Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

copy από κάποιο άλλο σημείο του myphone :

"Αν σας ενδιαφέρει να γνωρίζετε ποιος από τους προαναφερθέντες αλγόριθμους χρησιμοποιείται κατά την πραγματοποίηση των τηλεφωνικών σας κλήσεων θα χρειαστείτε ένα κινητό Nokia με ενεργοποιημένο Net Monitor - οι πληροφορίες για την κρυπτογράφηση παρουσιάζονται στη 12η σελίδα πληροφοριών. "

 

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα για το Q-tek με κάποιο πρόγραμμα;;:blink: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σας ευχαριστώ και τους δύο αλλά αυτά τα ήξερα.θα προτιμούσα να το έχω στην today screen για να μην βγάζω γραφίδα έστω για να κλείσω το dialer,γιατί ανοιγει με το πρασινο κουμπι δεν κλεινει ομως...τουλαχιστον χωρις νυχι ή γραφίδα;) και έπειτα ίσως μου έδινε και μια καλύτερη αίσθηση τηλεφώνου.anyway...

 

Άλλαξε το πλήκτρο φωνητικής ηχογράφισης, και από το Settings - Buttons ανάθεσέ του τη λειτουργία OK-Close :)

 

Έτσι θα μπορείς να τα κλείνεις όλα τα προγράμματα, χωρίς τη γραφίδα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αναθέσουμε στο πλήκτρο έντασης(πάνω-κάτω) κάποιες άλλες εφαρμογές αντί της έντασης;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αναθέσουμε στο πλήκτρο έντασης(πάνω-κάτω) κάποιες άλλες εφαρμογές αντί της έντασης;

 

Κάπου είχα διαβάσει οτι γίνεται αυτό που θέλεις...δε θυμάμαι όμως με ποιο πρόγραμμα.....

Εγω χρησιμοποιώ το "hot button plus",με το οποίο αναθέτεις την λειτουργία του σε κάποιο πλήκτρο (εγώ το έχω σε αυτό για την ηχογράφηση) και σου εμφανίζει σε κυλιόμενο μενού ότι προγραμματα θέλεις εσύ.Σε όποιο πρόγραμμα σταματήσεις ,το τρέχει...

Δοκίμασέ το! Ίσως σε καλύψει....

Link to comment
Share on other sites

http://ae.inc.ru/aebplus_t.html

 

Το βρήκα και είναι freeware...Μπορείς να βάλεις στο κουμπί της έντασης ό,τι θέλεις και μπορείς και να το χρησιμοποιήσεις και μέσα σε προγράμματα και παιχνίδια.Επίσης έχει τη δυνατότητα να βάλεις σε ένα κουμπί 3 προγράμματα.Ένα για μονό κλικ, ένα για διπλό και ένα για κρατημένο το κουμπί.

Άψογο πρόγραμμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://ae.inc.ru/aebplus_t.html

 

Το βρήκα και είναι freeware...Μπορείς να βάλεις στο κουμπί της έντασης ό,τι θέλεις και μπορείς και να το χρησιμοποιήσεις και μέσα σε προγράμματα και παιχνίδια.Επίσης έχει τη δυνατότητα να βάλεις σε ένα κουμπί 3 προγράμματα.Ένα για μονό κλικ, ένα για διπλό και ένα για κρατημένο το κουμπί.

Άψογο πρόγραμμα!!!!

 

Μάλιστα.....καλό φαίνεται...

Το έκανες εγκατάσταση;;Λειτουργεί κανονικά;;

Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta 2 post kata lathos egine

 

 

telo na to xrisimopioiso kirios sto aftokinito mou

opote xreiazomai kai kapia thiki sto play247 i opoia exei kai gps kai fortizei parallila kai siskevi kai pda meso tou anaptira

esis ti mou protinete

i vasi stiriksis pou vrika einai afti edo kato

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89_136&products_id=1505

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα είναι να αγοράσεις ένα ξεχωριστό Gps....και επειδή είναι καλύτερο απο πλευράς σήματος...αλλα και θα μπορείς να το συνδέσεις σε κάποια άλλη συσκευή...αν αργότερα αλλάξεις pda....;)
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα είναι να αγοράσεις ένα ξεχωριστό Gps....και επειδή είναι καλύτερο απο πλευράς σήματος...αλλα και θα μπορείς να το συνδέσεις σε κάποια άλλη συσκευή...αν αργότερα αλλάξεις pda....;)

 

 

esi ti mou protineis??????

