Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

soulmate,

 

αν τελικά καταφέρεις να δεις όποιοδήποτε site (να συνδεθείς με άλλα λόγια) ρίξε ένα post εδώ ή στείλε ένα πμ...

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oups..kainouria rom tou s100?thn katevazw twra...

το site ειναι συνεχεια down, την κατεβασε αλλος εκτος του kplr? :confused:

Link to comment
Share on other sites

το site ειναι συνεχεια down, την κατεβασε αλλος εκτος του kplr? :confused:

ακυρο, το κατεβαζω, αλλα παει σα χελωνα

Link to comment
Share on other sites

πολύ αργό όντως και για εμάς με μικρή σύνδεση δεν έχει resume support....τεσπα περιμένουμε νέα σας για το τι λέει ...:)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

οταν καταφερεις κπλρ ανεβασε τις διαφορες στο κολπο σου για μπακαπ.

 

ευχαριστω πολυ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ να μου απαντησετε στα εξης(για τη συσκευη s-100):

1.πως μπορω να κανω εγγραφη συνομιλιας?

2.πως μπορω να ορισω τις ρθμισεις του outlook e-mail ?

3.υπαρχει ραδιοφωνο φμ ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ να μου απαντησετε στα εξης(για τη συσκευη s-100):

1.πως μπορω να κανω εγγραφη συνομιλιας?

2.πως μπορω να ορισω τις ρθμισεις του outlook e-mail ?

3.υπαρχει ραδιοφωνο φμ ?

Ευχαριστω

1.με το κουμπάκι που θα βρεις δεξία της συσκευής ή μέσω κάποιου προγράμματος εγγραφής

2.-

3.όχι μπορείς να προμηθευτείς ξεχωριστά από τη συσκευή

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

1.με το κουμπάκι που θα βρεις δεξία της συσκευής ή μέσω κάποιου προγράμματος εγγραφής

2.-

3.όχι μπορείς να προμηθευτείς ξεχωριστά από τη συσκευή

Που μπορω να βρω συσκευη με ραδιο φμ για το qtek s-100?υπαρχει bluetooth headset me radio fm?

Link to comment
Share on other sites

λιγες σελιδες πριν θα βρεις την απαντηση. με μια αναζητηση θα εισαι οκ.

 

ενα μοτο ειναι.

 

με τα bt tools το ς100 κανει αριστο συγχρονισμο μεσω βτ σε πισι xp sp2 widcomm drivers. μολις τωρα τα καταφερα.

γιατι αν περιμενα με της μαμα επιλογες... ουτε αυριο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

λιγες σελιδες πριν θα βρεις την απαντηση. με μια αναζητηση θα εισαι οκ.

 

ενα μοτο ειναι.

 

με τα bt tools το ς100 κανει αριστο συγχρονισμο μεσω βτ σε πισι xp sp2 widcomm drivers. μολις τωρα τα καταφερα.

γιατι αν περιμενα με της μαμα επιλογες... ουτε αυριο.

 

Μια χαρά συνδέθηκε με τις μαμά επιλογές στο ίδιο PC...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν τα καταφερε.

 

ισως κατι εγω δεν εκανα σωστα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται βέβαια να παίξεις με τις COM θύρες του PC... αλλά έγινε ο συγχρονισμός. Μάλιστα έφτιαξα και shortcut στην Today Screen και ενεργοποιώ εγώ το ActiveSync από το PDA χωρίς να κάνω καμία σύνδεση ή κίνηση στο PC μου... Με το ίδιο shortcut το απανεργοποιώ... ;) Είναι ωραίο να την έχεις αράξει στο κρεββάτι σου, να ενεργοποιείς ασύρματα το ActiveSync, να συγχρονίζεις τις νέες επαφές σου, και να το αποσυνδέεις, χωρίς να έχεις ακουμπήσει το PC :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το παρακτω mail απο καποιον απο το mobilejoker.de και εχω θυμωσει παρα πολυ γιατι ενω περιμενω υπομονετικα μια εβδομαδα οχι μονο δεν εχει σταλει ακομα αλλα η τιμη που ηταν 432 ΤΕΛΙΚΗ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ξαφνικα εκτοξευτηκε λογω ΛΕΝΕ των μεταφορικων... :mad:

