Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

mia me ligo fos

 

...

 

kai mia proini

 

..

 

Telika esy anti gia trapezi tha mou dwseis to smart gia mia bolta sta Limanakia :D :D :D

 

Kai gia na mhn eimaste off topic .

Shnmera dokimasa to teleftaio WorldMate

 

 

http://www.mobimate.com/ppc/worldmate/pro/pics/wmp-ppc-anim.gif

 

Tha sas sinistousa protou to dokimasete na apenergopoihsete kathe today plugin.

 

Enw einai mia xara programmataki kai tha mporouse na einai aneta must have , kanei pollh kakh diaxeirish mnhmhs .

 

Ypoptevomai oti mono se lita systhmata tha paixei aproblhmatista .

Opoios thelei na to dokimasei mporei na to parei apo E D W !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτελους ΗΡΘΕ!!!

478 ME μεταφορικα,αντικαταβολη απο mobilejoker.de.

Το εχω βαλει να φορτιζει (αν και ανοιξε μολις το εβαλα κιολας) και περιμενω το βραδυ να αρχισω να <<παιζω>>. Ως τοτε θα το ριξω στην μελετη εδω μεσα γιατι ειδα τα γερμανικα και φρικαρα.

Εχω βεβαια κατεβασει την αγγλικη rom αλλα δεν εχω ακομα SD (εχω παραγγειλει και την περιμενω κι αυτη).

Οποτε με βλεπω να μενω με τα γερμανικα μερικες μερες ακομα, εκτος αν γινεται κι ετσι (εχω μια 128αρα mmc, αυτη φτανει να κανω την δυλεια μου?)

Μου φαινεται <<βουνο>> η ολη κατασταση (γιατι ειμαι αρχαριος με τα pda γενικοτερα) και ελπιζω να μην κανω τιποτε τραγικα λαθη.

Ενας ακομη λοιπον που μπαινει στο club και ελπιζει να σας συναντησει παρεα με τα Magician μας σε καποια συναντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ΗΡΘΕ!!!

478 ME μεταφορικα,αντικαταβολη απο mobilejoker.de.

Το εχω βαλει να φορτιζει (αν και ανοιξε μολις το εβαλα κιολας) και περιμενω το βραδυ να αρχισω να <<παιζω>>. Ως τοτε θα το ριξω στην μελετη εδω μεσα γιατι ειδα τα γερμανικα και φρικαρα.

Εχω βεβαια κατεβασει την αγγλικη rom αλλα δεν εχω ακομα SD (εχω παραγγειλει και την περιμενω κι αυτη).

Οποτε με βλεπω να μενω με τα γερμανικα μερικες μερες ακομα, εκτος αν γινεται κι ετσι (εχω μια 128αρα mmc, αυτη φτανει να κανω την δυλεια μου?)

Μου φαινεται <<βουνο>> η ολη κατασταση (γιατι ειμαι αρχαριος με τα pda γενικοτερα) και ελπιζω να μην κανω τιποτε τραγικα λαθη.

Ενας ακομη λοιπον που μπαινει στο club και ελπιζει να σας συναντησει παρεα με τα Magician μας σε καποια συναντηση!!!

 

 

KALORIZIKO KAI SIDEROKEFALOS .....

 

Synanthsei...

parea....

trapezi....

 

Ti moy thimizoyn ola afta ?

 

A NAIIIIII pou einai re to trapezi me tis Rwsides pou mou taxane orismenoi apo edw mesa ..

 

Ptou sas remalia ... :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ΗΡΘΕ!!!

478 ME μεταφορικα,αντικαταβολη απο mobilejoker.de.

Το εχω βαλει να φορτιζει (αν και ανοιξε μολις το εβαλα κιολας) και περιμενω το βραδυ να αρχισω να <<παιζω>>. Ως τοτε θα το ριξω στην μελετη εδω μεσα γιατι ειδα τα γερμανικα και φρικαρα.

Εχω βεβαια κατεβασει την αγγλικη rom αλλα δεν εχω ακομα SD (εχω παραγγειλει και την περιμενω κι αυτη).

