Jump to content

Κομπλάρω με τις γυναίκες!


masife
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λοιπον παιδια, αυτο που μου συμβαινει δεν μπορω να το εξηγησω ουτε και πως να το αντιμετωπισω. Το προβλημα μου ειναι το εξης: οταν βρισκομαι κοντα σε κοριτσια της ηλικιας μου για να μιλησουμε, να κουβεντιασουμε να κανουμε τα ξερω-γω κουβεντες μας και κλπ δεν ξερω κομπλαρω. Δεν ξερω πως να φερθω. Μολις βρεθω με κοριτσια σταματω. Γινομαι αλλος ανθρωπως. Αυτο συνηθως μου συμβαινει οταν πηγαινω κατω με τους φιλους, τους βλεπω να ειναι normal με αλλα κοριτσια εγω δεν ξερω γιατι κομπλαριζομαι. Θελω να μου δωσετε τις συμβουλες σας. Νομιζω εχω φοβια οτι θα με απορριψουν ή θα με σχολιαζουν πισω απο την πλατη. Μου συνεβηκε οταν ημουν στο γυμνασιο με μια κοπελα οπου με ειπε 1000000000000000000 βρισιες για μενα σχετικα με την συμπεριφορα και εμφανιση μου.(μου ελεγε δεν με παει...)

 

Αχ ρε γυναικες, μου δημιουργησατε κανενα ψυχολογικο τωρα ...

:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

masife μαζί σου..μόλις βρεις τη λύση please let me know.. :/

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αυτο το προβλημα.Οταν μιλαω λαιφ με κοπελες κομπλαρω.Φετος μιλαω συχνα με κοπελες στην σχολη και ειμαι καλυτερα.Ομως ειμαι παντοτε διστακτικος στο να πω οτιδηποτε σε μια κοπελα οταν ειμαι φεισ το φεισ.Οταν πηγαινα γυμνασιο και μιλησα σε μια κοπελα με αποπειρε.απο τοτε ειμαι καπως αβολα οταν μιλαω με κοπελες.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κομπλάρισμα εξαρτάται και απο τη γυναίκα, όχι μόνο απο σένα. Λόγω ΤΕΙ, μου έχουν τύχει πολλές περιπτώσεις που μιλάω με μία και δεν ξέρω τι να πω, και μου έχουν τύχει και άλλες που με την ίδια παίζουμε σφαλιάρες...

Εξαρτάται και το πώς ντύνεται, αλλά και το πώς την βλέπεις. (φιλικά ή όχι)

(Θα σας πρότεινα να δείτε και την ταινία "Hitch" :) )

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι τον εαυτό μου στα 17...μιλάμε για κομπλέξ τελίως...

ετρώγα γερά κολλήματα...

εως που πέρασα πανεπιστήμιο και άλλαξα πόλη...

και ως δια μαγείας όλα άλλαξαν...

έγινε σιγά σιγά στην αρχή και αφου είδα οτι με πέρνει όχι μόνο δεν είχα κόλλημα να κάνω παρέα αλλά και να χώνομαι άγρια...

ειδικά στο γ έτος το είχα ξεφτιλίσει το θέμα...

ξέρεις ξανθίες μελαχρίνες :p ...

σκέφτομαι ότι τραβούσα κόλλημα γιατι και εγώ είχα φάει βρισίδι από την κοπέλα που ήμουν τρελά κολλήμένος...

μην μάσας..να είσαι ο εαυτός σου όσο πιο πολύ γίνεται!!

να είσαι σίγουρος οτί θα υπάρξουν γυναίκες που θα το εκτιμήσουν αυτό παρα πολύ!

(α ναι και πρόσεχε αν δεν έχεις κάνει σοβαρή σχέση στην πρώτη να προσέχεις πολύ...γιατί έπεσα σε περίπτωση και είχα στεναχώρεθεί πολύ!)

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβηκε οταν ημουν στο γυμνασιο με μια κοπελα οπου με ειπε 1000000000000000000 βρισιες για μενα σχετικα με την συμπεριφορα και εμφανιση μου.(μου ελεγε δεν με παει...)

Εμ τέτοια κορίτσια δε νομίζω οτι αξίζει να τους δίνεις σημασία και να σε νοίαζει η γνώμη τους...

Πάντος και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα πριν λίγα χρόνια, αλλά όχι μόνο με κορίτσια, αλλά με όλους! Ευτηχώς κι εγώ με τη σκέψη οτι δε με νοιάζει τι θα πούν για μένα, καθώς αν έλεγα κι εγώ για αυτούς... , το ξεπέρασα!