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολύ καλό δοκιμασμένο απο πολλά ατομα GPs είναι το Fortuna Slim on...και μάλλον αυτό θα αγοράσω και γω τις επομενες μέρες....
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση σου! Μηπως μπορεις να μου προτεινεις καποιο "ελαφρυ" προγραμμα που δημιουργει shortcuts?

Thanx Anyway :)

αυτό που χρησιμοποιώ και είναι ελαφρύ είναι το claunch και είναι freeware.:) πάντως υπάρχουν πολλά.στη σελίδα που σου έδωσα για το vjdialer υπάρχει και αυτό,αν θυμάμαι καλά...

 

mythozz ευχαριστώ για τη βοήθεια.το έκανα και όλα οκ.να είσαι καλά

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.....καλό φαίνεται...

Το έκανες εγκατάσταση;;Λειτουργεί κανονικά;;

Ναι δουλεύει.Πολύ καλό, εκεί που δεν είχα αρκετά πλήκτρα, τώρα δεν ξέρω τι να αναθέσω στο κάθε ένα.

Στη λίστα με τα κουμπιά σου βγάζει και άλλα 6-7 μαζί με αυτά της έντασης και αναθέτεις από εκεί όποιο θες.

Link to comment
Share on other sites

esi ti mou protineis??????

 

 

όπως πολύ σωστά σου προτείνει και ο προηγούμενος χρήστης,καλύτερα να τα πάρεις ξεχωριστά.

Γενικά επίσης είναι σκόπιμο να προτιμήσεις κάποιο με Sirfstar III,δηλ.το Fortuna Slim,το Globalsat 338 ή άλλο αντίστοιχο-ως νεότερη τεχνολογία.

Εγώ έχω το ανωτέρω Globalsat και σε συνδυασμό με το Qtek S100 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος-το S100 το βρίσκει άμεσα με το που το ανοίγω,έχω κατά μέσο όρο 8 δορυφόρους σύνδεση κτλ.

Δες και το αντίστοιχο θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41111

Link to comment
Share on other sites

ώρες,ώρες μου έρχεται να το σπάσω:mad: . Εκεί που όλα δούλευαν ρολόι πήγα και πέρασα το slovoed dictionary για ελληνικά-αγγλικά. Δεν μου άρεσε και το απεγκατέστησα.Και από εκεί που η μνήμη μου ήταν πριν από το κ**οπρογραμμα μεταξύ 45-50% τώρα χωρίς αυτό πήγε στο 65-75%.Γιατί;και έχω σβήσει και όλα τα σχετικά με το ακατονόμαστο πρόγραμμα:(
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ώρες,ώρες μου έρχεται να το σπάσω:mad: . Εκεί που όλα δούλευαν ρολόι πήγα και πέρασα το slovoed dictionary για ελληνικά-αγγλικά. Δεν μου άρεσε και το απεγκατέστησα.Και από εκεί που η μνήμη μου ήταν πριν από το κ**οπρογραμμα μεταξύ 45-50% τώρα χωρίς αυτό πήγε στο 65-75%.Γιατί;και έχω σβήσει και όλα τα σχετικά με το ακατονόμαστο πρόγραμμα:(
ασε και εγω την πατησα με το κολολεξικο:mad: μου την εδωσε και του τραβηξα πριν λιγο ενα φορματ ξεγυρισμενο!!!!αντε τωρα 10 ωρες να τα ξαναστησω ολα παλι:wacko:
Link to comment
Share on other sites

ασε και εγω την πατησα με το κολολεξικο:mad: μου την εδωσε και του τραβηξα πριν λιγο ενα φορματ ξεγυρισμενο!!!!αντε τωρα 10 ωρες να τα ξαναστησω ολα παλι:wacko:

και να πεις οτι δεν ξέρω αγγλικά:lol: !δύο master έχω!πάντως το memmaid που πρότεινε ο elteo (να είναι καλά) βοήθησε.είμαι και πάλι στο 52%.θα δω όμως πως θα πάει και αν ξανακάνει μαμακία,ο δρόμος είναι γνωστός...format:(

