Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ρε φιλε συμφωνοι, αλλα αυτος που θελει ελληνικο μενου τι θα κανει; Πιστευεις πως δεν το ξεραμε απο καιρο το κολπακι με το MDA; :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό το ebay αλλά μιάς και θα το πάρω με σύνδεση στο 180, θα μου έρθει στα 400 Ευρώ, οπότε για 40 Ευρώ δέν αξίζει τον κόπο να τρέχω.

Σχετικά με τις εφαρμογές διάβασα σε κάποια σελίδα το forum για http://www.pocketpcfreewares.com και έχει αρκετά πράγματα που ελπίζω να είναι συμβατά. Όπου αλλού και να έχω ψάξει φαίνεται να είναι trial και demo versions.

Πώς μπορώ να καταλάβω εάν είναι συμβατή μία εφαρμογή με το συγκεκριμένο μοντέλο?

Η ανάλυση της οθόνης παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ..

 

exw tin siskevi s100 tis qtek kprospathw na perasw ixous kliseis exw perasei 2 ixous sto rings alla den dexete allous parolo pou exw karta mnimis 512 k exei arketo xwro eleuthero akoma. Giati? posous ixous kliseis kainourious ektos apo autous pou exei dexete to s100? an tous perasw stin karta mnimis me poio tropo na tous valw ws ixos klisis? mono ws mp3 akouw ta songs den ginete i metafora tous ws ixo kliseis.

Tha ithela na rwtisw telos an mporw na valw diko mou ixo eidopoiishs sms an nai pws ginete? poia diadikasia akolouthw? pws prostheto ixo eidopoihshs sms stous idi yparxontes?

 

Elpizw na exw kapoia apantisi ..sas euxaristw ek twn proterwn :)

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε αυτό !

Καλή λύση! ;)

 

Προσέξατε το κινητό! Σας θυμίζει κάτι? :p

 

Χα ωραίο το ποστ σου! βρε τι μου θυμίζει η φωτό, κάπου το χω ξαναδεί αυτό το κινητο! :lol:

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ..

 

exw tin siskevi s100 tis qtek kprospathw na perasw ixous kliseis exw perasei 2 ixous sto rings alla den dexete allous parolo pou exw karta mnimis 512 k exei arketo xwro eleuthero akoma. Giati? posous ixous kliseis kainourious ektos apo autous pou exei dexete to s100? an tous perasw stin karta mnimis me poio tropo na tous valw ws ixos klisis? mono ws mp3 akouw ta songs den ginete i metafora tous ws ixo kliseis.

Tha ithela na rwtisw telos an mporw na valw diko mou ixo eidopoiishs sms an nai pws ginete? poia diadikasia akolouthw? pws prostheto ixo eidopoihshs sms stous idi yparxontes?

 

Elpizw na exw kapoia apantisi ..sas euxaristw ek twn proterwn :)

 

 

giati oi ixoi pou vazeis mesa sto rings enai mesa stin ram kai oxi stin karta sou!gia na ton kaneis ixo prepei na pas rithmiseis-->ixoi!se minima den mporeis na valeis ;)

Link to comment
Share on other sites

giati oi ixoi pou vazeis mesa sto rings enai mesa stin ram kai oxi stin karta sou!gia na ton kaneis ixo prepei na pas rithmiseis-->ixoi!se minima den mporeis na valeis ;)

 

αμα δεν ξερουμε κατι καλο ειναι να μην λεμε ανακριβιες...φυσικα και μπορει να βαλει αλλο ηχο σε SMS, απο το settings=>sounds&notifications εκει που διαλεγεισ ηχους βρες την επιλογη που λεει για messaging: sms

 

Oi ηχοι πρεπει να ειναι μεσα στο windows. Μπορεις και απο storage card αλλα χρειαζετε καπως να το κανεις enable. νομιζω οτι καπου μεσα στο thread υπαρχουν οδηγιες..

Link to comment
Share on other sites

Paidia mipws exeis kanenas apo esas kamia empeiria me tin teleservice poy exei to service twn Qtec;

 

Meta apo 4 mines poy exw to kinito den mporoysa na akoysw oyte na me akoysoyn otan eixa mia klisi kai anagkastika na to paw stin teleservice pistevontas oti exw tin eggisi twn 2 xronwn kai ara den yparxei kanena problima.

 

Gia kaki moy tixi me enimerwsan oti to kinito exei anoixtei apo allon kai ara xanw tin eggiisi poy exw.

 

To 8ema fisika einai oti egw den exw kanena logo na exw anoiksei to kinito anti8eta me aytoys poy exoyn ka8e logo na moy bgaloyn to kinito ektos eggiisis.

 

Logika an telika den bgalw kamia akri 8a paw dikastikws.

An kapoios exei kamia paromoia empeiria parakalw enimerwste me.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 1520.

Κάνε τα παράπονά σου και όλα θα πάρουν το δρόμο τους....

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 1520.

