Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μερικες ερωτησουλες ακομα απο εσας που τα εχετε δοκιμασει ολα...

 

ποιος ειναι ο καλυτερος task manager?

εχω βαλει το winamp kai exo κατεβασει σκινσ αλλα δεν μπαινουν....το εχω εγκαταστησει στην karta mnimis. Μηπως φταει αυτο ?

ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για ελευ8ερωση μνημης ?

γιατι ειναι το gprs always on ?mporv apo kaπου να το κανω να σβηνει μετα απο 2 λεπτα π.χ. ?

 

προγραματτα που εχω αυτην την στιγμη....

pocket media pocket divx

pocket plus

spb weather

resco keyboard

phone plus

smiles input panel

backgammon

solitaire

kai kana dio alla.

 

ολα τρεχουν καλα εκτος απο το phoneplus poy αργει λιγο..

 

Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για να γραφω με το δαχτυλο ελληνικα σμσ εκτος απο το phone plus που μου σερνει το εργαλειο ? Ειλικρινα με καιει πολυ αυτο το θεμα γιατι χρησιμοποιω πολυ τα σμσ, και το phoneplus η θα αργει να βαλει τους χαρακτηρες κτλ κτλ. help !!

 

επισης ψαχνω για συμβατους emulators games mame, αλλα βρηκα μονο εναν που δεν υποστηριζει και πολλα παιχνιδια.μοπνο 70 η καπου εκει. αν εχετε κατι αλλο υποψη σας....

 

επισης ενω το ρεσκο keyboard δουλευε μια χαρα ξαφνικα σημερα αποφασισε να γραφει μεχρι 60 χαρακτηρες. επισης οταν παταω το πληκτρο aU που παταγα για 160 χαρακτηρες βγαζει αλαμπουρνεζικα !!!!!! κανεις καμια ιδεα... επισης αν καποιος διαβασει και το πιο πανω μηνυμα μου και εχει ορεξη ας απαντησει. η ερωτηση για οσους δεν την ειδαν ηταν σχετικα με το rjv tweak για τους ηχους....οταν πηγα να τα εγκαταστησω μου ελεγε πως δεν ειναι συμβατος o installer.επισης το μηχανακι λεει οτι ειναι windows mobile 2003 second edition, version 4.21.1088(build 14235.2.0.0) Οταν κανω ρεσταρτ δε βγαζει τα ακολουθα.

 

R 1.05.00

G 1337.39

D 1.06.00 WWE

 

Να σας θυμισω οτι εχω της t-mobile to mda !! αυτα φοραει κανονικα ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω με κάποιον αυτοματοποιημένο τρόπο [θα το έκανα manual, αλλά που να το κάνεις σε 200+ επαφές], τηλεφωνικά νούμερα από το πεδίο "other" του outlook σε κάποιο άλλο??

-μιας και το πρώτο δεν υπάρχει στο pocket Outlook

Οντως αυτο ειναι προβλημα αλλα εγω καθησα και τα εκανα χειροκινητα 219 επαφες (εχω υπομονη τελικα!) :O

Κάτι γρήγορο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το export των contacts σε .txt ή .csv και η μετονομασία του πεδίου Other σε κάτι άλλο (με επεξεργασία του .txt ή του .csv). Στη συνέχεια import το αρχείο στο Outlook.

Είμαι πλέον σίγουρος ότι θα υπάρχει τρόπος μέσα από το Outlook αλλά δε μπορώ να το κοιτάξω τώρα.

 

Ρε παιδιά θα ρωτήσω κάτι χαζό αλλά δεν μπορώ να κλείσω το i-mate . πατάω το Power button αλλά δεν κλείνει , μόνο η οθόνη κλείνει το φως ...

Καμμιά βοήθεια??

