Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, διαβαζω ολοι να γράφουν για το google camera εχει τοση διαφορα απο την εφαρμογή του κινητού; επίσης διάβασα πως με sp845 δε χρειάζεται να είσαι root για να το βάλεις, απο πού μπορούμε να το κατεβάσουμε; γιατι μπηκα σε μια σελίδα και γίνεται χαμος απο διαφορα λινκ gcam.
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αξιόπιστο μαγαζί για αγορά με δύο χρόνια εγγύηση έχουμε από Σκρουτζ έχουμε ?

Βλέπω ότι mysystems δίνει,το φτιάχνει εδώ η το στέλνει Κίνα

Έχει κανείς εμπειρία?

Αν και το έβγαλε το πλαίσιο σε έκπτωση να γλυτώσουμε κάνενα φράγκο

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νυν κάτοχος του mi mix 2. Αρκετά ευχαριστημένος με την συσκευή αλλά ψαχνομαι μημπως περάσω στο mix 2s. Αξίζει τον κόπο ; Με την κάμερα ξέρω ότι λογικά το 2s είναι σαφώς καλύτερο. Με την μπαταρία όμως έχω τις επιφυλάξεις μου. Το δικό μου το mix 2 βγάζει περίπου 1 ημέρα και 10 ώρες (σύνολο περίπου 34 ώρες) με 7 ώρες Sot με την τελευταία σταθερή έκδοση .Υπάρχει περίπτωση να πλησιάσω τέτοια νούμερα με το 2s ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω πραγματικά πως σε μερικούς σας έχει έρθει η 10.40 κτλ όταν από τον κατασκευαστή υπάρχει η 10.20 ακόμα http://en.miui.com/getrom-343.html?m=yes&mobile=2 . Επίσης όσοι έχετε βάλει την 30 η την 40 έχει android 8 η 9 ??
Link to comment
Share on other sites

Android 9 είναι από την 10.0.2.0 εγώ πήρα την 10.0.4.0 ota πρίν τρείς μέρες αν θυμάμαι καλά.

Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω πραγματικά πως σε μερικούς σας έχει έρθει η 10.40 κτλ όταν από τον κατασκευαστή υπάρχει η 10.20 ακόμα http://en.miui.com/getrom-343.html?m=yes&mobile=2 . Επίσης όσοι έχετε βάλει την 30 η την 40 έχει android 8 η 9 ??

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έβγαλε το πλαίσιο σε έκπτωση...

 

Ποια είναι αυτή η έκπτωση;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η εγώ τα μπερδεψα η το έβγαλαν

Πάντως το αμαζον το χει καλή τιμή ...αλλα αν παθει κάτι μακρυά πέφτει,για το 6/128 ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερει καποιον σκέφτομαι να δώσω το δικο μου 6/64 απο INFOQUEST, οποιαδηπιτε ερωτηση σε προσωπικό μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Android 9 είναι από την 10.0.2.0 εγώ πήρα την 10.0.4.0 ota πρίν τρείς μέρες αν θυμάμαι καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον τότε όσοι την έχετε λάβει έχετε κινεζική stable romενώ οι υπόλοιποι έχουμε global stable rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες αξιόπιστο μαγαζί για αγορά με δύο χρόνια εγγύηση έχουμε από Σκρουτζ έχουμε ?

Βλέπω ότι mysystems δίνει,το φτιάχνει εδώ η το στέλνει Κίνα

Έχει κανείς εμπειρία?

Αν και το έβγαλε το πλαίσιο σε έκπτωση να γλυτώσουμε κάνενα φράγκο

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Δεν βλέπω έκπτωση από πλαίσιο που λες. Αντίθετα είναι στα 499 και δεν είναι κ διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε όσοι την έχετε λάβει έχετε κινεζική stable romενώ οι υπόλοιποι έχουμε global stable rom

 

Global stable έχω.d4e30fc5de80008be30da7eb6f7a29da.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγώ τα μπερδεψα η το έβγαλαν

Πάντως το αμαζον το χει καλή τιμή ...αλλα αν παθει κάτι μακρυά πέφτει,για το 6/128 ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αυτές τις μέρες πάντως παίζουν στο Banggood προσφορές 315 ευρώ για το 6/64 και 368 ευρώ για το 6/128.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τσιμπησα...

Μαύρο 6/64

Μαζί με priority 332 ευρώ

Αυτές τις μέρες πάντως παίζουν στο Banggood προσφορές 315 ευρώ για το 6/64 και 368 ευρώ για το 6/128.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε όσοι την έχετε λάβει έχετε κινεζική stable romενώ οι υπόλοιποι έχουμε global stable rom

 

Global stable έχω.d4e30fc5de80008be30da7eb6f7a29da.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα!!! δεν μπορώ να καταλάβω!!!! από την 10.0.2.0 σε πήγε στην 4? μπορώ να την κατεβάσω από κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Σε Global με πήγε ΟΤΑ 10.0.2.0->10.0.3.0->10.0.4.0
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω στα χέρια μου το mi mix 2s. Γνωρίζει κανεις ή έχει το ιδιο θέμα με εμένα, δεν κλειδώνει το κινητο με fingerprint, αλλα ξεκλειδωνει κανονικά. Είναι καποιο bug ?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω στα χέρια μου το mi mix 2s. Γνωρίζει κανεις ή έχει το ιδιο θέμα με εμένα, δεν κλειδώνει το κινητο με fingerprint, αλλα ξεκλειδωνει κανονικά. Είναι καποιο bug ?

Ευχαριστώ πολύ

 

To fingerprint ειναι να ξεκλειδωνουμε την συσκευη και οχι για κλειδωμα!! :)

Δεν ειναι bug.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To fingerprint ειναι να ξεκλειδωνουμε την συσκευη και οχι για κλειδωμα!! :)

Δεν ειναι bug.

 

 

 

χαχαχαχαχα οκ, απλά νόμιζα οτι θα κλείδωνε κιόλας όπως το προηγούμενο κινητό που είχα, motorola.

Thanks για την αμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν και λίγο νεκρό το νήμα θα κάνω μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να το πάρω, πουθενά δεν λέει για επέκταση μνήμης, έχει η δεν έχει τελικά?γιατί μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση να έχει και να μην το αναφέρει πουθενά επίσημα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο μου κινητό ( LG G4), με διπλό χτύπημα άνοιγε, με διπλό χτύπημα έκλεινε. Αυτό ανοίγει μεν, αλλά δεν κλείνει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανοίγει αλλά και να κλείνει με διπλό χτύπημα;
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο μου κινητό ( LG G4), με διπλό χτύπημα άνοιγε, με διπλό χτύπημα έκλεινε. Αυτό ανοίγει μεν, αλλά δεν κλείνει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανοίγει αλλά και να κλείνει με διπλό χτύπημα;

 

Ναι υπαρχει ρυθμιση με διπλο χτυπημα στην οθονη να ανοιγει.

Ρυθμισεις-προβολη-διπλο αγγιγμα στην οθονη για ενεργοποιηση.

 

Επισης βολικη λειτουργια ειναι και το rise to wake που δεν υπηρχε στην αρχη και μπηκε με καποιο update.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...