Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και κάτι άλλο τώρα ...υπάρχει κανεις με cosmote που να συνδέεται μέσω

gprs?

γιατί εμενα δεν δουλεύει το άτιμο ακόμα ,αφού και αναβάθμιση έκανα ,και τις ρυθμίσεις τις έχω ελέγξει ... :( :( :(

 

koita ego exo cosmote (cosmokarta) exo balei tis rithmiseis gia web kai wap.

se wap sites mpainei kanonika p.x (wap.myphone.gr) ala se web den mpainei

giati den exo symboleo alla karta. ego katebasa ena arxeio .cab apo mia selida poy den thn thimame kanei mono toy to install atan to epilekseis ktl ktl

kai ginontai aytomata oi rithmiseis. to "kako" poy emena den me peirazei einai oti otan kaneis soft reset deixnei ena terastio logo tis co/te kai sto prothorio

to logo tis i-mate llooll :mad: . epeidi den thn thimame thn dieythinsh an theleis dose mou mail kai sto stelno :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Me peisate tha thn parageilw kai egw .. :)

 

Apo pou thn peires re Pano na mhn psaxnw kai poses hmeres ekane na sou erthei milaw panta gia thn dermatinh brando .. :cool:

απο brando την πηρα ,την προηγουμενη τεταρτη την παρηγγειλα, σημερα την πηρα. Ειναι ιδανικη για χρηση του magician ως κινητου και ανοιγοντας απο πανω πολυ ευκολα εχουμε χρηση pda με γραφιδα. Η αλλη η δερματινη [side folding] ειναι για pda χρηση μονο,δεν εξυπηρετει χρηση κινητου,πρεπει να την ξεδιπλωνεις συνεχεια,ειτε για να καλεσεις ειτε για να απαντησεις. Επισης τη θηκη σιλικονης ημουν ο πρωτος που την ειχα φερει [με προπαραγγελία], και ο πρωτος που την πεταξα γιατι μυριζαν τα χερια μου προφυλακτικιλα,και τσακωθηκα με τη δικια μου,γιαυτο συνιστω προσοχη :)

Link to comment
Share on other sites

η επιχείρηση screen protector= πλήρη αποτυχία .δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα καλύτερο από αυτό ...κρίμα ...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/sequent_c/31751/389036/0/%C5%E9%EA%FC%ED%E12.jpg

 

και κάτι άλλο τώρα ...υπάρχει κανεις με cosmote που να συνδέεται μέσω gprs?

γιατί εμενα δεν δουλεύει το άτιμο ακόμα ,αφού και αναβάθμιση έκανα ,και τις ρυθμίσεις τις έχω ελέγξει ... :( :( :(

Κάτι μου λέει πως αυτό που κόλλησες δεν είναι το screen protector αλλά το αυτοκόλλητο κάλυμμά του! Το ultra clear screen protector του Brando (και υποθέτω και άλλα όμοια) αποτελούνται από τρία στρώματα:

Υπάρχει μία πλαστική διαφάνεια πάνω στην οποία βρίσκεται αρχικά το screen protector. Αυτή την αφαιρείς πριν το βάλεις πάνω στην οθόνη. Το screen protector έχει ένα αυτοκόλλητο από την επάνω του μεριά το οποίο αφαιρείς μετά την πλήρη εφαρμογή του screen protector στην οθόνη.

ΤΡΙΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ – ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΜΕΣΑΙΟ!!!

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην πέταξες το πραγματικό screen protector...

Link to comment
Share on other sites

koita ego exo cosmote (cosmokarta) exo balei tis rithmiseis gia web kai wap.

se wap sites mpainei kanonika p.x (wap.myphone.gr) ala se web den mpainei

giati den exo symboleo alla karta. ego katebasa ena arxeio .cab apo mia selida poy den thn thimame kanei mono toy to install atan to epilekseis ktl ktl

kai ginontai aytomata oi rithmiseis. to "kako" poy emena den me peirazei einai oti otan kaneis soft reset deixnei ena terastio logo tis co/te kai sto prothorio

to logo tis i-mate llooll :mad: . epeidi den thn thimame thn dieythinsh an theleis dose mou mail kai sto stelno :)

 

μα εμενα λόγο της usim έχει έτοιμες τις ρυθμίσεις ,θυμάμαι με το 6630 από την πρώτη μέρα μπήκα στο wap.myphone.gr χωρίς να πειράξω τίποτα .

