Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην το σκεφτεσαι...κ εγώ το ίδιο διλλημα είχα μιας κ ήμουν κάτοχος s8 plus κ το άλλαξα με το mi 8!Έχασα λίγο σε οθόνη και κέρδισα όπως προείπε άλλος σε κάμερα,μπαταρία κ ταχυτητα λειτουργικού!Μοναδική παραφωνία το notch όπου με εμποδίζει να βλέπω τα notifications.Τελος το δαχτυλίκο αποτύπωμα καθως κ το ξεκλείδωμα προσώπου πολύ πιο γρήγορα από το samsung.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ένας φίλος μου έχει το s8 και δοκιμάζοντας το δικό μου mi8, μου είπε β ότι το mi8 είναι καλύτερο σε κάμερες μπαταρία και αισθητά πιο γρήγορο από το s8. άρα δεν θα το μετανιώσεις.

 

 

φανατικος της xiaomi χρονια τώρα.Ο αδερφος μου έχει s8 και ειλικρινά τις βραδυνές που βγαζει τις ζηλεύω όπως και το software της καμερας!!

εγω δεν έχω καταφερει να δουλέψω μια google camera ...σε ολα τα αλλα mi8 και ξερό ψωμί.

mi8
Link to comment
Share on other sites

φανατικος της xiaomi χρονια τώρα.Ο αδερφος μου έχει s8 και ειλικρινά τις βραδυνές που βγαζει τις ζηλεύω όπως και το software της καμερας!!

εγω δεν έχω καταφερει να δουλέψω μια google camera ...σε ολα τα αλλα mi8 και ξερό ψωμί.

 

Με την εφαρμογή του κινητού οι φωτογραφίες του xiaomi mi 8 είναι χειρότερες από το s8 plus που είχα βασικά πολυ χειρότερες είτε τραβάς μέρα είτε τραβάς νύχτα.Με την google camera όμως κ με δοκιμή που έκανα με φίλο που έχει s8 η κάμερα του mi 8 είναι ανώτερη μερα-νυχτα!Αναμένουμε φυσικά να πάρουμε κάποια στιγμή update και να γίνει η κάμερα του κινητού τόσο καλή όσο αυτής με china rom(φαντάζομαι επιδόσεις ίδιες με mi mix 3)!Σε όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε που ειναι οι προσωρημενες ρυθμισεις που ξεκλειδωνεις ωστε να κλεισω το χρονο ανοιγματος ενος προγραμματος και τα υπολοιπα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν γίνεται να περνει 5 εικονίδια μπροστά και όχι 4

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή του κινητού οι φωτογραφίες του xiaomi mi 8 είναι χειρότερες από το s8 plus που είχα βασικά πολυ χειρότερες είτε τραβάς μέρα είτε τραβάς νύχτα.Με την google camera όμως κ με δοκιμή που έκανα με φίλο που έχει s8 η κάμερα του mi 8 είναι ανώτερη μερα-νυχτα!Αναμένουμε φυσικά να πάρουμε κάποια στιγμή update και να γίνει η κάμερα του κινητού τόσο καλή όσο αυτής με china rom(φαντάζομαι επιδόσεις ίδιες με mi mix 3)!Σε όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

 

Έχω mi8 chine version ξεκλείδωτο με περασμένη global. Miui 10 update πήρε κανονικά. Μπορείς εσύ ή κάποιο άλλο μέλος να βάλει το λινκ μιας Google camera καθώς και τις ρυθμίσεις μπας δούμε άσπρη μέρα;

mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχω mi8 chine version ξεκλείδωτο με περασμένη global. Miui 10 update πήρε κανονικά. Μπορείς εσύ ή κάποιο άλλο μέλος να βάλει το λινκ μιας Google camera καθώς και τις ρυθμίσεις μπας δούμε άσπρη μέρα;

 

Βάλε china rom απευθείας κ δεν χρειάζεσαι τίποτα.. Το p20pro ντρέπεται δίπλα του... Το έχει η γυναίκα μ κ τα έχω λιώσει στα τσεκάρισματα..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε china rom απευθείας κ δεν χρειάζεσαι τίποτα.. Το p20pro ντρέπεται δίπλα του... Το έχει η γυναίκα μ κ τα έχω λιώσει στα τσεκάρισματα..