Οποτε με βλεπω να μενω με τα γερμανικα μερικες μερες ακομα, εκτος αν γινεται κι ετσι (εχω μια 128αρα mmc, αυτη φτανει να κανω την δυλεια μου?)

Μου φαινεται <<βουνο>> η ολη κατασταση (γιατι ειμαι αρχαριος με τα pda γενικοτερα) και ελπιζω να μην κανω τιποτε τραγικα λαθη.

Ενας ακομη λοιπον που μπαινει στο club και ελπιζει να σας συναντησει παρεα με τα Magician μας σε καποια συναντηση!!!

 

Καλορίζικο και από εμένα και σύντομα θα έχετε post κάποιο αντίστοιχο και από εμένα (τα 478 λείουν μόνο)!!! Ας είναι καλά ο Joker :p Ε εντάξει γερμανικά εύκολη γλώσσα είναι :lol: Πάντως αν θες καμιά βοήθεια σφύρα πρέπει να τα ξαναφρεσκάρω...! Νομίζω ότι χρειάζεσαι 256άρα κάρτα σύμφωνα με τις οδηγίες του katj για αλλαγή της ROM. Σιγά σιγά με τα παιχνίδια!!!

Πλήρωσες στη παραλαβή όπως έλεγε το site κανονικά ε? Με εγγύηση τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από εμένα και σύντομα θα έχετε post κάποιο αντίστοιχο και από εμένα (τα 478 λείουν μόνο)!!! Ας είναι καλά ο Joker :p Ε εντάξει γερμανικά εύκολη γλώσσα είναι :lol: Πάντως αν θες καμιά βοήθεια σφύρα πρέπει να τα ξαναφρεσκάρω...! Νομίζω ότι χρειάζεσαι 256άρα κάρτα σύμφωνα με τις οδηγίες του katj για αλλαγή της ROM. Σιγά σιγά με τα παιχνίδια!!!

Πλήρωσες στη παραλαβή όπως έλεγε το site κανονικά ε? Με εγγύηση τι παίζει?

 

Ναι, πληρωσα κανονικα κατα την παραλαβη απο UPS.

Για την εγγυηση ελπιζω να μην μου χρειαστει ποτε αλλα 2 χρονια κανονικα πρεπει να εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Telika esy anti gia trapezi tha mou dwseis to smart gia mia bolta sta Limanakia :D :D :D

 

Kai gia na mhn eimaste off topic .

Shnmera dokimasa to teleftaio WorldMate

 

 

http://www.mobimate.com/ppc/worldmate/pro/pics/wmp-ppc-anim.gif

 

Tha sas sinistousa protou to dokimasete na apenergopoihsete kathe today plugin.

 

Enw einai mia xara programmataki kai tha mporouse na einai aneta must have , kanei pollh kakh diaxeirish mnhmhs .

 

Ypoptevomai oti mono se lita systhmata tha paixei aproblhmatista .

Opoios thelei na to dokimasei mporei na to parei apo E D W !!

 

 

ok arkei na eimai mesa kai ego....

 

telika ti lete gia tin anavatmisi pou proteinei to expansys kai kanei tn 64 se 128 mb ???

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε περίπτωση που τύχει κάτι οι Γερμανοί είναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ με τις εγγυήσεις τόσο να τις προσφέρουν όσο και να τις τηρούν το έχω δει σε αρκετές αγορές μου. Οπότε μην ανησυχείς απλά κοίτα τωρα για τυχόν προβλήματα πχ καμένο pixel για να στο αλλάξουν άμεσα. Βέβαια 59 ευρώ για αποστολή και παράδοση είναι αρκετά αλλά αφού γίνεται η δουλειά σωστά και με ασφάλεια! Αν και εντός Γερμανίας είναι μόνο 7 ευρώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια πως μπορω να βλεπω gifakia επαναλαμβανομενα.χωρις δηλαδη να σταματαει η εικονα? και επισιης πως γινεται να μπορω να διαβαζω αρχεια pdf στο σ100?
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ok arkei na eimai mesa kai ego....

 

telika ti lete gia tin anavatmisi pou proteinei to expansys kai kanei tn 64 se 128 mb ???