Τα PPC δεν κλεινουν ποτε... Απλα "κοιμουνται" :cool:

min prospatheis adika na to kliseis,den mporei na klisei entelos,apla mporeis na to baleis se katastasi(xrisi se aeroplano)opoy den exeis diktio,kai gia eksikonomisi energeias! ;) psaxnontas sto forum tha breis tetoia diafora poy tha se aposxolisoun :)

Αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το PDA σαν τηλέφωνο (αν δλδ κάποιος σε καλέσει το δίκτυο να σε αναφέρει ως "απανεργοποιημένο"), τότε η λύση είναι το Flight Mode (κλικ στο δείκτη του σηματος).

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Εϊναι η ιδέα μου ή βάζοντας την τελευταία έκδοση firmware από το site της Qtek.gr (R 1.05.00 / G 1337.39 / D 1.06.00 / GR 1.1.3), το S100 μου έγινε πιό αργό;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Mια μικρή βοήθεια το πως...σε ποιο menu το δηλώνω αυτό στο jam?

Πας στο PC στο activesync tools>options>rules και κατω κατω λεει pass through.Τικαρε το και βαλε στο drop down menu το the internet.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι η ιδέα μου ή βάζοντας την τελευταία έκδοση firmware από το site της Qtek.gr (R 1.05.00 / G 1337.39 / D 1.06.00 / GR 1.1.3), το S100 μου έγινε πιό αργό;

εμένα δε μου έχει δώσει τέτοια εντύπωση...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι η ιδέα μου ή βάζοντας την τελευταία έκδοση firmware από το site της Qtek.gr (R 1.05.00 / G 1337.39 / D 1.06.00 / GR 1.1.3), το S100 μου έγινε πιό αργό;

to mono pou allazei einai i nea ekdosi twn ellinikwn kai kati bugs sta connections. kata ta alla einai i idia ara idea sou einai :)

Link to comment
Share on other sites

to mono pou allazei einai i nea ekdosi twn ellinikwn kai kati bugs sta connections. kata ta alla einai i idia ara idea sou einai :)

 

Οπότε είναι η ιδέα μου ότι όταν πατάω το έναρξη ή τα μηνύματα ας πούμε, κάνει 1-2 δεύτερα μέχρι να εμφανίσει το αντίστοιχο μενού ή ότι όταν ανάβω την οθόνη, βλέπω ότι είχε την ώρα που ήταν όταν την έσβυσα και κάνει κανα δυο δεύτερα να την ανανεώσει με την καινούργια;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ενδιαφερομαι για το s100 η i-mate jam αλλα δεν ξερω απο που μπορω να το βρω φθηνοτερα....HELP....Επισης επειδη παιζει να κανω νεο συμβολαιο ξερει κανεις γιατι η Cosmote δεν εμπορευεται τα qtek (ετσι μου ειπε το καταστημα του Πειραια) εννω η ACE τους περιλαμβανει στο εμπορικο τους δικτυο???

 

Βοηθεια κανεις???????????

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 3 μέρες παρατηρώ ότι το κινητό κάνει αυτόματα σύνδεση με gprs και αρχίζει να κατεβάζει!!!

την προηγουμενη φορα πάνω που το πρόλαβα ,μόλις είχε προλάβει και κατέβασε 100kb !! μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

πάω στις ρυθμίσεις του gprs monitor και κατεβάζω το όριο data block size σε 50kb !!

 

σήμερα που μου το έκανε πάλι περιορίστηκε στα 50kb .

 

πως το κατάλαβα?

ήμουν σε active sync και ξαφνικά διακόπτεται η σύνδεση για να κάνει connect με gprs!!

 

η απορία είναι τι στο καλο κατεβάζει και ποιο πρόγραμμα μου το κάνει αυτό!!!!

μήπως είναι το pocket plus??????

