Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εγω εχω το mda compact αλλα στα sms den εχω ελληνικα.....εχει κανεισ ιδεα που να τα βρω????

 

2. το κινητο πως σβηνει ????

 

3. επισης εχασα το cd me το pc suite..... που μπορω να το κατεβασω ?

 

 

αυτα προσ το παρον......

 

μην με παρεξηγειτε , απλα πρωτη μερα με κινητο της microsoft και μου φαινονται ολα κινεζικα !!!!!

 

 

και παλι σορυ......

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μη το ξαναπείς....όχι και ορθογραφικά λάθη...χααχχαχχαχαχαχαχα

λογικό είναι αν είσαι μοναδικός στο είδος σου χωρίς ανταγωνισμό ...

μήπως έχουμε παρεξηγήσει τα παιδιά της ace?δε φτάνει δηλαδή που ήθελαν γρήγορα να μας δώσουν την ελληνική έκδοση του s100 τους τη λέμε από πάνω?

xaxaxaxaxaxaxaaxaxxxxax

Λάθος απάντηση! :lol: :cool:

Περιμένω κι άλλες απόψεις γιατί το θέμα έχει περισσότερο ενδιαφέρον απ' ότι φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω το mda compact αλλα στα sms den εχω ελληνικα.....εχει κανεισ ιδεα που να τα βρω????

 

2. το κινητο πως σβηνει ????

 

3. επισης εχασα το cd me το pc suite..... που μπορω να το κατεβασω ?

2)To κινητό δεν σβήνει, μπαίνει πάντα αναμονή. Αν ωστόσο θέλεις να το "κλείσεις" κατα κάποιο τρόπο, βγάλε το καπάκι και ξαναβάλτο. Ετσι μετά θα ξεκινήσει πάλι απο την αρχή, σαν να είχες κάνει restart.

3)pc suite είναι στα Symbian. Το activesync θέλεις να πείς. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d2645c21-8a85-45a2-8d13-653beb6cdddc&DisplayLang=en

(Μα καλά, μόλις πήρες το κινητό αμέσως έχασες το cd??? Ύποπτο... :ninja: )

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

αμα τα μυαλα απο την κα....λα ειναι πανω απο το κεφαλι αυτα πα8αινει κανεισ,.....επισης ενας αλλος τροπος που ανακαλυψα για να κλεινει το τηλεφωνο ειναι βαζοντας στο στο flight mode..... παρολα αυτα καταναλωση μπαταριας εχουμε και παλι σαν pda...

 

και κατι αλλο ...οταν βαζω υπεν7υμιση στο ημερολογιο γιατι δεν χτυπαει καποιο καμπανακι ???

 

 

επισης εσεις που εχετε το σ100 το μενου ειναι στα ελληνικα ?

 

δωστε μου τα φωτα σας !!!!και αν ναι πως μπορω να τα βαλω και εγω ? αλλα κυριως αυτο που με καει ειναι να στελνω ελληνικα σμσ....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Λάθος απάντηση! :lol: :cool:

Περιμένω κι άλλες απόψεις γιατί το θέμα έχει περισσότερο ενδιαφέρον απ' ότι φαίνεται...

έχουν ειπωθεί και παλαιότερα αυτά.

η αλήθεια είναι ότι ακόμα και στην τελευταία ,μάλλον προτελευταία έκδοση που δίνει η ace ,υπάρχουν κάνα 2 λαθάκια .

ένταξη δεν τρέχει τίποτα. αυτό θα μας χαλάσει?

θα μας χαλούσε αν το λειτουργικό ήταν ασταθές ,,τα ορθογραφικά λάθη έρχονται σε δεύτερη μοίρα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εδωσα το jam παρακολουθω επικουρικα το θεμα. Για την Ελληνικη rom εχει απαντηθει καμμια 200 με 300 φορες το θεμα. Για τα ελληνικα ΣΜΣ αλλες 350 φορες. Λεω, οτι αν πας στο σχολειο και εισαι 6-7 χρονων δεν μπουκαρεις στη Γ' Λυκειου και αρχιζεις τις ερωτησεις πως γινεται η προσθεση και η διαιρεση. Μελετας πρωτα και μετα ρωτας κατι που να μην εχει 1000-ειπωθει.

