Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος δίνοντας μερικά παραδείγματα (δεν θυμάμαι φυσικά και όλα τα προβλήματα που είχα με τα προγράμματα που ανέφερα):

 

-weather panel: το γνωστό πρόβλημα με την ένδειξη αναπάντητων/μηνυμάτων

-spb pocket plus: Θα το είχα ακόμα αν κάποιες φορές αρνιόταν να κλείσει τα "προγράμματα" και κάποιες άλλες χανόταν το Χ.

-handyswitcher: δεν κλείνει η οθόνη του τηλεφώνου (εννοώ πατώντας το Χ). Αν είναι ανοιχτή και η οθόνη του ιστορικού ή της ταχείας κλήσης, τότε έχουμε "disco party" στην οθόνη του κινητού. Απ'ότι θυμάμαι, είχα δοκιμάσει να ρυθμίσω έτσι το πρόγραμμα ώστε να ελαχιστοποιεί και να μην κλείνει το τηλέφωνο (όπως προτείνεται) αλλά δεν είχε πετύχει.

-double launcher: Όντως δεν σχετίζεται με το πρόβλημα που είχα στο μυαλό μου. Μια στο τόσο, όμως, δεν λειτουργεί κάποιο πλήκτρο και πετάει ένα μήνυμα ότι δεν βρέθηκε το συγκεκριμένο πρόγραμμα, ότι μπορεί να μετακινήθηκε και μπλα μπλα.

-buttonmax: για τα πανηγύρια, δεν το σχολιάζω.

-kbattery: Πολύ καλό, μόνο που ήθελα να ρωτήσω. Ποια εμφάνιση έχετε επιλέξει; Την πρώτη ή την τρίτη (χωρίς το ρολόι); Τότε, το έχετε τοποθετήσει σίγουρα αριστερά στην taskbar και κρύβει τo όνομα των προγραμμάτων (ή αλλιώς που;). Αν πάλι έχει επιλεχθεί αυτή με το ρολόι, έχει τοποθετηθεί, προφανώς, πάνω από το default ρολόι οπότε έχουμε πρόβλημα γιατί δεν υποστηρίζει το hh:mm:ss αλλά μόνο h:mm:ss (δοκιμάστε και θα καταλάβετε τι συμβαίνει κάθε φορά που αλλάζει η ώρα από 9:59 σε 10:00-καθαρά πρόβλημα εμφάνισης και τίποτα άλλο).

 

Δεν ανέφερα κάτι αρνητικό για το today phone pro, άψογο. Το spb gprs monitor καλό και άγιο, με κάποια ψεγάδια, όμως. To magic button, που προτιμώ, κρασάρει και κλείνει αν ανοίξεις πολλά προγράμματα ταυτόχρονα. Κατά τα άλλα, όμως, είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει.

 

Αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι άλλα. Εννοείται ότι δεν έχω κανένα today screen εκτός του πολύ χρήσιμου sunnydays (ελπίζω να μην παίζει κάτι και με αυτό χωρίς να το ξέρω) και επίσης εννοείται ότι τα εγκαθιστώ όλα στην storage (πλήν του μοναδικού today plugin). Σίγουρα, μπορεί κάποια από τα προγράμματα που ανέφερα να λειτουργούν σωστά και να δυσλειτουργούν μόνο σε μένα για κάποιο άγνωστο προς το παρόν λόγο, σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα πολλά που νομίζουμε ότι λειτουργούν σωστά αλλά είναι προβληματικά, το θέμα είνα ότι μπορεί να υπάρχει συνδυασμός προγραμμάτων που να δημιουργούν προβλήματα (όπως και άλλος ανέφερε). Αυτό που εγώ θα ήθελα είναι η οποιαδήποτε σχετική εμπειρία να κατατίθεται σε αυτό το φόρουμ, ακόμα και αν πρόκειται για "παραπληροφόρηση" ή "αδικία". Είναι προτιμότερο αυτό από το να εγκαταστήσει κανείς ένα πρόγραμμα, οχι σπασμένο αλλά free και αρκετά γνωστό, και το κινητό να κολλήσει χωρίς να μπορείς να κάνεις ούτε soft reset, όπως μου έτυχε.