αυτό έβαλα τις τελευταίες μέρες ...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι η ιδέα μου ότι όταν πατάω το έναρξη ή τα μηνύματα ας πούμε, κάνει 1-2 δεύτερα μέχρι να εμφανίσει το αντίστοιχο μενού ή ότι όταν ανάβω την οθόνη, βλέπω ότι είχε την ώρα που ήταν όταν την έσβυσα και κάνει κανα δυο δεύτερα να την ανανεώσει με την καινούργια;

ligo diskolo na ftaei i nea rom mono se sena. Gia des mipws evales kana programmataki (mallon kapio today plugin) pou sou prokalei tin kathisterisi

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα με καιρο, η με news εχεις? ισως να ειναι αυτα..

έχω το spb weather το οποιο το έχω ρυθμίσει να κατεβάζει όταν είμαι σε active sync και αν θέλω φυσικά manual.

αυτό το πρόγραμμα θέλει 11kb πληροφοριών από το weather.com παράδειγμα.

 

αποκλείεται να είναι αυτό.

πρόγραμμα με news κλπ δεν έχω!!

 

εντωμεταξύ πήγα στα temporary internet files και τσάκωσα το αρχείο .

λέγεται index ...

 

sos ...γνωρίζει κανεις τι μπορεί να είναι?????

 

edit: ούτε να το σβήσω μπορώ!! χρησιμοποιείται λέει ...

από που ρεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

ligo diskolo na ftaei i nea rom mono se sena. Gia des mipws evales kana programmataki (mallon kapio today plugin) pou sou prokalei tin kathisterisi

 

Όχι, γενικά δεν χρησιμοποιώ κανένα today plugin. Απλά προσπάθησα να κάνω restore από το backup του PC μου την μνήμη, αλλά μου είπε ότι είναι invalid backup μετά την αναβάθμιση, οπότε ξαναεγκατέστησα όλα τα προγράμματα που είχα και πριν τσεκάροντάς τα στο active sync. Το μόνο που θα μπορούσα ίσως να σκεφτώ είναι ότι τα εγκατέστησα όλα ταυτόχρονα, αν και τα προγράμματα αυτά καθ'εαυτά δουλεύουν σωστά, απλά νομίζω ότι μερικές φορές καθυστεερεί στο φόρτωμα ή στις αποκρίσεις.

 

Και για να σας προλάβω πριν πείτε ότι έχω πολλά προγράμματα, είναι όλα μα όλα εγκατεστημένα στην SDROM και ακόμα και τα αρχεία που επεξεργάζομαι είναι εκεί. Πέραν των windows και των settings/dlls δεν υπάρχει τίποτε στην βασική μνήμη. Έχω συνεπώς συνολικά 34-35 ΜΒ ελεύθερα τα οποία διαμοιράζονται ανάμεσα σε αποθήκευση και μνήμη ανάλογα με τις απαιτήσεις, συνήθως σε 14 και 20ΜΒ αντίστοιχα.

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

edit: ούτε να το σβήσω μπορώ!! χρησιμοποιείται λέει ...

από που ρεεεεεεε

 

Ένα reset ίσως μπας και σταματήσει να χρησιμοποιείται;;

 

:rolleyes:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

έχω το spb weather το οποιο το έχω ρυθμίσει να κατεβάζει όταν είμαι σε active sync και αν θέλω φυσικά manual.

αυτό το πρόγραμμα θέλει 11kb πληροφοριών από το weather.com παράδειγμα.

 

αποκλείεται να είναι αυτό.

πρόγραμμα με news κλπ δεν έχω!!

 

εντωμεταξύ πήγα στα temporary internet files και τσάκωσα το αρχείο .

λέγεται index ...

 

sos ...γνωρίζει κανεις τι μπορεί να είναι?????

 

edit: ούτε να το σβήσω μπορώ!! χρησιμοποιείται λέει ...

από που ρεεεεεεε

xm pragmati periergo ayto to temporaty file... dokimase na kaneis ena soft reset kai meta ksana prospathise na to diagrapseis.

Link to comment
Share on other sites

''

 

το spb weather το οποιο το έχω ρυθμίσει να κατεβάζει όταν είμαι σε active sync και αν θέλω φυσικά manual'''

 

 

ψαξε λιγο τις ρυθμισεις του παλι....

