλλάζουμε stylus κάθε μήνα δεν είναι λύση αλλά χρειάζεται από την HTC επίσημη θέση για το τι γίνεται (π.χ. νέο καπάκι που κρατάει το stylus).

Δεν ξέρω τι θα απαντήσουν αλλά πρέπει να έχουμε τη θέση τους και μετά εμείς θα αποφασίσουμε πως θα προχωρήσουμε.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως δε θα αφήσουμε το πελάτη μας δυσαρεστημένο!"

 

Yparxei kai to allo problhma me to ksebama twn 2 plhktrwn epanw kai gi'ayto theleoun fotos.

Opote gia thn wra kai na to pas gia to stylo, den tha kanoun tipota.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες, την νέα εκδοση απο ACE Hellas. Απο τότε το 9100, αργεί λίγο, και αρκετα συχνα, "χτυπάνε" εφαρμογές οπως:

 

Device.exe

Qwes.exe

tsmail.exe

 

...και διαφορα αλλα. Δεν φαίνεται να ενοχλείται όμως η λειτουργία του, και μου ζητάει να κάνω αναφορα στην μαικροσοσφτ. Εχετε καμμιά ιδέα? :/

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες, την νέα εκδοση απο ACE Hellas. Απο τότε το 9100, αργεί λίγο, και αρκετα συχνα, "χτυπάνε" εφαρμογές οπως:

 

Device.exe

Qwes.exe

tsmail.exe

 

...και διαφορα αλλα. Δεν φαίνεται να ενοχλείται όμως η λειτουργία του, και μου ζητάει να κάνω αναφορα στην μαικροσοσφτ. Εχετε καμμιά ιδέα? :/

 

Ευχαριστω

το δικο μου παντως με την καινουρια rom της ace τα παει πολυ πολυ καλυτερα και πλεον δεν παρατηρω κολληματα!!

απενεργοποιησε την επιλογη "error report" απο τις ρυθμισεις γιατι εχει αναφερθει οτι καθυστερει την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε hard reset στο κινητό μας??

Πατάς τα κουμπάκια "Communication Manager"+"Voice Dial"+κάνεις soft reset. Τα 2 πρώτα θα τ'αφήσεις όταν δεις το πρώτο μήνυμα στην οθόνη. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια....

 

Πως μπορώ να κανω assign ενα οποιδήποτε προγραμμα σε ενα απο τα κουμπιά? Μέσα απο τις Ρυθμίσεις-Πλήκτρα, δεν έχει αυτό που θέλω.

 

Ευχαριστώ Πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια....

 

Πως μπορώ να κανω assign ενα οποιδήποτε προγραμμα σε ενα απο τα κουμπιά? Μέσα απο τις Ρυθμίσεις-Πλήκτρα, δεν έχει αυτό που θέλω.

 

Ευχαριστώ Πολύ

 

Αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω θα βρείς αρκετά posts για το θέμα αυτό..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω θα βρείς αρκετά posts για το θέμα αυτό..;)

 

Επειδή είμαι ολίγον άσχετος, όντως τις είδα, αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς πρέπει να κάνω, αν εχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να το εξηγήσει πιο απλά.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου παντως με την καινουρια rom της ace τα παει πολυ πολυ καλυτερα και πλεον δεν παρατηρω κολληματα!!

απενεργοποιησε την επιλογη "error report" απο τις ρυθμισεις γιατι εχει αναφερθει οτι καθυστερει την συσκευη.

 

Απενεργόποίησα όπως μου είπες την επιλογή αυτή. Η ταχύτητα είναι καλύτερη, όμως, όπως είχε προαναφερθεί, η επιλογή αλλαγής πληκτρολογίου, συνεχίζει να αργεί. Ισως θα την ξαναβάλω μπας και δεν μπήκε κάτι καλα.