το site της qtek λέει : αναβαθμιστείτε για να έχετε gprs .

δοκίμασα και τις ρυθμίσεις που λέει. ..γενικώς τα έχω δοκιμάσει όλα και πάλι μου λέει :"το modem λήψης αποσυνδέθηκε ,μπλα μπλα" ...

 

...αυτό το cabάκι που λες τι μπορεί να κάνει δηλαδή?

 

αν θέλεις στειλτο στο sequent_c@yahoo.com ...να το δοκιμάσουμε κι αυτό.

 

 

by the way ...ωραία αυτή η θήκη που λέτε ρε παιδιά ...θα μας ζεσταίνει και το αυτι :p ακουμπάει όμως καλά στην οθόνη? είναι άνετο το γράψιμο με το stylus?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Alexkass πριν ζητησω βοηθεια διαβασα ολες της σελιδες...!

παω στο intelli pad παω στις ρυθμισεις βαζω ελληνικα και δεν γινεται τιποτα...!Συνεχιζει με αγγλικα.Αν γινεται να μου στειλει καποιος το αρχειο του intelli pad νομιζω πως βρισκεται στον καταλογο windows.

ageloskalp@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως αυτό που κόλλησες δεν είναι το screen protector αλλά το αυτοκόλλητο κάλυμμά του! Το ultra clear screen protector του Brando (και υποθέτω και άλλα όμοια) αποτελούνται από τρία στρώματα:

Υπάρχει μία πλαστική διαφάνεια πάνω στην οποία βρίσκεται αρχικά το screen protector. Αυτή την αφαιρείς πριν το βάλεις πάνω στην οθόνη. Το screen protector έχει ένα αυτοκόλλητο από την επάνω του μεριά το οποίο αφαιρείς μετά την πλήρη εφαρμογή του screen protector στην οθόνη.

ΤΡΙΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ – ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΜΕΣΑΙΟ!!!

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην πέταξες το πραγματικό screen protector...

όχι το μεσαίο κομμάτι είναι ...άλλωστε οι ζελατίνες επικάλυψης του ήταν πράσινες . θα πάρω το brando να το δοκιμάσω ...

όσο για τις σκόνες που είπε το παλικάρι λίγο πριν η λύση είναι να έχουμε μαζί μας ένα μαντιλάκι από αυτό που έχουν οι θήκες των γυαλιών.

καθαρίζουμε καλά την οθόνη και το protector και ακαριαία το τοποθετούμε ...εγώ έτσι δεν είχα πρόβλημα σκόνης ... μονο τις φουσκάλες ,δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω στο s100 μου την τελευταία έκδοση απο το site της ace, και μερικές φορές όχι πολύ συχνά όταν πάω να ανοίκσω το bluethooth μου λέει ότι έχει σφάλμα και ότι δεν υπάρχει υλικό για αυτή τη συσκευή, κάνοντας soft reset διορθώνεται, μήπως είναι κάποιο bug της νέας ρομ, το έχουν παρατηρήσει και άλλοι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

γιατι μυριζαν τα χερια μου προφυλακτικιλα,και τσακωθηκα με τη δικια μου,γιαυτο συνιστω προσοχη :)

 

reeee ti profilaktikila looool egw thn eplina (tin thiki) me sapounaki frouta tou dasous kai twra mirizei sa rwsida pleon :p

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω στο s100 μου την τελευταία έκδοση απο το site της ace, και μερικές φορές όχι πολύ συχνά όταν πάω να ανοίκσω το bluethooth μου λέει ότι έχει σφάλμα και ότι δεν υπάρχει υλικό για αυτή τη συσκευή, κάνοντας soft reset διορθώνεται, μήπως είναι κάποιο bug της νέας ρομ, το έχουν παρατηρήσει και άλλοι αυτό.