 

Τέλος, ακόμα να βρω τι φταίει και δεν μπορώ να μπω μετά από κάποιες ώρες στην οθόνη της "ενέργειας" ή της "μνήμης" αλλά ότι και να κάνω καταλήγω στο "φωτισμό". (δεν ευθυνόταν το double launcher).

 

Αυτά.

τα λες σωστά έτσι είναι.

ας τα πάρουμε ένα ένα.

το πρώτο βεβαια δεν το έχω δοκιμάσει επειδή δεν με ενδιαφέρει.

 

το spb pocket plus 2.5 που είναι και η τελευταία έκδοση τόλμησα να το δοκιμάσω.

μου έβγαλε μια διακεκομμένη γραμμή επάνω επάνω και μου την έσπασε.

το έχω αναφέρει πριν καιρό.

επίσης το έκανα uninstall αλλα το εικονίδιο στις ρυθμίσεις εξακολουθεί να υπαρχει.

 

το handy switcher μου κάνει και μένα disco party ...

χεχεχε κανονικά disco μπάλα.. strobo lights (πλακα) :p αλλα δεν με ενοχλεί και τόσο .φτάνει που μου κάνει kill τα πάντα ,ανοίγει ακόμα κι αν το σύστημα ψιλοκολισει ή υπερφορτωθεί.

θα δοκιμάσω κι αλλα που θα μου πάει.

 

το double launcher μια φορα έφαγε το κώλυμα που είπες .

μια φορα στον ένα μηνα χρήσης..

its ok ! sorry αλλα ότι άλλο παρόμοιο prog χρησιμοποίησα δεν μου άρεσε.

 

το kbattery τώρα ...

χμμμ ξέρω αν το βάλεις και ημερομηνία και μπαταρία μετακινείται.

εγώ πλέον το έχω μονο μπαταρία σε ένα μέρος που λίγο με ενοχλεί.

 

μου φτάνει που είναι μικρό και ανώδυνο για το σύστημα.

 

τώρα θα δοκιμάσω το τελευταίο wisbar .άντε να δούμε τι θα δούμε!!

το άτιμο είναι ωραίο πρόγραμμα αλλα.... πολλά τα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τώρα θα δοκιμάσω το τελευταίο wisbar .άντε να δούμε τι θα δούμε!!

το άτιμο είναι ωραίο πρόγραμμα αλλα.... πολλά τα αλλα...

ine oreo den leo ala to mono zori pou trabai ine pos den litourgi to start koumpi allo !! to patas kai allazi sto normal koumpi .. me tis kanonikies endoles xoris to wisbar menu :(

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

sorry den ksero an exi kiolas rotithi!?!?!

Iparxi kanena programmataki pou boris na blockaris merika atoma apo to phonebook oste an se pernoun tilefono na min xtipai to s100 ???? ;)

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

ine oreo den leo ala to mono zori pou trabai ine pos den litourgi to start koumpi allo !! to patas kai allazi sto normal koumpi .. me tis kanonikies endoles xoris to wisbar menu :(

δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς???

κάτσε γιατί η έκδοση 21 έχει σπάσει ρεκόρ εγκατάστασης!!

είναι 15 λεπτά στο κινητό χωρίς να το έχω πετάξει!!!!!

 

bravo!! :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες :) ,

 

έχω το παρακάτω πρόβλημα, τα νούμερα τηλέφωνου που έχω αποθηκεύσει στο πεδίο "Other" του Outlook δεν μου τα μεταφέρει στο PPC, υπάρχει κάποιος τρόπος να τα δώ ή πρέπει να αλλάξω όλα τα τηλέφωνα από τον υπολογιστή και να τα μεταφέρω σε άλλο πεδίο?

 

Επίσης έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να ρυθμίσω τα contacts στο PPC να ανοίγουν πάντα, ώς προεπιλογή, μια συγκεκριμμένη κατηγορία π.χ FRIENDS έτσι ώστε κάθε φορά που θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο να μην ψάχνω όλες τις επαφές άλλα αυτές που χρησιμοποιώ ποιό συχνά?

 

:rolleyes:

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

sorry den ksero an exi kiolas rotithi!?!?!

Iparxi kanena programmataki pou boris na blockaris merika atoma apo to phonebook oste an se pernoun tilefono na min xtipai to s100 ???? ;)

smartfilter λέγεται και είναι προεγκατεστημένο στο κινητό σου!!

