Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hellooooooooooooooooooooooooooooooooo

exo na grapso kati xronakia edo mesa..... :p ithela lipon na rotiso an exei vgei kamia rom me wm2005 pou na pezei sto s100/jam iparxei tpt? auth pou exo ego omos den kanei...opios kserei tpt....

 

 

Μπα δεν έχει βγει κάτι τέτοιο, ακόμα....

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης τί γίνεται με τα Ελληνικά SMS?Θα μπορώ να στέλνω SMS στα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες?

 

ep ti ginete den ginete na steileis me to s100 minima mexri 160 xaraktires??

me anisixis file giati to exo paraggeilei kai mou arxete avrio??

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

ep ti ginete den ginete na steileis me to s100 minima mexri 160 xaraktires??

me anisixis file giati to exo paraggeilei kai mou arxete avrio??

 

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς!Στο S100 υπάρχει δυνατότητα αποστολής sms με 160 χαρακτήρες μέσω του ενσωματωμένου πληκτρολογίου που έχει η Ace Hellas.Έχει μάλιστα σχετική επιλογή στο μενού Γλώσσα για την περίπτωση των 160 χαρακτήρων! :)

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς!Στο S100 υπάρχει δυνατότητα αποστολής sms με 160 χαρακτήρες μέσω του ενσωματωμένου πληκτρολογίου που έχει η Ace Hellas.Έχει μάλιστα σχετική επιλογή στο μενού Γλώσσα για την περίπτωση των 160 χαρακτήρων! :)

ouf molis me evgales apo ta karvouna

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

ouf molis me evgales apo ta karvouna

Για του λόγου το αληθές δες και την εικονίτσα! :D :D

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Δυστιχός για τα WM 2005 ρωτησα την ace hellas και μου είπαν ότι τα έχουν δοκιμάσει στο 2020i και υπήρχαν προβλήματα. Έτσι δεν προβλέπεται κάποια αναβάθμηση στο S100. Όμως στο site της Dell ( http://www1.us.dell.com/content/topics/global.aspx/corp/pressoffice/en/2004/2005_05_10_rr_000?c=us&l=en&s=corp ) λέει ότι οι πελάτες της θα μπορούν να κάνουν αναβάθμηση. Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

kai kati ell omporo na metafero mia tenia divx kai na tin do ????

toexete dokimasei

sorry alla apo simera exo polla na matho gia to kinitaki kai to perimeno pos kai pos

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Για το Ελληνικο που είναι εξελληνισμένο από την QTEK Hellas ήξερα ότι υπήρχε η δυνατότητα αποστολής Ελληνικών SMS με 160 χαρακτήρες.Ρωτούσα αν υπάρχει η δυνατότητα αυτή με κινητά με Αγγλική ΡΟΜ που είναι αγορασμένα από έξω. (Αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δίνει αυτή την δυνατότητα δηλαδή).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω την βοήθειά σας. Έβαλα τις ρυθμίσεις που προβλέπονται για τα MMS και μάλιστα ζήτησα από την Vodafone και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις με e-mail. Ενώ μπορώ και στέλνω MMS δεν μπορώ να πάρω. Και μερικές φορές όταν είναι να λάβω μου κολλάει. Τί να κάνω? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Μήπως δεν τα ρυθμίζω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλως ηρθες :) μηπως εχει παλια εκδοση προγραμματος στο λειτουργικο σου;γιατι εγω με την τελευταια δεν εκανα τιποτα,καμμια ρυθμιση,με το που εβαλα την καρτα στελνω και παιρνω κανονικα mms,δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω συμβολαιο στην voda
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες :) μηπως εχει παλια εκδοση προγραμματος στο λειτουργικο σου;γιατι εγω με την τελευταια δεν εκανα τιποτα,καμμια ρυθμιση,με το που εβαλα την καρτα στελνω και παιρνω κανονικα mms,δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω συμβολαιο στην voda

Και εγω με την ROM 1.12.00 WWE 28/05/05, και ExtRoom 1.12.120 WWE, και δικτυο ΤΙΜ δεν εχω κανενα προβλημα.

Παιρνω και στελνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω την βοήθειά σας. Έβαλα τις ρυθμίσεις που προβλέπονται για τα MMS και μάλιστα ζήτησα από την Vodafone και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις με e-mail. Ενώ μπορώ και στέλνω MMS δεν μπορώ να πάρω. Και μερικές φορές όταν είναι να λάβω μου κολλάει. Τί να κάνω? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Μήπως δεν τα ρυθμίζω σωστά?

