Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη επικρατει μια συγχιση να διευκρινισουμε: Η πιο νεα ρομ που κυκλοφορει ειναι της qtek 1.06 καθως και radio 1.05. Στο xda, την εχουν κανει upload σε κατι links και απο εκει μπορειτε να την κατεβασετε. Τωρα ειναι κατω το σαιτ. Αν βρειτε κανενα χωρο 30ΜΒ σας την ανεβαζω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Από Dubai φίλε ~$800. Τώρα για Κύπρο η επίσημη τιμή είναι 425 λίρες ( ~730 Euros). Και δεν το έχω δει πουθενά σε διαφήμηση ΟΥΤΕ στις μεγάλες αλυσίδες. To πιο φθηνό που έχω βρεί είναι στο play247.gr ή στα Γερμανικά, τα οποία ΔΕΝ κανουν αποστολή εδώ.

 

Στο Ντουμπαι εχει 500 ευρω ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Xsic74: Egw to pira apo to mobilejoker.de. Hrthe se 9 hmeres me UPS standard.Synolo 480 E (me antikataboli). Germaniko menu kai egxeiridio.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση. να ρωτησω κατι ακομα;το δουλευεις με γερμανικο μενου η αλλαζει σε αγγλικο η ελληνικο;απο αγγλικα απταιστα αλλα γερμανικα δεν ξερω λεξη...παντωσ η τιμη ειναι καλη.αν σκεφτεις οτι τα αντιστοιχα site στην ελλαδα το δινουν 589 ευρω.ευχαριστω

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση. να ρωτησω κατι ακομα;το δουλευεις με γερμανικο μενου η αλλαζει σε αγγλικο η ελληνικο;απο αγγλικα απταιστα αλλα γερμανικα δεν ξερω λεξη...παντωσ η τιμη ειναι καλη.αν σκεφτεις οτι τα αντιστοιχα site στην ελλαδα το δινουν 589 ευρω.ευχαριστω

 

Το μενου δεν αλλαζει. Θελει φλασαρισμα καποια ρομ αγγλικη. Διαλεγεις T-mobile, i-mate, qtek και παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μενου δεν αλλαζει. Θελει φλασαρισμα καποια ρομ αγγλικη. Διαλεγεις T-mobile, i-mate, qtek και παιρνεις.

δηλαδη αν το φλασαρω θα εχω αγγλικο μενου;αυτο υποθετω τωρα που ξαναδιαβασα το ποστ.το θεμα ειναι γινεται ευκολα το φλασαρισμα η θα χρειαστω καποιον που ξερει γερμανικα.και αν βαλω της qtek th rom θα εχω ελληνικα και ελληνικο μενου;ελπιζω να μην λεω λαλακιες...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Apo ton Betaplayer makria dokimase kapoion allo mpeg player opws ton PocketTv

Gia to sunnydays den xerw as pei kapoios pou to exei testarei

Minotavrs o betaplayer einai makran o kalyteros player! Aporo giati ton exeis dei etsi! Einai o pio optimised player gia pocketpc kai exei foberi poiotita eikonas kai polla megala fps!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν το φλασαρω θα εχω αγγλικο μενου;αυτο υποθετω τωρα που ξαναδιαβασα το ποστ.το θεμα ειναι γινεται ευκολα το φλασαρισμα η θα χρειαστω καποιον που ξερει γερμανικα.και αν βαλω της qtek th rom θα εχω ελληνικα και ελληνικο μενου;ελπιζω να μην λεω λαλακιες...

 

Αν φλασαρεις μια απο αυτες που σου ειπα θα εχεις Αγγλικο μενου. Μιλαω για T-mobile english, qtek english & imate english. Για τη διαδικασια δεν χρειαζεται να ξερεις Γερμανικα, αν δεν την κανεις θα χρειαστεις :)

To φλασαρισμα γινεται ευκολα με μια σχετικη βοηθεια απο καποιον που ξερει. Μη φοβασαι θα σε βοηθησουμε.