 

Οσον αφορά τα "χτυπήματα", απεγκαθιστώντας, το Spb Pocket Plus, σταμάτησαν και τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

εγω που το ειχα παντως κ με παλια ρομ δε μουκανε κανενα κολλημα το spb και μαλιστα το 8εωρω κ must προγραμμα. ισως να παιζει ρολο κ η ρομ. δε ξερω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο εβδομαδες μου κολλαει η οθονη στο κατω μερος....χρισημοποιοντας την γραφιδα δεν ανταποκρινεται και πρεπει να το "χτυπισω" δυνατοτερα και επιμονα...επισης καποιες φορες οταν ειμαι στο μενου των μηνυματων και παταω κατω δεξια μενου για να κανω διαγραφη η οτιδηποτε αλλο, το μονο που κανει ειναι να κατεβαζει τα μηνυματα ποιο κατω σε αλλη σελιδα λες και παταω την μπαρα να κατεβουν...εχω κανει στοιχιση οθονης επανηλλημενα και soft reset αλλα το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει...εχει συμβει και σε καποιον αλλο το ιδιο προβλημα? Να δυσλειτουργει η οθονη στο κατω μερος (περιπου στο 1cm)???
:oops: Spiros
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο εβδομαδες μου κολλαει η οθονη στο κατω μερος....χρισημοποιοντας την γραφιδα δεν ανταποκρινεται και πρεπει να το "χτυπισω" δυνατοτερα και επιμονα...επισης καποιες φορες οταν ειμαι στο μενου των μηνυματων και παταω κατω δεξια μενου για να κανω διαγραφη η οτιδηποτε αλλο, το μονο που κανει ειναι να κατεβαζει τα μηνυματα ποιο κατω σε αλλη σελιδα λες και παταω την μπαρα να κατεβουν...εχω κανει στοιχιση οθονης επανηλλημενα και soft reset αλλα το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει...εχει συμβει και σε καποιον αλλο το ιδιο προβλημα? Να δυσλειτουργει η οθονη στο κατω μερος (περιπου στο 1cm)???

 

Μου είχε συμβεί και'μένα κάποιες φορές αλλά στην αρχή..Μετά τις αναβαθμίσεις είναι όλα οκ..Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση?

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί και'μένα κάποιες φορές αλλά στην αρχή..Μετά τις αναβαθμίσεις είναι όλα οκ..Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση?

Όχι δεν την έχω περάσει ακόμα....λες δηλαδή πως θα λύθει το πρόβλημα έτσι?? Την πέρασε εχτές ένας φίλος μου λόγο αναγκαστικού hard reset και περιμένω τις εντυπώσεις του για το αν αξίζει να το κάνω τώρα ή όχι....αν όμως λες πως θα μου λύσει το πρόβλημα μάλλον πρέπει να προχωρίσω σε αυτή...

:oops: Spiros
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι πρέπει να περιμένεις επιβεβαίωση απο τον φίλο σου..Κάθε νέα έκδοση όσο μικρές αλλαγές και να έχει,αξίζει τον κόπο να την περνάς..Σχεδόν πάντα το τηλέφωνο σου θα γίνεται ακόμα πιο σταθερό..;)
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

κι αλλο ενα κολπακι για τους μηνυματακηδες!!!

Στο επισυναπτομενο zip, θα βρειτε 2 αρχειακια exe. To ενα ανοιγει ΝΕΟ SMS, και το αλλο ΝΕΟ ΜΜS. Ετσι λοιπον μορειτε να αντιστοιχισετε σε soft key οποιδηποτε απο τα παραπανω, και καλα μηνύματα!!!;)

 

 

Πως μπορω αυτο το πρόγραμμα να το αντιστοιχίσω στο πάνω αριστερα κουμπί?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν θέλω να περάσω κάποια φώτο ή βίντεο από την main memory ή την miniSD στον Η/Υ τί κι αν κάνω copy, τί κι αν κάνω cut, δείχνει κανονικά ότι τα μεταφέρει αλλά μετά δεν υπάρχουν πουθενά στο pc.

Έχει κανείς καμία ιδέα του τί μπορεί να συμβαίνει;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι πρέπει να περιμένεις επιβεβαίωση απο τον φίλο σου..Κάθε νέα έκδοση όσο μικρές αλλαγές και να έχει,αξίζει τον κόπο να την περνάς..Σχεδόν πάντα το τηλέφωνο σου θα γίνεται ακόμα πιο σταθερό..;)

 

 

 

k γω αυτης της αποψης ειμαι. ποτε δεν βγαινει κατι χειροτερο. πι8ανοτητα να λυσει καποια κ να δημιουργησει αλλα βεβαια αλλα οπως κ ναχει με την επομενη παλι καππου καλυτερα 8αναι μεχρι να τελοιποιη8ει...:O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμένα με την καινούργια αυτή έκδοση, μετά από λίγη ώρα μου "παγώνει" το κινητό???? :worry:

Το έπαθε κανείς σας???

 

Το αφησες αρκετή ώρα να ολοκληρωσει? Κανει σταματήματα αρκετής ώρας, αλλά ολοκληρώνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...