Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks a lot My Friend... Kai pws midenizete? mporeis na mou peis tin diadikasia? etsi wste kathe mina na to midenizw? Ginete?

 

Na rwtisw kai kati allo? Pws mporw na vlepw ta video pou travaw sto pocket p/c s100 sto desktop P/c mou? molis sinxronizw to kinito me to P/c kai kanw copy to videaki den mou anoigei oute to winamp oute to winmedia den to pezei.. enw me tis fwtos den exw provlima me ta videos exw...why?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα με το S100 ξαφνικά. Κάθε κλήση εισερχόμενη ή εξερχόμενη τερματιζόταν σχεδόν αμέσως. Η κάρτα σε άλλο κινητό δούλευε κανονικά. Τελικά το μόνο που μου είχε απομείνει αφού είχα κοιτάξει από όσο ξέρω όλες τις σχετικές ρυθμίσεις, ήταν hard reset αφού και με soft reset το πρόβλημα παρέμενε. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα; Δεν μπορώ να φανταστώ σε τι οφειλόταν. Πριν αρχίσει να συμβαίνει δεν εγκατέστησα κάποιο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μεγάλη απουσία επιστρέφω και εύχομαι σε όλους χρόνια πολλά. Οσο για την ερώτησή σου το μόνο που χρειάζεσαι είναι να έχεις το activesync εγκατεστημένο και στην οθόνη connection settings να έχεις τικ στην δεύτερη επιλογή που φαίνεται (This computer is connected) και εκεί να έχεις επιλέξει the internet.

 

file mou mipos mporeis na gineis pio sigekrimenos? to activesync to exo,alla den mporo na vro auto pou les. oi rithmiseis ginontai mono sto pc i kai sto ppc. giati mexri tora to ppc einai rithmismeno na sindeetai sto internet meso gprs. oses prospatheies exo kanei ,kai eno sindeo to s100 meso usb me to pc ,otan prospatho sindesi sto internet meso upologisti to s100 sindeetai meso gprs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμβουλή: Συχνό backup δε βλάπτει, χθες έκανε επαναφορά λογισμικού από μόνο του, χωρίς να προσθέσω κάποια νέα εφαρμογή ή οτιδήποτε! Εντελώς μόνο του!
Link to comment
Share on other sites

Hello Everybody :)

 

 

1 )Pws mporw na vlepw ta video pou travaw sto pocket p/c s100 sto desktop P/c mou? molis sinxronizw to kinito me to P/c kai kanw copy to videaki den mou anoigei oute to winamp oute to winmedia den to pezei.. enw me tis fwtos den exw provlima me ta videos exw...why?

 

2) Pws midenizw to metrith GPRS? mporw na to midenizw kathe mina? Den kserw re paidia..someone to help me...

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις που σίγουρα έχουν ξανααπαντηθεί αλλα δεν κατάφερα να τις βρώ..:O

πώς θα επιλέξω οι φωτογραφίες που βγάζω να αποθηκεύονται σε storage card/images ? το ίδιο για τα videos??

ακόμη όταν δέχομαι bluetooth αρχεία να αποθηκεύονται πάλι κάπου που θα επιλέξω??

ακόμη κάτι που δεν έχω καταφέρει είναι να αλλάξω το skin (χρησιμοποιώ Wisbar advance 2.4.0.1 ) του psShutXp και του resco keybord...:(

Link to comment
Share on other sites

Για τις φώτος/videos ψάξε για ένα cab στο xda-developers. Υπάρχει στο forum του Magician, αλλά δε θυμάμαι ακριβώς το thread.

Το resco keyb έχει δικά του skins. Δες εδώ: http://www.resco.net/pocketpc/keyboard/skinlist.asp

Link to comment
Share on other sites

Hello Everybody :)

 

 

1 )Pws mporw na vlepw ta video pou travaw sto pocket p/c s100 sto desktop P/c mou? molis sinxronizw to kinito me to P/c kai kanw copy to videaki den mou anoigei oute to winamp oute to winmedia den to pezei.. enw me tis fwtos den exw provlima me ta videos exw...why?

 

2) Pws midenizw to metrith GPRS? mporw na to midenizw kathe mina? Den kserw re paidia..someone to help me...

1) Paizoun me quicktime ta videos

2) An exeis to Spb GPRS monitor, tou kathorizeis esy gia poia periodo thes na sou anaferei tin kinisi. Apo to tab report, bazeis imerominies sto from- to- kai patas generate.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα...

Σκεφτομαι να παρω το S100 μεταχειρα στα 250 Ευρω...

Τι λετε...?Ειναι καλη τιμη...?

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα...

Σκεφτομαι να παρω το S100 μεταχειρα στα 250 Ευρω...

Τι λετε...?Ειναι καλη τιμη...?

:)

 

Εάν είναι σε καλή κατάσταση, νομίζω είναι καλη τιμή.

Δες τι τηλέφωνα παίρνεις, καινούρια σε αυτά τα λεφτά!

