Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε το registry hack στην πρώτη σελίδα για το CAB installation (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=909285#post909285)

 

Φτιάξε ένα φάκελο Program Files ή με όποιο όνομα θες στην κάρτα

 

Tρέξε το setup από το PC και επέλεξε να εγκασταθεί στην Storage Card

 

Στο επόμενο βήμα θα σου βγει ένα παράθυρο στο PPC που θα σε ρωτάει που να το εγκαταστήσεις. Άσε όλα τα πεδία όπως είναι εκτός από το προτελευταίο όπου θα επιλέξεις απο τη λιστα το φάκελο που έφτιαξες, και το τελευταίο όπου θα επιλέξεις τη Storage Card.

 

thanks,

το εχω υποψη μου για το registry hack αλλα τα προγραμματα τα κανω ολλα install απο το .exe τους και μεσα απο το active sync...σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oταν λέω "τρέξε το setup από το PC και επέλεξε να εγκασταθεί στην Storage Card", εννοώ εγκατάσταση μέσω του Active Sync.

Και το CAB να τρέξεις από το PPC, πάλι θα δουλέψεi.

Link to comment
Share on other sites

telika katalava oti xoris extra mnimi tipota den ginete

telika tha pao na paro mia SD 1 GB kai me taxitita 80x kai mou eipe to magazi pou rotisa oti kanei 130 europoula

toso akrivi

ego ipologiza sto 90

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από bluetooth μπορεις να δεις ντερνετ και τοπικό δίκτυο κανονικά.Δοκίμασα remote desktop,html σελίδες.Πρέπει να τρεχει όμως το active sync για να γίνει αυτό
Link to comment
Share on other sites

παίδες χθές τελείωσε η πρώτη φορτιση και εβγαλα το σ100 απο την μπρίζα μετα απο 8-9 ωρες φόρτισης.το δούλεψα κάμποσο. η μπαταρία ηταν 100% και η λιθίου και η νικελιου(γιατι εμφανιζει 2??) παρολα αυτα πατισα το power(για να κλείσω την συσκευη) και σημερα που το ανοιξα η μπαταρία ειχε πέσει στο 60%!! ε?? το pda δεν κλείνει ποτε??!!?

 

θα ήθελα παρακαλω τα φώτα σας. ειχα 6630 και εχω περάσει τις επαφές μου μεσω μιας εφαρμογής (contactmanager) σε 1 αρχείο *.csv . υπάρχει καμια εφαρμογή για win2003 η οποία να διαβάζει *.csv και να μεταφέρει σε επαφές του τηλεφώνου???

αν ξέρει καποιος αν μου πεί γιατι αν δεν μεταφέρω τις επαφες απλα δεν μπορω να χρησιμοποιω την συσκευη σαν τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν τηλέφωνο. Δεν κατάλαβα που μπορεί να κόλησες. Όσο για την μπαταρία, έπεσε στο 60% όχι γιατί το είχες αφήσει όλο το βράδυ, αλλά επειδή το πείραξες αρκετά όπως αναφέρεις κι εσύ. Το Pocket PC δεν κλείνει ποτέ, αλλά δε σου τρώει και τόση μπαταρία σε stand by. Δεν είναι κάτι που θα πρέπει να σε ανησυχεί
Link to comment
Share on other sites

παίδες χθές τελείωσε η πρώτη φορτιση και εβγαλα το σ100 απο την μπρίζα μετα απο 8-9 ωρες φόρτισης.το δούλεψα κάμποσο. η μπαταρία ηταν 100% και η λιθίου και η νικελιου(γιατι εμφανιζει 2??) παρολα αυτα πατισα το power(για να κλείσω την συσκευη) και σημερα που το ανοιξα η μπαταρία ειχε πέσει στο 60%!! ε?? το pda δεν κλείνει ποτε??!!?

 

 

αν ξέρει καποιος αν μου πεί γιατι αν δεν μεταφέρω τις επαφες απλα δεν μπορω να χρησιμοποιω την συσκευη σαν τηλεφωνο..

 

De kleinei pote.H deuterh mpataria einai gia auto to logo.An bgaleis th mia gia na allaxeis thn karta sim na mhn kleisei teleiews.An kleisei teleiws 8a epanaferei ergostasiakes ru8liseis k 8a xa8oun programmata kai dedomena.De gnwrizw prog gia tis epafes :O

 

:worry: As dokimasei kapoios to problima me to BRYHT FLASH PLAYER pleaseeeeeee! :worry: Mono se mena den apodesmsuei th mnimi otan to kleinw???Dokimaste na metrisete afou anoixete 1 swf kai kleisete to bryht an exete thn idia eleu8erh program memory....

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν τηλέφωνο. Δεν κατάλαβα που μπορεί να κόλησες. Όσο για την μπαταρία, έπεσε στο 60% όχι γιατί το είχες αφήσει όλο το βράδυ, αλλά επειδή το πείραξες αρκετά όπως αναφέρεις κι εσύ. Το Pocket PC δεν κλείνει ποτέ, αλλά δε σου τρώει και τόση μπαταρία σε stand by. Δεν είναι κάτι που θα πρέπει να σε ανησυχεί

φιλε μου εννοω οτι αν δεν περάσω τις επαφές μου στο σ100 δεν θα μπορω να δουλέψω ! πως θα περάσω τα contacts μου απο *.csv στο σ100?