Και κατι αλλο: O murdof εχει αλλαξει ονομα; Τον εχει εντοπισει κανεις; Οι mods τι λενε περι αυτου;

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα το τελευταίο πόστ του murdof

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=754078#post754078

Δώστε προσοχή στα πόσα πόστ έχει...:devil: :devil: :devil:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

paisia pia einai i timi tou auti ti stigmi? Tha iparxei kapoia miwsi. an einai akrivo tha to parw ton iouni os tote tha exei pesei i timi tou?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να κατεβασω την αναβαθμιση απο qtek και μου κατεβαζει ενα αρχειο μονο 911kb????τι παιζει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA XAIRETW

EIMAI ENAS "NEOPAS" KATOXOS S100 KAI PSAXNW TA "PANTA" GIA TO "TERATAKI" OPWS TO LETE KAI ESEIS.

KATEBASA MERIKA THEMES APO SITES POY GRAFETE ALLA DEN EXW KATALABEI POY NA TA SWSW. H KATALIKSH EINAI *.hme SWSTA?

KAMIA IDEA GIA PROGRAMMATA KAI GAMES FREE?

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εδωσα το jam παρακολουθω επικουρικα το θεμα. Για την Ελληνικη rom εχει απαντηθει καμμια 200 με 300 φορες το θεμα. Για τα ελληνικα ΣΜΣ αλλες 350 φορες. Λεω, οτι αν πας στο σχολειο και εισαι 6-7 χρονων δεν μπουκαρεις στη Γ' Λυκειου και αρχιζεις τις ερωτησεις πως γινεται η προσθεση και η διαιρεση. Μελετας πρωτα και μετα ρωτας κατι που να μην εχει 1000-ειπωθει.

Και κατι αλλο: O murdof εχει αλλαξει ονομα; Τον εχει εντοπισει κανεις; Οι mods τι λενε περι αυτου;

 

 

προκειμενου να κανεις αυτο το σχολιο 8α μπορουσες απλα να μου απαντησεις η να με παραθεσεις στην συγκεκριμενη σελιδα μιας και εισαι γνωστης. δηλαδη τι πρεπει να κανω? να κατσω να ψαξω 180 σελιδες ? στην αναζητηση δεν τα βρηκα.... :X

 

 

φιλικα παντα ..... ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Μονο το S100 της ACE HELLAS εχει ελληνικα menu ...

Ισως στο αμεσω μελλον μπορεσουμε να flasharoume to mda με το bios της ACE HELLAS... ;)

Ελληνικα μυνηματα μπορεις να γραψεις εγκαθιστωντας καποιο keyboard που υποστηριζει και ελληνικα ..υπαρχουν αρκετα και μαλιστα πολλοι φιλοι απο εδω τα εχουν περιποιηθει καταλληλως κ υποστηριζουν κ sms 160 χαρακτηρων ...

 

 

 

 

μπορει καποιος να με βοηθησει με δυο τρια πραγματακια, και με πιο καυτο το θεμα των ελληνικων sms ? ας μου στειλει καποιος ειτε π.μ. ειτε ε-μαιλ αν δεν θελετε να γεμιζουμε τις σελιδες εδω του φορουμ.

 

επισης ανοιχτη ακροαση πως βαζω ?

 

στο κινητο εχει καπου στην μνημη ενα διαχωριστη οπου λεει main memory kai exei storage sta αριστερα και program στα δεξια. την μπαρα εγω που πρεπει να την εχω ? εγω θελω το κινητο να πηγαινει οσο πιο γρηγορα και η μνημη του τηλεφωνου κοινως να ειναι αδεια και να αποθηκευονται ολα στην storage card.

