Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιο παιδι απο εδω ειχε πει οτι εβαλε απο νοκια δεν θυμαμε μοντελο και επαιζε καταπληκτικα

 

σοβαρα?

κοιτα βασικα και εγω εχω μια ακρη να βρω ηχειακι απο νοκια και θα με βοηθουσες,αν το εβρισκες,πολυ!

του 6600 κανει αλλα δεν ειχα ενθουσιαστει με τον ηχο του!

ηταν πολυ φτωχος!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σοβαρα?

κοιτα βασικα και εγω εχω μια ακρη να βρω ηχειακι απο νοκια και θα με βοηθουσες,αν το εβρισκες,πολυ!

του 6600 κανει αλλα δεν ειχα ενθουσιαστει με τον ηχο του!

ηταν πολυ φτωχος!

 

kalimera

den brika tipota sta hlektronika mono online an bre8ei kati

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

καλημερα τ ανοιξα χθες εβγαλα το ηχειο και το ξανακλεισα,σημερα θα ψαξω αν βρω πουθενα στην λιανικη και θα ενημερωσω!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σοβαρα?

κοιτα βασικα και εγω εχω μια ακρη να βρω ηχειακι απο νοκια και θα με βοηθουσες,αν το εβρισκες,πολυ!

του 6600 κανει αλλα δεν ειχα ενθουσιαστει με τον ηχο του!

ηταν πολυ φτωχος!

κατα 99% ο katj το ειχε κανει,για ρωτα τον;)
Link to comment
Share on other sites

κατα 99% ο katj το ειχε κανει,για ρωτα τον;)

 

ontos o katsj to exei episkeyasi

 

That is what I thought th first time I opened my MDA Compact! Believe me I am the very first one I did when the device first came out! After lots of research let me tell you this:

IT IS NOT THE CONTACTS! IT IS THE SPEAKER! The membrane is of low quality when you open the device and "fixing" the contacts it will only make it to work for a few phone calls up to a couple of days at most! The speaker is burnt by the high amount of volume the motherboard of JAM gives to the speaker! If you want to solve your problem then you ll have to find a Nokia Center and buy a speaker for a Nokia 6610! Nokia 6610 and HTC Magician have exactly the same speaker! The only thing you have to do is to change nokia's black cloth ribbon on the top of the speaker with HTC's black rubber get it into your magician and there you are! You have a perfect sound again! My only advise is to use the call volume just a click less than the maximum volume so you won't blow away your new speaker!

I dissasembled and reassembled my MDA compact more than 11 times trying fixing the contacts with no permanent result! After replacing the speaker with a Nokias's 6610 speaker everything seems to work like a dream for at least a month now! :wink:

Its much more easier to get Nokia's spare parts than HTC's! The speaker cost me 18euros!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=234650&page=2&highlight=sound

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

ontos o katsj to exei episkeyasi

 

That is what I thought th first time I opened my MDA Compact! Believe me I am the very first one I did when the device first came out! After lots of research let me tell you this:

IT IS NOT THE CONTACTS! IT IS THE SPEAKER! The membrane is of low quality when you open the device and "fixing" the contacts it will only make it to work for a few phone calls up to a couple of days at most! The speaker is burnt by the high amount of volume the motherboard of JAM gives to the speaker! If you want to solve your problem then you ll have to find a Nokia Center and buy a speaker for a Nokia 6610! Nokia 6610 and HTC Magician have exactly the same speaker! The only thing you have to do is to change nokia's black cloth ribbon on the top of the speaker with HTC's black rubber get it into your magician and there you are! You have a perfect sound again! My only advise is to use the call volume just a click less than the maximum volume so you won't blow away your new speaker!

I dissasembled and reassembled my MDA compact more than 11 times trying fixing the contacts with no permanent result! After replacing the speaker with a Nokias's 6610 speaker everything seems to work like a dream for at least a month now! :wink:

Its much more easier to get Nokia's spare parts than HTC's! The speaker cost me 18euros!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=234650&page=2&highlight=sound

 

ωραιος!!!!!