Προσοχή μόνο στην οθόνη. Σημαδάκια και χτυπήματα δεν "συγχωρούνται" στα PDA :(

:D
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή είναι!

Απλά να το δεις προσεκτικά πριν το πάρεις

για εξωτερικά χτυπήματα, γραντζουνιές στην οθόνη κ.τ.λ.

 

Και να το δουλέψεις λιγο!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

1) Paizoun me quicktime ta videos

2) An exeis to Spb GPRS monitor, tou kathorizeis esy gia poia periodo thes na sou anaferei tin kinisi. Apo to tab report, bazeis imerominies sto from- to- kai patas generate.

 

 

 

Apo pou akrivws kanw download to quicktime? einai Free? mporei kapoios na mou dwsei to Link Pls? meta tin egatastasi ti kanw? copy apla to videaki apo to pocket p/c? Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο...

Αν παρω το S100,εχω τωρα μια MMC 1GB ATP 16x...

Θα κανει στο S100...Μηπως ειναι αργη...?

Θα κανει την δουλεια της...?

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia na kanw mia erwtisi?

sas exei tuxei pote to s100 na sas stelnei ta minimata 2 fores?

oti minima stelnw to stelnei 2 fores to atimo!!!

kala i alitheia einai oti to exw fortwsei me oti uparxei kai oti kukloforei.

lete na to epireazei kamia efarmogi?

eseis 3erete tipota?

epeisis kai to bluetooth den leitourgei einai off.

mipws 3erei kaneis ti paizei.

milisa me tin antiprwsopeia kai mou eipan oti isws kati na to epireazei.

parepiptontos exw tin teleftaia ekdosi.

;)

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia na kanw mia erwtisi?

sas exei tuxei pote to s100 na sas stelnei ta minimata 2 fores?

oti minima stelnw to stelnei 2 fores to atimo!!!

kala i alitheia einai oti to exw fortwsei me oti uparxei kai oti kukloforei.

lete na to epireazei kamia efarmogi?

eseis 3erete tipota?

epeisis kai to bluetooth den leitourgei einai off.

mipws 3erei kaneis ti paizei.

milisa me tin antiprwsopeia kai mou eipan oti isws kati na to epireazei.

parepiptontos exw tin teleftaia ekdosi.

;)

αν εννοείς οτι το ενεργοποιείς και απλά δεν μπορείς να δεχτείς αρχεία απο άλλους(τουλάχιστον αυτό είχα εγώ μέχρι πριν μερικές μέρες.. ) επέλεξε την επιλογή απο την Ασύρματη Αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παίδες και χρόνια πολλά!

 

πήρα λοιπόν και εγώ μια κάρτα PQI 512 SD στα 150x και δεν δουλεύει με το S100!!!Αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος ή απλά είναι θέμα ασυμβατότητας-που έχω ακούσει ότι έχει πιθανόν με πολύ γρήγορες κάρτες.

Ενώ όταν την βάζω,την βλέπει άμεσα και τη φορμάρει,βγάζοντάς μου μήνυμα ότι είναι ΟΚ,έπειτα δεν την βλέπω όταν πάω να κάνω εγκατάσταση κανένα πρόγραμμα ή μες στη διαχείρηση μνήμης...

Καμία ιδέα , πριν την "στείλω"...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή Πρωτοχρονιά!

 

Μπορεί να μου πει κανείς πώς μπορώ να μπω σε τοπικό δίκτυο και να βλέπω τα αρχεία του υπολογιστή μου με usb ή bluetooth; Έχω δοκιμάσει τα πάντα στα settings αλλά τίποτα. Ούτε το remote desktop sharing δουλεύει. Ενώ τπ internet δουλεύει στο s100 τοπικό δίκτυο δεν βλέπει με καμία Παναγία. Τί ρύθμιση πρέπει να κάνω;;;

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Χαίρετε παίδες και χρόνια πολλά!

 

πήρα λοιπόν και εγώ μια κάρτα PQI 512 SD στα 150x και δεν δουλεύει με το S100!!!Αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος ή απλά είναι θέμα ασυμβατότητας-που έχω ακούσει ότι έχει πιθανόν με πολύ γρήγορες κάρτες.

Ενώ όταν την βάζω,την βλέπει άμεσα και τη φορμάρει,βγάζοντάς μου μήνυμα ότι είναι ΟΚ,έπειτα δεν την βλέπω όταν πάω να κάνω εγκατάσταση κανένα πρόγραμμα ή μες στη διαχείρηση μνήμης...

Καμία ιδέα , πριν την "στείλω"...:mad:

φιλε μου καπου το εχω ακουσει οτι με τις πολυ γρηγορες εχει προβλημα,εγω εχω 80Χ και ολα οκ,αν βαλεις αλλη κανεις εγκατασταση;για δοκιμασε οποτε να δεις τι φταιει
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia na kanw mia erwtisi?

sas exei tuxei pote to s100 na sas stelnei ta minimata 2 fores?

oti minima stelnw to stelnei 2 fores to atimo!!!

 

Καλησπέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά (& Καλά) και Καλή Χρονιά!

