Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τo Ι-Mate Jam και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μέσω του topkey κατάφερα να στέλνω και 160 χαρακτήρες στα μηνύματα. Θα με ενδιέφερε να έχω μια πιο πλήρη ελληνοποίηση όμως. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό? Μπορεί να περαστεί η Rom της ACE Hellas στην συσκευή μου? Άν ναι, ποια τα πλεονεκτήματα του να την περάσω? Υποστηρίζει κατευθείαν 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Γενικά "παίζει" καλά σαν Rom? Οποιαδήποτε συμβουλή απο τους guru του forum θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
What is understood need not be discussed - Loren Adams
Link to comment
Share on other sites

eharisto paidia gia tis plirofories ,kubiak ti einai to SBP Pocket Plus ?? kai po mporo na t vro ?,to provlima me tin syndesi gprs kanenas?

 

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τo Ι-Mate Jam και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μέσω του topkey κατάφερα να στέλνω και 160 χαρακτήρες στα μηνύματα. Θα με ενδιέφερε να έχω μια πιο πλήρη ελληνοποίηση όμως. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό? Μπορεί να περαστεί η Rom της ACE Hellas στην συσκευή μου? Άν ναι, ποια τα πλεονεκτήματα του να την περάσω? Υποστηρίζει κατευθείαν 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Γενικά "παίζει" καλά σαν Rom? Οποιαδήποτε συμβουλή απο τους guru του forum θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

δεν γινεται ακομα να την περασεις γιατι ειναι κλειδωμενες στο ΙΜΕΙ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιά είναι η σωστή μέθοδος για να αλλάξουμε την sim στο S100? Για να γίνω ποιό συγκεκριμένος, πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει η μπαταρία και να το κάνουμε ή απλά και ενώ είναι σε λειτουργία τραβάμε την μπαταρία έξω και αλλάζουμε την κάρτα. Ρωτάω γιατί εφόσον δεν είναι δυνατόν να κλείσουμε το S100 πώς γίνεται να αλλάξουμε με ασφαλή τρόπο την κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

μα οταν βγαλεις την μπατσηβ κανει "απαλο" ρεσετ αρα ολα ειναι οκ :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μαζι με αυτες μου τις απορίες "παιδιά επιτέλους τελείωσα με το διαβασμα των 100 σελίδων!!!!!

 

το ς100 παει σφαιρα ειναι παρα πολυ ωραιο και φίλε κατσξ ειχες απολυτο δικιο... τι να περίμενα το μπχ!!!???!!!

 

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :

 

εχω της πρειτεκ το gps bluetooth το δούλεψα με το Pocket streets και χάρτη της Αθήνας και δούλεψε μια χαρά! θέλω να ρωτήσω που μπορώ να βρω το προγραματάκι και τους χάρτε του destinator???

 

τελικά που έχει τις πιο φτηνές μνήμες ??? ( απο 512 και πάνω, και τι να πάρω secure digital ή mmc ???)

 

μόνο αυτά προς το παρών!

θα ήθελα πολύ να με καθοδηγήσετε με το destinator γιατι θέλω πολύ να το δουλέψω.

 

ευχαριστώ πολύ."

 

ελπιζω να απαντηθουν :-) εχω να πω επίσης ότι σήμερα κατάφερα και σέταρα τις ρυθμίσεις COSMOTE ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ :

 

EMAIL

MMS

GPRS

INTERNET

MSN MESSENGER.

 

Φυσικά μου πήρε 3 μέρες μέχρι να βγάλω άκρη γιατί ήθελε ενεργοποιηση της υπηρεσιας wireless internet easy της cosmote.!

 

οποιος χρειάζεται κάτι ας με ενημερώσει και τα ποστάρω άμεσα.

 

ps. http://www.pocketpcthemes.com τσαμπα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

το wisbar 2.0.1.9 advance που ειναι και η νεοτερη εκδοση κανει το ς100 οταν δεχεται κλησεις απλα να μην κανει τιποτα. ανοιγει κανονικα, ουτε δονηση ουτε ηχο ουτε καποιο μηνυμα ομως. αλλα αν πατησεις το πρασινο και απαντας η κοκκινο για να κλησεις. και αν δεν καταλαβεις οτι σε καλει καποιος μετα σου βγαζει μονο την αναπαντητη.

 

υπαρχει λυση; αν βγαλω την εφαρμογη ολα οκ. αλλα θελω να ξερω αν διορθωνεται.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επιτέλους τελείωσα με το διαβασμα των 100 σελίδων!!!!!

 

το ς100 παει σφαιρα ειναι παρα πολυ ωραιο και φίλε κατσξ ειχες απολυτο δικιο... τι να περίμενα το μπχ!!!???!!!