και εγω για αυτο εψαχνα!

θα παω να το βρω και θα το αλλαξω!

παντως ελπιζω ο τυπος να μιλαει για το μεγαφωνο και οχι για το ηχειο που ακους οταν μιλας στο τηλ!

και εγω μονο με τα καλωδια το εχω τωρα!

παω να ψαξω!

ελπιζω να εχω και εγω αποτελεσματα!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!!!!!

και εγω για αυτο εψαχνα!

θα παω να το βρω και θα το αλλαξω!

παντως ελπιζω ο τυπος να μιλαει για το μεγαφωνο και οχι για το ηχειο που ακους οταν μιλας στο τηλ!

και εγω μονο με τα καλωδια το εχω τωρα!

παω να ψαξω!

ελπιζω να εχω και εγω αποτελεσματα!

 

des poy exoyn alla psaxni kao o fotis sthn 8es/nikh

 

alla gyro sta 6 me 10 euro exoyn

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

des poy exoyn alla psaxni kao o fotis sthn 8es/nikh

 

alla gyro sta 6 me 10 euro exoyn

 

 

 

ναι ρε συ τουλαχιστον ειναι φθηνα!

θα παρω 2 κιολας!

αν βρω μπορει να παρω και παραπανω και οποιος χρειαζεται μου λεει!

το θεμα ειναι να βρω!

θα σας ενημερωσω!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ τουλαχιστον ειναι φθηνα!

θα παρω 2 κιολας!

αν βρω μπορει να παρω και παραπανω και οποιος χρειαζεται μου λεει!

το θεμα ειναι να βρω!

θα σας ενημερωσω!

 

an bris pare kai gia mena kai ta briskoyme

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

an bris pare kai gia mena kai ta briskoyme

 

ναι ρε no prob!

εχω 2,3 μαγαζακια στο μυαλο μου και ενα φιλο που ασχολειται με ηλεκτρονικα κτλ και του εχω πει να δει και αυτος!

αν δεν βρω τιποτα θα αναγκαστω να παρω απο το mobile parts.gr!

το φιλαρακι μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο να κουμπωνει ακριβως!

και μικροτερο μπορει να βαλω κι μπορει να ειναι πιο δυνατο και να εχει και καλυτερο ηχο!

τεσπα,ας βρουμε και ας ειναι οτι να ναι!

δεν μπορω να το εχω ετσι μουγγο!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια το μονο που βρικα ειναι απο το 6600 και αυτο απο ενα μαγαζι που διορθωνει (απο ενα χαλασμενο 6600)εσεις τι βρικατε;;;λετε σε κανα νοκια σεντερ;;
Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια το μονο που βρικα ειναι απο το 6600 και αυτο απο ενα μαγαζι που διορθωνει (απο ενα χαλασμενο 6600)εσεις τι βρικατε;;;λετε σε κανα νοκια σεντερ;;

 

mpa den nomizo na exoyn

 

ego epsaxa sta hlektronika exartimata alla den brika

mipos brei o mad

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

θα βγουμε παγανια στα σερβις κινητων και αν βρουμε απο κανα χαλασμενο 6610!!!!!!!!!!!!!

 

ego brika apo ena lg - xalasmeno ths koris moy - paizei alla den prosrmozete

pantos ta perissotera ppc ktypane sto hxeio

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

ego brika apo ena lg - xalasmeno ths koris moy - paizei alla den prosrmozete

pantos ta perissotera ppc ktypane sto hxeio

 

δυστυχως εψαξα σημερα 3,4 μαγαζια και δεν βρηκα τιποτα!

βρηκα αλλα λιγο πιο μεγαλα και εγω!

αυριο το πρωι θα παω σε 2,3 ακομα και σε ενα Nokia service που εχει εδω κοντα!

ελπιζω να βρω κατι σε ενα απο αυτα!

εντωμεταξυ.........δουλεια δεν ειχε ο διαολος @#$%ουσε τα παιδια του που λενε!

