Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες εχω εγκαταστησει την τελευταια gcam tou sanity F1v9.2_6.2.030.apk,απο εδω https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/(ειναι καλη με ποιο ζεστα saturated χρωματα)

αλλα παρακολουθοντας το forum ειχε παρει το ματι μου στο νημα καποιο λινκ νε την beta20 που εχει το καλο night sight.

καποιο λινκ υπαρχει?

ευχαριστω!

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-xtrme/

 

Xcam 5 beta 20

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γράψε *#*#4636#*#* και μπες στις πληροφορίες τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά εμένα δεν με αφήνει να τα ενεργοποιήσω αυτά, έχετε κάποια ιδέα τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το gοogle fit αλλα εχω παρατηρησει ενα θεμα. Στο περπατημα μου μετραει κανονικα την αποσταση και χωρις να εχω ενεργοποιημενο το GPS, μονο με τα data. Οταν κανω ποδηλατο ομως και εχω μονο data, δεν την μετραει, ενω δειχνει κανονικα τον χρονο και τα move/heart minutes. Για να μετρησει αποσταση πρεπει να ενεργοποιησω το GPS. Mε το προηγουμενο κινητο δεν ειχα τετοιο θεμα.

 

Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο?

φυσιολογικό.. στο περπάτημα παίρνει δεδομένα από το εσωτερικό του αισθητήρα που καταλαβαίνει τα βήματα

 

λειτουργεί όπως ενα miband για παράδειγμα

. συο. ποδήλατο δεν. μπορεί όπως και οποίοδηππτε band την κίνηση και χρησιμοποιεί το gps.. τα data που λες είναι άσχετα

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα δεν με αφήνει να τα ενεργοποιήσω αυτά, έχετε κάποια ιδέα τι πρέπει να κάνω?
Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.μπηκες στο μενού που περιέγραψα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος θeμα με το google now? Τον τελευταιο μηνα μια μερα λειτουργει και 3 οχι. Δεν μου ανανεωνει τις καρτες που βρισκονται πρωτες. Πρεπει να παω κατω-κατω και να πατησω more stories. Σε αλλη συσκευη που εχω λειτουργει σωστα. Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ενημέρωση και ακόμα να φτιάξουν το θέμα με τις ειδοποιήσεις viber και Yahoo στην aod...Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι δηλαδή; 1f85e3b559a5328c28a65d3c3c7b8500.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ενημέρωση και ακόμα να φτιάξουν το θέμα με τις ειδοποιήσεις viber και Yahoo στην aod...Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι δηλαδή; 1f85e3b559a5328c28a65d3c3c7b8500.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω ότι απλά δεν τους νοιάζει...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ενημέρωση και ακόμα να φτιάξουν το θέμα με τις ειδοποιήσεις viber και Yahoo στην aod...Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι δηλαδή; 1f85e3b559a5328c28a65d3c3c7b8500.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν τους ενδιαφερει να το φτιαξουν. Απλα. Το πιο απλο πραγμα θα ηταν να κανουν την AOD να δειχνει ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες, υποθετω.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ενημέρωση και ακόμα να φτιάξουν το θέμα με τις ειδοποιήσεις viber και Yahoo στην aod...Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι δηλαδή; 1f85e3b559a5328c28a65d3c3c7b8500.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόσθεσαν το game turbo με αυτό το update;

Link to comment
Share on other sites

Όχι...Απο ότι είδα προσθεσαν εικόνες στην Aod οπως στο mi9,Εβαλαν το animation του mi9 στο φορτισμα και καποιες επιλογες για το ρολοι του screen lock...Οι ειδοποιήσεις παλι εξαφανίζονται απο λιγο...
Link to comment
Share on other sites

Όχι...Απο ότι είδα προσθεσαν εικόνες στην Aod οπως στο mi9,Εβαλαν το animation του mi9 στο φορτισμα και καποιες επιλογες για το ρολοι του screen lock...Οι ειδοποιήσεις παλι εξαφανίζονται απο λιγο...

 

Ωραία ευχαριστω. Θα μείνω λοιπόν για λίγο ακόμα στη beta μέχρι να τα δώσουν στην stable

Link to comment
Share on other sites

Αν από stable πάω σε beta θέλει στήσιμο από την αρχή; γενικά αξίζει τον κόπο ή μένω έτσι καλύτερα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν από stable πάω σε beta θέλει στήσιμο από την αρχή; γενικά αξίζει τον κόπο ή μένω έτσι καλύτερα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μένεις έτσι, τέρμα η Global Beta από αρχές Ιουλίου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μένεις έτσι, τέρμα η Global Beta από αρχές Ιουλίου.

 

εμεις που εχουμε beta πρεπει να κανουμε κατι;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα !!!

Παρατηρώ στις φωτογραφίες μια μικρή στρογγυλή μαυρίλα σε ένα σημείο.