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Οι γυναίκες είναι σκύλες σε αυτό το θέμα (ειδικά τα 17χρονα που δεν έχουν προλάβει να ωριμάσουν).

Όσο περισσότερο σε βλέπουν να κομπλάρεις τόσο θα σε δουλεύουν και πισόπλατα και μπροστά σου.

Ένα καλό πρώτο βήμα θα ήταν να ρίξεις ένα γερό βρισίδι σε αυτήν που σε έκανε να αισθανθείς τόσο χάλια, για να σου ανέβει η ψυχολογία. Αυτό το βήμα παρέλειψέ το αν η συγκεκριμένη φέρνει προς "του δρόμου" καθώς δε θα ιδρώσει το αυτί της και θα σου πέσει κι άλλο η ψυχολογία.

Το δεύτερο βήμα είναι να χαλαρώσεις, να απευθύνεσαι αδιάφορα σε όλες τους, οπότε και αυτές θα σταματήσουν να σε κοιτάνε έτοιμες να σε φάνε. Τότε θα σου φύγει και το άγχος και θα μπορέσεις να προχωρήσεις άφοβα. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα με ωραίες γυναίκες μόνο . Με αυτές που δεν με ενδιέφεραν ήμουν τελείως άνετος με αποτέλεσμα να με γουστάρουν κάποιες , αλλά σε αυτές που γούσταρα εγώ φαινόμουνα ξενέρωτος και δεν μπορούσα να σκεφτώ τίποτα να λέω .

 

Το κόλπο είναι να είσαι χαλαρός , να πιστέψεις ότι είσαι ωραίος και αξίζεις και τότε όλα γίνονται .

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

@masife

 

Loipon file masife... se autes tis periptoseis prepei na eisai polu coooooool,na min kollas pou8ena,na eisai mesa se oles tis sizitiseis,na nio8eis anetos...

tis gomenes prepei na tis douleueis kai eidika auti pou se evrise...(allaaa kai na tis agapas etsii???eipame... ). Paixe paixnidi kai na eisai sigouros oti den 8a xaseis... ;-))

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

masife μαζί σου..μόλις βρεις τη λύση please let me know.. :/

 

εσυ καπετανιο δεν εχεις καποιο προβλημα. απλα εχεις διαλεξει λαθος target group κ το χασμα γενεων δεν επιτρεπει την σωστη επικοινωνια:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Οι γυναίκες είναι σκύλες σε αυτό το θέμα (ειδικά τα 17χρονα που δεν έχουν προλάβει να ωριμάσουν).

Όσο περισσότερο σε βλέπουν να κομπλάρεις τόσο θα σε δουλεύουν και πισόπλατα και μπροστά σου.

Ένα καλό πρώτο βήμα θα ήταν να ρίξεις ένα γερό βρισίδι σε αυτήν που σε έκανε να αισθανθείς τόσο χάλια, για να σου ανέβει η ψυχολογία. Αυτό το βήμα παρέλειψέ το αν η συγκεκριμένη φέρνει προς "του δρόμου" καθώς δε θα ιδρώσει το αυτί της και θα σου πέσει κι άλλο η ψυχολογία.

Το δεύτερο βήμα είναι να χαλαρώσεις, να απευθύνεσαι αδιάφορα σε όλες τους, οπότε και αυτές θα σταματήσουν να σε κοιτάνε έτοιμες να σε φάνε. Τότε θα σου φύγει και το άγχος και θα μπορέσεις να προχωρήσεις άφοβα. ;)

Πολυ σωστα τα λες...να προσθεσω μονο πως δυστυχως δεν ειναι μονο οι 17αρες που εχουν αυτη τη συμπεριφορα,αλλα & οι (πολυ) μεγαλυτερες τους... :mad:

 

Μια απλη συμβουλη?Ηρεμια & αδιαφορια...(ακομα κι οταν "καιγεσαι")...παντα πιανει... ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο συνεβαινε και με εναν ξαδερφο μου στην ηλικικα σου ωσπου αποφοιτησε απο την σχολη του ταξιδιωτη κι εγινε αλλος ανθρωπος.

δε χρειαζεται να κανεις προσπαθειες ωστε να εισαι μεσα στο πνευμα των συζητησεων που κανετε με τα αλλα παιδια,να θυμασαι οτι οσο πιοι πολυ πιεζεις τον εαυτο σου τοσο πιο πολυ θα τα μπερδευεις τα πραγματα και μεσα σου και με τους αλλους.