Οταν μιλαμε για qtek μιλαμε για αγγλικη. Η ελληνικη υπαρχει μονον για συσκευες qtek που εχουν αγορασθει απο την ace hellas, και επειδη ειναι κλειδωμενη δεν μπορουμε να τη βαλουμε οι υπολοιποι. Θα εχεις λοιπον αγγλικο μενου, θα βλεπεις ελληνικα, θα γραφεις ελληνικα με προσθετο πληκτρολογιο και θα ψαχνεις τηλ καταλογο στα ελληνικα με προσθετο λογισμικο. Ελληνικα δεν θα εχεις Τ9 και το μενου. Εμενα που δεν γραφω κατεβατα μυνηματα δεν με χαλαει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω 3 ερωτήσεις-παρατηρήσεις.

1) Έχω την τελευταία έκδοση Firmware της Qtek (απο το qktek.gr) και δεν μπορώ με τίποτα να βάλω mp3 για ήχο κλήσης. Απο το Photo Contacts έχω βάλει mp3 σε όσους θέλω και παίζει μια χαρά αλλα τον Default ήχο κλήσης και τον ήχο κλήσης για μήνυμα υποθέτω οτι το ρυθμίζω από το Settings->Personal->Sounds&Notifications. Μόνο wav με αφήνει να βάλω σε όποιον φάκελο και αν έβαλα τα mp3 μου (windows\rings, my documents κλπ). Τι να κάνω???

2) Μου φαίνεται λιγάκι ηλίθιο το γεγονός οτί στο Calendar στην προβολή μήνα δεν εμφανίζει με άλλο χρώμα αν υπάρχουν events όπως κάνει το Outlook. Δεν με χαλάει ιδιαίτερα αλλά πιστεύω πως θα ήταν χρήσιμο να μπορείς να δείς σε ένα μήνα πόσοι έχουν γενέθλια αντί να κοιτάς μία μία τις ημέρες. Υπάρχει κάτι γι'αυτό???

3) Υπάρχει δυνατότητα να βάλω φωνητική κλήση σε κάποιους αριθμούς. Δεν βρήκα κάτι ψάχνοντας.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και να είστε καλά!

Μάριος Φίλος
Link to comment
Share on other sites

Επειδη επικρατει μια συγχιση να διευκρινισουμε: Η πιο νεα ρομ που κυκλοφορει ειναι της qtek 1.06 καθως και radio 1.05. Στο xda, την εχουν κανει upload σε κατι links και απο εκει μπορειτε να την κατεβασετε. Τωρα ειναι κατω το σαιτ. Αν βρειτε κανενα χωρο 30ΜΒ σας την ανεβαζω και εγω.

Re Apostoli esy eisai ade vre anebasethn na thn paroun ta paidia alla prosexe na disfkrinisis poio bat.exe exeis kai gia poia syskevh. mhn fane porta sta kala kathoumena :D :D

Link to comment
Share on other sites

Minotavrs o betaplayer einai makran o kalyteros player! Aporo giati ton exeis dei etsi! Einai o pio optimised player gia pocketpc kai exei foberi poiotita eikonas kai polla megala fps!

Ton eixa balei palaiotera kai mou ekane synexeia restart thn syskevh molis xekinage na paizei .

 

Ti na pw re Giannh epeidh xerw thn empeiria pou diatheteis mporei na eftege kapoios sundiamos me allo programma pou den ton xerw ...

Link to comment
Share on other sites

 

3) Υπάρχει δυνατότητα να βάλω φωνητική κλήση σε κάποιους αριθμούς. Δεν βρήκα κάτι ψάχνοντας.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και να είστε καλά!

 

Gia fwnhtikh klhsh dokiamse ton VITO VOICE DIALER

Link to comment
Share on other sites

Re Apostoli esy eisai ade vre anebasethn na thn paroun ta paidia alla prosexe na disfkrinisis poio bat.exe exeis kai gia poia syskevh. mhn fane porta sta kala kathoumena :D :D

 

Tha prospathiso to apogeyma na kano copy/paste tin diadikasia flashing. Ekei tha leei to change.bat kai ti vazoume mesa. An den exeiw to sosto apla den ksekinaei tipota. Den exei pantos kindyno na xalasei kati. Oso gia xoro psaxno na do pou tha ta rikso. Aytos o google dinei 1gb gia email den mporei na ton dosei gia files?