αυτό το κάνει όταν η μπαταρία είναι αδύνατη .κάτω του 10% νομίζω . πάντως κάποια κολληματάκια το bt μου έχει κάνει και μένα αλλα νομίζω οφείλονταν σε κάποιο πρόγραμμα δεν θυμάμαι όμως ποιο

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρεις μια απο αυτες που σου ειπα θα εχεις Αγγλικο μενου. Μιλαω για T-mobile english, qtek english & imate english. Για τη διαδικασια δεν χρειαζεται να ξερεις Γερμανικα, αν δεν την κανεις θα χρειαστεις :)

To φλασαρισμα γινεται ευκολα με μια σχετικη βοηθεια απο καποιον που ξερει. Μη φοβασαι θα σε βοηθησουμε.

Οταν μιλαμε για qtek μιλαμε για αγγλικη. Η ελληνικη υπαρχει μονον για συσκευες qtek που εχουν αγορασθει απο την ace hellas, και επειδη ειναι κλειδωμενη δεν μπορουμε να τη βαλουμε οι υπολοιποι. Θα εχεις λοιπον αγγλικο μενου, θα βλεπεις ελληνικα, θα γραφεις ελληνικα με προσθετο πληκτρολογιο και θα ψαχνεις τηλ καταλογο στα ελληνικα με προσθετο λογισμικο. Ελληνικα δεν θα εχεις Τ9 και το μενου. Εμενα που δεν γραφω κατεβατα μυνηματα δεν με χαλαει καθολου.

καταρχήν ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια.το μονο που δεν καταλαβα ειναι το προσθετο πληκτρολογιο.εννοεισ καποιο λογισμικο που εμφανιζει εικονικο πληκτρολογιο ελληνικο η πληκτρολογιο bluetooth external for example?ειμαι πολυ ψημενος για τη συσκευη αυτη και απορω γιατι αργησα τοσο.κατα τη γνωμη σου θα αξιζε η ελληνικη qtek?στη σελιδα 132 λεει ο minotavrs αν καταλαβα καλα οτι υπαρχει σπασμενη η ρομ η ελληνικη της qtek;

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

όχι το μεσαίο κομμάτι είναι ...άλλωστε οι ζελατίνες επικάλυψης του ήταν πράσινες . θα πάρω το brando να το δοκιμάσω ...

όσο για τις σκόνες που είπε το παλικάρι λίγο πριν η λύση είναι να έχουμε μαζί μας ένα μαντιλάκι από αυτό που έχουν οι θήκες των γυαλιών.

καθαρίζουμε καλά την οθόνη και το protector και ακαριαία το τοποθετούμε ...εγώ έτσι δεν είχα πρόβλημα σκόνης ... μονο τις φουσκάλες ,δυστυχώς

Μου φαίνεται περίεργο να έχεις τόσο μεγάλες φουσκάλες. Μήπως το επάνω στρώμα του προστατευτικού το αφαίρεσες πριν τοποθετήσεις το προστατευτικό στην οθόνη; Αν ναι ίσως να παραμορφώθηκε το προστατευτικό επειδή είναι πολύ λεπτό (wild guess...).

Η απάντηση για τη σκόνη πάντως είναι η εφαρμογή να γίνει μέσα σε ένα μπάνιο που μόλις έχεις χρησιμοποιηθεί (μπάνιο ε, όχι τουαλέτα... :)). Οι υδρατμοί περιορίζουν την αιωρούμενη σκόνη στο ελάχιστο. Και προσοχή στον στατικό ηλεκτρισμό πάνω στην οθόνη: μπορεί να μαζεύει σκόνη αμέσως μετά το σκούπισμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω στο s100 μου την τελευταία έκδοση απο το site της ace, και μερικές φορές όχι πολύ συχνά όταν πάω να ανοίκσω το bluethooth μου λέει ότι έχει σφάλμα και ότι δεν υπάρχει υλικό για αυτή τη συσκευή, κάνοντας soft reset διορθώνεται, μήπως είναι κάποιο bug της νέας ρομ, το έχουν παρατηρήσει και άλλοι αυτό.