να προσπαθησεις να εισαι χαλαρος και να μην εχεις στο μυαλο σου το τι θα πεις,ειναι πολυ μηχανικο αυτο,εκφρασου οπως εσυ θες και με οποιον τροπο εσυ γουσταρεις,μην προσπαθησεις ομως να τους το παιξεις μαγκας γιατι τοτε πραγματικα σιγουρα θα φας δουλεμα.

σιγα σιγα θα δεις οτι αν εισαι απολυτα χαλαρος οτι θα μπεις στο πνευμα της παρεας και θα κανεις και καλο χαβαλε με τις γλυκο-πιτσιρικες.

μπορεις κι εσυ να εισαι πολυ normal ατομο αν και πιστευω οτι εισαι,οσο για την βλαμμενη που αποκαλεσε 1.000.000 βρισιες για σενα γραψε την εκει που δεν πιανει μελανι,μια χαμμενη θα ειναι σε ολη της τη ζωη σιγουρα.

το θεμα ειναι να διωξεις τις φοβιες αου φιλε μου,πες μας κι αλλα για τον εαυτο σου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε δικιο ο παππους σου melo... Απλα μην σκεφτεστε οτι ειναι κατι διαφορετικο... Αντιμετωπιστε τις απλα κι αδιαφορα οπως ενα καινουργιο τυπο που συναντατε.. Δεν ειναι πλασματα απο τον Αρη, δεν εχουν ουρα και κερατα, ακομα κι αν καιγεστε δηλαδη, συμπεριφερθειτε τους σαν να ανηκουν απλα στην ιδια συνομοταξια θηλαστικων με σας -στους ανθρωπους. Ενδεχομενως καποιες θα ενοχληθουν -καλυτερα για σας γιατι δε σας κανουν, ναστε σιγουροι! Με τις υπολοιπες τωρα... η αρχη ειναι το ημισυ του παντος δε λενε;

Αντε βρε μη μασατε! Αντιμετωπιστε μας σαν ανθρωπους! ;)

(Συμβουλη απο τη γιαγια της παρεας... κατι ξερω και γω!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει παντως ο Δημητρης για την αδιαφορια ειναι οντως αληθεια. Ας πουμε μια κοπελα που γουσταρα τον χειμωνα οταν πηγαινα να την μιλησω με απεφευγε εμμεσα και γενικα ενω ειμαι αρκετα ομιλητικος και κοινωνικος με τις κοπελες με εκανε να μην εχω τιποτα αλλο να της πω. Αφου μετα βρηκα αλλη και αρχισα αυτη να μην της δινω σημασια αρχισε να με ρωταει τι εγινε και δεν της μιλαω και γιατι γινομαι κακος αφου της μιλουσα αποτομα κλπ. Οποτε masife γραψ' τες, ειναι το πιο ''σωστο'' πραγμα... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το οτι κομπλαρεις δημιουργειται καθαρα επειδη εχει προδιαθεση με την κοπελα που μιλας,δηλαδη ενδιαφερεσαι για αυτην σεξουαλικα.

 

Δεν νομιζω να κομπλαρεις σε ενα μπαζο στην ταξη σου να μιλησεις μαζι της για οτιδηποτε;Επισης δεν σε νοιαζει η αποψη της επειδη δεν ειναι στην κατηγορια των γυναικων που σε ενδιαφερουν.

 

Το μονο απλο κολπο ειναι να συμπεριφερεσαι στην πανεμορφη κοπελα που εχεις απεναντι σου (ολοι οι αντρες τα "χανουν" οταν βλεπουν εκθαμβωτικη ομορφια) σαν μια απλη κοπελα, που δεν σε ενδιαφερει ερωτικα.Αν αρχισεις να σκεφτεσαι αρνητικα ενω πας να την φλερταρεις,τοτε χανεις την ψυχραιμια σου,κατα συνεπεια την λογικη σου με αποτελεσμα να θαλασσωσεις την συζητηση και να δειξεις την αμηχανια σου,οι γυναικες λατρευουν τους αντρες που ξερουν τι θελουν και πως πως να το διεκδικησουν - ειναι η αρχη ολων

 

Αντιμετωπισε τις ωραιες σαν ουδετερες υπαρξεις,χωρις ψυχραιμια και αυτοπεποιηθηση τιποτα δεν ειναι εφικτο

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την princess...