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera se olous.. to s100 mou exei ena spastiko problhma: kapoia apo ta mhnymata pou stelnw (greeklish panta) ta stelnei 2 fores.. dn exei sygkerimeno kai logiko ry8mo pou ta stelnei dipla (px ka8e deytero mnm, h se kapoio sygkekrimeno ari8mo).. 3erei kaneis pws mporw na to dior8wsw ayto giati plhrwnwn ta dipla xwris logo? (eixa steilei kai ena mail sthn qtek alla mou apanthsan mpourdes)... opoia boh8eia kalodexoumenh...
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera se olous.. to s100 mou exei ena spastiko problhma: kapoia apo ta mhnymata pou stelnw (greeklish panta) ta stelnei 2 fores.. dn exei sygkerimeno kai logiko ry8mo pou ta stelnei dipla (px ka8e deytero mnm, h se kapoio sygkekrimeno ari8mo).. 3erei kaneis pws mporw na to dior8wsw ayto giati plhrwnwn ta dipla xwris logo? (eixa steilei kai ena mail sthn qtek alla mou apanthsan mpourdes)... opoia boh8eia kalodexoumenh...

 

Αυτό συνέβει και σε άλλους. Η αιτία εντοπίστηκε στο ότι έκλειναν την εφαρμογή των μηνυμάτων (με τη χρήση κάποιου task manager) πριν εμφανιστεί μήνυμα από το κινητό που να λέει ότι το μήνυμα έχει φύγει.

 

Άρα όταν στέλνεις μήνυμα να περιμένεις να εμφανιστεί μήνυμα ότι το sms έφυγε και μετά να κλείνεις την εφαρμογή των μηνυμάτων. Έτσι πιθανώς θα λυθεί το πρόβλημά σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

το QTEK μου εχει προβλημα. Χθες στα καλα καθουμενα παω να παρω τηλεφωνο και δεν μπορω να ακουσω απο το μικροφωνο τιποτα. Εγω μιλουσα , με ακουγε αυτος που επαιρνα τηλεφωνο ενω εγω δεν ακουγα τιποτα. Υπεθεσα οτι θα ηταν καποιο μικρο κολλημα. Του κανω soft reset ( 2-3 φορες) τιποτα. Του κανω και HARD RESET και παλι τιποτα. Μηπως χαλασε το μικροφωνο???? Τι κανω τωρα? ( Παει αντιπροσωπεια? ... εγγυηση εχει? το εχω 6 μηνες .... ) .... Να το παω στο Γερμανο ή θα μου το κανουν χειροτερα? ( Τωρα μιλαω μονο με Handsfree ... δεν ειναι και τοσο βολικο ). Εχετε να προτεινετε κατι ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
το QTEK μου εχει προβλημα. Χθες στα καλα καθουμενα παω να παρω τηλεφωνο και δεν μπορω να ακουσω απο το μικροφωνο τιποτα. Εγω μιλουσα , με ακουγε αυτος που επαιρνα τηλεφωνο ενω εγω δεν ακουγα τιποτα. Υπεθεσα οτι θα ηταν καποιο μικρο κολλημα. Του κανω soft reset ( 2-3 φορες) τιποτα. Του κανω και HARD RESET και παλι τιποτα. Μηπως χαλασε το μικροφωνο???? Τι κανω τωρα? ( Παει αντιπροσωπεια? ... εγγυηση εχει? το εχω 6 μηνες .... ) .... Να το παω στο Γερμανο ή θα μου το κανουν χειροτερα? ( Τωρα μιλαω μονο με Handsfree ... δεν ειναι και τοσο βολικο ). Εχετε να προτεινετε κατι ???

Φιλε μου μακρυα απο το Γερμανο, ειχα πολυ κακη εμπειρια με επισκευη του s100.

25 μερες μου το κρατουσαν για προβλημα που η Qtek ηθελε 24 ωρες (μαζι με την αποστολη).

Η γνωμη μου ειναι να το στειλεις στην αντιπροσωπεια, και οσον αφορα την εγγυηση αυτη ειναι για δυο χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που χάλασε το εξωτερικό ηχείο και το έστειλα στιν ACE Hellas στην Αθήνα.Αύριο κλέινω μία βδομάδα!Είπαν 8α το ανοίξουν προς το τέλος της εβδομάδας,Άντε να δούμε!

zlaths μπορείς να μιλάς με ανοιχτή ακρόαση.Κράτα πατημένο το πράσινο πλήκτρο την ώρα που κάνεις την κλήση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...