 

και επισης θελω στα contacts να παταω το πρωτο γραμμα και να βγαινει το ονομα που θελω . γιατι τωρα ειναι στα αγγλικα και αυτα με αποτελεσμα να πρεπει να ψαχνω ενα ενα τα contacts.

 

kai αλλες αποριες που φοβαμαι να ρωτησω επειδη με αποπηρατε .....

 

υποτιθεται οτι εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον και οχι να του πουλαμε μουρη. και εγω οταν ειχα π900 παλαιοτερα παρολο που πολλες απο τις ερωτησεις ειχαν προαπαντηθει παντα βοηθουσα καποιον με οποιον τροπο μπορουσα.

 

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ανοιχτή ακρόαση μπαίνει όταν καλείς ή μιλάς πατώντας παρατεταμένα για 3" το κουμπί με το πράσινο τηλέφωνο.

το διαχωριστή προσωπικά τον έχω 10mb σε αποθήκευση και τα υπόλοιπα mb για προγράμματα.

για τις επαφές δεν πολυκατάλαβα τι ρωτάς...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα ΣΜΣ γραφεις με ενα Ελληνικο πληκτρολογιο πχ resco. Επισης γραφεις με το phone plus το οποιο ειναι το πλεον απαραιτητο εργαλειο για μη-qtek (jam, mda, xda). Ευρεση ονοματων απο τηλ καταλογο με το phone plus. Τα tabs στο contacts δεν αλλαζουν παρα μονον με πληρη ελληνοποιηση δηλαδη με rom qtek, που δεν φλασαρεται εως τωρα διοτι η Ace hellas την εχει κλειδωμενη.
Link to comment
Share on other sites

Μονο το S100 της ACE HELLAS εχει ελληνικα menu ...

Ισως στο αμεσω μελλον μπορεσουμε να flasharoume to mda με το bios της ACE HELLAS... ;)

Ελληνικα μυνηματα μπορεις να γραψεις εγκαθιστωντας καποιο keyboard που υποστηριζει και ελληνικα ..υπαρχουν αρκετα και μαλιστα πολλοι φιλοι απο εδω τα εχουν περιποιηθει καταλληλως κ υποστηριζουν κ sms 160 χαρακτηρων ...

 

 

 

 

μπορει καποιος να με βοηθησει με δυο τρια πραγματακια, και με πιο καυτο το θεμα των ελληνικων sms ? ας μου στειλει καποιος ειτε π.μ. ειτε ε-μαιλ αν δεν θελετε να γεμιζουμε τις σελιδες εδω του φορουμ.

 

επισης ανοιχτη ακροαση πως βαζω ?

 

στο κινητο εχει καπου στην μνημη ενα διαχωριστη οπου λεει main memory kai exei storage sta αριστερα και program στα δεξια. την μπαρα εγω που πρεπει να την εχω ? εγω θελω το κινητο να πηγαινει οσο πιο γρηγορα και η μνημη του τηλεφωνου κοινως να ειναι αδεια και να αποθηκευονται ολα στην storage card.

 

και επισης θελω στα contacts να παταω το πρωτο γραμμα και να βγαινει το ονομα που θελω . γιατι τωρα ειναι στα αγγλικα και αυτα με αποτελεσμα να πρεπει να ψαχνω ενα ενα τα contacts.

 

kai αλλες αποριες που φοβαμαι να ρωτησω επειδη με αποπηρατε .....

 

υποτιθεται οτι εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον και οχι να του πουλαμε μουρη. και εγω οταν ειχα π900 παλαιοτερα παρολο που πολλες απο τις ερωτησεις ειχαν προαπαντηθει παντα βοηθουσα καποιον με οποιον τροπο μπορουσα.