Τι νοημα εχουν οι συμβουλες "αγνοησε την,βρισε την,κτλ..." :confused:

Και οι κοπελες ανθρωποι ειναι, με αισθηματα και κατανοηση. Σιγουρα ,οπως και αρκετοι αντρες καποιες μπορει να ειναι κακεντρεχεις ή...απλα κακες ( :mad: ), αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αυτες ειναι και η πλειοψηφια! :!:

 

Απλα κανε αυτο που σου λεει και ο Varx και αντιμετωπισε τες χωρις να σκεφτεσαι οτι τις γουσταρεις ή οτι τις βλεπεις σεξουαλικα! Δες τες ως ισες, οπω θα εβλεπες και οποιοδηποτε αγορι, και μην σκεφτεσαι να μιλησεις σε καποια μονο αν σε "ενδιαφερει". Αν επικοινωνησεις και με αλλες κοπελες , με φιλικο σκοπο, θα κερδισεις και σε αυτοπεποιθηση και σε γνωση του αλλου φυλου...και σε φιλιες! ;)

 

Οπως και να εχει ,μην αγχωνεσαι και μην κομπλαρεις! Αν πας και μιλησεις σε καποια με καλο σκοπο, δεν της πεις κατι κακο , και αυτη σε απορριψει ασχημα/βρισει/κοροιδεψει, πιστεψε με δεν αξιζει γενικοτερα... :cool:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας πω και εγώ την άποψη μου !επειδή έχω αρκετές φίλες και οι 2 κολλητές μου λένε τα πάντα έχω καταλάβει αρκετά τόσο από τη νοοτροπία τους όσο και από τις δικές μου εμπειρίες !Η μια κολλητή είναι ο ορισμός της σκληρής γκόμενας ! ενθουσιάζεται πολύ δύσκολα και ακόμη δυσκολότερα προχωράει σε κάτι !λόγο την φοβερής της εμφάνισης της την πέφτουν διάφοροι τύποι !αυτό που έχω να σας πω είναι ότι ξενερώνει περισσότερο μ αυτούς που την τα ρίχνουν κατάμουτρα , ενώ όσοι ναι μεν δήξουν ένα κάποιο ενδιαφέρον αλλά … τραβούν έστω και λίγο το ενδιαφέρον . Η άλλη κολλητή μου δεν είναι τόσο ωραία όσο η άλλη και γενικά είναι πιο ήπιου στιλ !εκείνη θα εκτιμήσει πολύ εάν κάποιος της μιλήσει ξεκάθαρα ! είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα !δεν υπάρχει κάποια standard στρατηγική !ανάλογα τη περίπτωση προσαρμόζεις τη στρατηγική σου έτσι ώστε να εκπληρώσεις το στόχο σου !

 

Όσο για μένα επειδή μάλλον μοιάζω με τη πρώτη κολλητή μου συνήθως κάνω κάποια κίνηση , αφήνω ένα χρονικό περιθώριο να δω αντιδράσεις και μετά πράττω ανάλογο !Πολύ σημαντικός και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ παρατώντας είναι η αυτοπεποίθηση !

 

good luck :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φοβάσαι την απόρριψη φίλε, masife.

 

Πράγματι, η απόρριψη είναι σαν μια γροθιά στο στομάχι!

 

Αλλά είναι και μέσα στο πρόγραμμα!

 

Δυστυχώς δεν μπορέις να το αποφύγεις...

 

ΑΛΛΑ!

 

Θα σου συμβεί κάποια στιγμή στον μέλλον (δεν ξέρω αν σου έχει ήδη συμβεί), που θα είσαι εσύ αυτός που θα ρίξει αυτή τη γροθιά, σε μια κοπέλα που δεν θα σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Η απόρριψη είναι μέσα στο παιχνίδι !

και πρέπει να είσαι έτοιμος όχι όμως προκατειλημμένος με αρνητική διάθεση για αυτή !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια!

 

Νικάει , όποιος πιστέυει ότι θα νικήσει!!!

Είναι καλό να έχεις μεγάλη ...αυτοποποίθηση.

;) :cool:

 

Αλλά και σε περίπτωση αποτυχίας, δεν έχεις ακούσει ότι : Μόλις πέσεις από το άλογο πρέπει να ξανανέβεις αμέσως;

Γιατί , μετά θα φόβάσαι!!!

 

Έτσι και εδώ!!!

 

Αν κάτι πάει στραβά : δεν πολυ - ασχολούμαστε!!!

 

Καλά να 'μαστε , και πάμε γι' άλλα...

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...