Link to comment
Share on other sites

βαλτε την τελευταια εκδοση του μπετα (092 νομιζω) που υποστηριζει και wmmx commands και θα δειτε επιδοσεις 150% και πανω (αν ειχε και καρτα γραφικων αρκετα παραπανω )

 

οσο για της ρομ, αν ΟΛΕΣ ιδιας σειρα ειναι ιδιες (πχ ολες οι 1.03).

 

αν εχεις ς100 και δεν θες ελληνικα γυρνας απο της ρυθμισεις στα αγγλικα. ;)

τελος γιατι να χασεις τα πληκτρολογια και ολα αυτ α αφου τα εχεις πληρωσει και αλλοι θελουν πως και πως να βρουν σπασμενη τη ρομ?

 

τα ελληνικα πιανουν ελαχιστα ΜΒ αμεληταια ποσοτητα στον χωρο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

βαλτε την τελευταια εκδοση του μπετα (092 νομιζω) που υποστηριζει και wmmx commands και θα δειτε επιδοσεις 150% και πανω (αν ειχε και καρτα γραφικων αρκετα παραπανω )

 

οσο για της ρομ, αν ΟΛΕΣ ιδιας σειρα ειναι ιδιες (πχ ολες οι 1.03).

 

αν εχεις ς100 και δεν θες ελληνικα γυρνας απο της ρυθμισεις στα αγγλικα. ;)

τελος γιατι να χασεις τα πληκτρολογια και ολα αυτ α αφου τα εχεις πληρωσει και αλλοι θελουν πως και πως να βρουν σπασμενη τη ρομ?

 

τα ελληνικα πιανουν ελαχιστα ΜΒ αμεληταια ποσοτητα στον χωρο.

de nomizo na kanei kaneis pos kai pos gia na valei ellinika windows!!!! eleos! :p

apla gia na tin spasoun stin ACE-hellas pou tis kleidonei ginete to ntavantouri... kai ego eimai mazi tous... oxi omos oti tha tin valo... apla gia to gamoto!...

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι θελουν το ελληνικο intelli tap + pad :)

 

που αξιζουν τα παραπανω λεφτα. κακα τα ψεμματα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω αγοράσει αυτά τα screen protectors της hp is γνώσιν μου βεβαια ότι δεν κάνουν για το σ100 και με την σκέψη ότι θα τα κόψω για να τα εφαρμόσω σε αυτό.

παρα τις φιλότιμες προσπάθειες μου για σωστό και προσεγμένο ψαλίδισμα δεν κατάφερα να κάνω καλή δουλειά.

στην καλύτερη περίπτωση εφάρμοσε αλλα είχε φουσκάλες και στην χειρότερη δεν δούλευε καν η οθόνη αφής. φυσικά δεν το συζητάω τι άγχος έφαγα εκείνη την στιγμή .

εσείς πως καταφέρατε να προστατέψετε την οθόνη σας?

 

το θεωρώ πολύ σημαντικό γιατί ήδη άρχισα να βλέπω κάποια στίγματα στην οθόνη στα σημεία που κάνω συχνά tap....

 

image:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/sequent_c/31751/388999/0/%C5%E9%EA%FC%ED%E1.jpg

Link to comment
Share on other sites

με τα BT tools 1.2 και με widcomm stack @ xp ειναι αρκετα ευκολο. αν εχεις αποριες περα απο αυτο κανε μια αναζητηση αλλιως ανοιξε νεο θεμα και μετα χαρας θα βοηθησουμε και εκει.

 

επισης αναφερω οτι συμβατη με το ς100 ειναι η 2.0 vers @ handy switcher

 

 

kalhmera kai apo emena loipon epsaksa gia auta ta duo programs alla tipota mporite na mou dwsete kapio link? thnxs :(

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω αγοράσει αυτά τα screen protectors της hp is γνώσιν μου βεβαια ότι δεν κάνουν για το σ100 και με την σκέψη ότι θα τα κόψω για να τα εφαρμόσω σε αυτό.

παρα τις φιλότιμες προσπάθειες μου για σωστό και προσεγμένο ψαλίδισμα δεν κατάφερα να κάνω καλή δουλειά.