 

Ρίξε μια ματιά στα post μου σχετικά με το θέμα των mms, γιατί και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και το αντιμετώπισα όπως περιγράφω αναλυτικά σε προηγούμενο post.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71213&page=52&pp=20

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση...Υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν υπάρχει πρόγραμμα που να ξέρει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να επιτρέπει την αποστολή Ελληνικών SMS 160 χαρακτήρων σε QTEK S100 που έχει την Αγγλική ΡΟΜ?
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα μπορεί να έχουμε wm2005 για το jam μας..

Ρίξτε μια ματιά στο forum των xda-developers

 

και να κανουν κατι, ειναι δυνατον να ειναι νορμαλ με 64MB μνήμη που έχει το JAM ??

Θα σέρνετε!

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοοείς "μνήμη"μεγάλε?

Τα 64mb ram είναι υπεραρκετά για wm2005, ιδανικά για την καλύτερη δυνατή αυτονομία..

Όσο για τα 64mb rom τόσο έχει και το Loox 720 και θα είναι από τα πρώτα που θα πάρουν upgrade. Με το bigstorage trick μένουν 25mb για αποθήκευση προγραμμάτων.. Μια χαρά για τα προγράμματα συστήματος..Τα υπόλοιπα στην sd

Link to comment
Share on other sites

και να κανουν κατι, ειναι δυνατον να ειναι νορμαλ με 64MB μνήμη που έχει το JAM ??

Θα σέρνετε!

 

εδώ έχουν βγει συσκευές με 32 που τρέχουν WM5. Θα τρέχει, το θέμα είναι πόσο σταθερό και αξιόπιστο θα είναι.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση...Υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν υπάρχει πρόγραμμα που να ξέρει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να επιτρέπει την αποστολή Ελληνικών SMS 160 χαρακτήρων σε QTEK S100 που έχει την Αγγλική ΡΟΜ?

Δοκιμασε το Resco Keyboard premodified αν δεν το εχεις στειλε μου pm me to email σου :cool:

Link to comment
Share on other sites

...πάμε από τον resco explorer στο κινητό μας στον φάκελο windows.εκεί βρίσκουμε το αρχείο tmail.exe. Κρατάμε πατημένο το πενάκι πάνω του και επιλέγουμε copy.Μετά πάμε στο φάκελο \windows\startup και εκει με πατημένο κάπου το πενάκι κάνουμε paste shortcut.έτσι έχουμε το shortcut tmail.lnk μέσα στον φάκελο startup.Τώρα επιλέγουμε να δούμε τα properties για το tmail.lnk.O resco explorer μας ανοίγει μια οθόνη από όπου επιλέγουμε το μενού shortcut.Εκεί θα έχει την εξής γραμμή:"\windows\tmail.exe".

 

Αλλάζουμε αυτή την γραμμή σε : "\windows\tmail.exe" -RunInBKG" και πατάμε οκ....

 

Eχει 2 αρχεια tmail μεσα. Εσυ εννοεις το μεγαλυτερο φανταζομαι;

ΑΚΥΡΟ :O

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

το σ100 παίρνει win2005???

 

Θεωρητικά, ναι. :cool:

Πρακτικά δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο, ακόμα. :(

Τις τελευταίες μέρες υπάρχουν κάποιες εξελήξεις, αλλά δεν υπάρχει αποτέλεσμα.

Πάντως το κλίμα έχει αλλάξει και οι προβλέψεις είναι θετικές.

Δεν ξέρουμε εάν θα είναι επίσημη ή ανεπίσημη αναβάθμιση. Γίνονται προσπάθειες και από τους μεν και δε. ;)

Σε κάθε περίπτωση θα περιμένουμε κάποιους μήνες, ακόμα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη αναβάθμιση μην περιμένει κανένας..Δεν πρόκειται να βγει.

Αν τελικά γίνει leaked ανεπίσημη αναβάθμιση απλά να ελπίσουμε πως θα λειτουργεί καλά..Γιατί δε θα υπάρχουν upgrades για διόρθωση των bugs

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη αναβάθμιση μην περιμένει κανένας..Δεν πρόκειται να βγει.