Link to comment
Share on other sites

όχι παιδιά και soft reset έκανα ,

και καθάρισμα της registry έκανα.

τίποτα!

 

από το spb weather δεν πιστεύω να είναι .άλλωστε αυτό το έβαλα εχτές ενώ βλέπω ότι στις τρις του μηνός πάλι μου το έκανε!!

θα τρελαθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια κανεις???????????

Δεν ξερω σε ποιο καταστημα cosmote πηγεσ του Πειραια αλλα στο καταστημα της Γρ.Λαμπρακη (κοντα στο αγαλμα της μητερας) εμπορευωντε κανονικα τα qtek. (πηγα σημερα). Επησεις και στα φιλαδια της η cosmote εχει τα qtek

Link to comment
Share on other sites

=kubiak][/b]Κάτι γρήγορο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το export των contacts σε .txt ή .csv και η μετονομασία του πεδίου Other σε κάτι άλλο (με επεξεργασία του .txt ή του .csv). Στη συνέχεια import το αρχείο στο Outlook.

Είμαι πλέον σίγουρος ότι θα υπάρχει τρόπος μέσα από το Outlook αλλά δε μπορώ να το κοιτάξω τώρα.

 

:) :) :)

πως γινετε η μετονομασία του πεδίου αλλο σε κάτι άλλο πχ κινητο 2επισις μηπως γνωριζεις να μου πεις αν μπορουμε να προσθεσουμε πεμπτο πεδιο στο outlook στις επαφες?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. Ειχα βαλει το XCPUScalar και αφου το πεταξα αφου δεν εκανε για το κινητο μου εχει μινει ενα καταλοιπο, και οταν ανοιγω την οθονη αφου ηταν ''για υπνο'', μου λεει ''Σφαλμα κοινοποιησης. Δεν ειναι δυνατη η εκτελεση του XCPUScalar.'' Προφανως εχεις μεινει καποια πληροφορια για να κανει auto-start οταν το ανοιγω αλλα δεν εχω βρει απο που να το βγαλω. Καμια ιδεα; :O

 

ΥΓ. Αν καποιος εχει το Resco Explorer 2003 με τον RegEditor (δεν τον βρισκω με τιποτα στο IRC) θα του ημουν πολυ υποχρεος αν μου τον εστελνε στο wocaoner [at] gmail [dot] com. Thanks! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

:( :( :(

μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι οταν επανεφερα τις επαφες απο το X BACKAP ολες οι επαφες εχασαν την κατηγορια στην οποια ηταν. πχ φιλοι πελατες συνεργατες κ.α. ? :( :( :(

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. Ειχα βαλει το XCPUScalar και αφου το πεταξα αφου δεν εκανε για το κινητο μου εχει μινει ενα καταλοιπο, και οταν ανοιγω την οθονη αφου ηταν ''για υπνο'', μου λεει ''Σφαλμα κοινοποιησης. Δεν ειναι δυνατη η εκτελεση του XCPUScalar.'' Προφανως εχεις μεινει καποια πληροφορια για να κανει auto-start οταν το ανοιγω αλλα δεν εχω βρει απο που να το βγαλω. Καμια ιδεα; :O

 

ΥΓ. Αν καποιος εχει το Resco Explorer 2003 με τον RegEditor (δεν τον βρισκω με τιποτα στο IRC) θα του ημουν πολυ υποχρεος αν μου τον εστελνε στο wocaoner [at] gmail [dot] com. Thanks! ;)

check your mail..

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Hi. This is the qmail-send program at yahoo.com.

I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following

addresses.

This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

 

<wocaoner@gmail.com>:

64.233.185.114 failed after I sent the message.

Remote host said: 552 5.7.0 Illegal Attachment

 

--- Below this line is a copy of the message.

κάτι παίζει με το mail σου woca

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...