Link to comment
Share on other sites

De kleinei pote.H deuterh mpataria einai gia auto to logo.An bgaleis th mia gia na allaxeis thn karta sim na mhn kleisei teleiews.An kleisei teleiws 8a epanaferei ergostasiakes ru8liseis k 8a xa8oun programmata kai dedomena.De gnwrizw prog gia tis epafes :O

 

:worry: As dokimasei kapoios to problima me to BRYHT FLASH PLAYER pleaseeeeeee! :worry: Mono se mena den apodesmsuei th mnimi otan to kleinw???Dokimaste na metrisete afou anoixete 1 swf kai kleisete to bryht an exete thn idia eleu8erh program memory....

χανονται προγράμματα ειπες?!?!? :confused: :confused: τι εννοεις??

Link to comment
Share on other sites

oti exeis egkatasthsei h o,ti ru8mish exeis kanei,akoma kai oi epafes sou 8a xa8oun.Alla auto de prokeitai na sumbei.Giati molis h mpataria pesei polu xamhla kleinei apo mono tou kai leitourgei me thn efedriki gia 4 meres peripou mexri na breis na to fortisieis

 

http://www.mtekk.com.au/forums/viewtopic.php?t=6601

 

leei gia csv->outlook->activesync->contacts :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση προς όλο το φόρουμ:

 

Ποιό GPS προτείνετε για το S100 ?? :worry: ??

Θα με ενδιέφερε η απόδοση και οι δυνατότητες (και φυσικά να καλύπτει τον Ελληνικό χώρο!).

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από bluetooth μπορεις να δεις ντερνετ και τοπικό δίκτυο κανονικά.Δοκίμασα remote desktop,html σελίδες.Πρέπει να τρεχει όμως το active sync για να γίνει αυτό

Πως βλέπεις τοπικό δίκτυο; Έχει πάρει IP το PPC και μπορεί να το κάνεις ping από το PC;

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεις τοπικό δίκτυο; Έχει πάρει IP το PPC και μπορεί να το κάνεις ping από το PC;

 

Ip nomizw den pairneis me thn ekdosh bluetooth pou exoume.Ping de dokimasa na kanw.Nomizw pws to active sync kanei th douleia kai se sundeei me to diktuo xwris omws na pairneis ip.Sto firewall tou PC fainotan oti to active sync zhtouse paketa kai oxi kapoia ip

 

 

Pantws oti leitourgouse me USB kalwdio ,leitourgouse k me bluetooth.Sugkekrimena ekana telnet se topiko upologisth(WRT54G wirelless aceess point),eida selides html apo topiko server kai grafontas url kai grafontas IP.Ekana remote desktop.Mperdema,e? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χανονται προγράμματα ειπες?!?!? :confused: :confused: τι εννοεις??
ειναι σαν να κανεις hard reset δηλαδη φορματ,αφου μεινεις απο την κυρια μπαταρια αναλαμβανει η δευτερη να το κρατησει εν ζωη για μερικες ωρες μεχρι να το φορτισεις ;)
Link to comment
Share on other sites

mporei na mou pei kapios ti arxeia einai me tis parakato katalikseis?

*.BC!

*.CSR

 

google you! :D

 

ίσως αυτό σε βοηθήσει

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας . πριν απο λιγες μερες αγορασα ενα s110 μεσω ιντερνετ.προσπαθησα να το εξελληνισω αλλα την πατησα. εβαλα το λειτουργικο της ace και κανει ανα 10 δευτ restar.εχω προσπαθησει να το συνδεσω μηπως και επαναεγκαταστησω το παλιο λειτουργικο αλλα μολισ κανει restart κοβεται η συνδεση με το pc.γνωρίζεται αν μπορω να κάνω κατι ή πρεπει να το στείλω πίσω?υπαρχει τροπος εγκαταστασης δηλαση της παλιας εκδοσης ενω το τηλεφωνο συμπεριφερεται ετσι?σας ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας . πριν απο λιγες μερες αγορασα ενα s110 μεσω ιντερνετ.προσπαθησα να το εξελληνισω αλλα την πατησα. εβαλα το λειτουργικο της ace και κανει ανα 10 δευτ restar.εχω προσπαθησει να το συνδεσω μηπως και επαναεγκαταστησω το παλιο λειτουργικο αλλα μολισ κανει restart κοβεται η συνδεση με το pc.γνωρίζεται αν μπορω να κάνω κατι ή πρεπει να το στείλω πίσω?υπαρχει τροπος εγκαταστασης δηλαση της παλιας εκδοσης ενω το τηλεφωνο συμπεριφερεται ετσι?σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αυτό στο κάνει και αφού του κάνεις hard reset;

 

Κοίτα και αυτό μήπως σε βοηθήσει:

http://en.pdamobiz.com/en/forum/PDAforum_posts.asp?TID=93&PN=1

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Pira to S100 :yahoo: :yahoo: :yahoo: :up: :yahoo:

 

exo pathi me to mixanimataki POROSI! leme..

