Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.Και κατι αλλο,αν αλλαξω rom μπορώ να εχώ οτί ειχα και πρίν απίραχτο αν κανω ενα restore απο ένα backup?
He who refuses to take part in modern mediocrity will forever stand alone,an outcast.He is the bringer of change,changes that instill fear in all who go with the fashion's flow.Their power comes from others, not from within.They are false!Woe unto them for the bringers of change have banded together.The time is now!We cannot be stopped!We are riding up, riding hard on the will of the people.The battle rages-Choose your side DEATH TO FALSE METAL Forever Fighting The World - Words of wisdom from MANOWAR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ.Και κατι αλλο,αν αλλαξω rom μπορώ να εχώ οτί ειχα και πρίν απίραχτο αν κανω ενα restore απο ένα backup?

 

Και εγώ την ίδια απορία είχα.

Λίγες σελίδες πιο πριν θα δεις τα σχετικά μηνύματα.

Πάντως η λύση που επέλεξα ήταν full backup, file backup, backup των ρυθμίσεων της κάθε εφαρμογής -όπου αυτό υποστηριζόταν-, και outlook synchronisation. Εγκατάσταση της νέας ROM, επανεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων και restore των ρυθμίσεών τους -όπου αυτό υποστηριζόταν-, επαναρύθμιση των στοιχείων μου, επαναφορά των rings κλπ...

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

- Κανεις ενα soft reset

...

Εμένα μου δουλεύει αν απλώς το κλείσω από το OFF, όχι soft reset. Όταν το ανοίξω μετά από 2-3 sec, τότε το εικονίδιο bluetooth είναι ενεργό και δουλεύει κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μία εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Ακόμα προσπαθώ να τελειώσω την ανάγνωση των 165 σελίδων που προηγούνται.

 

Θα ήθελα να παραθέσω εδώ την προσωπική μου εμπειρία από το Qtek:

Το δικό μου Qtek s100 υπεβλήθη (μαζί με εμένα) σε καταπόνηση σε πτήση με εκπαιδευτικό αεροσκάφος 2 τύπων (Τ2, Τ6Α Texan II) της Πολεμικής Αεροπορίας. Χρόνος συνολικά πάνω από 2 ώρες, ταχύτητες έως 490mph, έκθεση σε πολλαπλά G (4 ως 6+), ύψη έως 21.000 πόδια, ελιγμοί ποικίλοι.

 

Ελήφθησαν πολυάριθμες εικόνες αλλά και βίντεο εν πτήσει (το κινητό το είχα απενεργοποιημένο). Η συσκευή δουλεύει άψογα :shifty:

 

Σκέφτομαι να κατοχυρώσω και σχετική πιστοποίηση :p

Link to comment
Share on other sites

paidia pragmatika... kapoia pragmata ta leei to manual... den einai toso diskolo na ta diavasete... mia fora tha ta xreiasteite... ta windows mobile einai ola ta idia sto menu...

an to mathete mia... tha kserete tin "ideologia" tou mia zoi...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με Outlook

 

Αρνειται να συγχρονισει επιλεκτικα καποια ονοματα. Ενω τα ονοματα υπαρχουν κανονικα στο outlook, στο s100 δεν εμφανιζονται καθολου.

Τα ονοματα αυτα δεν εχουν καποιο κοινο χαρακτηριστικο, μπορει να ειναι με ολα τα γραμματα ελληνικα, αγγλικα ή μεικτα, να εχουν μονο ενα τηλεφωνο ή και παραπανω, και ανηκουν σε διαφορες κατηγοριες.

 

wtf???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι σε καποια *.exe οταν παω να τα τρεξω μου λεει πως δεν ειναι συμβατη εφαρμογη Win32 και κατι τετοια... :O

 

Τι να κανω; :)

 

edit: Γιατι δεν μπορω να στειλω τιποτα με bt; Στα μενου ''Αποστολη'' εχει μονο με IR και e-mail. Τα bttools που τα βρισκω; :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορει επισης να μου πει καποιος που βρισκετε ο HexEditor του Resco Explorer 2003; Τι θα πατησω δηλαδη για να ανοιξει; :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους απίστευτους PPCάδες.

 

Επειδή καιρό έψαχνα να αγοράσω ένα μικρό PDA-τηλέφωνο, και από ότι βλέπω το Jam είναι μονόδρομος, μάλλον δε θα αργήσει και πολύ η μέρα απόκτησής του. Πριν όμως γίνει αυτό, θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις, σε αυτούς που ξέρουν και έχουν τη διάθεση να μου απαντήσουν.

 

0. Γνωρίζει κανείς εάν το Jam συνεργάζεται σωστά με SD κάρτες των 2GB;

 

1. Έχει μετρήσει κάποιος που έχει γρήγορη κάρτα (πάνω από 100x) πόσο χρόνο περίπου χρειάζεται ένα μεγάλο αρχείο (π.χ. 100ΜΒ) να μεταφερθεί από και προς το Jam μέσω του USB καλωδίου; Ρωτάω για να δω αν αξίζει να αγοράσω γρήγορη (πάνω από 60x) κάρτα SD.