 

 

ευχαριστω

ενας φιλος απο την παρεα πριν το αγορασω σε μια ερωτηση που του εκανα ειχε πει το εξης σοφο: αν εισαι αρχαριος παρε το s100 γιατι ειναι το μονο εξελληνισμενο compact.

 

οσο αναφορα τα μηνυματα και τους ελληνικους χαρακτηρες υπαρχει ολοκληρο επισημασμενο θεμα, να το διαβασεις.

sorry αλλα επειδη εγω δεν το χρειαστικα ποτε δεν μπορω να σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες.

η ανοιχτη ακροαση ενεργοποιηται με το παρατεταμενο πατημα του πρασινου πληκτρου κατα την διαρκεια της κλησης.

να αφηνεις 5-7 mb χωρο για αποθηκευση στην main memory .αν η μνημη που σου περισσευει ενω εχεις κλειστα ολα τα προγραμματα ειναι 10-15 mb αρχισε να σβηνεις ή να μεταφερεις πραγματα στην storage card. αν ειναι 25+ εισαι οκ.

 

στα conracts δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις. πρεπει να ψαχνεις συμφωνα με το πρωτο γραμμα. αν ειναι αγγλικος χαρακτηρας τοτε αγγλικα.

υπαρχει ενα προγραμμα που ειδικευεται στο ψαξιμο στις επαφες και λεγεται contacts breeze.

τελος παντον πανε στην ρυθμηση των πληκτρον και ανεβασε την ταχυτητα ανοδου-καθοδου,ισος αυτο να σε βοηθισει λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανε ο ανθρωπος και δεν πηρε το qtek. Γιατι να δωσει νταβατζιλικι τα παραπανω ευρω? Θα καθησει 4-5 μερες, βαλε-βγαλε εφαρμογες και θα μαθει. Μηπως οσοι ξερουμε πλεον 5 pragmata, γεννηθηκαμε γνωστες των wm2003? Συν βεβαια οτι θα μπορει να βαζει οποια rom βγαινει και ειναι καλυτερη, ενω με το qtek θα ειναι εκει κολλημενος και θα περιμενει την ace hellas να δεησει να βγαλει αναβαθμηση.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα ΣΜΣ γραφεις με ενα Ελληνικο πληκτρολογιο πχ resco. Επισης γραφεις με το phone plus το οποιο ειναι το πλεον απαραιτητο εργαλειο για μη-qtek (jam, mda, xda). Ευρεση ονοματων απο τηλ καταλογο με το phone plus. Τα tabs στο contacts δεν αλλαζουν παρα μονον με πληρη ελληνοποιηση δηλαδη με rom qtek, που δεν φλασαρεται εως τωρα διοτι η Ace hellas την εχει κλειδωμενη.

 

σας ευχαριστω πολυ....*****************

με το ρεσκο μπορω να γραφω και χωρις την γραφιδα, δηλαδη με το δαχτυλο και το phone pad ?

 

poios ειναι ο καλυτερος τροπος για να επαναφερω ολες τις εργοστασιακες ρυθμισεις και να μηδενισω τα παντα ? κοινως φορματ.....?

το active sync μου τρεχει συνεχεια εκει που λεει running programs απο χθες που το εβαλα στη βαση συγχρονισμου. ετσι πρειπει ? η οχι ? και αν οχι πως το σταματαω μονιμα ? γιατι κανω stop all καιι μετα ενα error kano end task alla meta apo ligo xanatrexei !! ???

ola ta mικροπρογραμματα που βρισκω στο ιντερνετ του τυπου...να δειχνει μπαταρια, να εχει μενου σαν τα xp ktl ktl trone poli memory kai mpataria ? axizoun na ta balo ?

