Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Akoysa oti yparxei ena programma poy syndese meso bluetooth me ena thlefwno kai mporeis na ton klepseis arxeia alla akomh kai thlefwna,, gia peite yparxei h einai akomh enas my8os, ean yparxei pio einai?

 

kaneis?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kaneis?

 

Γεια σε ολους τους φιλους του Forum

 

Σχετικα με αυτο το θεμα εχουν ακουστει πολλα και τα περισσοτερα ισχυουν

 

Συγκεκριμενα το Bloover (αν θυμαμαι καλα), προγραμματακι Java το οποιο δυστυχως δεν ειναι συμβατο με το S100, το ειδα να "δουλευει" μπροστα μου.

Συγκεκριμενα υπεκλεψε τις 10 πρωτες επαφες απο ενα k700.

 

Οσο και αν εψαξα κατι για το S100 δεν βρηκα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις σε ποια συσκευη το ειδες να τρεχει? Γιατι ενας φιλος μου προσπαθει εδω και καιρο με ενα 6600 αλλα τιποτα....:(

Αν μπορουσες να μαθεις και την version....:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν και off topic....και εγω το δοκιμασα με 6680 και δεν εκανε τπτ.

 

 

BTW αν 8ελει κανεις Brando Workshop Deluxe Leather Case για το S100 pm me...μου εμεινε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπς οτι το s100 δεν μπορει να γινει τηλεκοντρολ? εγψ δουλευω τα παντα απο αυτο, δουφορικη, προτζεκτορα, tv,hi-fi κτλ....

Α και κατι αλλο υπαρχει προγραμμα το οποιο(Ringo ) απο ι-phone που βαζεις οποιν ηχο θελεις για το sms kai mp3! για το τηλεκοντρολ ειναι το NoviREmote

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ένα διαπεραστικό "σφύριγμα" που ακούγεται από το S100. Δεν ακούγεται τίποτα όταν είναι "σβηστό" (σβήσιμο με στιγμιαίο πάτημα του "power"). Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ? Για βάλτε το κοντά στο αυτί σας πριν απαντήσετε..
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπς οτι το s100 δεν μπορει να γινει τηλεκοντρολ? εγψ δουλευω τα παντα απο αυτο, δουφορικη, προτζεκτορα, tv,hi-fi κτλ....

Α και κατι αλλο υπαρχει προγραμμα το οποιο(Ringo ) απο ι-phone που βαζεις οποιν ηχο θελεις για το sms kai mp3! για το τηλεκοντρολ ειναι το NoviREmote

Άμα είναι να στοχεύεις 10 λεπτά με τις υπέρυθρες που έχει το S100, καλύτερα να σηκωθείς να αλλάξεις το κανάλι με το χέρι που λέει ο λόγος :p

Είναι πολύ complicated η τελευταία έκδοση του NoviREmote ή μου φαίνεται; Πολύ δύσχρηστο σα να έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να στοχεύεις 10 λεπτά με τις υπέρυθρες που έχει το S100, καλύτερα να σηκωθείς να αλλάξεις το κανάλι με το χέρι που λέει ο λόγος :p

Είναι πολύ complicated η τελευταία έκδοση του NoviREmote ή μου φαίνεται; Πολύ δύσχρηστο σα να έγινε...

 

Σ'εσενα δεν ξερω τι κανει.. αλλα εγω με την πρωτη αλλαζω....:X

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την απόσταση είναι. Με το ζόρι πιάνει στα 3 μέτρα.
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να στοχεύεις 10 λεπτά με τις υπέρυθρες που έχει το S100, καλύτερα να σηκωθείς να αλλάξεις το κανάλι με το χέρι που λέει ο λόγος :p

Είναι πολύ complicated η τελευταία έκδοση του NoviREmote ή μου φαίνεται; Πολύ δύσχρηστο σα να έγινε...

 

Εγω παλι το βρισκω πιο απλο απο ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις σε ποια συσκευη το ειδες να τρεχει? Γιατι ενας φιλος μου προσπαθει εδω και καιρο με ενα 6600 αλλα τιποτα....:(

Αν μπορουσες να μαθεις και την version....:worry:

 

 

Ο συσκευη στην οποια ετρεχε ηταν ενα Nokia 7710. Η εκδοση που ειχε πρεπει να ηταν 3.11, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το 7710 το αγορασε τον Αυγουστο και εκτοτε δεν εχει κανει κανενα firmware update, οποτε πρεπει να εχει την πρωτη εκδοση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα σε όλους. Ενω με το s100 oλα καλώς , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το ακουστικό, δεν μπορώ να ακούσω την φωνή απο την κλήση.

Δοκίμασα το βυσμα απο το handsfree, αρκετές φορές , τιποτα.Φυσικα στο ενσυρματο και ασύρματο handsfree ακουω τα πάντα.

Καμία πρόταση;

Ευχαριστώ,

οποτε πιθανοτατα εχει καει το ακουστικο σου
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Akoysa oti yparxei ena programma poy syndese meso bluetooth me ena thlefwno kai mporeis na ton klepseis arxeia alla akomh kai thlefwna,, gia peite yparxei h einai akomh enas my8os, ean yparxei pio einai?
το ειχα στο Ρ910 μου,ξεχναω πως το ελεγαν το προγραμματακι:O
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Απο σημερα κολλαει στο φόρτωμα και μου λεει Δεν μπορει να βρεθεί το storage..η ενα απο τα περιεχομενα του... τι επαθε πάλι... με εχει σπασει τα νευρα ολο hard reset θέλει..