Κάνε τα παράπονά σου και όλα θα πάρουν το δρόμο τους....

 

εχει δικιο...παρε τηλεφωνο και κανε την καταγγελια σου...και αυτη και ο πουλιαδης θελουν τρελο κραξιμο

 

@nbachas: btw, μήπως το κινητό σου το πηρες απο το expansys ?

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο...παρε τηλεφωνο και κανε την καταγγελια σου...και αυτη και ο πουλιαδης θελουν τρελο κραξιμο

 

@nbachas: btw, μήπως το κινητό σου το πηρες απο το expansys ?

 

 

Oxi den to pira apo to expansys to agorasa apo elliniko katastima poy poylaei kinita. Se koyti sfragismeno kai me tin eggiisi toy.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ με την σειρά μου το Qtek S100.Μου άρεσε το μέγεθος του και το ότι είναι ουσιαστικά ένα πλήρες pocket pc.Διάβασα αυτό το thread από την αρχή σελίδα σελίδα για να δω τις εντυπώσεις σας από το κινητό αυτό.Οφείλω να ομολογήσω ότι ο ενθουσιασμός μου μετριάστηκε όταν είδα αρκετούς να παραπονιούνται για κάποια προβλήματα με κυριότερο για μένα για το ακουστικό του S100 που ξαφνικά "παραδίδει" το πνεύμα και για το άθλιο service της συσκευής στην Ελλάδα.

 

Οπότε ζητώ την γνώμη σας για την συσκευή αυτή.Μήπως κάποιο άλλο από τα μοντέλα της QTEK είναι πιο αξιόπιστο ώστε ίσως να το προτιμήσω αν και θα έχει μεγαλύτερο μέγεθος?Είναι αυτό γενικότερο πρόβλημα με τα τηλέφωνα αυτά ή οι ανησυχίες μου είναι υπερβολικές?Σας παρακαλώ πέστε την γνώμη σας γιατί τα λεφτά του δεν είναι λίγα...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ με την σειρά μου το Qtek S100.Μου άρεσε το μέγεθος του και το ότι είναι ουσιαστικά ένα πλήρες pocket pc.Διάβασα αυτό το thread από την αρχή σελίδα σελίδα για να δω τις εντυπώσεις σας από το κινητό αυτό.Οφείλω να ομολογήσω ότι ο ενθουσιασμός μου μετριάστηκε όταν είδα αρκετούς να παραπονιούνται για κάποια προβλήματα με κυριότερο για μένα για το ακουστικό του S100 που ξαφνικά "παραδίδει" το πνεύμα και για το άθλιο service της συσκευής στην Ελλάδα.

 

Οπότε ζητώ την γνώμη σας για την συσκευή αυτή.Μήπως κάποιο άλλο από τα μοντέλα της QTEK είναι πιο αξιόπιστο ώστε ίσως να το προτιμήσω αν και θα έχει μεγαλύτερο μέγεθος?Είναι αυτό γενικότερο πρόβλημα με τα τηλέφωνα αυτά ή οι ανησυχίες μου είναι υπερβολικές?Σας παρακαλώ πέστε την γνώμη σας γιατί τα λεφτά του δεν είναι λίγα...

 

βασικα το service του qtek που το εχει η ace hellas ειναι αρκετα καλο (τουλαχιστον ετσι εχω ακουσει)...το αθλιο service που λες ειναι για το ι-mate και πουλιαδης και οχι ace hellas...σιγουρα και με την ace μπορει να εχεις προβληματα αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι οπως του πουλιαδη.

Link to comment
Share on other sites

βασικα το service του qtek που το εχει η ace hellas ειναι αρκετα καλο (τουλαχιστον ετσι εχω ακουσει)...το αθλιο service που λες ειναι για το ι-mate και πουλιαδης και οχι ace hellas...σιγουρα και με την ace μπορει να εχεις προβληματα αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι οπως του πουλιαδη.

 

 

To service twn Qtec paidia to exei i Teleservice kai oxi i Ace Hellas. H Ace Hellas mporei na episkeyasei ena kinito alla den exei kamia sxesi me tin eggiisi poy dinei to kinito.

Mporei o antiproswpos twn siskeywn na einai i Ace Hellas alla to service to exei dwsei se oli tin Eyrwpi i Qtec stin Telesrvice kai opws proipa einai athlio.

Sygkekrimena epeidi eipidi eimai pa8wn kai asxoli8ika ligo me to 8ema bgazoyn synexeia kinita ektos egiisis eite epeidi exoyn anoiktei eite epeidi exoyn braxei.

 

Enimerwtika exei kai to service twn Sony Ericson kai twn Siemens.

Link to comment
Share on other sites

Sygkekrimena epeidi eipidi eimai pa8wn kai asxoli8ika ligo me to 8ema bgazoyn synexeia kinita ektos egiisis eite epeidi exoyn anoiktei eite epeidi exoyn braxei.