Αν τελικά γίνει leaked ανεπίσημη αναβάθμιση απλά να ελπίσουμε πως θα λειτουργεί καλά..Γιατί δε θα υπάρχουν upgrades για διόρθωση των bugs

Εδώ όμως φαίνεται να υπάρχουν πολλές ελπίδες, ακόμα και για επίσημη έκδοση:

 

Αντιγράφω τα λόγια του Buzz, Που είναι μάλλον ο πρώτος που θα "φτιάξει" μια rom, και θα την κυκλοφορίσει:

 

 

"OK, here's the situation...

 

Why i said it is 100% good news

1. My reliable sources confirmed that MS already sent "build tools" to OEMs. That means, it is possible to build WM5 for any device and it makes the possibility of leaking bigger.

2. I trust on Raptorz

3. Raptorz already answered and he also received "what to do" info. Actually, he asked me what to do... :o)

 

So where is it?

Dump didn't arived yet. It is not, that i'm too lazy or such... It's gonna take few minutes to remove all the unnecessary ballast from the dump. It could be, that Raptorz is getting it from some 3rd person and must wait for him.

 

so. i don't know, if this is all, i wanted to say, coz i'm sooo sleepy... i want to get more sleep... please... :o))))) why do i have to wake up so early every morning?

buzz"

 

Για περισσότερες λεπτομέριες εδώ είναι το λινκ του thread: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=27196&postdays=0&postorder=asc&highlight=wm2005+jam&start=150

 

(Οι τύποι κάνουν 1 καινούργια σελίδα κάθε μέρα!)

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες λεπτομέριες εδώ είναι το λινκ του thread: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=27196&postdays=0&postorder=asc&highlight=wm2005+jam&start=150

 

(Οι τύποι κάνουν 1 καινούργια σελίδα κάθε μέρα!)

 

Στην οποία τα περισσότερα posts είναι της μορφής "τι έγινε, βγήκε, βγήκε; Δεν μπορών να περιμένω". Ουσιαστικά οι τύποι που ασχολούνται δεν έχουν να πουν πολλά ακόμα (ελπίζω όταν έρθει η ώρα να χουν κάτι καλό να πουν).

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως φαίνεται να υπάρχουν πολλές ελπίδες, ακόμα και για επίσημη έκδοση:

 

Αντιγράφω τα λόγια του Buzz, Που είναι μάλλον ο πρώτος που θα "φτιάξει" μια rom, και θα την κυκλοφορίσει:

 

 

"OK, here's the situation...

 

Why i said it is 100% good news

1. My reliable sources confirmed that MS already sent "build tools" to OEMs. That means, it is possible to build WM5 for any device and it makes the possibility of leaking bigger.

2. I trust on Raptorz

3. Raptorz already answered and he also received "what to do" info. Actually, he asked me what to do... :o)

 

So where is it?

Dump didn't arived yet. It is not, that i'm too lazy or such... It's gonna take few minutes to remove all the unnecessary ballast from the dump. It could be, that Raptorz is getting it from some 3rd person and must wait for him.

 

so. i don't know, if this is all, i wanted to say, coz i'm sooo sleepy... i want to get more sleep... please... :o))))) why do i have to wake up so early every morning?

buzz"

 

Για περισσότερες λεπτομέριες εδώ είναι το λινκ του thread: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=27196&postdays=0&postorder=asc&highlight=wm2005+jam&start=150

 

(Οι τύποι κάνουν 1 καινούργια σελίδα κάθε μέρα!)

 

Το έχω διαβάσει το post. Δε λέει πως θα βγει επίσημη έκδοση.. Λέει πως η HTC έχει τα tools για να φτιάξει wm2005 roms.Καλά αυτό είναι γνωστό. Πως θα έβγαζε το jasjar.

Δεν έχω δει κανένα κινητό της HTC (σαν έμπορος , όχι κατασκευαστής) να πάρει επίσημο Upgrade σε κανένα λειτουργικό.Το θεωρώ απίθανο να βγει επομένως Upgrade.

Τώρα εκτός από αυτό κάνουν δοκιμές σε κάποιες συσκευές και έτσι έχουν δώσει σε κάποιους μοντέλα με wm2005.

Αν αυτοί αποθηκεύσουν τη rom και τη δώσουν, τότε κυκλοφορούν τα διάφορα ανεπίσημα upgrades

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...