Το έχω παρατηρήει και εγώ.Δεν ξέρω τι να πώ..

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

reeee ti profilaktikila looool egw thn eplina (tin thiki) me sapounaki frouta tou dasous kai twra mirizei sa rwsida pleon :p

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

και εγώ το ίδιο έκανα και όλα καλά!!! :D

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια.το μονο που δεν καταλαβα ειναι το προσθετο πληκτρολογιο.εννοεισ καποιο λογισμικο που εμφανιζει εικονικο πληκτρολογιο ελληνικο η πληκτρολογιο bluetooth external for example?ειμαι πολυ ψημενος για τη συσκευη αυτη και απορω γιατι αργησα τοσο.κατα τη γνωμη σου θα αξιζε η ελληνικη qtek?στη σελιδα 132 λεει ο minotavrs αν καταλαβα καλα οτι υπαρχει σπασμενη η ρομ η ελληνικη της qtek;

 

 

Oxi re den lew afto lew oti pleon h ROM twn Qtek ollwn plhn ths ellhnikhs- (Geia sou re murdof!!) pou exei thn pagosmia prototypia na kleidwnh thn ROM me codes kai hard reset kathe 10 seconds- mporoun na perastoun kai se syskeves i-mate .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω στο s100 μου την τελευταία έκδοση απο το site της ace, και μερικές φορές όχι πολύ συχνά όταν πάω να ανοίκσω το bluethooth μου λέει ότι έχει σφάλμα και ότι δεν υπάρχει υλικό για αυτή τη συσκευή, κάνοντας soft reset διορθώνεται, μήπως είναι κάποιο bug της νέας ρομ, το έχουν παρατηρήσει και άλλοι αυτό.

:( :( :(

πραγματι το κανει και σε μενα, και δεν εχει σχεση με την μπαταρια οπως ειπε καποιος φιλος, το κανει και με την μπαταρια στο 100%

ας ελπιστουμε στο μελον να διορθωθει απο την ace.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα αλλου κατασκευαστη που να διαχειριζεται την camera του S100?

με την αναβαθμιση απο το site της ace hellas αλλαζει η version της camera?(τωρα χωρις αναβαθμιση μου γραφει version:2.70 )

only Apple
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα αλλου κατασκευαστη που να διαχειριζεται την camera του S100?

με την αναβαθμιση απο το site της ace hellas αλλαζει η version της camera?(τωρα χωρις αναβαθμιση μου γραφει version:2.70 )

Apo osa gnwrizw oxi akoma...

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπη, παρε μια φωτογραφια της θηκης να χεις μια ιδεα τι περιμενεις...

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/panaros/24085/389181/0/DSC00029.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπη, παρε μια φωτογραφια της θηκης να χεις μια ιδεα τι περιμενεις...

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/panaros/24085/389181/0/DSC00029.JPG

 

 

Poli kalh fenete vour sto patsa

BTW exeis valei screen protector ama einai na ton parageilw kai afton

 

...

Link to comment
Share on other sites

Den einai problhma ths ROM to problhma me to BT

Prospathshse na allaxeis thv seira twn programmatwn pou fortonei to startup twn windows

και πως θα γίνει αυτό μπορείς να εξηγήσεις φίλε minotavrs

Link to comment
Share on other sites

και πως θα γίνει αυτό μπορείς να εξηγήσεις φίλε minotavrs

 

Mesw pm pes mou poia arxeia sou trexoun sto starup twn windows kai tha sou pw ti nna kaneis :cool:

Link to comment
Share on other sites

Poli kalh fenete vour sto patsa

BTW exeis valei screen protector ama einai na ton parageilw kai afton

οχι δεν εχω χρησιμοποιησει screen protector σε κανενα pda μου μεχρι τωρα. Μεχρι να αρχισει η οθονη να εχει γδαρσιματα, συνηθως εχω παρει καποιο αλλο καινουριο :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...