Δειτε και δωστε συμβουλες τι να κανω τελικα γιατι ηδη περιμενα αρκετα... :(

 

Να τονισω σε αυτο το σημειο οτι για μια διαφορα 50-60 ευρω προτιμω να το παρω απο Ελλαδα και να εχω ΚΑΙ τα ελληνικα μου και την πιο ευκολη ΕΓΓΥΗΣΗ μου.Αν παρολαυτα εχει κανεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ προτασεις για καποιο online στα επιπεδα που ηλπιζα οτι θα το παρω ας με ενημερωσει εστω και με PM γιατι εχω φρικαρει... :geek:

 

Dear Mr. PANAGIOTIS, 

since german Post concelled their "Cash-on-delivery" Service to Greece, we would
have to deliver your order by UPS. Unfortunately UPS has higher prices so that
shipping cost would increase to € 59,00 including  "Cash-on-delivery" Service to
Greece. Total value would be € 594,83 incl. VAT. If you are a company and can
provide me with your EU-VAT-No., we can exclude VAT from the shipping. 

Please send me an reply if you are accepting this price increase. 


Regards

Christopher Deecke
etronixx Trading GmbH
Schnackenburgallee 179
D-22525 Hamburg
Fon +49 (0)40 547 09 111
Fax +49 (0)40 547 09 211
eMail cdeecke@etronixx-trading.de

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται βέβαια να παίξεις με τις COM θύρες του PC... αλλά έγινε ο συγχρονισμός. Μάλιστα έφτιαξα και shortcut στην Today Screen και ενεργοποιώ εγώ το ActiveSync από το PDA χωρίς να κάνω καμία σύνδεση ή κίνηση στο PC μου... Με το ίδιο shortcut το απανεργοποιώ... ;) Είναι ωραίο να την έχεις αράξει στο κρεββάτι σου, να ενεργοποιείς ασύρματα το ActiveSync, να συγχρονίζεις τις νέες επαφές σου, και να το αποσυνδέεις, χωρίς να έχεις ακουμπήσει το PC :p

 

ας μας κανεις το ψυχικο να μας κανεις ενα how to για το πως τα εκανες γιατι και εγω το παλευω χωρις επιτυχια μεχρι τωρα

22414av-34
Link to comment
Share on other sites

μόλις χτες αγόρασα από τα παιδιά στο modern talking το s100.

μπορώ να πώ ότι δεν το περίμενα τόσο γρήγορο και τόσο μικρό.

 

κλείνω με μια μικρή απορία : έχοντας περάσει όλες μου τις επαφές στο s100 όταν πηγαίνω να τις δω μου τις εμφανίζει με πρώτα το επίθετο και μετα το όνομα πχ. ΝΙΚΟΛΑΡΑΣ, ΛΑΜΠΡΟΣ ενώ εγώ τα θέλω ΛΑΜΠΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΡΑΣ. Επειδή έχω κολήσει και το έχω ψάξει και μου διαφεύγει πως τα αλλάζω ?????

Link to comment
Share on other sites

Wi-fi,Bluetoοth από το PC σου, ή το κλασικό WAP/CSD (δηλαδή με κλήση δεδομένων και χρονοχρέωση)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Wi-fi,Bluetoοth από το PC σου, ή το κλασικό WAP/CSD (δηλαδή με κλήση δεδομένων και χρονοχρέωση)

 

diladi enoeis oti prepei na eimai konta sto pc mou gia wifi kai bt gia na

syndetho sto internet me to jam.(wap,csd me gprs de ginetai? opote ogoxreosh)

tora mperdeutika... mporeis ligo na mou ta ksekathariseis? eimai kainourgios sto paixnidi...