 

Kai egw mesa eimai loipon steilte mou pm osoi thelete na vrethoume kai menete Athina (h synanthsh me toys ektos Athhnwn tha ginei kat' oikon kai meta filoxenias to kalokairi [Akous Xaniwth]) gia na to organosoume...

 

Gia thn anabathmish ti na sou pw axizei ton kopo tosh talaipwria ? ...

Link to comment
Share on other sites

Gia osous exoun to Laplink Controller (Remote desktop for ppc 2 pc) kikloforise kai analogo Skin Gia to magician mas..

 

Screenshot

 

http://minotavrs.port5.com/jam/laplink.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια πως μπορω να βλεπω gifakia επαναλαμβανομενα.χωρις δηλαδη να σταματαει η εικονα? και επισιης πως γινεται να μπορω να διαβαζω αρχεια pdf στο σ100?

 

 

Kanonika ta gifakia ta vlepeis kai apo ton enswmatomeno viewer diaforetika katevase ton resco photo viewer. Gia ta pdf xreiazese ton pocket pdf viewer

Link to comment
Share on other sites

mipos tha mporoyse kapio kalo paidaki ma moy dosei to kleidaki gia

to programma PDAWin TV Remote Controller 5.5 :D

giati ayto poy exo den doyleuei (key=07413695)

eyxaristo polly.

 

Το serial είναι ΚΕΥ07413695

Μία λέξη δηλαδή ;)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Kanonika ta gifakia ta vlepeis kai apo ton enswmatomeno viewer diaforetika katevase ton resco photo viewer. Gia ta pdf xreiazese ton pocket pdf viewer

γιατί να δυσκολευτεί?

 

http://www.adobe.com

 

κατέβασε τον 2.0 acrodat ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου στείλει το patch της καμερας απο την ιματε και οχι απο τo jam; ευχαριστω προκαταβολικά.

kostasgravanis@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ρίξτε ματία εδώ : http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=17311

Είναι ένα κόλπο βελτίωσης του ήχου. Εγώ που το δοκίμασα είδα μεγάλη διαφορά στους στους ήχους, media player κλπ. αλλά (κατά τη γνώμη μου και τα πειράματά μου) δεν αλλάξει τίποτα στην ποιότητα της κλήσης. (Ήταν ακόμα η κλασσική συνομιλία με...ρομπότ!)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

κάτι πάνε να κάνουνε αυτοί εδώ με το Τ9 :)

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=13644

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

HELLO!

 

Θα ήθελα μια βοήθεια όσο αφορά το θέμα cosmote-mms στο I-mate jam!Τελικα διορθώνεται το πρόβλημα?! Στέλνω MMS κανονικά αλλά δεν μπορώ να πάρω! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

HELLO!

 

Θα ήθελα μια βοήθεια όσο αφορά το θέμα cosmote-mms στο I-mate jam!Τελικα διορθώνεται το πρόβλημα?! Στέλνω MMS κανονικά αλλά δεν μπορώ να πάρω! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα κατι οδηγους USB Mass Storage Driver,τι κανουν ακριβως?θελω να μπορω να συνδεω το σ100 σε Η/Υ και να το αναγνωριζει σαν αφαιρουμενο σκληρο δισκο(removable HD).γινετε?
Link to comment
Share on other sites

οχι. θες καλωδιο usb host.

 

αυτο που λες με το πισι ειναι αχρηστο μιας και εχεις το active sync.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το review του S100 από το myphone το οποίο αναφέρει τα εξής:

 

Σημαντική κρίνεται η προσθήκη πλήρους Bluetooth 1.2 υποστήριξης, με όλες τις απαραίτητες λειτουργίες (Bluetooth Manager, Active Connections, Connection Manager κ.α.) που μας λείπει είναι αλήθεια από το 2020

 

 

Να υποθέσω ότι έχει γίνει λάθος, ή ότι εγώ δεν έχω το Qtek S100 ??

 

Μήπως είναι κάποια δυνατότητα που προσφέρει το νέο firmware (1.1.2) ??

 

Ευχαριστώ

 

 

Στο δικό μου S100, δεν υπάρχει Connection Manager, ούτε Active Connections. To BT είναι ίδιο με αυτό του 2020 (!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...