 

meta to poliagapimeno mou 6600 to s100 me exi katapliji fovero mixanimataki ke grigoro.

 

vevea poli sintoma anakalija ta 2 mionektimata tou :(

 

1) othoni den mou ftani sto makros

2) 64mb gemisane :( (ke na fantastis oti to 90% to evala stin mmc)

=============

 

Erotisis:

 

1) to destinator boro na to valo na pezi OLO apo tin mmc? giati ta 17 mb pou mou troi ine thanatos!!!!!

 

2) to weather panel re pedia pos pezi? kolao sinexia, to kano install meta afou to kano mou lei sto today na kano register, vazo ton "kodiko" :D ke meta otan kano pali reset den iparxi to programma pouthena sto today oute sto programs list. ti sto kalo?

 

3) plz grajte mou merika orea programmatakia gia to s100 giati neos ke k@ul0m3nos den kratieme me to ergalio.

 

auta pou exo dokimasi ke pragmatika ajizoun ine

 

1) SPB pocket plus 3 (MUST)

2) Wisbar 2 (san na pigenis apo 98 se XP)

3) Adobe Reader

4) .mobile Contacts (argo alla poli oreo)

5) Resco Explorer 2005 (an den ine auto simantiko ke ego den jero ti ine)

6) Pocket Music (Fantastiko, idika to gegonos oti iparxi ke sto today ola ta lefta)

7) Skype (oxi toso xrisimo gia olous alla ego exo tous logous mou)

8) Total Remote (AJOGO, dld na fantastite mexri ke to air condition anigoklino :D)

 

pite ke esis tpt alo. tora pao na dokimaso to KGS Tools

 

MIN jexasete to destinator na mou pite ine simantiko

Link to comment
Share on other sites

 

1) to destinator boro na to valo na pezi OLO apo tin mmc? giati ta 17 mb pou mou troi ine thanatos!!!!!

 

 

Βεβαίως και μπορείς να το κάνεις εγκατάσταση όλο στη memory card, κάνε αναζήτηση στο thread του destinator3 και θα το βρεις, έχει δοθεί πολλές φορές εκεί η απάντηση. ;)

 

Α, και καλορίζικο! :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Aπεκτησα και εγω το s100 ομως πριν προλαβω να το χαρω ανακαληψα οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο δεν ακουω καλα τον συνομιλητη γιατι ακουγετε ενα τριξιμο, σαν να εχει προβλημα το ακουστικο.

Eπισης τα πληκτρα χειρισμου που βρισκονται κατω απο την οθονη δινουν την εντυπωση οτι δεν εφαρμοζουν καλα πανω στο τηλεφωνο.

Ολα τα s100 ετσι ειναι η το δικο μου ειναι β διαλογης;

Link to comment
Share on other sites

sto diko sou ine. to diko mou ine just fine :yahoo: :D
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπερα σε ολους!

Aπεκτησα και εγω το s100 ομως πριν προλαβω να το χαρω ανακαληψα οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο δεν ακουω καλα τον συνομιλητη γιατι ακουγετε ενα τριξιμο, σαν να εχει προβλημα το ακουστικο.

Eπισης τα πληκτρα χειρισμου που βρισκονται κατω απο την οθονη δινουν την εντυπωση οτι δεν εφαρμοζουν καλα πανω στο τηλεφωνο.

Ολα τα s100 ετσι ειναι η το δικο μου ειναι β διαλογης;

το τριξιμο το ακους παντοτε; γιατι μπορει να ειναι και θεμα δικτυου,για τα πληκτρα που λες δεν το εχω ακουσει ποτε ξανα αυτο,για δες και αλλο για να κανεις συγκριση,το πηρες καινουργιο η μεταχειρισμενο;εχω ακουσει οτι οι πρωτες εκδοσεις ειχαν προβληματακια με το ακουστικο και οτι με το τελευταιο λογισμικο ολα ειναι οκ,για ψαξτο ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι του myphone.gr

 

Εχω προβλημα με το qtek s100, για καποιο λογο μου διακοπηκε το rom update που προσπαθησα να κανω και πλεον οταν ανοιγει με βγαζει στο bootloader mode (" Serial v1.00 ") . Δεν μπορω να κανω update το rom γιατι πλεον δεν το αναγνωριζουν τα windows ( "Usb device not recognised") . Καταφερα και εκανα sd rom back up απο ενα αλλο Qtek s100 αλλα αφου βαλω την sd στο slot του δικου μου qtek ξεκιναει να κανει update το rom αλλα σταματαει λεγοντας μου "cannot update" ! Πιθανη αιτια ειναι : δεν συνεχιζει την εγκατασταση του νεου rom επειδη το rom στην sd εχει διαφορετικο rom id απο την συσκευη μου . Σε αυτο το σημειο λοιπον θελω να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω το rom id του backed up rom με καποιον hex editor η καποιο προγραμματακι ; Επισης , αν ξερετε καποια λυση για αυτο το προβλημα σας παρακαλω γραψτε την !

 

Σας ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...