Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panaros (28 Δεκ. 2004 , 13:04)

 

ante mipke kai to elliniko egxeiridio xrisis... ;) edw

 

alla einai apati :D :D :D , einai molis 0,5mb , sou eksigei mono μεχρι pws na kaneis klisi ston Κωστοπαναγιωτη... :p

 

to antistoixo tou 9090 einai 2.7mb kai sigoura pio plires. Entaksei murdof einai web version, alla imarton eiste oi monadikoi pou vgazoun web version egxeiridio psilokomeno :wacko:

 

 

 

Χαχαχαχα!!! Καλο :-Ρ

 

Το υπόλοιπο αύριο ;)

 

Η γραφίστρια έχει πάρει φωτιά!!!!!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά το tek s-100/imate jam/mda compact δεν υποστηρίζει κάρτες mmc???

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mdounavis (28 Δεκ. 2004 , 14:09)

 

murdof i syskeyi diatithetai idi kai apo ta katastimata tim 'h mono to katastima Peristeriou dilonei agnoia?

 

 

Πλαίσιο αρχικά!!!

 

Για online και από το play247...

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χθές το πρώτο μου hard reset στο jam και διαπίστωσα το εξής περίεργο μετά:

 

 

Ενώ στην 128 mmc που έχω ήταν περίπου 30MB δεσμευμάνα και 80 ελέυθερα, ισχύει πάλι το παραπάνω, μετά το hard reset, αλλά τα αρχεία που πιάνουν τα 30 ΜΒ δεν εμφανίζονται πουθενά! Μόνο ότι σώζω απο δω και πέρα στην κάρτα εμφανίζεται κανονικά..Τα άλλα αρχεία που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Στο Αγγλικό manual του jam, αναφέρεται πως για να απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο από τη συσκευή, το γυρνάς σε flight mode.Σωστό.

 

Στο Ελληνικό manual του Qteq, αναφέρεται ότι για να κάνεις το ίδιο πατάς για 2 τουλάχιστον δευτερόλεπτα το power. Στο jam που το δοκίμασα, δεν ισχύει.

 

Ισχύει σε qtek ή είναι λάθος;

 

Κι αν ισχύει σε qtek, αυτά δεν έχουν δλδ flight mode?

 

Η διαφορά αυτή οφείλεται στο διαφορετικό firmware?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο..

 

Σας έχει τύχει να πάτε να επιλέξετε το πληκτρολόγιο ή το phonepad ή οποιαδήποτε εφαρμογή έχετε εγκατεστημένη για εισαγωγή δεδομένων, και να εμφανίζεται μια λευκή οθόνη στη θέση του πληκτρολογίου, ότι κι αν είναι αυτό που έχετε επιλέξει;

 

Εμένα μου τυχαίνει κάποιες φορές και διορθώνεται μόνο με reset..

 

Bug?

Link to comment
Share on other sites

Τι αισθηση εχει το JAM σαν τηλεφωνο σε σχεση με ενα "καθαροαιμο" κινητο ?
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο δε το δίνει πουθενα με συνδεση!...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (28 Δεκ. 2004 , 17:47)

 

Τι αισθηση εχει το JAM σαν τηλεφωνο σε σχεση με ενα "καθαροαιμο" κινητο ?

 

 

Δεν έχει καμμία απολύτως σχέση..

Θα πρέπει να συμβιβαστείς...

 

Είναι ΠΡΩΤΑ PDA και μετά κινητό...

 

Εμένα ακόμα μου λείπει το 6600 και δεν μπορω να πω οτι το συνήθισα το jam.

 

Καταρχήν, δεν μπορείς να στείλεις sms στα τυφλά...σε ένα κανονικό κινητό όμως το κάνεις, και μόνο δια της αφής, πολύ απλά γιατί έχει πλήκτρα..

