Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:( :( :(

μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι οταν επανεφερα τις επαφες απο το X BACKAP ολες οι επαφες εχασαν την κατηγορια στην οποια ηταν. πχ φιλοι πελατες συνεργατες κ.α. ? :( :( :(

πιθανότατα κάποιο bug...πρέπει να τις ξαναετοιμάσεις... :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω σε ποιο καταστημα cosmote πηγεσ του Πειραια αλλα στο καταστημα της Γρ.Λαμπρακη (κοντα στο αγαλμα της μητερας) εμπορευωντε κανονικα τα qtek. (πηγα σημερα). Επησεις και στα φιλαδια της η cosmote εχει τα qtek

 

Thanks Spiros.....

Link to comment
Share on other sites

Hi. This is the qmail-send program at yahoo.com.

I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following

addresses.

This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

 

<wocaoner@gmail.com>:

64.233.185.114 failed after I sent the message.

Remote host said: 552 5.7.0 Illegal Attachment

 

--- Below this line is a copy of the message.

κάτι παίζει με το mail σου woca

Ισως να εχει καταλληξη zip, exe ή κατι τετοιο και να μην σε αφηνει να μου το στειλεις. Δοκιμασε να το ονομασεις ταδε.jpeg ας πουμε και εγω θα το ξαναμετονομασω σε ταδε.zip! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Δοκίμασα το κόλπο του " 1 " σε ένα Νόκια 7710, και ευτυχώς (ή δυστυχώς) δέν έκανε επανεκκίνηση! Το αναγνώρισε σαν "1"...

Μήπως λόγω του Series90? Μάλλον...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dokimase kaneis allos thn modified radio version 1.10.00 (afth pou exei h USA ROM gia jam) thn evala kai exw thn entypwsh oti se sxesh me thn 1.05.00 beltiwthike arketa h poiothta tou hxou sto speaker...

 

Opoios thelei na thn katevasei kathws kai odhgies EDW

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που παρατήρησα (εκτώς όσων ανέφερα μία σελίδα πίσω) είναι ότι ορισμένες φορές, όταν κλείνο το κινητό (flight mode) μετά όταν το ξανανοίγω δεν ενεργοποιεί το bluetooth. Πατώντας λοιπόν το B στην μπάρα για να το ενεργοποιήσω μου βγάζει την γνωστή οθόνη και μετά πετάει σφάλμα ότι δεν έχει valid bluetooth εγκατεστημένο και έχει τις επιλογές γριζαρισμένες!

 

Το πρόβλημα διορθώνεται άμα μπώ απλά στο Ρυθμίσεις/Σύστημα/Ρυθμίσεις bluetooth οπότε χωρίς να κάνω τίποτε ενεργοποιεί αμέσως το bluetooth! Και τα πάντα δουλεύουν κανονικότατα. Και το GPS και το handsfree μου. Να σημειώσω επίσης ότι δεν έχω κανένα πρόγραμμα για bluetooth εγκατεστημένο (πχ. bluetooth tools)

 

:wacko: :wacko: :wacko: :confused:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την radio 1.10 μια χαρά δουλεύει και με λίγο καλύτερη ποιότητα αναπαραγωγής και συνομιλίας.

αν και έκανα backup χρειάζτηκε να τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή.!....τεσπα...να σαι καλά minotavrs ;)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ με την σειρά μου το s100 (λόγο αναβάθμισης)

Σε οσουs σκέφτονται να το αγοράσουν το κινητό είναι πολύ καλό αν εξαιρέσουμε την κάμερα που δεν είναι αίσχος αλλά σίγουρα κάτω του μέτριου.

τα video πολύ καλά όπως επίσης και η ποιότητα κατασκευής. Για οποιαδήποτε απορία PM.

Να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά τον φίλο Agiorgiti για τις συμβουλές του όπως και όλο το forum (το οποίο μου πήρε 3 μέρες να το διαβάσω)

keep up the good job :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι προφανως δεν τους υποστηριζει... :)

Τους υποστιριζει κανονικα."βγαζω την sim και μολις την ξαναβαλω στην θεση των ελληνικων χαρακτιρων εμφανιζοντα τετραγωνακια" μετα ομωσ μπορω να τις διωρθωσω βαζοντας τα αντιστοιχα ελληνικα γραμματα!Καμια ιδεα για το τι πρεπει να κανω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Δοκίμασα το κόλπο του " 1 " σε ένα Νόκια 7710, και ευτυχώς (ή δυστυχώς) δέν έκανε επανεκκίνηση! Το αναγνώρισε σαν "1"...

Μήπως λόγω του Series90? Μάλλον...