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το παρακτω mail απο καποιον απο το mobilejoker.de και εχω θυμωσει παρα πολυ γιατι ενω περιμενω υπομονετικα μια εβδομαδα οχι μονο δεν εχει σταλει ακομα αλλα η τιμη που ηταν 432 ΤΕΛΙΚΗ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ξαφνικα εκτοξευτηκε λογω ΛΕΝΕ των μεταφορικων... :mad:

Δειτε και δωστε συμβουλες τι να κανω τελικα γιατι ηδη περιμενα αρκετα... :(

 

Να τονισω σε αυτο το σημειο οτι για μια διαφορα 50-60 ευρω προτιμω να το παρω απο Ελλαδα και να εχω ΚΑΙ τα ελληνικα μου και την πιο ευκολη ΕΓΓΥΗΣΗ μου.Αν παρολαυτα εχει κανεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ προτασεις για καποιο online στα επιπεδα που ηλπιζα οτι θα το παρω ας με ενημερωσει εστω και με PM γιατι εχω φρικαρει... :geek:

διαβαζω τις τελευταιες μερες σε αυτο το θεμα απο καποια ατομα οτι εκαναν παραγγελια απο το mobilejoker αλλα δεν το σχολιασα γιατι πιστεψα οτι μονο η δικη μου παραγγελια πηγε στραβα ή οτι ειχαν επιλεξει αλλο τροπο πληρωμης εκτος το "cash on delivery". (για πιστωτικη ουτε λογος βεβαια, η VISA ειναι αγνωστη λεξη γι αυτους)

εσενα τουλαχιστον φιλε παναγιωτη προθυμοποιηθηκαν να σου στειλουν ενα mail να σου πουν οτι τελικα δεν γινεται να πληρωσεις με αυτο τον τροπο. σε μενα τιποτα. και μετα απο 3 εβδομαδες που τηλεφωνουσα συνεχεια, ξαφνικα μου ειπαν οτι το τηλεφωνο που ειχα παραγγειλει(οχι το compact) επεστρεψε πισω χωρις μαλιστα να μου πουν το λογο. προσφερθηκαν βεβαια να το ξαναστειλουν αλλα μετα απο αυτο δεν θα μπορουσα να τους εμπιστευτω. eshop χωρις e-mail επικοινωνια γινεται?? δε γινεται...:mad:

παραλληλα το εψαχνα και στα ΕΛΤΑ, και μου ειπαν οτι η αντικαταβολη απο εξωτερικο ειναι υπηρεσια που προσφατα αρχισε παρεχεται απο τα ΕΛΤΑ και μαλιστα στο τοπικο ταχυδρομειο(κρητη) δεν ειχαν λαβει ακομα τετοιο δεμα.

μπορει να μην υπαρχει πουθενα αλλου τοσο φτηνο, αλλα καλυτερα να το ξεχασεις και να πας σε καποιο πιο υπευθυνο "μαγαζι";)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω test-άρει τα bugs που είχα βρει να δω πως είναι στην καινούρια rom..

Γενικά έχω ελάχιστο χρόνο αυτόν τον καιρό..

Ο guide για το backup/restore , εντυπώσεις για την καινούρια rom και αυτά που μου έχουν ζητήσει κάποιοι φίλοι θα γίνουν με την πρώτη ευκαιρία..

Link to comment
Share on other sites

WiFi μπορείς να βρεις σε κοινόχρηστους χώρους. Ξέρω μόνο για το Ελ. Βενιζέλος. Πρέπει να υπάρχουν και άλλα σημεία. Δεν έχω υποψη μου αν χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις στη συσκευή σου για σύνδεση. Άν κάποιος ξέρει ας μας βοηθήσει.

