Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Γρηγόρη (a778899), το pdf που ψάχνεις, είναι μέσα στο cd που σας έδωσα στην τελευταία μας συνάντηση ;) [salonica PPC Friends Rulez!!! (ρίξε μια ματιά στον φάκελο help files)]

 

Είδες πόσο οργανωμένο ήταν !!! Θα απαντάει και στις μελλοντικές σου απορίες... :D

 

 

Χρωστάς καφέ στο cafe cappuccino λοιπόν... ;) στην επόμενη συνάντηση

Καφε εδω και τωρα!

τι λες κατα τις 19:00

Και καφε και ο,τι αλλο πινεις

Link to comment
Share on other sites

Ηι.....θελω να αγοράσω ενα pda- κινητο...Πραγματικά το s100 μαρεσει απιστευτα......

 

Όμως περνωντας την qtek να ρωτήσω κατι για το συγκεκριμένο.... μου είπαν οτι μέσα Οκτωβρίου θα κυκλοφορήσει ο διαδοχός του,το 9100 και θα σταματήσει το S100....εκανα μια αναζήτηση και το βρήκα σε ένα site to 9100, όμως αναφέρει ότι έχει επεξεργαστή στα 200 Mhz o οποίος ομως ειναι multicore.....

 

αναρωτιέμαι επαρκεί αυτή η επεξεργαστική δυναμη και αξίζει να το περιμένω μιας που το 6600 που έχω, αντεχει ακομα ή να τρέξω...αν το βρω βεβαια και να πάρω το S100 που είναι στα 400+ καπου Mhz και είναι δοκιμασμένο?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ηι.....θελω να αγοράσω ενα pda- κινητο...Πραγματικά το s100 μαρεσει απιστευτα......

 

Όμως περνωντας την qtek να ρωτήσω κατι για το συγκεκριμένο.... μου είπαν οτι μέσα Οκτωβρίου θα κυκλοφορήσει ο διαδοχός του,το 9100 και θα σταματήσει το S100....εκανα μια αναζήτηση και το βρήκα σε ένα site to 9100, όμως αναφέρει ότι έχει επεξεργαστή στα 200 Mhz o οποίος ομως ειναι multicore.....

 

αναρωτιέμαι επαρκεί αυτή η επεξεργαστική δυναμη και αξίζει να το περιμένω μιας που το 6600 που έχω, αντεχει ακομα ή να τρέξω...αν το βρω βεβαια και να πάρω το S100 που είναι στα 400+ καπου Mhz και είναι δοκιμασμένο?

φιλε μου και εμενα μου αρεσει το 9100 και φυσικα το s100 που εχω :) και δεν εχω το παραμικρο παραπονο απο αυτο,τωρα τι να σου πω;ειναι το θεμα προσωπικο το τι σου αρεσει εσενα,βεβαια να δουμε και την τιμη του :O και αν θα εχει προβληματακια :Oπαντως αυτη την στιγμη που μιλαμε υπαρχει κανονικα το 100 στην αγορα
Link to comment
Share on other sites

kalisperizw olo to forum.

Epeita apo 2 mhnes xrishs toy s100 moy kaike ena pixel

Exei kaneis analogh empeiria?

me ena kameno soy alazoyn thn o8onh?

8a me pri3oun sthn teleservice?

Poso kairo 8a parei?

Eyxaristw...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάς στις ρυθμίσεις. Απλά θα δημιουργήσεις ένα καινούριο ΜΜΣ και σαν ήχο θα βάλεις το amr σου. Μετά θα πατήσεις προεπισκόπιση...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα

Τελικα παιδια μαλλον μου καηκε το ηχειο.

Αρχικα γουργουριζε, αλλοτε δουλευε και αλλοτε οχι, ανοιξα την συσκευη και διαπιστωσα οτι οταν αγγιζα ελαφρα το ηχειο στην αριστερη του πλευρα δουλευε αψογα και μολις το αφηνα σιωπουσε (κατι σαν να μην εκανε καλη επαφη), εκλεισα τα καπακια της συκευης και ξαφνικα αρχισε και παλι να λειτουργει.

Απο χθες το βραδυ σταματησε οριστικα να λειτουργει και βολευομαι με ενα ΒΤ Hands free της Erricsson ΗΒΗ200 που ειχα και ετσι ακουω το κουδουνισμα των εισερχομενων κλησεων.

Μηπως καποιος απο σας ειχε την ιδια εμπειρια;

Πως το αντιμετωπησατε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω να στείλω 4 φωτογραφίες απο 1panasonic στο σ100 μου αλλα προσπαθώ τόση ώρα :O χωρίς αποτέλεσμα.. :(

ανοίγω το bt και απο τα 2 κινιτα , κάνω αναζητηση απο το πανασονικ και αποστολή μεσω bt οταν βρεί το σ100 αλλα μετα μου βγάζει: αποστολη Βτ απέτυχε :( χωρίς να έχω κανενα μνμ στο σ100 :( μετα δοκίμασα να κάνω αναζήτηση απο το σ100 και να το βάλω στη λίστα του σ100 το πανασονικ. κωδικό εβαλα 1 και το ίδιο στο πανασονικ και ολα καλα. ξαναπροσπαθω, αλλα το ιδιο πρόβλημα :( τι κανω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω να στείλω 4 φωτογραφίες απο 1panasonic στο σ100 μου αλλα προσπαθώ τόση ώρα :O χωρίς αποτέλεσμα.. :(

ανοίγω το bt και απο τα 2 κινιτα , κάνω αναζητηση απο το πανασονικ και αποστολή μεσω bt οταν βρεί το σ100 αλλα μετα μου βγάζει: αποστολη Βτ απέτυχε :( χωρίς να έχω κανενα μνμ στο σ100 :( μετα δοκίμασα να κάνω αναζήτηση απο το σ100 και να το βάλω στη λίστα του σ100 το πανασονικ. κωδικό εβαλα 1 και το ίδιο στο πανασονικ και ολα καλα. ξαναπροσπαθω, αλλα το ιδιο πρόβλημα :( τι κανω λάθος?

