Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα κανονικά από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μένα κανονικά όλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορείς να πεις από ποια εφαρμογη/λινκ κατέβασες το θέμα που αναφέρεις ?
από την εφαρμογή themes του κινητού μας το κατέβασα.

αλλά δεν έχει τρόπο να κάνω copy το link.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αξίζει η αλλαγή από Note 7 σε mi8;

 

Καλησπέρα,

Προσωπικά αν και Μ αρέσει τρελά το mi8 θα σου πρότεινα να δώσεις τα παραπάνω 50€ και να πάρεις το mi9 η mi9 t pro,σε ένα χρόνο από το τώρα αν έχεις αγοράσει το mi8 θα κρατάς ένα κινητό στα χέρια σου που θα κυκλοφορεί στην αγορά 2.5 χρόνια ήδη...Ενώ αν πάρεις κάποιο από τα άλλα που ανέφερα δεν θα υπάρχει η ανάγκη να πας σε νεότερο κινητό ...το λέω αυτό γιατί είναι πολύ πιθανό σε έναν χρόνο να βγει το mi10...

Link to comment
Share on other sites

Φοράει το μικρό τον 730...σέρνεται όπως ο 660 γιαυτό σκέφτηκα τον 845
Το mi9t pro φοράει 855. Κατά τα άλλα εννοείται ότι έχει διαφορά το mi8 από το redmi note 7.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει ois το mi9 η το t?
Σε λάθος νημα ρωτάς αδερφέ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω. κοιτα τα τελευταία μυνήματα..

αναρωτιούνται για αγορά μεταξύ mi8 και μιας έκδοσης του 9.

Η πρόταση για το 9 περιλαμβάνει καλύτερο επεξεργαστή.

Ois έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,το mi9 δεν έχει ois ,αλλά eis.

Προσωπικα το ois του mi 8 ήταν και ένας λόγος που το επέλεξα ,γιατί κάνει τη διαφορά στις νυχτερινές λήψεις.

Βέβαια πιστεύω ότι οι φωτογραφικές επιδόσεις του mi8,mi9,mi9 t pro αν εξαιρέσουμε τον wide φακό είναι πολύ παρόμοιες και ότι θα πρέπει να κάνεις αρκετο σεταρισμα στη gcam για να δεις εμφανείς διαφορές ,πράγμα που οι περισσότεροι από εμάς δεν κάνουν και ούτε θα χρειαστεί και πότε να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,το mi9 δεν έχει ois ,αλλά eis.

Προσωπικα το ois του mi 8 ήταν και ένας λόγος που το επέλεξα ,γιατί κάνει τη διαφορά στις νυχτερινές λήψεις.

Βέβαια πιστεύω ότι οι φωτογραφικές επιδόσεις του mi8,mi9,mi9 t pro αν εξαιρέσουμε τον wide φακό είναι πολύ παρόμοιες και ότι θα πρέπει να κάνεις αρκετο σεταρισμα στη gcam για να δεις εμφανείς διαφορές ,πράγμα που οι περισσότεροι από εμάς δεν κάνουν και ούτε θα χρειαστεί και πότε να κανουμε...

το τέλειο θα ηταν στο mi8 να έχει και eis απο την μαμα.

λογικά δεν θα περιλαμβάνεται και eis σε κάποια απο τις διάφορες εκδόσεις καμερας που κυκλοφορούν?

Μπορείς βέβαια με επεξεργασία αργότερα να έχεις τα πλεονεκτήματα του eis αλλα σε τόση ποσότητα video που βγάζουμε άντε να έχεις και αυτό να κανεις κάθε λίγο.

Εχω την εντύπωση όμως οτι το eis μπορεί να ρίχνει την ποιότητα αλλά η σταθεροποίηση δεν ειναι μεγαλύτερη?

Μια τελευταία ερώτηση αν το έχεις για να καταλάβω..

Τραβώντας ένα βίντεο που είναι απολύτως σταθερό αλλά εχει μια σκηνη ενδιάμεσα με αρκετή αστάθεια τι συμβαίνει?

Το mi8 τραβάει με την ίδια ποιότητα και όσο αντέξει το ois ενω το mi9 ρίχνει στιγμιαία την ανάλυση (crop) εκεί που χρειάζεται και επανέρχεται γρήγορα?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, με το μαύρο θέμα όταν μιλάω σε κάποια κλήση δεν σβήνει η οθόνη, παραμένει ανοιχτή, το ίδιο συμβαίνει και σε σας;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, με το μαύρο θέμα όταν μιλάω σε κάποια κλήση δεν σβήνει η οθόνη, παραμένει ανοιχτή, το ίδιο συμβαίνει και σε σας;

 

Στο δικό μου Mi 8 pro δεν συμβαίνει αυτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Mi 8 pro δεν συμβαίνει αυτό.
Απ ότι βλέπω φίλε τελικά το κάνει και στο λευκό θέμα, πως θα μάθουμε τι φταίει; το έχω tempered glass πολύ καιρό αλλά δούλευε σωστά μέχρι και χτες
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω φίλε τελικά το κάνει και στο λευκό θέμα, πως θα μάθουμε τι φταίει; το έχω tempered glass πολύ καιρό αλλά δούλευε σωστά μέχρι και χτες
Μια διευκρίνιση παιδιά, όταν μιλάμε σε κλήση κλείνει τελείως η οθόνη η θολώνει λίγο; δείτε λίγο μπας και βγάλω άκρη
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση παιδιά, όταν μιλάμε σε κλήση κλείνει τελείως η οθόνη η θολώνει λίγο; δείτε λίγο μπας και βγάλω άκρη

 

Κλείνει τελείως η οθόνη.... Στο δικό μου τουλάχιστον!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας ποτέ ήρθε;Ξέρετε;

 

1/9/2019 έχω εγώ. Android 10 & MIUI 11 περιμένουμε μαζί ή μόνο το MIUI 11.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει τελείως η οθόνη.... Στο δικό μου τουλάχιστον!
Ευχαριστώ πολύ φίλε, μάλλον δεν το γλυτώνω το reset, έβγαλα και το τζαμακι πάλι θέμα έχω
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου συμβαίνει όταν ορίζω ένα wallpaper στην οθόνη κλειδώματος να εξαφανίζεται και να εμφανίζεται το αρχικό του συστήματος.Ξερετε γιατί;
Link to comment
Share on other sites

όταν δέχομαι κλήση κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας, δείχνει σαν να μην σηκώνω το τηλέφωνο.

υπάρχει κάποια ρύθμιση να καταλαβαίνει ότι μιλάω αυτός που με καλεί?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...