Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
καποια εφαρμογη νομιζω οτι στην εκανε την ζημια κατα 99.9%τι εβαλες τελευταια;προσοχη και σε ορισμενους mp3player κανουν κατι τετοια κουφα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκει το βαζω αλλα δεν παιζουν οποιον ηχο και να βαλω μου τον αλλαζει σε windows default.

 

Για τσέκαρε το Pocket Player...

 

Πρέπει να πειράξεις και το registry...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο το QTEKS100. Δεν ξέρω αν αξίζει και αυτό θα εξαρτηθεί από τα παρακάτω:

1)εχω adsl και θέλω να μπαίνει και αυτό ασύρματα internet. Μόνο ένας υπολογιστής έχει bluetooth.

2)Να βάλω gps

Για το πρώτο κάποιο tutorial ευπ΄ροσδεκτο για το δεύτεροαν κάποιος είχε προβλήματα

Ευχαριστώ

 

 

Πρώτα πρέπει να κάνεις μια ολοκληρωμένη σύνδεση μέσω usb.

Αφού ορίσεις τις ρυθμίσεις όπως θέλεις (τι να συγχρονίζει, τι όχι κτλ)

μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το internet pass through στο ActiveSync ώστε να επιτρέπει στο συνδεόμενο ppc να τραβάει internet.

 

Στη συνέχεια θα πρέπει να κάνεις pairing τις συσκευές μέσω του Bluetooth (δηλ να "βλέπονται")

 

Tώρα μπορείς να το συνδέσεις μέσω Bluetooth.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει προσπαθήσει να μοιράσει κανείς internet over GPRS απο το s100 στο φορητό; τα καταφέρνω μέσω του utility που έχει το s100 και πάντα μέσω USB άλλα όχι μέσω Bluetooth... καμμιά βοήθεια;;;
άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβως πρεπει να κανω?

 

den xreiazete registry settings

ego exo balei se mp3 format kai paizei

to exo kani compress me to mp3 to ringtone apo to pc kai paizei kanonika 1 xrono tora

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Lagoudakis ευχαριστώ πολύ για την προηγούμενη σου απάντηση στο pm!

 

Θέλω να κάνω Hard-Reset στο S-100 και να ξαναπεράσω όλα τα προγράμματα...

Με την Storage Card τι πρέπει να κάνω;

Χρειάζεται κάποιου είδους format και αυτή;;Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Lagoudakis ευχαριστώ πολύ για την προηγούμενη σου απάντηση στο pm!

 

Θέλω να κάνω Hard-Reset στο S-100 και να ξαναπεράσω όλα τα προγράμματα...

Με την Storage Card τι πρέπει να κάνω;

Χρειάζεται κάποιου είδους format και αυτή;;Ξέρει κανείς;

αν δεν σου κανει νουμερα η καρτα απλα σβησε τα αρχεια που εχει μεσα
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ του SpB Pocket Plus και του iLauncher ποιο είναι καλύτερο;(εύχρηστο,σταθερό...)

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος και τα δύο για να έχει μία καλύτερη εικόνα για σύγκριση;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Omega.One.Battery.Pack.Pro.v1.11 pistevw kalytero kai apo ta dyo. exw xrisimopoiisei to SpB Pocket Plus kai de mou arese toso. episis: HELP. to exw (to s100) panw apo 2 xronia. ton teleftaio kairo paw na to anoiksw kai mou leei: patiste opoudipote stin othoni...... kanei diladi mono tou hard reset. exw valei tin teleftaia anavathmisi apo http://www.qtek.gr edw kai kairo. den teleiwnei i mpataria, oute mou peftei katw. apla kapou kapou kanei mono tou hard reset kai prepei na ta vazw pali ola ap'tin arxi. kamia idea?

A! gia kalyteres photos kai (vasiko) poio grigores, CoolCamera. afta, thanx!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Omega.One.Battery.Pack.Pro.v1.11 αλλα μου δημιουργουσε πολλα προβληματα στο κιου τεκ.πολλα κωλλήματα κατά βάση....οπότε το απεγκατέστησα....

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από ένα mda compact2 που το έχω πάρει από Αγγλία ότι έχω στην κάρτα είναι αδύνατο να το κάνω delete μου βγάζει ότι δεν μπορεί να το διαγράψει γιατί η προστατεύετε η ο δίσκος είναι γεμάτος . μήπως κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από ένα mda compact2 που το έχω πάρει από Αγγλία ότι έχω στην κάρτα είναι αδύνατο να το κάνω delete μου βγάζει ότι δεν μπορεί να το διαγράψει γιατί η προστατεύετε η ο δίσκος είναι γεμάτος . μήπως κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει. Ευχαριστώ

 

Αν έχεις SD κάρτα ίσως έχει μαγκώσει το διακοπτάκι στο πλάι. Δες αν είναι στη σωστή θέση (ξεκλείδωτο δλδ) και αν είναι βάλε λίγο σελοτέιπ (εγώ έτσι έχω κάνει) και δοκίμασε.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ειναι το σωστο μέροσ για να ρωτήσω αλλα πιστεύω πιο καλα θα μου απαντησει καποιοσ απο εδω...γιατι 8α το δει..

 

Δεν εμφανίζονται τα sms στα εισερχομενα αλλα και στα εξερχομενα.. σε ολους αλουσ φακέλου εμφανίζονται ακομη και στα mms που εμανίζονται ολα. τι φταιει? για να γλυτώσω το φορματ?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ήρθε ώρα για service...

 

Έχει διαλυθεί σχεδόν το mini usb, με το ζόρι φορτίζει πλεον (για sync ούτε λόγος, ευτυχώς είχα φτιάξει το sync over bt), και η πρόσοψη είναι σε μαύρο χάλι...

 

Τα ερωτήματα απλά. Πόσο θα κοστίσει, που να απευθυνθώ, και για πόσες μέρες θα αποχωριστώ το πολυαγαπημένο μου "παιδί"... Δεν θα αντέξω πάνω απο μέρα μακριά του! :p

 

P.S.

 

Η οθόνη έχει σημαδάκια στο πολυπατημένα σημεία, είναι απλά πλαστικό που μπορεί να αλλάξει στο service η αυτό προυποθέτει αλλαγή όλης της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν ειναι ελληνικο το στελενεις στην ace,η οθονη παει ολη μαζι δυστυχως,ο χρονος ειναι περιπου 5-7 μερες συνολο αν εισαι εκτος Αθηνων
Link to comment
Share on other sites

KALIMERA lagoudaki

exo to 1mate jam ( s100) me sd 1 gb corsair 133x

gia na apodosei sta 133x 8eli special format apo pocket mechanic ?

 

se efxaristo

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν νομιζω,αλλωστε η ταχυτητα ειναι βασικα για το pc σου,δηλαδη οταν περνας μεγαλα αρχεια μεσω card reader να μην κανει 40 ωρες να τα περασει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...