μονο οι series 60 συσκευές το παθαίνουν.

 

Κάτι ακόμα που παρατήρησα (εκτώς όσων ανέφερα μία σελίδα πίσω) είναι ότι ορισμένες φορές, όταν κλείνο το κινητό (flight mode) μετά όταν το ξανανοίγω δεν ενεργοποιεί το bluetooth. Πατώντας λοιπόν το B στην μπάρα για να το ενεργοποιήσω μου βγάζει την γνωστή οθόνη και μετά πετάει σφάλμα ότι δεν έχει valid bluetooth εγκατεστημένο και έχει τις επιλογές γριζαρισμένες!

 

Το πρόβλημα διορθώνεται άμα μπώ απλά στο Ρυθμίσεις/Σύστημα/Ρυθμίσεις bluetooth οπότε χωρίς να κάνω τίποτε ενεργοποιεί αμέσως το bluetooth! Και τα πάντα δουλεύουν κανονικότατα. Και το GPS και το handsfree μου. Να σημειώσω επίσης ότι δεν έχω κανένα πρόγραμμα για bluetooth εγκατεστημένο (πχ. bluetooth tools)

αυτό είναι σίγουρα bug γιατί και μένα το έχει κάνει. έχω 1.1.2 .

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ με την σειρά μου το s100 (λόγο αναβάθμισης)

Σε οσουs σκέφτονται να το αγοράσουν το κινητό είναι πολύ καλό αν εξαιρέσουμε την κάμερα που δεν είναι αίσχος αλλά σίγουρα κάτω του μέτριου.

τα video πολύ καλά όπως επίσης και η ποιότητα κατασκευής. Για οποιαδήποτε απορία PM.

Να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά τον φίλο Agiorgiti για τις συμβουλές του όπως και όλο το forum (το οποίο μου πήρε 3 μέρες να το διαβάσω)

keep up the good job :cool:

Καλορίζικο και ευχαριστώ! Όπως είδες είναι πολύ καλύτερο/μικρότερο στην πραγματικότητα απ ότι στις φωτογραφίες.

Θα σου πρότεινα να του βάλεις το Wisbar advance 2, έχει κάτι προβλήματα κάτι φορές, αλλά είναι ένα απο τα καλύτερα κατά τη γνώμη μου..!

Σειρά σου τώρα να φέρεις νέους στα Windows Mobile!:cool:

 

YΣ: Επειδή θα έχεις διαβάσει πολλά για κάποια προγράμματα που λειτουργούν, για άλλα που έχουν πρόβλημα σε κάποιους κλπ, θα σου πρότεινα την πρώτη εβδομάδα να το χρησιμοποιήσεις σαν απλό PDΑ, και να του βγάλεις τα μάτια. Βάλε ότι πρόγραμμα θές, ότι παιχνίδι θές, δοκίμασε ότι θές και πείραξε όλες τις ρυθμίσεις του χωρίς να φοβάσε. Και μετα απο μια βδομάδα κάνε του ένα hard reset, και πλέον θα έχεις δική σου άποψη για το ποιά προγράμματα είναι καλά/ποιά κολλούν ή οχι.

Γιατι καλύτερα να του κάνεις 50 hard reset στην αρχή μέχρι να μάθεις τα μυστικά του, παρά να έχεις φάει ώρες για να περάσεις επαφές/μηνύματα/προγράμματα/παραμετροποιήσεις και να φοβάσε να δοκιμάσεις/εγκαταστήσεις κάτι, μήπως και το κολλήσεις...

Αυτά...!:)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε η μετονομασία του πεδίου αλλο σε κάτι άλλο πχ κινητο 2επισις μηπως γνωριζεις να μου πεις αν μπορουμε να προσθεσουμε πεμπτο πεδιο στο outlook στις επαφες?

 

 

  • File -> Import And Export
  • Κλικ Export to a file (next)
  • Κλικ Microsoft Excel (next)
  • Select folder to export from: Contacts
  • Save File as: c:\contacts.xls (next)
  • File -> New -> Folder
  • Name: Contacts NEW
  • Contains: Contact Items
  • Place the folder (επέλεξε το root folder) (ok)
  • File -> Import And Export
  • Κλικ Import form another program or file (next)
  • Microsoft Excel (next)
  • Επιβεβαίωσε το αρχέιο c:\contacts.xls (next)
  • Select destination folder: Contacts NEW (next)
  • Κλικ Map custom fields
  • αν για παράδειγμα θέλεις στο πεδίο του ISDN να βάλεις τις τιμές του HOMEFAX τότε επέλεξε στο αριστερό παράθυρο το HOMEFAX και κάντο DRAG AND DROP στο ISDN που βρίσκεται στο δεξί παράθυρο. (μετά κλικ Finish).