 

δες στο start->settings-> connections(TAB)-> Beam, αν η επιλογη "receive all incoming beams" ειναι τσεκαρισμενη!!

Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: ELEOS! den xero kan ti egine! piga na paro 1 til tora kai prosexa oti ta contacts mou einai ADIA!!! DEN YPARXEI EPAFH GIA DIGMA!! :vava: POS EGINE AFTO!?!?! :angry: ELEOS!xthes to bradi ola htan ok! ekleisa to kinito apo to plai (power) kai to afisa na fortizei! shmera to proi anixa to kinito dektika merikes fotos kai tora pou piga na paro 1 til DEN YPARXEI TPT!! ELEOS !! :sorry: :vava:

 

an thimame kala eixa kanei kapu backup, tora pos kano restore? kai pos egine afto tora?!?! xthes den eixa mbataria alla ypirxe h efedrikh!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Paidi kalimera! einai kapoios edw mesa pou na kserei kala na me simboulepsei gia agora enos handheld pc. an nai as mou steilei pm giati thelw na rwtisw arketa pragmata

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω,οταν σας ερχετε sms μολις πατησετε κλησιμο ο ηχος σταματαει η συνεχιζει μεχρι να τελειωσει ο ηχος του sms;

thanks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω,οταν σας ερχετε sms μολις πατησετε κλησιμο ο ηχος σταματαει η συνεχιζει μεχρι να τελειωσει ο ηχος του sms;

thanks :cool:

εμενα συνεχίζει μέχρι να τελειώσει ο ήχος του σμσ.

 

παιδια ελεος.. δεν βρισκω τρόπο να κάνω restore πλζ βοηθηστε οσο πιο γρηγορα μπορείτε!

υπάρχη περίπτωση με κάποιον τρόπο να επέλεξα να γίνεται αποθήκευση στην κάρτα μνήμης και οι επαφές να ειναι αποθηκευμένες στην μνήμη του τηλεφώνου??

Link to comment
Share on other sites

εμενα συνεχίζει μέχρι να τελειώσει ο ήχος του σμσ.

 

παιδια ελεος.. δεν βρισκω τρόπο να κάνω restore πλζ βοηθηστε οσο πιο γρηγορα μπορείτε!

υπάρχη περίπτωση με κάποιον τρόπο να επέλεξα να γίνεται αποθήκευση στην κάρτα μνήμης και οι επαφές να ειναι αποθηκευμένες στην μνήμη του τηλεφώνου??

 

συγχρονισμο εκανες με το pc?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση προς όλο το φόρουμ:

 

Ποιό GPS προτείνετε για το S100 ?? :worry: ??

Θα με ενδιέφερε η απόδοση και οι δυνατότητες (και φυσικά να καλύπτει τον Ελληνικό χώρο!).

 

Thanks

 

Εγω χρησιμοποιω το Ambeon GPS με Destinator 3 εδω και 3 μηνες, με το S100. Ειναι αψογο.

Παντως στο μεταξυ απο το user forum της NGI.gr Που φτιαχνει τους χαρτες εμαθα οτι το Fortuna Clip-On Bluetooth GPS Receiver ειναι ακομη καλυτερο και πιο ευαισθητο (πιανει και μεσα σε κτιρια).

 

Αγορασα το πακετο με το Destinator 3 και το Ambeon BT GPS απο την ngi.gr αλλα λυσεις σε καλες τιμες εχει και η http://www.play247.gr.

Link to comment
Share on other sites

συγχρονισμο εκανες με το pc?

ΤΙ θες να πείς?!?!το πρόβλημ αμου δεν ειναι η συνδεση αλλα το οτι το outlοοk δεν μου ανοίγει το *.csv . μπορώ να αντιγράψω τα contacts Μου να κάνω paste σε ενα αρχείο αλλου τύπου το οποίο να το ανοίγει το Outlook?

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπέρα!

αντιμετωπίζω ένα "πρόβλημα" με το qtek s100.

κάθε φορά που απαντώ ή καλώ έναν αριθμό ανοίγει αυτόματα το bluetooth. Δεν εχω ορίσει κανένα handsfree. Ένα λεπτό μετά το κλείνει αυτόματα. Το πρόβλημα είναι οτι δε θέλω να ενεργοποιείται (αφού δεν χρησιμοποιώ handsfree ) και δε ξέρω πως!

Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει, γιατι παιδεύομαι καμια βδομάδα τώρα και λύση δε βρίσκω...μήπως απο το registry κάπου?

 

thx προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβάθμιση του firmware απο το S100 που έχω. Την έκανα γιατί δεν μπορούσα να μπω στο internet μεσω gprs. Τώρα έχω την έκδοση R 1.12.00 / G 1337.42 / D 1.12.00 / GR 1.1.5. Πάω να συνδεθώ στο π.χ. στο MSN και μου βγάζει το μήνυμα: Το modem αποσυνδέθηκε. Ελέγξτε αν οι ρυθμίσεις είναι σωστές...

 

Γιατί συνεχίζει και μου βγάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα και μετά την αναβάθμιση;

 

Χρησιμοποιώ Cosmocarta και Vodafone a la Carte.

 

Αν αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εψαξα και δεν βρήκα την απάντηση στο forum (αν και κάπου θα αναφέρετε).

Θα ήθελα να ρωτήσω πως βλέπεις την έκδοση που έχεις για να δεις αν πρέπει να κάνεις αναβάθμιση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...