εκατσα και εκανα το jam Μου μαυρο!

εβαλα και μια φωτο δεν ξερω αν μποριετε να τη δειτε γιατ πρωτη φορα βαζω φωτο εδω!

αυτη ειναι η πισω μερια!

θα εβαζα και την μπροστα αλλα τελευταια στιγμη αποφασισα να βαψω και τα πληκτρα εκτος απο τα τετραγωνα στη μεση!

θα σας στειλω και απο μπροστα οταν στεγνωσει!

πας σας φαινεται?

εγω εχω την αισθηση πως πηρα καινουργιο κινητο!:lol: :lol:

ασε που ολες οι μικρογραντζουνιες δεν υπαρχουν η' μαλλον δεν φαινονται πια!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κουβέντα γίνεται για το πίσω ηχείο και όχι για το ακουστικό, ε? Ανταλλακτικό για το ακουστικό (earpiece) ξέρετε που μπορώ να βρω? Έψαξα αρκετά αλλα μπα...
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και ασχημο:) :D

 

 

λες ε?

:) !

ωραιος μου εφτιαξες την ψυχολογια!

το βραδακι που θα εχει στεγνωσει θα βαλω και φωτο απο το μπροοστα μερος να μου πεις γνωμη!

 

λοιπον παιδες για το ηχειο το μονο που βρηκα ηταν απο ενα 6600!

θα δοκιμασω να το περασω τωρα!ελπιζω να τα καταφερω!

το μονο που περιμενω τωρα ειναι απο εναν τυπο που αχολειται και του ειπα να ψαξει για το ηχειο του 6610!

μου ειπε οτι θα εχει νεα μεσα στο σκ!

αν και παιζει να ειναι ακριβως το ιδιο ηχειο με του 6600!

για καλο και για κακο του ειπα αν βρει να μου δωσει ενα και αν ειναι διαφορετικο να εχει στην αναμονη 4,5 για οποιους απο εδω θελουν και αυτοι!

περιπου στα 5-10 ευρω!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κουβέντα γίνεται για το πίσω ηχείο και όχι για το ακουστικό, ε? Ανταλλακτικό για το ακουστικό (earpiece) ξέρετε που μπορώ να βρω? Έψαξα αρκετά αλλα μπα...

 

 

Εγώ πάντως βρήκα (αν και δεν μου χρειάστηκε τελικά... λόγω μοιραίας πτώσης και σπάσιμο οθόνης :cry: οπότε ακολούθησε γενικό service) σε κατάστημα NOKIA. Το ζήτησα σαν ανταλλακτικό για το μοντέλο 6610 και σε 3 μέρες το είχα (Χίος γαρ) με κόστος 10 ευρώ!

 

ΥΓ: Μεγάλη προσοχή στην "κατ' οίκον" αντικατάσταση. Πολύ λεπτοδουλειά.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βρήκα (αν και δεν μου χρειάστηκε τελικά... λόγω μοιραίας πτώσης και σπάσιμο οθόνης :cry: οπότε ακολούθησε γενικό service) σε κατάστημα NOKIA. Το ζήτησα σαν ανταλλακτικό για το μοντέλο 6610 και σε 3 μέρες το είχα (Χίος γαρ) με κόστος 10 ευρώ!

 

ΥΓ: Μεγάλη προσοχή στην "κατ' οίκον" αντικατάσταση. Πολύ λεπτοδουλειά.... :blink:

 

Aπό 6610 για το ακουστικό στο μπροστινό μέρος του κινητού? Μα αν καταλάβα καλά, το ανταλλακτικό που λες, οι υπόλοιποι αναφέρουν ότι ειναι είναι για το πίσω ηχείο (αυτό με τα καλωδιάκια). Έχω μπερδευτεί :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Aπό 6610 για το ακουστικό στο μπροστινό μέρος του κινητού? Μα αν καταλάβα καλά, το ανταλλακτικό που λες, οι υπόλοιποι αναφέρουν ότι ειναι είναι για το πίσω ηχείο (αυτό με τα καλωδιάκια). Έχω μπερδευτεί :wacko:

 

 

φοβερο το μπερδεμα τελικα ρε παιδια!