Πιθανόν να υπάρχει και καλύτερος/γρηγορότερος/εξυπνότερος τρόπος.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο offtopic , αλλά ποια σελίδα προτείνετε για να κατεβάσω wallpaper για το Imate?

 

Άν αντελήφθειν σωστά την ερώτηση....

http://www.pocketpcthemes.com/

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα βοήθεια από κάποιον admin/mod.

Προσπαθώ από εχτές να επεξεργαστώ το τελευταίο μου μήνυμα σε αυτό το νήμα αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι μία λευκή σελίδα με την ένδειξη:

 

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/html/myphone/forum/includes/functions_bbcodeparse.php on line 482

 

Τι γίνεται;

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά εγώ πλέον είμαι σίγουρος. Όποτε το S100 μου ψάχνει να συνδεθεί με μια BT συσκευή (πχ όταν μου τηλεφωνούν και λαμβάνω την κλίση στο handsfree ή όταν τρέχω ένα πρόγραμμα που προσπαθεί να συνδεθεί με το GPS, ανεξάρτητα αν αυτό είναι αναμένο ή όχι), γκρεμίζεται το ασύρματο δίκτυο υπολογιστών που έχω!!!

 

:cry: :cry: :cry: :O

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. Ειχα βαλει το XCPUScalar και αφου το πεταξα αφου δεν εκανε για το κινητο μου εχει μινει ενα καταλοιπο, και οταν ανοιγω την οθονη αφου ηταν ''για υπνο'', μου λεει ''Σφαλμα κοινοποιησης. Δεν ειναι δυνατη η εκτελεση του XCPUScalar.'' Προφανως εχεις μεινει καποια πληροφορια για να κανει auto-start οταν το ανοιγω αλλα δεν εχω βρει απο που να το βγαλω. Καμια ιδεα; :O

 

ΥΓ. Αν καποιος εχει το Resco Explorer 2003 με τον RegEditor (δεν τον βρισκω με τιποτα στο IRC) θα του ημουν πολυ υποχρεος αν μου τον εστελνε στο wocaoner [at] gmail [dot] com. Thanks! ;)

Παιδια μια λυση, ειναι πολυ σπαστικο... :O

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια λυση, ειναι πολυ σπαστικο... :O

 

δοκιμασε to dinarsoft-memaid,εχει επιλογες για τα προγραμματα που τρεχουν,καθως και για clean..;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ! :)

 

Υ.Γ. Και ο Resco Explore + RegEditor συνεχιζει να ειναι request... :rolleyes:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά εγώ πλέον είμαι σίγουρος. Όποτε το S100 μου ψάχνει να συνδεθεί με μια BT συσκευή (πχ όταν μου τηλεφωνούν και λαμβάνω την κλίση στο handsfree ή όταν τρέχω ένα πρόγραμμα που προσπαθεί να συνδεθεί με το GPS, ανεξάρτητα αν αυτό είναι αναμένο ή όχι), γκρεμίζεται το ασύρματο δίκτυο υπολογιστών που έχω!!!

 

:cry: :cry: :cry: :O

 

Το ΒΤ και τα wifi b&g mode δουλευουν στις ιδιες συχνοτητες στα ~2400, ισως το BT του Σ100 ειναι πολυ δυνατο η τυχαινει και εκπεμπουν τα pc σου σε κοντινο καναλι.Δοκιμασε να αλλαξεις καναλι, τουλαχιστον +ή- 2 διαφορα απο το προηγουμενο.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ! :)

 

Υ.Γ. Και ο Resco Explore + RegEditor συνεχιζει να ειναι request... :rolleyes:

d :cool: wse emai na ston steilw..

Link to comment
Share on other sites

http://www.sto-helit.de/freeware/pocketpc/mortbuttons/en/index.pl

ενα πολυ καλο freeware οπου οριζεις ενα hardware button να σου ανοιγει ενα μενου σε grid μορφη με οτι προγραμματα θες εσυ μεσα.Γλυτωνεις πολυ απο τη χρηση της οθονης ετσι.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εχτές ένα S-100 και θεώρησα ότι θα έπαιζε μιά χαρά το bluetooth με GPS. Έχω ένα Falcom Navi 1 το οποίο προσπάθησα να το εγκαταστήσω και το μόνο που κατάφερα ήταν να εξαφανιστεί το εικονίδιο του ΒΤ από το desktop. Το οποίο δεν επανήλθε ούτε με soft reset.

Έχει και το s100 τα ίδια προβλήματα που έχει και το 2020 με το ΒΤ?

Έχει βγεί καμιά λύση; :mad: :mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...