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια μου να επικοινωνήσω με την Qtek sto 210 6068688 το οποίο με παρέπεψαν αφού πρώτα είχα καλέσει στο 210 6068600 Περίμενα στην ΑΝΑΜΟΝΗ 35 λέπτά :cry: ακούγοντας το εκπληκτικό μύνημα η κλίση σας θα απαντηθεί σε 4 λεπτά (για περιπου 15 λεπτά) :!: καθως και το η κλήση σας θα απαντηθεί σε 1 λεπτό (για κανα 20 λεπτο) :!: . Ελπίζω να διαβάζει κανείς απο την εταιρεία αυτές τις γραμμές γιατι αν μη τι άλλο αυτό μόνο Service δεν είναι.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!! να σκεφτεί κανείς ότι το θέμα μας είναι η επικοινωνία

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους σας.

Νέος στο Forum παλιός κάτοχος του s100

Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες και διαπίστωσα ότι πολλοί από εσάς είσαστε expert.

Γι αυτό και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.

Ποιος καλός φίλος θα με βοηθήσει να βγάλω τα καπάκια από το qtek.

Προσπαθώ τώρα μέρες και δεν τα καταφέρνω. Έχει πέσει μέσα λίγο υγρό και έχει κάνει σκιές στην οθόνη. Δουλεύει άψογα .Πιστεύω ότι αν το ανοίξω και καθαρίσω την οθόνη από μέσα θα φτιάξει και επειδή θα ήταν χάσιμο χρόνου να το πάω για service.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους σας.

Νέος στο Forum παλιός κάτοχος του s100

Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες και διαπίστωσα ότι πολλοί από εσάς είσαστε expert.

Γι αυτό και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.

Ποιος καλός φίλος θα με βοηθήσει να βγάλω τα καπάκια από το qtek.

Προσπαθώ τώρα μέρες και δεν τα καταφέρνω. Έχει πέσει μέσα λίγο υγρό και έχει κάνει σκιές στην οθόνη. Δουλεύει άψογα .Πιστεύω ότι αν το ανοίξω και καθαρίσω την οθόνη από μέσα θα φτιάξει και επειδή θα ήταν χάσιμο χρόνου να το πάω για service.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Γεια και χαρά και σε 'σένα και καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)

 

Υπάρχει ένα pdf αρχείο με αναλυτικές οδηγίες (στα αγγλικά) και πολλές φωτογραφίες για το πώς να ανοίξεις ένα S100 αλλά είναι 26MB...

 

Σημείωσε ότι, το να ανοίξεις το S100 είναι μία εξαιρετικά λεπτή δουλειά που απαιτεί εμπειρία, ψυχραιμία, σταθερό χέρι και χρόνο... Δεν το έχω ανοίξει, αλλά από το Sony Ericsson P900 που είχα ανοίξει (και που ήταν πολύ πιο απλό από το S100) βγάζω αυτό το συμπέρασμα... Αν δεν έχεις ανοίξει άλλη παρόμοια συσκευή δεν θα σου το συμβούλευα!...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zoo

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Να σε καλά.

Έχω ADSL γραμμή άρα το 26 ΜΒ δεν είναι τίποτα Αν μπορείς να μου πεις την διεύθυνση η που θα το βρώ θα σου ήμουν υπόχρεος.

Κάτι πιάνουν τα χέρια μου. 20 χρόνια τεχνικός Η/Υ (ήμουν) άρα θα το προσπαθήσω.

Και πάλι σ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.με ενδιαφερει και μενα το αρχειο με το ανοιγμα του ς100.ξερει κανεις καποιο software που να κλειδωνει ολοκληρο φακελο και οχι τα αρχεια του;ευχαριστω
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το αρχείο ανοίγματος του S100.

Με έναν ftp client (πχ Filezilla) πάτε στη διεύθυνση: ftp.xda-developers.com και κάνετε login με username: xda και password: xda.

Μετά πάτε στον φάκελο "/Magician/unspecified/" και κατεβάζετε το αρχείο: "Instructions_to_fix_earphone_connector.pdf" και είστε έτοιμοι. ;)

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι το κατάλληλο σημείο - οπότε αν κάποιος mod θέλει ας το μεταφέρει στο σωστό - αλλά θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει για την διαφορετική διαχείρηση της μνήμης από τα 2003SE στα 2005. Γιατί τα 64ΜΒ του 9000 είναι αρκετά για heavy εφαρμογές, και γιατί όχι στο S100;

Και κάτι άλλο, τελικά έχει χρησημοποιήσει κανείς με επιτυχία το skype μέσω BT;

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος το resco explorer δεν το κανει;

φιλε lagoudaki ευχαριστω για την απαντηση, βλεπω ομως οτι to resco file explorer δεν κλειδωνει φακελους αλλα κανει encryption.αυτο που θα ηθελα θα ηταν ενα προγραμμα που να κλειδωνει εναν μονο φακελο με ενα password για παραδειγμα για να μην χανω χρονο με encrypt/decrypt.ευχαριστς και το φιλο που εδωσε οδηγιες για χειρουργειο:)

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

exw to e3hs problhma.. 8elw na mpw msn apo to s100 mou... me 6680 phgaine sto mobile.msn.com kai mou eixe kai mia epilogh gia messenger.... twra pou phgainw me s100 dn mou exei ayth thn epilogh.... ka8ws eimai me kartokikinhto kai den exw internet over gprs, den mporw na xrhsimopoihsw thn efarmogh tou messeger.. exei na proteinei kaneis kamia lysh?? eyxaristw ek twn proterwn ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...