 

Γενικά, δεν έχει τις ρυθμίσεις και την ευκολία στα μενου που προσφέρει ενα κανονικό κινητό, και αυτό δεν ισχύει μόνο για το τζαμ, μα για όλα τα pda phones φαντάζομαι..

 

Βέβαια βάζοντας του διάφορα προγράμματα, κάτι μπορεί να γίνει και να αυξηθεί η ευχρηστία του σαν κινητό..αλλά...

 

Από την άλλη, τα έχεις όλα στα χέρια σου σε compact size..

 

Δεν μπορουμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή..

 

Δε λέω οτι μετάνοιωσα που το πήρα..αλλά...μου λείπουν τα κουμπάκια του κανονικού μου κινητού..

 

Ολα θέμα συνήθειας είναι άλλωστε ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η mmc που έχω στο jam, είναι από το παλιό μου κινητό και είναι ... για τα μπάζα γενικώς, μια transcend 128αρα, χάνει τα δεδομένα της σε hard reset και κάνει άλλα τέτοια ομορφα, στο πρόγραμμα ήταν ούτως ή άλλως να πάρω μια sd 1Gb.

 

Θέλω να μου προτίνετε μάρκες....

 

Οι lexar είναι καλές;

 

Οι atp?

 

Πρακτικά πόσο ρόλο παίζει η ταχύτητα στις κάρτες αυτές;

 

Μια απλή με μια 32χ έχει μεγάλη διαφορά;

Το καταλαβαίνεις στην πράξη;

 

Τι προτείνετε σαν αγορά;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

έχς από σήμερα το μεσημέρι ένα προβλημα... Πολλές φορές όταν πάω να σβήσω την οθόνη, πατώντας το power button, το jam κολλάει ! και πρέπει να κάνω soft reboot... Το χρησιμοποιώ 4 μέρες τώρα, από σήμερα ξεκίνησε να το κάνει... έχει συμβεί σε κανέναν άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (28 Δεκ. 2004 , 18:50)

 

Δεν έχει καμμία απολύτως σχέση..

Θα πρέπει να συμβιβαστείς...

 

Είναι ΠΡΩΤΑ PDA και μετά κινητό...

 

Εμένα ακόμα μου λείπει το 6600 και δεν μπορω να πω οτι το συνήθισα το jam.

 

Καταρχήν, δεν μπορείς να στείλεις sms στα τυφλά...σε ένα κανονικό κινητό όμως το κάνεις, και μόνο δια της αφής, πολύ απλά γιατί έχει πλήκτρα..

 

Γενικά, δεν έχει τις ρυθμίσεις και την ευκολία στα μενου που προσφέρει ενα κανονικό κινητό, και αυτό δεν ισχύει μόνο για το τζαμ, μα για όλα τα pda phones φαντάζομαι..

 

Βέβαια βάζοντας του διάφορα προγράμματα, κάτι μπορεί να γίνει και να αυξηθεί η ευχρηστία του σαν κινητό..αλλά...

 

Από την άλλη, τα έχεις όλα στα χέρια σου σε compact size..

 

Δεν μπορουμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή..

 

Δε λέω οτι μετάνοιωσα που το πήρα..αλλά...μου λείπουν τα κουμπάκια του κανονικού μου κινητού..

 

Ολα θέμα συνήθειας είναι άλλωστε ;)

 

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας του Jam με sd 1Gb?

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει τέτοια μνήμη, κι αν ναι ποιανού κατασκευαστη;

 

Υπάρχει κάποιο όριο του μεγέθους της κάρτας μνήμης που μπορεί να δει το Jam?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι και εγω απο χθες κατοχος του s100 εχω ομως το εξης προβλημα σε κλησεις ενω με ακουνε εγω δεν ακουω παρα μονο με το hand free Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Παντως η "Ιστορια" του S100 εχει πλακα:Μια αμερικανικη πολυεθνικη(MS) αναθετει το σχεδιασμο και κατασκευη σε μια ταιβανεζικη(HTC)Το προιον διατιθεται σε ευρωπαικο επιπεδο απο μια Σουηδικη(Qtek) για να φτασει στα χερια μας σε τοπικο επιπεδο απο την Ace-Hellas.Παγκοσμιοποιηση anyone?
Link to comment
Share on other sites