 

 

τελος...οταν βαζω ενα appointement δεν μου χτυπαει καμπανακι !? γιατι ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή και γω ψήνομαι άγρια να πάρω το s100 έχω ένα δίλημμα: s100 ή JAM? Επίσης βλέπω διαφορά στην τιμή τους οπότε για αυτό το λόγο θα προτιμούσα το JAM. Η ελληνοποίηση είναι κάτι που δεν με πολυενδιαφέρει (εννοώ στα μενού του λειτουργικού συστήματος). Τον υπολογιστή μου και το κινητό μου τα έχω πάντα στα αγγλικά. Βέβαια με ενδιαφέρει να μπορώ να γράφω και να διαβαζω ελληνικά π.χ. στα sms (μην πυροβολείτε!!!). Επίσης με ενδιαφέρει η συσκευή να είναι "ευέλικτη". Να μπορώ δηλαδή να την φλασάρω, να την αναβαθμίζω κτλ χωρίς να αντιμετωπίζω "κλειδώματα". Τι προτείνετε?

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή και γω ψήνομαι άγρια να πάρω το s100 έχω ένα δίλημμα: s100 ή JAM? Επίσης βλέπω διαφορά στην τιμή τους οπότε για αυτό το λόγο θα προτιμούσα το JAM. Η ελληνοποίηση είναι κάτι που δεν με πολυενδιαφέρει (εννοώ στα μενού του λειτουργικού συστήματος). Τον υπολογιστή μου και το κινητό μου τα έχω πάντα στα αγγλικά. Βέβαια με ενδιαφέρει να μπορώ να γράφω και να διαβαζω ελληνικά π.χ. στα sms (μην πυροβολείτε!!!). Επίσης με ενδιαφέρει η συσκευή να είναι "ευέλικτη". Να μπορώ δηλαδή να την φλασάρω, να την αναβαθμίζω κτλ χωρίς να αντιμετωπίζω "κλειδώματα". Τι προτείνετε?

Me afta pou grafeis to JAM einai monodromos kai afto tha sou proteina me kleista ta matia , arkei na mhn sou diafevgei oti to S100 exei epidothsh kai pwleite an den kanw lathos gyrw sta 440 Euro ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

440€ με ή χωρίς ΦΠΑ? Αυτό το μήνα έχω επιδότηση απο τη vodafone αλλά δεν φέρνει s100. Βέβαια σε μια παρόμοια συζήτηση στο thread της voda αναφέρθηκε ότι επιδοτούν το s100. Αν η διαφορά τιμής είναι αρκετή τότε ίσως προτιμήσω το s100 από το JAM, διαφορετικά με βλέπω προς το 2ο.

 

Ευχαριστώ

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

440€ με ή χωρίς ΦΠΑ? Αυτό το μήνα έχω επιδότηση απο τη vodafone αλλά δεν φέρνει s100. Βέβαια σε μια παρόμοια συζήτηση στο thread της voda αναφέρθηκε ότι επιδοτούν το s100. Αν η διαφορά τιμής είναι αρκετή τότε ίσως προτιμήσω το s100 από το JAM, διαφορετικά με βλέπω προς το 2ο.

 

Ευχαριστώ

 

Perilambanei thn FAPA

 

To link apo to plaisio olo diko sou http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=8642495&Catalog_Id=10&Product_Id=241522&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί βλέπω € 658.99 ????? εκτός και αν εννοείς αυτό με σύνδεση. Λες να με συμφέρει να διακόψω αυτή που έχω (βόντα 60) και να πάρω το τζαμ με συνδεση πάλι στο ίδιο πρόγραμμα (βόντα 60) ? Αν το κάνω όμως πάει στράφι η επιδότηση ε? μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί βλέπω € 658.99 ????? εκτός και αν εννοείς αυτό με σύνδεση. Λες να με συμφέρει να διακόψω αυτή που έχω (βόντα 60) και να πάρω το τζαμ με συνδεση πάλι στο ίδιο πρόγραμμα (βόντα 60) ? Αν το κάνω όμως πάει στράφι η επιδότηση ε? μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!
Milaw gia thn timh ths EPIDOTHSHS oxi ta 658,99 ths syskevhs ..

 

It's Up to u m8 !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...