 

Link για τη ρομ και οδηγίες είναι εύκολο να γράψεις? Ευχαριστώ για το ενδιαφερον

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο γκρουπ, σε λίγες μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής, θέλω όμως αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάποιες ερωτήσεις..

 

Αν πάρω global θα έχω 2 χρόνια εγγύηση από Ελλάδα; Πχ ο Κωτσοβολος κλπ μεγαλα καταστήματα έχουν την global;

 

Αν το πάρω και ξεκλειδώσω bootloader να περάσω κάποια rom, χάνω την εγγύηση ή είναι οκ η xiaomi με αυτά;

 

Για να ξεκλειδώσω bootloader κανω online αίτημα στην xiaomi;

 

Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο πριν την αγορά; Κάποια παρτίδα κλπ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα σε μπλε.

Πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες...Η οθόνη σαν να έχει ξεπλυμμενα χρώματα.Σε σχέση με το S8 μου χτύπησε στα μάτια αμέσως.

Για τα άλλα θα γράψω εν καιρό.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε μου. Άμα θες να είναι περισσότερο saturated η οθόνη βάλε αυξημένη αντίθεση!

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιάννη και κάτι άλλο.

Έχει λειτουργία παρόμοια με το always on disply των Samsung,αλλά δεν δείχνει ειδοποιήσεις όπως στα Samsung.

Έχει κάποια ρύθμιση ή στις ειδοποιήσεις γενικά είναι τόσο άχρηστο το κινητό;

Σε ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιάννη και κάτι άλλο.

Έχει λειτουργία παρόμοια με το always on disply των Samsung,αλλά δεν δείχνει ειδοποιήσεις όπως στα Samsung.

Έχει κάποια ρύθμιση ή στις ειδοποιήσεις γενικά είναι τόσο άχρηστο το κινητό;

Σε ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια!

 

Ειδοποιησεις εμφανιζει μονο απο συγκεκριμενες εφαρμογες προς το παρων οπως messenger,κλησεις,sms και μερικα αλλα.

Διαβασα στην beta εχει λυθει αυτο το θεμα..

Πιστευω συντομα να ερθει και η stable pie...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία!Άρα μπαίνει αγγελία το S8.

Καλώς ήρθα λοιπόν!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία!Άρα μπαίνει αγγελία το S8.

Καλώς ήρθα λοιπόν!

 

Απλα δεν εχει την παραμετροποιηση που εχουν τα samsung στην AOD και δεν ξερω αμα θα την εχει ποτε :cry:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τα mi 8 με ξεκλείδωτο bootloader έχουν πάρει λιγότερα update από τα κλειδωμένα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία στο s8 όταν μου εστελναν μήνυμα στο fb μου άνοιγε ενα στρογγυλό με το όνομα αυτού που μου έστελνε στο mi8 δε το κάνει ξέρετε πως το κάνουμε
Link to comment
Share on other sites

τα mi 8 με ξεκλείδωτο bootloader έχουν πάρει λιγότερα update από τα κλειδωμένα?
Δεν παίζει ρόλο τα ίδια update παίρνουν
Ρε παιδία στο s8 όταν μου εστελναν μήνυμα στο fb μου άνοιγε ενα στρογγυλό με το όνομα αυτού που μου έστελνε στο mi8 δε το κάνει ξέρετε πως το κάνουμε
Πήγαινε ρυθμίσεις, εγκαταστημενες εφαρμογές, βρες την εφαρμογή Facebook άλλες άδειες, προβολή αναδυόμενων παραθύρων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο τα ίδια update παίρνουν Πήγαινε ρυθμίσεις, εγκαταστημενες εφαρμογές, βρες την εφαρμογή Facebook άλλες άδειες, προβολή αναδυόμενων παραθύρων.

 

Αδερφε μου σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...