Loipon..h istoria exei ws ekshs...Th anoiksh pou mas perase,epatha enan trello erwta me to 2020..to agorasa me thn egkyhsh ths ace...omws dystyxws eixe ena provlimataki..dyo dead pixels..Thlefwnontas sthn ace,mou eipan pws den kaliptoun allagh syskeyhs gia dyo dead pixels...Afou katevasa ta theia apo ton ourano kai oti apeiles mou irthan sto kefali,mou eipan pws tha mou allaksoun thn othonh,molis paralavoun sto service ..(trixes)...Eytyxws meta apo 2-3 meres epanhlthan ta pixels kai zhsane aytoi kala ki egw kalytera..

Gia na erthoume sto shmera..Deytera prwi-prwi (xtes diladi)sto plaisio syntagmatos,agorasa to s100..Kai ws ek thaymatos me to pou to evala gia fortish...elegxw thn othonh..kai tsoup..DEAD PIXEL!!!Kai mou irthan sto kefali asxhmes anamnhseis...Vrisies-apeiles kai tetoia gallika...EYTYXWS,shmera to prwi-prwi pali..sto plaisio mia eygenestath kopela,xwris deyterh kouventa,molis eide to dead pixel mou allakse amesws th syskeyh..Na'nai kala... :rolleyes:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

πολλά προβλήματα ακούω για το s100 και με βάζουν σε σκέψεις!...μια δεν ακούει από το ακουστικό ,μια χρειάζεται soft reset για να εμφανιστουν και αν τα δεδομένα στην κάρτα μνήμης μία δεν λειτουργεί το μεγάφωνο μία καμμένα pixels ...να τα θεωρήσω ως μεμονομένα περιστατικά?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saroy1982 (29 Δεκ. 2004 , 11:21)

 

καλημέρα!

πολλά προβλήματα ακούω για το s100 και με βάζουν σε σκέψεις!...μια δεν ακούει από το ακουστικό ,μια χρειάζεται soft reset για να εμφανιστουν και αν τα δεδομένα στην κάρτα μνήμης μία δεν λειτουργεί το μεγάφωνο μία καμμένα pixels ...να τα θεωρήσω ως μεμονομένα περιστατικά?

 

parte t-mobile mda compact na vreite tin ygeia sas :p :p :p

 

mallon memonomena peristatika einai ola afta pou akogontai, i htc exei afti ti stigmi tin kaliteri poitita apo oles tis etairies pou kataskevazoun pda i kinita tilefwna (my personal opinion) ;)

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα το προβληματα ειναι ως επι το πλειστον softwareιακα με αποκλειστικο υπευθηνο την ρομ.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saroy1982 (29 Δεκ. 2004 , 11:21)

καλημέρα!

πολλά προβλήματα ακούω για το s100 και με βάζουν σε σκέψεις!...μια δεν ακούει από το ακουστικό ,μια χρειάζεται soft reset για να εμφανιστουν και αν τα δεδομένα στην κάρτα μνήμης μία δεν λειτουργεί το μεγάφωνο μία καμμένα pixels ...να τα θεωρήσω ως μεμονομένα περιστατικά?

Μην το συζητάς, το JAM/S100 είναι άψογο (αν δε σε προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει πλήκτρα). Αν τώρα πέσεις σε περίπτωση προβληματικής συσκευής, απλά θα είσαι άτυχος. Αυτά συμβαίνουν σε όλες τις εταιρείες. Θα συμφωνήσω με τον panaro ότι η κατασκευάστρια εταιρεία (HTC) μας έχει συνηθίσει σε πολύ καλής ποιότητας συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...