Ακόμα και όταν είμαι μέσα στην εφαρμογή της κάμερας φαίνεται !

Είχε κανείς κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα με τους φακούς ;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζει καποιος τι κανουμε οσοι εχουμε beta ας ενημερωσει. Τεραστιο σφαλμα της Xiaomi που αφηνει ανενημερωτο τόσο κοσμο ππυ εχει περασει κατι official στην συσκευη του. Ας ενημερωσει αν η μεταβαση θα πρεπει να γινει απο εμας σε stable με οτι συνεπαγεται αυτο ή να περιμένουμε την upgade stable που θα μας μεταφερει ΟΤΑ χωρις format. Θα ισχύσει κατι τετοιο ή οχι? Να πω την αληθεια αφου το κινητο λειτουργει μια χαρα υπαρχει η σκέψη να μεινω ετσι για τεραστιο διαστημα.. αλλα μια ενημερωση Xiaomi να ξερουμε τι κανουμε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει τις εφαρμογές συστήματος update. Γράφει παύση και μένουν εκεί. Καμία λύση; το κάνει σε άλλον;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μι 8 pro 6/128 Global 330Ε από κινα-GEARVITA, αξίζει?

Μπαταρία 3000Mah

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εμεις που εχουμε beta πρεπει να κανουμε κατι;

 

Όχι, προς το παρόν δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το τι θα γίνει. Ελπίζουμε να μην χρειαστεί να στήσουμε ξανά από την αρχή και με κάποιο τρόπο να μας περάσουν στην stable.

 

Εμένα δεν μου κάνει τις εφαρμογές συστήματος update. Γράφει παύση και μένουν εκεί. Καμία λύση; το κάνει σε άλλον;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έχεις κάποιο πρόγραμμα που κόβει διαφημίσεις;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μου είχε έρθει η 10.3.3 την Παρασκευή το πρωί και επειδή ήμουν με δεδομένα δεν την κατέβασα.Οταν γύρισα σπίτι και πήγα να την κατεβάσω από wifi δεν μου την εμφάνιζε καθόλου.Τι συναιβει?Την πήραν πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μου είχε έρθει η 10.3.3 την Παρασκευή το πρωί και επειδή ήμουν με δεδομένα δεν την κατέβασα.Οταν γύρισα σπίτι και πήγα να την κατεβάσω από wifi δεν μου την εμφάνιζε καθόλου.Τι συναιβει?Την πήραν πίσω?
Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγω.Μαλλον την απέσυραν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγω.Μαλλον την απέσυραν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω προλαβα να την βαλω αλλα παλι την απεσυραν? Το ιδιο ειχε γινει και με τις 2 προηγουμενες. Καλα, παιζουν εκει στην Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα !!!

 

Παρατηρώ στις φωτογραφίες μια μικρή στρογγυλή μαυρίλα σε ένα σημείο.

 

Ακόμα και όταν είμαι μέσα στην εφαρμογή της κάμερας φαίνεται !

 

Είχε κανείς κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα με τους φακούς ;

Τι είχα παθει εγώ σε παλαιότερο κινητό.(Lumia 950 XL).Ήταν που ήταν το κινητό άχρηστο έπαθε και αυτό κ μπήκε στο συρτάρι για πάντα. Είχα ψάξει αρκετά αλλά με κανένα τρόπο που βρήκα στο ίντερνετ δεν το έλυσα .Αυτό συμβαίνει στους φακούς και όχι μόνο σε κινητά άλλα και σε φωτογραφικές όταν μικροσκοπικός Κόκος σκόνης μπαίνει με κάποιον διαολεμενο τρόπο μέσα και κάθεται στον φακο και δημιουργεί αυτό το φαινόμενο. Νομίζω μόνο αν λυθεί ο φακός κ καθαριστεί διορθώνεται. Καλή τύχη λοιπόν και αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε μας .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είχα παθει εγώ σε παλαιότερο κινητό.(Lumia 950 XL).Ήταν που ήταν το κινητό άχρηστο έπαθε και αυτό κ μπήκε στο συρτάρι για πάντα. Είχα ψάξει αρκετά αλλά με κανένα τρόπο που βρήκα στο ίντερνετ δεν το έλυσα .Αυτό συμβαίνει στους φακούς και όχι μόνο σε κινητά άλλα και σε φωτογραφικές όταν μικροσκοπικός Κόκος σκόνης μπαίνει με κάποιον διαολεμενο τρόπο μέσα και κάθεται στον φακο και δημιουργεί αυτό το φαινόμενο. Νομίζω μόνο αν λυθεί ο φακός κ καθαριστεί διορθώνεται. Καλή τύχη λοιπόν και αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε μας .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το έχω δώσει στο kaizer και μου είπαν 10 μέρες.

Αναμένω και ενημερώνω.

Το κακό είναι ότι θα το αναλάβει δικός τους τεχνικός και όχι απο επίσημη αντιπρωσοπεία

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...