 

Αναφορικά με τη διπλή αποστολή sms είχα διαβάσει παλαιότερα (Στο προηγούμενο thread για το s100 αν δεν κάνω λάθος:O ) και είχε ειπωθεί το εξής:

 

Πριν στείλουμε ένα μην. θα πρέπει να έχουμε συντάξει το μην.έχοντας ήδη μπει στην εφαρμογή "Μηνύματα" και να επιλέξουμε "Νέο" ή "Απάντηση" και όταν πατήσουμε "Αποστολή" να μην εμφανίζεται κατευθείαν η Today Screen αλλά τα εισερχόμενα (ή όποιος άλλος φάκελος έχουμε επιλέξει)

 

Αντίθετα, αν έχουμε συντάξει το μην.ως απάντηση χωρίς να έχουμε μπει στην εφαρμογή, μόλις το στείλουμε θα έρθουν 2 αναφορές παράδοσης και δυστυχώς θα έχουμε χρεωθεί με 2 μηνυματάκια:cry:

 

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι αλήθεια και αν ισχύει και συγχωρέστε με αν κάνω λάθος (έψαξα πολύ πριν απαντήσω στο προηγούμενο thread αλλά δεν βρήκα το σχετικό σύνδεσμο). Στο δικό μου πάντως S100 όσες φορές εφαρμόζω το παραπάνω ποτέ δεν έστειλε πάνω από 1 φορά ενώ στην αρχή το έκανε συνέχεια.

 

Αν κάποιος φίλος γνωρίζει κάτι επ'αυτού ας μας ενημερώσει ;)

 

Βtw, όποιος έχει σχετική γνώση και εμπειρία θα ήθελα τα φώτα σας!!!!:!:

 

Θα αγοράσω μια κάρτα μνήμης SD 1 gb για το S100. Ποια θα μου προτείνατε (μοντέλο και ταχύτητα)?

 

Edit: Βρήκα ένα σχετικό post από κάποιον φίλο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=870299&highlight=%F6%EF%F1%DD%F2#post870299

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς οτι το ενεργοποιείς και απλά δεν μπορείς να δεχτείς αρχεία απο άλλους(τουλάχιστον αυτό είχα εγώ μέχρι πριν μερικές μέρες.. ) επέλεξε την επιλογή απο την Ασύρματη Αποστολή.

 

efxaristw ola ta paidia gia to endiaferon sas.

to bluetooth otan paw na to energopoiisw mou leei

please turn off flight mode first.

alla afto einai asxeto giati to bluetooth leitourgei opws kai na exei.

ti na pw.:X :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βtw, όποιος έχει σχετική γνώση και εμπειρία θα ήθελα τα φώτα σας!!!!:!:

 

Θα αγοράσω μια κάρτα μνήμης SD 1 gb για το S100. Ποια θα μου προτείνατε (μοντέλο και ταχύτητα)?

 

Edit: Βρήκα ένα σχετικό post από κάποιον φίλο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=870299&highlight=%F6%EF%F1%DD%F2#post870299

Εγώ έχω αυτή και παίζει μια χαρά. Ρίξε μια ματιά και σ' αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Παρα το αρκετο ψάξιμο στο φόρουμ, δεν βρήκα απάντηση στα παρακάτω:

 

1) Το ίδιο πρόβλημα που έχει με τα αλάρμ (διάβασα και απο άλλους), έχει και με τα sms. Δεν πέρνω είδηση οτι έχω νέο sms αν δεν το ανοίξω. (όταν λαμβάνει sms κάνει μια μικρή δόνηση και τίποτα άλλο. Γίνεται τίποτα?

 

2) Όταν ανατρέχω στα "απεσταλμένα" sms, Δεν μου γράφει τον αποδέκτη με το όνομά του αλλά με τον αριθμό κλήσης, εκτός και αν έχω απαντήσει σε προηγούμενο sms του, οπότε γράφει όνομα.) Εν συνέχεια, για να θυμηθώ ποιός ήταν ο αποδέκτης πρεπει να γράψω σε ενα χαρτάκι τον αριθμό για να μπορώ να τον θυμάμαι, αφού δεν κάνει copy-paste, και μετα να τον πληκτρολογήσω σαν να κάνω κλήση (εκεί με την "έξυπνη κλήση ενεργοποιημένη, μου εμφανιζε το όνομα)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καπου το εχω ακουσει οτι με τις πολυ γρηγορες εχει προβλημα,εγω εχω 80Χ και ολα οκ,αν βαλεις αλλη κανεις εγκατασταση;για δοκιμασε οποτε να δεις τι φταιει

 

 

lagoudaki thanx για την απάντηση και καλή χρονιά σε όλους σας....

 

 

Με βλέπω να πηγαίνω για αλλαγή της κάρτας,οπότε θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως όλους όσους μου παραθέτατε εδώ κάποιες γρήγορες - από 80x και πάνω - κάρτες SD στα 512 ΜΒ.Τι προτείνετε?

 

Thanx in advance ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...