 

2. Η ποιότητα του ήχου, μέσω ακουστικών, σε τι επίπεδο βρίσκεται; Ακούγεται καθόλου θόρυβος (φύσημα);

 

3. Υπάρχει μήπως κάποιος προσαρμογέας έτσι ώστε να μπορώ να συνδέσω κανονικά ακουστικά με βύσμα mini-jack στο Jam;

 

4. Υπάρχει τρόπος, όταν συνδέεται το Jam με τον υπολογιστή μέσω USB, να αναγνωρίζεται σαν εξωτερικός USB σκληρός δίσκος, έτσι ώστε να μπορώ γρήγορα και εύκολα να το γεμίζω με πράγματα, χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσω λογισμικό;

 

5. Και τέλος, το να διαβάζεις κείμενα (π.χ. pdf αρχεία) μέσα από τη μικρή οθόνη του Jam, είναι βασανιστικό ή αντέχεται;

 

 

Σας υπερευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις σας.

 

Φιλικά

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

2. Η ποιότητα του ήχου, μέσω ακουστικών, σε τι επίπεδο βρίσκεται; Ακούγεται καθόλου θόρυβος (φύσημα);

 

3. Υπάρχει μήπως κάποιος προσαρμογέας έτσι ώστε να μπορώ να συνδέσω κανονικά ακουστικά με βύσμα mini-jack στο Jam;

 

4. Υπάρχει τρόπος, όταν συνδέεται το Jam με τον υπολογιστή μέσω USB, να αναγνωρίζεται σαν εξωτερικός USB σκληρός δίσκος, έτσι ώστε να μπορώ γρήγορα και εύκολα να το γεμίζω με πράγματα, χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσω λογισμικό;

Καλωσήρθες στην παρέα μας!

2)Είναι σε πολύ καλό επίπεδο, και με δυνατό ήχο.

3)Υπάρχει και κοστίζει 50 λεπτά :) (έχω πάρει...).Θα το βρείς σε καταστήματα που ασχολούνται με μουσική

4)Φαίνεται κανονικά στο "Ο υπολογιστής μου" (το αναφέρει σαν mobile device) χωρίς να χρειάζεται τίποτα παραπάνω. Μόλις κάνεις 2 κλικ επάνω του, είναι σα να βλέπεις τα αρχεία του σκληρού σου δίσκου. Κάνεις οτι θές, σβήνεις/μεταφέρεις/αντιγράφεις... Νομίζω όμως οτι πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το activesync... (υποθέτω οτι όταν λές να εγκαταστήσεις κάποιο λογισμικό αναφέρεσαι σε 3ου κατασκευαστή...)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους απίστευτους PPCάδες.

 

0. Γνωρίζει κανείς εάν το Jam συνεργάζεται σωστά με SD κάρτες των 2GB;

 

1. Έχει μετρήσει κάποιος που έχει γρήγορη κάρτα (πάνω από 100x) πόσο χρόνο περίπου χρειάζεται ένα μεγάλο αρχείο (π.χ. 100ΜΒ) να μεταφερθεί από και προς το Jam μέσω του USB καλωδίου; Ρωτάω για να δω αν αξίζει να αγοράσω γρήγορη (πάνω από 60x) κάρτα SD.

 

5. Και τέλος, το να διαβάζεις κείμενα (π.χ. pdf αρχεία) μέσα από τη μικρή οθόνη του Jam, είναι βασανιστικό ή αντέχεται;

Γιώργος

 

0. mia xara... 100%

 

1. den exo metrisei... alla i taxitita me to usb kalodio den einai kai toso kali... panta me enan card reader usb2 tha kaneis kaliteri douleia gia metafora arxeion... kai de kostizoun pano apo 10euro... ego me x66 karta eimai mia xara... i taxitita de fenete toso sti metafora ton arxeion alla sti leitourgia tou S100... palia me tin 512mmc emena sernotan...

 

5. ta diavazei mia xara... den einai kai othoni pc alla kaneis ti douleia sou kanonika!

Link to comment
Share on other sites

@Mythozz

Φφ...κουράστηκα 7min έκανα! :p

 

@agekalp

You're welcome. :)

 

@all

Έχω ορίσει η βιντεοσκόπηση να αποθηκεύεται ως .avi, όταν το κάνω όμως copy στο pc ο windows media player classic αρνείται πεισματικά να δείξει εικόνα (ο ήχος ακούγεται) και ο windows media player δε μπορεί να κάνει τίποτα από τα δύο.

Τις πταίει;

προφανώς ο αποκωδικοποιητής σου φταίει.

δοκίμασε να κατεβάσεις τον k-lite codec (ψάχνεις με keyword "k-lite" ) και πες μας τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μία εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Ακόμα προσπαθώ να τελειώσω την ανάγνωση των 165 σελίδων που προηγούνται.