 

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :

 

εχω της πρειτεκ το gps bluetooth το δούλεψα με το Pocket streets και χάρτη της Αθήνας και δούλεψε μια χαρά! θέλω να ρωτήσω που μπορώ να βρω το προγραματάκι και τους χάρτε του destinator???

 

τελικά που έχει τις πιο φτηνές μνήμες ??? ( απο 512 και πάνω, και τι να πάρω secure digital ή mmc ???)

 

μόνο αυτά προς το παρών!

θα ήθελα πολύ να με καθοδηγήσετε με το destinator γιατι θέλω πολύ να το δουλέψω.

 

ευχαριστώ πολύ.

 

Η απαντηση σου στο θεμα του destinator λεγεται ngi και μπορεις να τους βρεις στο http://www.ngi.gr

 

Οσον αφορα τα υπολοιπα θεματακια σχετικα με ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις γυρω απο JAM και COSMOTE θα χαιρομουν πολυ να με/μας ενημερωσεις γιατι κι εγω περιμενω τη συσκευη μεχρι την Τεταρτη και θελω να ειμαι <<ετοιμος>> να την υποδεχτω... ;)

Link to comment
Share on other sites

το wisbar 2.0.1.9 advance που ειναι και η νεοτερη εκδοση κανει το ς100 οταν δεχεται κλησεις απλα να μην κανει τιποτα. ανοιγει κανονικα, ουτε δονηση ουτε ηχο ουτε καποιο μηνυμα ομως. αλλα αν πατησεις το πρασινο και απαντας η κοκκινο για να κλησεις. και αν δεν καταλαβεις οτι σε καλει καποιος μετα σου βγαζει μονο την αναπαντητη.

 

υπαρχει λυση; αν βγαλω την εφαρμογη ολα οκ. αλλα θελω να ξερω αν διορθωνεται.

για ppc phone edition δουλευει σωστα μονο η εκδοση 2.0.1.12 η οποια ειναι beta ακομα βεβαια, αλλα λειτουργει αψογα. Για κατεβασμα απο εδω!

 

μου φαινεται πρεπει να εισαι εγγραμμενο μελος στο forum της lakeridgesoftware για να κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

και πάλι το ίδιο μου κάνει. την έβαλα πάνω στην 2.0.1.9? ή καλύτερο να κάνω καθαρή εγκατάσταση?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

και πάλι το ίδιο μου κάνει. την έβαλα πάνω στην 2.0.1.9? ή καλύτερο να κάνω καθαρή εγκατάσταση?

απεγκατασταση σιγουρα την παλαια

Link to comment
Share on other sites

NATOI KAI OI ERWTES ..

 

Μπαμπη ξερεις ποσους εχω ' αγαπησει' εγω για τη βοηθεια και τα προγραμματα που μου εχουν προτεινει? :D

Μια παρεϊτσα ειμαστε και ετσι πρεπει να μεινουμε για να περναμε καλα με τα ppcακια μας :D

Link to comment
Share on other sites

Mias kai hdh oi palioteroi katoxoi tou jam exoume testarei kapoies efarmoges den kanoume mia lista me ti forame gia na uparxei enas odhgos efarmogwn sta paidia pou erxontai twra sto topic.

Mhn xexname oti yparxoun polloi pou asxolounte gia prwth fora me ppc kai psaxnontai apegnwsmena ?

 

 

PS Den xerw an prepei na anoixtei neo topic mexri tote perimenw apanthsh apo tous Moderators gia na anevasw lista me Programmata, Games kai screenshots ...

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπη ξερεις ποσους εχω ' αγαπησει' εγω για τη βοηθεια και τα προγραμματα που μου εχουν προτεινει? :D

Μια παρεϊτσα ειμαστε και ετσι πρεπει να μεινουμε για να περναμε καλα με τα ppcακια μας :D

 

 

Panagiwth mou agaph me agaph exei diafora kai egw exw se exw "agaphsei" alla bazw kai ta eisagwgika mhn tyxon kai me parexhghsoun . Dn vlepeis ti ginete me tous Pnevmatikous Pateres mas :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 4-5 προγράμματα-tweaks που όλοι εγκαθιστούν αργά ή γρήγορα. (πχ το gprs tweak, κάποιο καλό πρόγραμμα που κλείνει τις εφαρμογές του ppc, ή κάποιο μετρητή κλήσεων, μπαταρίας κλπ). Γιατί αυτά τα 5-10, πόσα είναι τέλος πάντων (που αποδεδειγμένα δεν έχουν bugs), δεν μπαίνουν σε ένα επισημασμένο θέμα να μπορεί να τα βρίσκει ο καθένας μαζί με τις διευθύνσεις στις οποίες μπορεί κανείς να τα κατεβάσει??? (πχ "MustHave imate programs" ή κάτι τέτοιο?)