 

Εφόσον αναφέρεις οτι δεν θες να χρησιμοποιήσεις το GPRS, έχεις, σύμφωνα με την ταπεινή μου γνώμη, μόνο WAP over CSD. To CSD (Circuit Switched Data - Κύκλωμα μεταγωγής δεδομένων) είναι η τεχνολογία που χρησιμοποιεί το σύστημα GSM για αποστολή δεδομένων. Ούσιαστικά, κάνεις κλήση, και αντί να μεταφέρεις φωνή, μεταφέρεις δεδομένα. Αλλά χρησιμοποιεί τα ίδια κανάλια που χρησιμοποιούνται και για φωνητικές κλήσεις. Για περισσότερς πληροφορίες, εδώ για το πώς δουλεύουν οι κινητές τηλεπικοινωνίες.

Επίσης η σελίδα του GSM WORLD δίνει αρκετές πληροφορίες για το πώς δουλεύει το σύστημα GSM, το GRPS κλπ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω τις τελευταιες μερες σε αυτο το θεμα απο καποια ατομα οτι εκαναν παραγγελια απο το mobilejoker αλλα δεν το σχολιασα γιατι πιστεψα οτι μονο η δικη μου παραγγελια πηγε στραβα ή οτι ειχαν επιλεξει αλλο τροπο πληρωμης εκτος το "cash on delivery". (για πιστωτικη ουτε λογος βεβαια, η VISA ειναι αγνωστη λεξη γι αυτους)

εσενα τουλαχιστον φιλε παναγιωτη προθυμοποιηθηκαν να σου στειλουν ενα mail να σου πουν οτι τελικα δεν γινεται να πληρωσεις με αυτο τον τροπο. σε μενα τιποτα. και μετα απο 3 εβδομαδες που τηλεφωνουσα συνεχεια, ξαφνικα μου ειπαν οτι το τηλεφωνο που ειχα παραγγειλει(οχι το compact) επεστρεψε πισω χωρις μαλιστα να μου πουν το λογο. προσφερθηκαν βεβαια να το ξαναστειλουν αλλα μετα απο αυτο δεν θα μπορουσα να τους εμπιστευτω. eshop χωρις e-mail επικοινωνια γινεται?? δε γινεται...:mad:

παραλληλα το εψαχνα και στα ΕΛΤΑ, και μου ειπαν οτι η αντικαταβολη απο εξωτερικο ειναι υπηρεσια που προσφατα αρχισε παρεχεται απο τα ΕΛΤΑ και μαλιστα στο τοπικο ταχυδρομειο(κρητη) δεν ειχαν λαβει ακομα τετοιο δεμα.

μπορει να μην υπαρχει πουθενα αλλου τοσο φτηνο, αλλα καλυτερα να το ξεχασεις και να πας σε καποιο πιο υπευθυνο "μαγαζι";)

 

Αρχικα να σε ευχαριστησω για την απαντηση σου.

Πραγματι, μετα απο αυτο, αν και πολυ θα ηθελα να το παρω απο εjωτερικο μεχρι 450 ευρω και με τα υπολοιπα να του βαλω wifi,sd και μετα απο λιγο και gps, δυστυχως δεν το βλεπω.

Οποτε μου μενει η λυση να το παρω απο γνωστο "super market" υπολογιστων,κινητων κλπ σαν QTEK πλεον οπου τουλαχιστον αφου θα σκασω που θα σκασω τα 660 ευρουδακια, θα εχω ελπιζω το αναλογο support!!!

Link to comment
Share on other sites

ασυρματο δικτυο εχει καιζςτο εθνικο μετσοβιο πολυτεχνειο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία που είχα με το play247 σας μεταφέρω ότι μέχρι τα μέσα του μήνα θα φέρουν accessories για το S100, μεταξύ των οποίων και screen protectors ultra clean της Brando σε τιμή κάτω από 15 ευρώ. Το μεταφέρω γιατί φαντάζομαι ότι πολλοί από τουσ νέους κατόχους μπορεί να ενδιαφέρονται :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...