 

Θα ήθελα να παραθέσω εδώ την προσωπική μου εμπειρία από το Qtek:

Το δικό μου Qtek s100 υπεβλήθη (μαζί με εμένα) σε καταπόνηση σε πτήση με εκπαιδευτικό αεροσκάφος 2 τύπων (Τ2, Τ6Α Texan II) της Πολεμικής Αεροπορίας. Χρόνος συνολικά πάνω από 2 ώρες, ταχύτητες έως 490mph, έκθεση σε πολλαπλά G (4 ως 6+), ύψη έως 21.000 πόδια, ελιγμοί ποικίλοι.

 

Ελήφθησαν πολυάριθμες εικόνες αλλά και βίντεο εν πτήσει (το κινητό το είχα απενεργοποιημένο). Η συσκευή δουλεύει άψογα :shifty:

 

Σκέφτομαι να κατοχυρώσω και σχετική πιστοποίηση :p

γιατί δεν μας στέλνεις καμια φωτό?

αν είναι και video ειδικά!!!! :D SUPER .

Link to comment
Share on other sites

i lisi gia ena sinolo apo codecs einai defilerpak.

kai gia ipotitlous kai gia ixo kai gia video klp klp...

http://hellninjacommando.com/defilerpak/

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Codec-Packs-Video-Codecs/DefilerPak.shtml

 

oloi oi media player sas tha paizoun ta panta meta...

Link to comment
Share on other sites

 

1. den exo metrisei... alla i taxitita me to usb kalodio den einai kai toso kali... panta me enan card reader usb2 tha kaneis kaliteri douleia gia metafora arxeion... kai de kostizoun pano apo 10euro... ego me x66 karta eimai mia xara... i taxitita de fenete toso sti metafora ton arxeion alla sti leitourgia tou S100... palia me tin 512mmc emena sernotan...

σχετικά με τις κάρτες μνήμης .

επειδή αγόρασα μια ultra2 sandisk για διαφορους λόγους που αναφέρονται στο forum πρέπει να ομολογήσω πως δεν είδα καμια ουσιαστική διαφορα στην ταχύτητα.

αυτό το κατάλαβα όταν μετέφερα ένα αρχείο μερικών mb από την κυρια μνήμη στην κάρτα. η εγγραφη ήταν ελάχιστα ποιο γρηγορη από την mmc!! που χρησιμοποιούσα πριν .

και μιλάμε ότι στα χαρτιά η διαφορες των ταχυτήτων εγγραφης αυτών των 2 καρτών είναι χαώδης.

 

επίσης όλες οι εφαρμογές δούλευαν κανονικά στην mmc όπως και τώρα στην "γρηγορη" sd .

ακόμα και η ταχύτητα ανάγνωσης- εγγραφης σε συσκευη card reader δεν μου έδωσε σημαντικό πλεονέκτημα.

 

εν τέλη αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: μετάνιωσα που δεν πήρα μια απλή sd 1gb με λίγα χρήματα παραπάνω και πήρα μια γρηγορη sd των 512mb .

το s100 έχει κάποιο όριο στις ταχύτητες ανάγνωσης-εγγραφης και έτσι δεν είναι απαραίτητη μια γρηγορη και ακριβή καρτα.

αυτή είναι η άποψη μου.

 

υ.γ : κάποιος είχε αναφέρει ότι το destinator απαιτεί γρηγορη κάρτα για να λειτουργήσει καλύτερα .επειδή δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα το εν λόγο πρόγραμμα πρέπει να το πω.

ίσος να είναι και έτσι .

πάντως και πάλι οι διαφορες κόβω στοίχημα ότι θα είναι μικρές ,και σίγουρα όχι ανάλογες με τις διαφορες στην τιμή μεταξύ των απλών sd-mmc και των γρήγορων sd.

υ.γ2 :δεν θέλω να επηρεάζω κάποιους στις αγορές τους .

με σιγουριά όμως μπορώ να προτείνω να πάρουν μια ultra 2 sandisk αντί για την extreme 3 .την θεωρώ υπερβολική.

Link to comment
Share on other sites

@sequent_c/eNeRGy

 

Tα έχω δοκιμάσει και τα δύο codecs packs αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δοκίμασα ότι codec pack κυκλοφορεί αλλά και πάλι τίποτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

@sequent_c/eNeRGy

 

Tα έχω δοκιμάσει και τα δύο codecs packs αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δοκίμασα ότι codec pack κυκλοφορεί αλλά και πάλι τίποτα.

 

δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο μπορεί να φταίει.

σίγουρα κατέβασες το k-lite full χωρίς αποτέλεσμα?

 

μια ποιο πρόχειρη και γρηγορη λύση είναι να παίζεις τα avi από τον virtualdub . plus το ότι μπορείς και να τα επεξεργάζεσαι κι ολας .

 

κατέβασε αυτό το προγραμματάκι εμενα μου έχει λύσει τα χερια στο editing των videos.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το virtual dub το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα καθώς και το mod.

Απλά ήθελα κάτι σε media player classic.

Τέσπα,η αναζήτηση συνεχίζεται. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

To kalytero programma gia na paizei ta videakia tou JAM einai to quicktime tis Apple! Mexri edit mporeis na ta kaneis kai na ta enoseis kai na ta montareis kai oti allo theleis!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...