 

Διάβασα κάτι για aivanet, mediaplace στα οποία είχε τύχει να μπω κάποια στιγμή. Τώρα βλέπω ένα ωραίο μηνυματάκι περί illegal chatroom name και απλά δεν μπαίνεις.

 

Ένα πρόβλημα που έχω εντοπίσει αφορά το smartfilter (σε συνδυασμό μάλλον με το Spb) και είναι το εξής. Το toolban icon αρχιζει και "κόβει βόλτες" προς τα αριστερά κάθε φορά που ανοίγεις το πρόγραμμα, δεν εμφανίζεται δηλαδή δίπλα στα άλλα δύο default εικονίδια του κινητού αλλά σε απόσταση, και στο επόμενο άνοιγμα πιο αριστερά και πιο αριστερά (αναρωτιέμαι αν τερματίζει ή κάνει τον κύκλο :p ). Το ίδιο κάνουν όλα τα επομενα icons οποιουδήποτε προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Mias kai hdh oi palioteroi katoxoi tou jam exoume testarei kapoies efarmoges den kanoume mia lista me ti forame gia na uparxei enas odhgos efarmogwn sta paidia pou erxontai twra sto topic.

Mhn xexname oti yparxoun polloi pou asxolounte gia prwth fora me ppc kai psaxnontai apegnwsmena ?

 

 

PS Den xerw an prepei na anoixtei neo topic mexri tote perimenw apanthsh apo tous Moderators gia na anevasw lista me Programmata, Games kai screenshots ...

 

 

Κατι τετοιο θα ηταν εξαιρετικο...

Κι εγω που θελω να ελπιζω οτι την Τεταρτη θα ειμαι ενας ακομη ευτυχης κατοχος ενος Magician, νιωθω λιγο χαμενος στο διαστημα για τα πρωτα μου βηματα.

Αν δεν σας ειναι κοπος και ειναι και εφικτο, αυτη η κινηση θα μας οφελουσε ολους.

Αν παλι δεν γινεται, φιλε Minotavrs στειλε κανα mail στο linos80@hotmail.com να κανουμε παιχνιδι... ;)

Link to comment
Share on other sites

nai re paidia sumfono kai go makari na ginei kati tetoio giati kai ego

exo parei mia psilo apogohteush (oxi genous thilikou) :D :lol:

alla genous programmatikou ! olo katebaso kati k@loprogr@mmata

pou den einai sumbata pliros kai xanontai arxeia molis ta vgaso h

kai alla tetia :blink: :wacko: :cry: opote ftiaxte kai mia black list :!: :D

by the way pio einai to kalitero mp3 player freeware panta.

 

filika nick...

Link to comment
Share on other sites

nai re paidia sumfono kai go makari na ginei kati tetoio giati kai ego

exo parei mia psilo apogohteush (oxi genous thilikou) :D :lol:

alla genous programmatikou ! olo katebaso kati k@loprogr@mmata

pou den einai sumbata pliros kai xanontai arxeia molis ta vgaso h

kai alla tetia :blink: :wacko: :cry: opote ftiaxte kai mia black list :!: :D

by the way pio einai to kalitero mp3 player freeware panta.

 

filika nick...

 

Gia dokimase ton mortplayer gia mp3 (Den paizei wma)

 

http://www.sto-helit.de/freeware/pocketpc/mortplayer/en/index.pl

 

fisika poli kalyteros (alla oxi free ) kai me polles dinatiotites einai o poctemind

 

http://www.pocketmind.com/

 

 

Anevazw screenshots me progz kai black list

Link to comment
Share on other sites

Kati perissotero apo ikanopoiimenos apo to service tou pouliadi kai ta eksereta pedia pou eine ypeythnina gia to jam kathos mou pareixan olokainourgia syskevi gia kati pou eixe h othoni san fouskalitses 3 ton arithmo kai evriske to stylus otan pernage apo ekeino to shmeio....to megethos tous san diametros itan to ena trito tou kefaliou tis karfitsas...lete na giname europi kai na min to exoume parei xampari? aksizoun pantos syxaritiria gia tin amesotita tis antapokrisis tous .prepei kapoies fores na anaferonte kai ta kala den nomizete?

episis symfono me ti dimiourgia new topic me efarmoges kai pexnidia me ti simiosi oti me to proto asxeto post tou typou: a ayto kai ekeino kai to deina programa den kai isos kai pou kai to craceraki tou kai numberaki tou na klidothei

.........kai oso gia tis agapes oooohhhh yes i am in love with panaros kai xoris eisagogika :O

22414av-34
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...