εγω εξ'αρχης μιλαω για το πισω ηχειακι!

τελικα το ηχειακι απο το 6600 που βρηκα ειναι τραγικο!

ακουγεται λες και ειναι ρομποτ!

απο δευτερα θα αρχισω παλι ψαξιμο!

απογοητευτηκα!

πανω που το εχω και βαμμενο και ειναι σαν καινουργιο!

και δεν θελω να το κλεισω τωρα,βαριεμαι να ανοιγω και να κλεινω ολη την ωρα!

ειδα καποια και αυθεντικα και αλλα που ειναι ακριβως τα ιδια!

αν εν βρω ακρη μεχρι την τεταρτη θα παρω απο το internet!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κουβέντα γίνεται για το πίσω ηχείο και όχι για το ακουστικό, ε? Ανταλλακτικό για το ακουστικό (earpiece) ξέρετε που μπορώ να βρω? Έψαξα αρκετά αλλα μπα...

 

Πιστεύω ότι earpiece = ακουστικό και όχι ηχείο (ακόμα καλύτερα earphone). Εγώ μίλησα για ακουστικό (μπροστά μέρος συσκευής-πίσω από το led) και όπως προανέφερα αυτό του ΝΟΚΙΑ 6610 είναι ακριβώς το ίδιο. Για το ηχείο (=speaker) δεν γνωρίζω ποιό ακριβώς ταιριάζει...:O

Link to comment
Share on other sites

kai ksafnika...nekra!

 

tipota den akougetai apo to S110 mou :( mexri kai hard format tou ekana se periptosi pou itan kana kolima ton windows alla distixos den itan.

kala re gamoto..epidimia ta epiase?? kapoios apo edo peiraia pou na vrike kati i na exei akres na vroume kati? allios tha katafigo sto agapimeno mou google kai na paraggeilo kana megafonaki apo internet.

opoios exei plirofories please as mou steilei ena pm..thanx!

 

update..meta apo ligo google diavasa se ena allo forum oti an to xtipiseis apala se mia malaki epifaneia (xreisimopoiisa ena maksilari) o ixos epanerxetai.. opos to xtipisa kana dio fores irthe o ixos..alla ksanafige. mipos den exei pethanei teleios to ixeiaki? mipos an to anoikso (mias pou asxoloumai me ilektronika ktl) tha mporo na to ftiakso eukola?

 

second update..to anoiksa (vrika kai zipaki me photos pou deixnoun pos na to anoigoume..an to thelei kapoios tou to stelno), telika den katafera tipota..den ksanadoulepse. vrika sto ebay enan apo kina pou exei 88 kommatia, sinolo 13 dolaria kostizei mazi me eksoda apostolis. leo na xtipiso ena.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ειχα πολυ καιρο να τραβηξω φωτο το S100, και τωρα οταν επιλεγω την SD ωs χωρο αποθηκευσηs, απλα δεν την βλεπει... Γιατι;

Ειχε καποιοs παρομοιο προβλημα και αν ναι, πωs το ελυσε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια?

ολοι μαζι την παθαμε?

κοιτα βασικα και εγω βρηκα το ιδιο και επειδη ειναι ετοιμο θα ειναι και πιο ευκολη η αντικατασταση του αλλα θα εχει παλι προβλημα!

το προβλημα δεν ειναι με τις επαφες αλλα με το ηχειακι!

απο αυριο θα ριξω μια ματια και καπου αλλου!

ασε που νομιζω οτι ειναι καλυτερο να βρουμε κατι πιο δυνατο αφου εμενα τουλαχιστον δεν με ικανοποιουσε!

αν τα βρουμε σκουρα ομως ας παρουμε απ'εξω τινα κανουμε,να το εχουμε μουγγο?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...