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA PWS BAZOYN THEMES STO S100 ?.KATEBASA MERIKA THEMES APO SITES POY GRAFETE ALLA DEN EXW KATALABEI POY NA TA SWSW. H KATALIKSH EINAI *.hme SWSTA?

XEREI KANENAS PWS MHDENIZOYME TOYS METRITES KLHSEWN (OXI THS PROSFATES KLHSEIS), KAI PWS ALLAZEI O HXOS TOY XYPNHTIRIOY

KAI TELOS

EXEI KANENAS TO ***** GIA TO AGE OF EMPIRES 1.25??

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

τα λες σωστά έτσι είναι.

το spb pocket plus 2.5 που είναι και η τελευταία έκδοση τόλμησα να το δοκιμάσω.

μου έβγαλε μια διακεκομμένη γραμμή επάνω επάνω και μου την έσπασε.

το έχω αναφέρει πριν καιρό.

 

Μα αυτή η γραμμή είναι η ένδειξη της μπαταρίας! Απενεργοποιείται, φυσικά, αν το θες. Προτιμώ αυτή του magic button.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή η γραμμή είναι η ένδειξη της μπαταρίας! Απενεργοποιείται, φυσικά, αν το θες. Προτιμώ αυτή του magic button.

symfono poli kali fasi me tin battaria na min sou po pos ine telia idea apo tous maker tou Spb

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

dose mou ta fota sou den to brisko !!!

 

Κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=832506#post832506

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA PWS BAZOYN THEMES STO S100 ?.KATEBASA MERIKA THEMES APO SITES POY GRAFETE ALLA DEN EXW KATALABEI POY NA TA SWSW. H KATALIKSH EINAI *.hme SWSTA?

XEREI KANENAS PWS MHDENIZOYME TOYS METRITES KLHSEWN (OXI THS PROSFATES KLHSEIS), KAI PWS ALLAZEI O HXOS TOY XYPNHTIRIOY

KAI TELOS

EXEI KANENAS TO ***** GIA TO AGE OF EMPIRES 1.25??

 

file mou ta kaneis antigrafi sto windows kai eisai etoimos mono pou ta dika mou themes exoun alli kataliksi na ena kalo site gia na katevazeis osa thes dwrean kai exei paaaaara polla :) themes

Link to comment
Share on other sites

Χτες μολις πηρα στα χερεια μου το qtek s100 στα χερια μου... το κινητακι ειναι απιστευτο ''μωρο'', το εψαξα και διαπιστωσα πως ειναι ανωτερο το xdaII που ειχα πριν ( πριν το MPX220, και το 6630 νοκια) και ειχα ξεχασει τι ειναι να εχεις PDA PHONE EDITION.... η πρωτη μου πικρα ηταν οταν περασα το xcpuscallar και ειδα πως δεν παιζει... περασα ομως αρκετες (πολλες) εφαρμογες που της ειχα και σε αλλα PDA, ετσι νομιζα πως φταιει η ΡΟΜ της ACE HELLAS και ειπα να βαλω ΡΟΜ απο ΙΜΑΤΕ, και ετσι εκανα λοιπον, κατεβασα την ΛΑΣΤ της ΙΜΑΤΕ και μολις τωρα ολοκληρωθηκε το UPDATE σε IMATE LOOK S100, αλλα παλι τιποτα το xcpuscallar... ξερει κανεις τιποτα? υπαρχει παρομοιο η καποια αλλη εκδοση του ωστε να παιζει?

αν θελετε εντυπωσεις για την νεα ρομ εδω ειμαι.... και κατι ακομα... το aivanet τι εγινε?

 

καποιο παρομοιο site?

 

thanks

δημητρης

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Χτες μολις πηρα στα χερεια μου το qtek s100 στα χερια μου... το κινητακι ειναι απιστευτο ''μωρο'', το εψαξα και διαπιστωσα πως ειναι ανωτερο το xdaII που ειχα πριν ( πριν το MPX220, και το 6630 νοκια) και ειχα ξεχασει τι ειναι να εχεις PDA PHONE EDITION.... η πρωτη μου πικρα ηταν οταν περασα το xcpuscallar και ειδα πως δεν παιζει... περασα ομως αρκετες (πολλες) εφαρμογες που της ειχα και σε αλλα PDA, ετσι νομιζα πως φταιει η ΡΟΜ της ACE HELLAS και ειπα να βαλω ΡΟΜ απο ΙΜΑΤΕ, και ετσι εκανα λοιπον, κατεβασα την ΛΑΣΤ της ΙΜΑΤΕ και μολις τωρα ολοκληρωθηκε το UPDATE σε IMATE LOOK S100, αλλα παλι τιποτα το xcpuscallar... ξερει κανεις τιποτα? υπαρχει παρομοιο η καποια αλλη εκδοση του ωστε να παιζει?