αυτο είναι γεγονός, το εχω ακουσει απο παρα πολλους...

οσοι την εχουν παθει νομιζω οτι πρεπει να προχωρησουν σε καταγγελια διοτι ειναι μεγαλη κοροιδία αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μένει κοντά και τον ενδιαφέρει είναι προσκαλεσμένος:

 

1η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη!

 

Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005, Ώρα 19:00

 

Λεπτομέρειες εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Σκέφτομαι να πάρω και εγώ με την σειρά μου το Qtek S100.Μου άρεσε το μέγεθος του και το ότι είναι ουσιαστικά ένα πλήρες pocket pc.Διάβασα αυτό το thread από την αρχή σελίδα σελίδα για να δω τις εντυπώσεις σας από το κινητό αυτό.Οφείλω να ομολογήσω ότι ο ενθουσιασμός μου μετριάστηκε όταν είδα αρκετούς να παραπονιούνται για κάποια προβλήματα με κυριότερο για μένα για το ακουστικό του S100 που ξαφνικά "παραδίδει" το πνεύμα και για το άθλιο service της συσκευής στην Ελλάδα.

 

Οπότε ζητώ την γνώμη σας για την συσκευή αυτή.Μήπως κάποιο άλλο από τα μοντέλα της QTEK είναι πιο αξιόπιστο ώστε ίσως να το προτιμήσω αν και θα έχει μεγαλύτερο μέγεθος?Είναι αυτό γενικότερο πρόβλημα με τα τηλέφωνα αυτά ή οι ανησυχίες μου είναι υπερβολικές?Σας παρακαλώ πέστε την γνώμη σας γιατί τα λεφτά του δεν είναι λίγα...

φιλε εγω προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα εδω και 3 μηνες που το εχω στην κατοχη μου,και εχουμε 2 στο σπιτι,τωρα για το σερβις δεν εχω γνωμη γιατι δεν εχω παει ποτε
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μένει κοντά και τον ενδιαφέρει είναι προσκαλεσμένος:

 

1η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη!

 

Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005, Ώρα 19:00

 

Λεπτομέρειες εδώ...

 

kserw oti exeis link gia leptomeries alla ama den sou einai diskolo se parakalo grapse gia na voithiseis kai tous allous!

 

egw apexw 500 xiliometra apo tin thessaloniki alla tin kiriaki tha eimai ekei gia na vrw spiti gia ton xeimwna!etsi apidi den kserw gri apo thess tha ithela liges parapanw lwptomeries!

 

pada filika :)

Link to comment
Share on other sites

kserw oti exeis link gia leptomeries alla ama den sou einai diskolo se parakalo grapse gia na voithiseis kai tous allous!

Είναι πολύ απλό φίλε μου:

 

1) Πάνε μπροστά στην είσοδο του Λευκού Πύργου.

 

2) Γύρνα την πλάτη σου στον Πύργο και κοίτα απέναντι προς το κτίριο της "Εταιρίας Μακεδονικών Σπουδών"

 

3) Ο "Ξαρχάκος" βρίσκεται μέσα στο πάρκο προς το δεξί σου χέρι, μετά το άγαλμα του Φιλίππου.

 

4) Εάν βρέχει, η "Ραψωδία" βρίσκεται απέναντι, ευθεία και λίγο αριστερά πίσω από ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ δέντρο.

 

Είναι πολύ κεντρικά μέρη, και τα ξέρουν όλοι οι ταξιτζίδες.

 

Αν έχεις κάποιο πρόβλημα (ως τότε θα ανταλλάξουμε τηλέφωνα με pm) πάρε μου τηλ να σε καθοδηγήσω.

 

Κ.Ι.Σ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω κατι προτου αγορασω το S100.....Ειχα ρωτησει αν υπαρχει προγραμματακι για αναγνωριση ελληνικων χαρακτηρων και καποιος μου ειπε το penreader....

το εχει δκιμασει κάποιος...? δουλευει ικανοποιητικα για ελληνικα...?

και αν ναι πρεπει καποιος να το αγορασει η βρισκεται....χμ χμ :D

 

Α και κατι ακόμα μπορεις να εχεις παραπανς απο μια εφαρμογες και να κανεισ switch μεταξυ αυτών?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Απουσίασα για λίγο καιρό, και βλέπω το θέμα καλά κρατεί...

 

Με κάποιους από εσάς είχαμε συζητήσει (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=894359#post894359) για το θέμα του usb mass storage driver για ppc.

 

Επιτέλους βρήκα τρόπο να καλύψω την πλευρά του hardware (τελικά έχω καλώδιο από male mini usb σε female usb) και τώρα ψάχνω τους οδηγούς. Κατέβασα αυτούς του Deje (http://www.deje.gmxhome.de/software.html) αλλά δε λειτουργούν.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς σας κάτι παρόμοιο στο jam?

Έχετε να προτείνετε εναλλακτικούς οδηγούς, μια και αυτοί είναι trial για τα wm2003?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...