στην καλύτερη περίπτωση εφάρμοσε αλλα είχε φουσκάλες και στην χειρότερη δεν δούλευε καν η οθόνη αφής. φυσικά δεν το συζητάω τι άγχος έφαγα εκείνη την στιγμή .

εσείς πως καταφέρατε να προστατέψετε την οθόνη σας?

 

το θεωρώ πολύ σημαντικό γιατί ήδη άρχισα να βλέπω κάποια στίγματα στην οθόνη στα σημεία που κάνω συχνά tap....

 

image:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/sequent_c/31751/388999/0/%C5%E9%EA%FC%ED%E1.jpg

εγώ παρέλαβα ετά από 1.5 μήνα το screen protector thw brando και με μεγάλη μου λύπη βλέπω πως ξεκολλάει από την οθόνη ένα μεγάλο μέρος του!!!!η τοποθέτηση έγινε σύμφωνα με τις οδηγίες...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

οχι με ψαλιδι αλλα με κοπιδι θελει. την φουσκαλα την βγαζεις εσυ μετα αργα αργα. παντα ετσι γινεται ;)

 

ποιο λινκ ζητας;

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

οχι με ψαλιδι αλλα με κοπιδι θελει. την φουσκαλα την βγαζεις εσυ μετα αργα αργα. παντα ετσι γινεται ;)

 

ποιο λινκ ζητας;

zuthsa info gia na lusw to problhma epikinwnias bluetooth kai mou eipate di programs BT tools 1.2 και με widcomm stack @ xp auta ta duo psaxnw

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

ego eixa 2 apotiximenes topothetiseis screen protectors. o enas me kopidi pou ekopsa enan megalitero screen protector meta piga na ton topothetiso alla gemise trixoules ... skones ktl. kai ton evgala kai o 2os itan o ultra screen protector apo to shop brando ston opoio kai epiasa katalathos tin lathos pleura tou kai meta .... daktilies...skones... kai paei kai autos/....

mexri stigmis sinolika exo xasei 29 euro...

 

alla xtes pareigila ena akoma ultra screen protector kai mia silicon case (ice) apo to shop brando oi opoio kai ekanan to shipment simera ....se 5-6 meres tha ta exo ...opos kai to proigoumeno.

 

kanenas kalos stin topothetisi screen protectors???

Link to comment
Share on other sites

Από Dubai φίλε ~$800. Τώρα για Κύπρο η επίσημη τιμή είναι 425 λίρες ( ~730 Euros). Και δεν το έχω δει πουθενά σε διαφήμηση ΟΥΤΕ στις μεγάλες αλυσίδες. To πιο φθηνό που έχω βρεί είναι στο play247.gr ή στα Γερμανικά, τα οποία ΔΕΝ κανουν αποστολή εδώ.

 

Το play247.gr κάνει αποστολή στην Κύπρο και μάλιστα δωρεάν :) To blueshop24.de κάνει αποστολή σε Κύπρο με 7ευρώ ενώ το mobilejoker.de θέλει 130ε μέσω usp express...

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

ego eixa 2 apotiximenes topothetiseis screen protectors. o enas me kopidi pou ekopsa enan megalitero screen protector meta piga na ton topothetiso alla gemise trixoules ... skones ktl. kai ton evgala kai o 2os itan o ultra screen protector apo to shop brando ston opoio kai epiasa katalathos tin lathos pleura tou kai meta .... daktilies...skones... kai paei kai autos/....

mexri stigmis sinolika exo xasei 29 euro...

 

alla xtes pareigila ena akoma ultra screen protector kai mia silicon case (ice) apo to shop brando oi opoio kai ekanan to shipment simera ....se 5-6 meres tha ta exo ...opos kai to proigoumeno.

 

kanenas kalos stin topothetisi screen protectors???

 

 

ase file mou.. kai ego mia apo ta idia.

ase pou otan evala to protector gen mporousa na ton bgalo. kai exei parameinei stin othoni tore me skones kai tetoia kai den ksero pos na to vgalo

Link to comment
Share on other sites

η οθονη να ειναι εντελως καθαρη πριν την εγκατασταση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...