αν θελετε εντυπωσεις για την νεα ρομ εδω ειμαι.... και κατι ακομα... το aivanet τι εγινε?

 

καποιο παρομοιο site?

 

thanks

δημητρης

καλημέρα σκέφτομαι να δοκιμάσω και γω μια ρομ την ιματε ποια έχεις βάλει?

δοκίμασε το pocket hack master τη τελευταία έκδοση,νομίζω είναι 3.5 κάτι,δουλεύει μια χαρά.το xcpuscalar είναι για xscale επεξεργαστές δε δουλεύει καλά σε arm272...(διορθώστε με αν κάνω λάθος)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα offtopic

Αν υπαρχει καποιος που να εχουν περασει απο τα χερια του το jam και το nokia 7710 και δεν βαριεται να μου απαντησει καποιες ερωτησεις please PM.

 

Sorry για το offtopic....

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει πως γίνεται να στείλω sms στα ελληνικά με s100 και το μύνημα να είναι 160 χαρακτήρες και όχι 70.....

 

[έχω ιταλικό s100 και χρησιμοποιώ το interkey για να γράφω ελληνικά]

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Υπάρχει , πρόγραμμα που να κλειδώνει κάποιες λειτουργίες τω windows , όπως υπάρχει και στα windows των Pc ,όπως πχ σε αυτά των web cafe?

 

Ευχαριστώ

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

καλημερα offtopic

Αν υπαρχει καποιος που να εχουν περασει απο τα χερια του το jam και το nokia 7710 και δεν βαριεται να μου απαντησει καποιες ερωτησεις please PM.

 

Sorry για το offtopic....

δεν χρειάζεται να έχει χρησιμοποιήσει κανεις και τα 2 για να βγάλει κάποια συμπεράσματα.

η υπεροχη είναι ολοφάνερη μονο και μονο από το γεγονός ότι στο ένα υπάρχουν 10 εφαρμογές διαθέσιμες ενώ στο άλλο 10.000 .

τι ακριβώς θέλεις να ρωτήσεις? στειλε pm

Link to comment
Share on other sites

Αυτο: .NET Compact Framework 1.0 SP2 Redistributable (Re-release) που το βρισκουμε εδω: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=359EA6DA-FC5D-41CC-AC04-7BB50A134556&displaylang=en

χρειαζεται να το βαλουμε στο S100;;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει πως γίνεται να στείλω sms στα ελληνικά με s100 και το μύνημα να είναι 160 χαρακτήρες και όχι 70.....

 

[έχω ιταλικό s100 και χρησιμοποιώ το interkey για να γράφω ελληνικά]

resco keyborad pro 4.14

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνω ένα πρόγραμμα π.χ. επαφές αυτό συνεχίζει να τρέχει και πρέπει να πάω στην μνήμη για να το τερματίσω. Κάνω κάτι λάθος; υπάρχει άλλος τρόπος;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνω ένα πρόγραμμα π.χ. επαφές αυτό συνεχίζει να τρέχει και πρέπει να πάω στην μνήμη για να το τερματίσω. Κάνω κάτι λάθος; υπάρχει άλλος τρόπος;

Δεν κανεις κατι λαθος. Δεν κλεινουν τα προγραμματα μονα τους. Πρεπει να εγκαταστησεις ενα προγραμμα με real-close button οπως το Spb Pocket Plus... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει πως γίνεται να στείλω sms στα ελληνικά με s100 και το μύνημα να είναι 160 χαρακτήρες και όχι 70.....

 

[έχω ιταλικό s100 και χρησιμοποιώ το interkey για να γράφω ελληνικά]

Dwse mou ena email sou me pm na sou steilw to resco keyboard predefined :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...